Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1563 / 3959
(#) kendre256 válasza golem hozzászólására (») Jan 22, 2012 /
 
Kapcsold a műszert egy nagyobb ellenállásmérés méréshatárba (pl. 200 kOhm, vagy 2000 kOhm), ott nézd meg. Utána zárd rövidre a kondenzátort, és nézd meg újra. Ha először nem mutat valami kisebb ellenállást, majd utána növekvőt, akkor vagy elvesztette a kapacitását, vagy megszakadt belül a kivezetése. Ez a módszer már 10 mikrofarados kondenzátornál is használható (kipróbáltam az előbb).
Fontos, hogy mérés közben ne fogd meg a kondenzátor mindkét kivezetését, mert akkor a kezed ellenállását is beleméred!
(#) golem válasza kendre256 hozzászólására (») Jan 22, 2012 /
 
Köszönöm jo let mind kondi rosz volt amin probáltam.
(#) silent15 hozzászólása Jan 22, 2012 /
 
Üdv.

Az lenne a kérdésem , hogy a hangszóróknál mit jelentenek ezek:
Sávszélesség: Magas ,Mély ,Széles ; ez azthiszem az amilyen hangmagasságot-mélységet ki tud adni.

Hangmagasság: Széles
Ellenállás pl.: 8 Ohm
Teljesítmény pl.: 0.25W

Valaki ezt eltudná magyarázni , hogy az aláb említett hangszóró mit tud?
(#) mps válasza silent15 hozzászólására (») Jan 22, 2012 /
 
Szia! Röviden: A hangmagasságot jól gondolod, ez valóban a sávszélesség lenne. A 8 Ohm, az a hangszóró impedanciája, ennek egyezni kell az erősítőével, ill. lehet az erősítőé kisebb, de akkor csökken a teljesítmény. A 0,25W, az pedig az a teljesítmény amit még képes kiadni magából, az erősítőnek ennél kisebbnek kell lennie!
(#) peter1995 hozzászólása Jan 22, 2012 /
 
Hello. Van egy Cosmo1010817 optotranisztorom. Ha ennek a kimenetére kötök még egy 8A-es tranisztort , azt optó bemenetére meg egy potival 5V-ot adok ugy hogy 0-tól max-ig tudom a kimenetem szabályozni a feszt, ez alkalmas lehet egy sima 220as motor szabályzására?
(#) blackdog hozzászólása Jan 22, 2012 /
 
Sziasztok!

Abban kérném a segítségetek, hogy hogyan lehetne minnél potosabb 1 Hz órajelet előállítani?
Ez pl. mennyire lehet jó? Bővebben: Link
(#) zolika60 válasza blackdog hozzászólására (») Jan 22, 2012 /
 
Ez elég pontos lehet.
(#) pucuka válasza blackdog hozzászólására (») Jan 22, 2012 /
 
Annyira pontos, amennyire a használt kvarc pontossága.
Ez általában elegendő. Ha pontosabbat szeretnél, akkor a kvarcot termosztátba teheted, használhatsz hőkompenzált oszcillátort, bár akkor más osztót kell használnod. Ha még pontosabbat akarsz, akkor a kvarc helyett PLL stabilizált VCO -t használhatsz, amit a DCF adó frekvenciájához szinkronizálsz.
(#) ZOL94 válasza kendre256 hozzászólására (») Jan 22, 2012 /
 
összeraktam gyorsan működik de a 100kOhm nem kell.
érdekes nyákba nem működött
(#) blackdog válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 22, 2012 /
 
Ne akarom, hogy atom pontosságú legyen, de nem bánnám, ha elég lenne évente 2x beállítani. (téli nyári átállítás.)
(#) zolika60 válasza blackdog hozzászólására (») Jan 22, 2012 /
 
Szerintem ez jó lesz.
(#) fifadani hozzászólása Jan 22, 2012 /
 
Sziasztok!

IC-k, tranyók és a hűtőborda közé milyen hővezető alkalmatosságot ajánlotok? (lehetőleg ne legyen drága)

Köszi!!
(#) pucuka válasza fifadani hozzászólására (») Jan 22, 2012 /
 
Válogass
Bővebben: Link
(#) pucuka válasza blackdog hozzászólására (») Jan 22, 2012 /
 
Azért számold ki, hogy mekkora pontosság kell a féléves 1 perc eltéréshez. Meg fogsz lepődni.
(#) proli007 válasza jani1987 hozzászólására (») Jan 22, 2012 /
 
Hello!
Kapitány. Ezek szerint nem ismered ezt a régi szakállas viccet. A lényege, hogy egy csomó felesleges adat alapján kérdez rá egy teljesen szükségtelen eredményre, ami az alapadatok alapján ki nem számítható..

A második tranyó és az első tranyó közötti RC hálózatnak két feladata van részben egy frekvencia függő visszacsatolást, részben a z erősítő fokozat munkapont beállítását oldja meg, negatív visszacsatolással. Ha ez volt a kérdés. De javaslom szimuláld le a TINA-ban, akkor meg tudod mit tesz az áramkör..
üdv! proli007
(#) kendre256 válasza blackdog hozzászólására (») Jan 22, 2012 /
 
A karórákban ilyen frekvenciájú kvarcot szoktak használni. Nekem az egyik órám olyan volt, hogy havonta sietett 1 másodpercet, de csak akkor, ha sosem vettem le a kezemről. Ha időnként levettem, jóval nagyobb volt az eltérés.
(Mondjuk életemben ez a legpontosabb óra amivel találkoztam, és nem DCF-es.)
De a kvarcórák hőskorában a gagyi karórákat beforrasztott kondenzátorokkal pontosítgattuk, mert azokban meg annyira pontatlan volt a kvarc, hogy naponta 15-20 másodperces eltérésük is volt.
(#) proli007 válasza golem hozzászólására (») Jan 22, 2012 /
 
Hello!
Ez így rendben is van! De mi a kérdés, vagy a gond? Vagy ha nem tudod mi miért van, keress rá az egyenirányításra, vagy egyszerű tápegység topikban a válaszra..
üdv! proli007
(#) gumis válasza thorbert hozzászólására (») Jan 22, 2012 /
 
Szia4

Itt találsz robbantott ábrát

Válaszd a RUBBER CUT RC400 -at
(#) vladcepes válasza Bigpeterson hozzászólására (») Jan 22, 2012 /
 
Okés,köszönöm szépen.
(#) David.zsombor válasza blackdog hozzászólására (») Jan 22, 2012 /
 
Itt a trimmerkondi mit állít?
(#) kadarist válasza David.zsombor hozzászólására (») Jan 22, 2012 /
 
Szia!
A trimmerkondival lehet a frekvenciát pontosan belőni.
(#) jdani hozzászólása Jan 22, 2012 /
 
Szevasztok. Ez a trimmer menyivel másabb, mint ez? Az utóbbit ugyanúgy lehet használni c-trimként mint az elsőt?
(#) pucuka válasza jdani hozzászólására (») Jan 22, 2012 /
 
Ha jól sasolom a második nagyobb feszültségtűrésű, és lég dielektrikumú, egyébként ugyanazon célra használhatod. A második adó fokozatokba való, de meg kellene nézni az adatlapját.
(#) jdani válasza pucuka hozzászólására (») Jan 22, 2012 /
 
Én egy frekvenciamérő behangolására használnám..
(#) pucuka válasza jdani hozzászólására (») Jan 22, 2012 /
 
A második linken szereplőt javasolnám, a kedvezőbb hőmérséklet függés miatt is.
(#) jdani válasza pucuka hozzászólására (») Jan 22, 2012 /
 
Akkor jó, mert azt vettem, mert akcióba van, és olcsóbb
(#) KRYtech hozzászólása Jan 23, 2012 /
 
Sziasztok

az lenne a kérdés hogy ezekközül : http://www.hestore.hu/cat_233.html melyek illenek össze és hogy 60 V-ot visznek -e

köszi KRY
(#) kendtamas hozzászólása Jan 23, 2012 /
 
Akit érdekel DízelGáz vezérlő szett (ECU+köteg+magyarnyelvű szoftver és adatkábel+beépítési doksi+oktatási anyag autógázszerelők részére) írjon priviben.
Minden mást meg tud venni vagy össze lehet szedni innen-onnan hozzá.

Ár:100eFt.
(#) tibistor hozzászólása Jan 23, 2012 /
 
Sziasztok!
Úgy tapasztaltam, hogy elektronikai kapcsolásokban az olvadó biztosítékot mindig a betáplálás pozítív oldalára helyezik el.
Utólagos beépítésnél, helyhiány a nyákon, vagy egyéb okok miatt, van-e valami elvi, gyakorlati szempont, vagy más akadálya a negatív betápnál való elhelyezésének?
Erre szeretnék választ kapni.
Kösz.
(#) qvasz2 válasza tibistor hozzászólására (») Jan 23, 2012 /
 
Szerintem ennek csak akkor van jelentősége, ha az alkalmazás rendelkezik egy nagyobb letestelt fémtömeggel, amihez könnyű zárlatba kerülni (pl az autó).
Ha csak egy NYÁKod van, az is műanyag dobozban, akkor teljesen mindegy, hogy melyik ágat biztosítod.
Következő: »»   1563 / 3959
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem