Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Sziréna
 
Témaindító: vanzerr, idő: Jan 5, 2006
Lapozás: OK   13 / 51
(#) vanzerr válasza még1MbR hozzászólására (») Aug 18, 2007 /
 
Nekem tetszik, bár csak én tartanék már itt.
(#) még1MbR hozzászólása Aug 18, 2007 /
 
Időközben testre tettem a 2-es lábát a picnek (riasztó bemenet). Ennek ellenére, a tápfesz rákötése után néha még mindig elindul a felfűzött dallam (ami sw1 alá van téve), holott fixen összekötöttem a hiperyelp kapcsológombját a testtel. Gondolom a progiban is le kellene tiltani ezt a riasztós dolgot (a cikkben van is rá utalás, de végül kimaradt, hogy hogyan)
(#) watt válasza vanzerr hozzászólására (») Aug 19, 2007 /
 
Nem rossz akkor, csak a 40 lábasoknál a D4-es Vpp-t használná az égető program ha támogatná az áramkört, de nem.
Ezért azt teheted, hogy átállítod az égető programban a Vpp-t D4-re amikor 40 lábast égetsz, vagy mindkét foglalat Vpp vezérlő bemenetét a D3-ra kötöd(az LPT foglalatban).
(#) watt válasza még1MbR hozzászólására (») Aug 19, 2007 /
 
A legegyszerűbb megoldás, hogy a DO címke után beírod: BRA EFF_SKIP_2

Ha ez megvan, rá lehet jönni, hogy miket lehet elhagyni(nem szükséges, csak a szépség kedvéért).
Ha kell kérdezz...
(#) watt válasza még1MbR hozzászólására (») Aug 19, 2007 /
 
Szerintem nagyon szép munkát végeztél, teljesen korrekt kivitel!
(#) vanzerr válasza watt hozzászólására (») Aug 19, 2007 /
 
Megcsináltam a foglalat átkötését, beállítotam mindent, az égetőfeszültségek megvannak elvileg éget is, de visszaellenőrzéskor azt írja ki, hogy nem egyformák a tartalmak.
(#) watt válasza vanzerr hozzászólására (») Aug 19, 2007 /
 
Van ott még valami, kitartás! A Vpp-t le tudtad csekkolni a programmal a foglalatban, a megfelelő lábon megvan a 13V?
Melyik programot használod? WPB-t? Milyen PIC-et égetsz(40 lábút?)
(#) vanzerr válasza watt hozzászólására (») Aug 19, 2007 /
 
28 lábú PIC-et égetek az 1-es lábon megvan a 13V, Próbáltam a WPB-vel és az ICProggal is, de semmi.
(#) watt válasza vanzerr hozzászólására (») Aug 19, 2007 /
 
Tudnál egy képet készíteni a "felépítményről"?
Milyen hosszú a printer kábel, miből van?
(#) vanzerr válasza watt hozzászólására (») Aug 19, 2007 /
 
A PIC égetőm a mellékletben található, készítettem egy "adaptert" a 28 lábas PIC fogadására, a lábakat pedig a megfelelő helyre bekötöttem. A kábel pedig "gyári" amit vele adtak.

a.JPG
    
(#) még1MbR válasza watt hozzászólására (») Aug 19, 2007 /
 
Köszi szépen!
A fetek eltérő melegedésére magyarázat lehet, hogy nincsenek párba válogatva valami módon? Vagy az okozza az eltérést, hogy az egyik invertált jelet kap? a Mély horn hangnál piszokul érezni, ha ráteszem a kezem.
A hűtőborda miatt aggódom még, a mentős verzióra tuti valami nagyobbat kell, bár még nem tudtam hosszan kipróbálni rendes terheléssel. A sajátra elég lesz ez, a néha 1-1mp hornt még borda nélkül is kibírja
(#) még1MbR válasza vanzerr hozzászólására (») Aug 19, 2007 /
 
Ugyanezzel az áramkörrel szívok én is, kipróbálom az ellenálláscseréket, hátha a fesz elég, de az áram nem.
Az gondolom mindegy, hogy 7405 vagy 7406 van benne, mindkettő invertál.
Emellett emelek picit az égetőfeszen is, mert 12,9V-ot mérek terhelve-terheletlenül. Hátha ez a baj...
(#) vanzerr válasza még1MbR hozzászólására (») Aug 19, 2007 /
 
"érik" a PICKit2.....
(#) még1MbR válasza vanzerr hozzászólására (») Aug 19, 2007 /
 
Direkt azért vettem egy "bóti" égetőt, hogy egy sokak által kipróbált-tesztelt-nyúzott tuti megoldás legyen az asztalon, ne kelljen szívni elrajzolt nyákkal, stb-vel.
Ehhez képest
(#) vanzerr válasza még1MbR hozzászólására (») Aug 19, 2007 /
 
Dettó én is.....
(#) watt válasza vanzerr hozzászólására (») Aug 19, 2007 /
 
Van aki a PICKit2-vel is szívott, nem olvastátok?

Ennek az égetőnek mennie kell!

Az a gyári kábel milyen hosszú?

Az adatpteren van 100nF-os kondi a táplábakon?

Az ellenállásokat kicserélted 1k-ra?

Programmal sikerült lecsekkolnod a lábakat? Működik mindegyik(adat, óra, Vpp, Vdd)?
(#) watt válasza még1MbR hozzászólására (») Aug 19, 2007 /
 
A Vpp-n ne emelj, biztosan nem az a baj, még 12V-al is működik. 13V-nál több feszt ne engedj PIC-re, mert van amelyik meghal tőle!
(#) watt válasza még1MbR hozzászólására (») Aug 19, 2007 /
 
A két FET elvileg ugyanazt a jelet kapja, csak ellenütemben! Nem invertált.

A különböző melegedés a FET-ek közötti különbség miatt lehet, de a FET melegedésre egyre kisebb Gate feszre egyre jobban nyit, ezért nem lesz gond ha hűtőlapra teszed. Borda elkelhet, ha folyamatos lesz a működés, bár szerintem nem szabadna annyira melegednie ennek! Meg kéne nézni a tápfesz, mekkora! Inkább 5,5V kéne, mint 4,8! Meg lehetne próbálni a 7805 lábát felemelni egy Shotky diódával, az kb ennyit emelne, de PIC nélkül kéne próbálni, mert a 5,5V feletti fesz nem biztos, hogy jót tenne neki!
(#) vanzerr hozzászólása Aug 19, 2007 /
 
Frankye!

Neked milyen égetővel sikerült beégetned "még1MbR" kolléga PIC-ét?
(#) Frankye válasza vanzerr hozzászólására (») Aug 19, 2007 /
 
A hardware rész a potyo oldalán MPi-c kolléga által újratervezett, USB-s ICD2 égető, a szotver meg természetesen MPLAB v7.50.
Ja, és egy "dugdosós próbapanel", benne a PIC, meg a kellékek.
(#) még1MbR válasza watt hozzászólására (») Aug 19, 2007 /
 
Értem, köszi!
5,07V a fesz, rámértem digitmultival.
Bekapcsolt hiperyelpnél ránéztem a fetek gate-jeire, 2,49V és 2,50V volt rajtuk, ez gondolom jó érték.
(#) watt válasza még1MbR hozzászólására (») Aug 20, 2007 /
 
Igazából szkóppal lehetne látni, mekkora a jel. Sajnos a PIC sem tud 5V-ot kikapcsolni, kb 4,5V van a gate-ken. Ez alsó hangon elég, ezért melegednek a FET-ek. Ha a gate fesz 10v lenne, akkor majdnem hűtés nélkül lehetne folyamatosan használni. Ez nem lehetetlen, csak sokkal több alkatrész kéne, ami nem éri meg. Így marad a hűtés.
(#) vanzerr hozzászólása Aug 22, 2007 /
 
Sziasztok!
Ma "mérgemben" megvettem a pickit2-es programozót, készítettem gyorsan a 18f2321-es pic-hez egy adaptert és láss csodát elsőre sikerült felprogramozni.
Kedves Watt!
Nagyon köszönöm a segítséged, akárhogyan próbálkoztam de nem jött össze a JDM-el.
Amúgy már régebben terveztem egy normális égető vásárlását de nem vitt rá a lélek, most viszont ez a sziréna eléggé "bezsongatott", na meg az ELMŰ is hálás volt hozzám és adott egy kis viszatérítést és így rászántam magam és megvettem.
Mégegyszer köszi Neked és mindenkinek aki próbált segíteni.
Ha megcsináltam a szirénát jelentkezem...
(#) még1MbR válasza vanzerr hozzászólására (») Aug 22, 2007 /
 
Hmm, az 1k-s ellenállásokkal sem ment? Már beforrasztottam őket, de még mindig nem próbáltam ki, fáradt vagyok hozzá, inkább majd kipihenten, nehogy elcsesszem. Ha utána sem megy, odaadom Watt mesternek ingyé' pár sör kíséretében, gondolom csak izgatja, mi voltunk e lámák, vagy a bolti egységcsomagnak van valami elcseszése.
Hol vetted egyébként az új szettet?
(#) még1MbR hozzászólása Aug 22, 2007 /
 
"Programmal sikerült lecsekkolnod a lábakat? Működik mindegyik(adat, óra, Vpp, Vdd)?"

Tényleg, ezeknek a feszültségeknek van valami elfogadott tól-ig határa?
Vpp gondolom 12,5-13,5V
Vdd 5V
adat?
óra?
Emlékeim szerint az utolsó kettőn 5V körül mértem ill. 0V körül az állapotától függően.
(#) watt válasza még1MbR hozzászólására (») Aug 22, 2007 /
 
Ha végképp nem megy, privátban megbeszéljük, mert olyan nincs, hogy az ne legyen jó!

A másik kérdésedre:
max 13V, de 12,5V is megfelel, sőt elvileg 12 is elég.

Vdd 4,8-5,5 megfelelő
Jelek:
L szint 0-0,7
H szint 3-5V, de kb 4-4,8V szokott lenni.

Az is igaz, hogy előfordul, hogy DC mérés jó, még sem működik a 7406 hibájából. Aztán van még egy két dolog, amit mindenképpen be kell tartani. Ilyen pl. a kábelek hossza.
(#) Frankye válasza vanzerr hozzászólására (») Aug 23, 2007 /
 
Idézet:
„Ma "mérgemben" megvettem a pickit2-es programozót, készítettem gyorsan a 18f2321-es pic-hez egy adaptert és láss csodát elsőre sikerült felprogramozni... akárhogyan próbálkoztam de nem jött össze a JDM-el.”


Erről papolunk már mióta! A JDM vagy működik, vagy nem. Sajnos többször "vagy nem", mint ahányszor "vagy igen"...
S lám: A PICKit2 működik elsőre...
Nem tudom, hányszor kell még elmondanunk, hogy aki komolyan akar PICekkel foglalkozni, az felejtse el a JDM-et!
(#) watt válasza Frankye hozzászólására (») Aug 23, 2007 /
 
Minden szavad igaz a JDM-el kapcsolatban, csak az sántít egy kicsit, hogy én úgy emlékszem vanzerr-nek nem JDM-e van! ?

A másik, hogy a PICKit2 drága, nem mindenki engedheti meg magának, és az is igaz, hogy sokkal olcsóbban lehet egy működő stabil égetőt építeni.

Ezzel függetlenül természetesen vanzerr jól döntött, és biztosan hasznára lesz az égető!
(#) Frankye válasza watt hozzászólására (») Aug 23, 2007 /
 
Nem állítom, hogy vanzerrnek JDM (klón) égetője van, de most, hogy MPi-c helyreigazított a NYÁK-kal kapcsolatban, már modnhatom, hogy az ICD2 kb. 7-8 eFt-ban volt, home made összeszerelés, sk. alkatrészbeszerzés, és gyártott NYÁK mellett. Asszem ez azért nem olyan vészes...
(Bár nem tudom, most mennyiért adják "csipkedék", de amikor a hozzá való 4550-es és 877A-s PIC-t vettem, akkor leárazásban volt.)
(#) vanzerr válasza Frankye hozzászólására (») Szept 1, 2007 /
 
Hát igen, igazatok van, hogy nem olcsó mulatság, de ezalatt a néhány nap alatt mióta megvettem volt egy kis időm próbálgatni és azt mondom megérte....
Nem volt neki "akadály" eddig egyetlen PIC sem, próbáltam 12F6xx; 16F84; 16F62x; illetve 18F2321-es PIC-ekkel, mindegyiket felismerte és működött rendesen.
Szóval csak annyit akarok mondani, hogy aki teheti és tud egy kicsit spórolni az nyugodtan vegye meg, nem fogja megbánni.
Még egy tipp: nagyon lassan közeleg a mikulás esetleg tőle is lehet kérni , nekem az előző programozómat Ő hozta.
Következő: »»   13 / 51
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem