Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   715 / 1385
(#) koczka válasza waterbear hozzászólására (») Jan 25, 2012 /
 
És a 0.1mm-es vezetősávot neked sikerült is kimarni?
(#) tikitiki válasza koczka hozzászólására (») Jan 26, 2012 /
 
Hát még képet nem láttunk róla , de ha ő azt mondja , akkor biztos úgy van egyenlőre hitelezzük meg neki , hogy igen.
(#) zenetom hozzászólása Jan 26, 2012 /
 
Hali!
Beforrasztás után ha átsikálom a panelt bő denszeszes körömkefével (tehát úgy, hogy rajta van az alkatrész, konkrétan egy SMD PIC), az nem tesz kárt az alkatrészben?
(#) Attila86 válasza zenetom hozzászólására (») Jan 26, 2012 /
 
Szia!
Dehogy is! Én mindig ezt csinálom.
(#) zenetom válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 26, 2012 /
 
Szuper , köszi szépen a választ!
(#) zenetom válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jan 26, 2012 /
 
Még csak a 18F252-t.
(#) TSkull hozzászólása Jan 26, 2012 /
 
Helo. Én most tanulom az egyetemen az elektronikát, és eléggé tetszik, noha nem ez kellene legyen a szakterületem. IC-ket még nem tanultunk, ugyh. nem akarok olyanba fogni, amiben az is van, azt hagyom későbbre, amikor bővebben is a fejünkbe rágják. Egyelőre csak elkezdeni akarom, szószerint. Kérdésem az, mit tanácsoltok a szerszámok terén, tudom 1000 meg egy ilyen kérdés volt már itt, de csak a lényegre vagyok kíváncsi: pl: csak minidrill fúróval lehet útnak indulni, vagy jó egy kisebb akkumulátoros fúró is, amely be tud fogni 0.8-as fejet? Láttam a vasalásos technikát NYÁK készítésre, és tetszett, amellé elég ígényesnek tűnt, és az működik tintasugaras nyomtatóval is, vagy csak kimondottan a lézeres tintája megfelelő a célra? Vagy valaki esetleg próbálta már?Előre is köszönöm a válaszokat.
(#) tomcsibacsi válasza TSkull hozzászólására (») Jan 26, 2012 /
 
Szia!

Amennyiben van fúród ami befogja a 0,8 mm-es fúrószárat, akkor természetesen az is jó. A vasalásos nyák készítéshez mindenképpen lézernyomtatóra van szükség, illetve műnyomó papírra. A nyák végleges elkészítéséhez szükséged lesz valamilyen marató szerre. Én ehhez vas-kloridot használok, de létezik más megoldás is. Itt a fórumon is keresgélve egy kicsit, biztosan találsz. Ez után jöhet a kémiai ónozó meg minden más amit szeretne az ember. Röviden tömören ennyi a válasz a kérdéseidre. Vasalásos technikára google-ben rákeresve, sok linket, jó leírást találsz.

Üdv,
Tamás
(#) mate_x válasza tomcsibacsi hozzászólására (») Jan 26, 2012 /
 
Azért azt nem mondanám, hogy minden fúró jó a fúráshoz! Fontos a magas (10-20000 ford/perc) fordulatszám, hacsak nem szeretné minden 10. lyuk után eltörni a fúrót.
(#) Zoli_bácsi válasza TSkull hozzászólására (») Jan 26, 2012 /
 
A fórumon minden erre vonatkozó kérdésedre választ kapsz. Őszintén remélem, hogy nem írja le senki még egyszer. LE VAN ÍRVA, CSAK MEG KELL KERESNI. Igen, nyomatékot is adtam. Azzal, hogy használod a keresőt, abból baj nem lehet. Miután megtaláltad amit keresel és elkezded olvasni az adott topikot, (lehet hogy hosszú) akkor abból rengeteget lehet tanulni. Sőt a keresést lehet szűrési feltételekkel is megadni, ekkor már biztosan megtalálod amit keresel. Ezért remélem, hogy senki sem írja le 3000. -jére. Most úgy tűnhet, hogy nem akarok segíteni. Pedig fogok, de ehhez előbb keresni kell.
(#) tomcsibacsi válasza mate_x hozzászólására (») Jan 26, 2012 /
 
Az ésszerűség határain belül gondoltam én is. Bár édesapám 25 éve még a kis kézi fúrójával is megoldotta
(#) Koree válasza Knaliret hozzászólására (») Jan 26, 2012 /
 
Üdv.Megelőztél.
Most akartam közzé tenni eme tényt.
Ma elmentem és vettem egyet.De egyenlőre ez csak tartalék lesz.De már most jó szolgálatot tett,mert az enyészet szélén lévő (régifajta zöld) TAJ kártyámat meg mentette, meg a mosógép programtábláját is.
De vissza térvén a "tartalék" kijelentésemre.
Nem rég kaptam egy ismerőstől egy kukázott elég koszos laminátort.A koszon kívül egy nagy baja van ,hogy a felső henger fogaskereke nincs meg.De ha rászánom magam kipucolom és kipróbálom.Ha megy akkor elviszem egy esztergályoshoz itt az utcánkban és hátha tud méretet venni a tengelyről és az ellendarab fogaskerékről és némi papír alapú juttatás ért készít egy pár darabot.
(#) elektrorudi válasza Koree hozzászólására (») Jan 27, 2012 /
 
Izgalmas dolog lenne otthon csinálni hozzá fogaskereket nem ? Szerintem legyártatni, mint egyedi darab, elég húzós lesz...
(#) tikitiki válasza TSkull hozzászólására (») Jan 27, 2012 /
 
A próbálgatással járó ilyen olyan tapasztalat szerzést úgy sem úszod meg, úgy hogy sohasem késő elkezdeni hajrá.
(#) kameleon2 válasza tomcsibacsi hozzászólására (») Jan 27, 2012 /
 
Sziasztok! No persze, csak akkor nem annyira volt ilyen apró egy-egy alkatrész Én is csináltam régen paneleket, 1-1,5-es fúróval, mert akkorák voltak az alkatrészlábak. Ahhoz elég volt egy kis Miniplex fúró. Ma is működik. De 0,6-os 0,8-as furatokat szita-sűrűségben fúrkálni már nem ugyanaz.
(#) Albert-M hozzászólása Jan 27, 2012 /
 
Hello mindenkinek . Szeretnek epiteni egy laminatort egy lezer nyomtatobol . kellene nekem egy vezerlo elektronika rajz + nyakterv ..
tud e nekem ebben segiteni valaki ?
(#) roland0327 válasza Albert-M hozzászólására (») Jan 27, 2012 /
 
A kereső segít!
(#) tikitiki hozzászólása Jan 27, 2012 /
 
Üdv remélem nem alszotok még , teszek fel nektek egy kis csemegét ,na meg hát tartoztam is nektek ezzel azt hiszem.Illetve már úgy is rég voltak képek, videó meg pláne remélem tetszeni fog nektek, bár már ismeritek munkáim , de hátha még valakinek új.Jó nézegetést.

http://www.youtube.com/watch?v=KJps-ToEMX8&feature=youtu.be
(#) Attila86 válasza tikitiki hozzászólására (») Jan 27, 2012 /
 
Ez mire jó?
(#) tikitiki válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 27, 2012 /
 
Ez arra jó , hogy még a gépet így működve nem látta senki legalább is az enyémet nem , és hát tartoztam ezzel , a másik meg mostanában azon agyalok , hogy lötstop anyagot nem e lehetne e kinyomtatni nyákra , ja és hogy mire jó , hát minden rajta van azt hiszem ami kelhet.Nyák rajz ha az kell , vagy felirat pozícíó ha az kell, illetve védelem ha az kell.
(#) Ricsi89 válasza tikitiki hozzászólására (») Jan 27, 2012 /
 
Védelemnek nem hiszem, hogy megfelelne. A forrasztás hőjét és az időállóságot nem tudom hogyan bírná. sőt még a mechanikai sérüléseket(karcok, stb) mennyire díjazná.
(#) Attila86 válasza tikitiki hozzászólására (») Jan 27, 2012 /
 
Víz alapú tintával?
(#) tikitiki válasza Ricsi89 hozzászólására (») Jan 27, 2012 /
 
A védelemre a löstopot gondoltam volna felnyomtatni
(#) tikitiki válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 27, 2012 /
 
Ez nem víz alapú hanem viaszbázisú, némi alkohollal
(#) Attila86 válasza tikitiki hozzászólására (») Jan 27, 2012 /
 
Valami gyári dolog, vagy mókoltad? Ellenáll a maratásnak? A hőnek?
(#) tikitiki válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 27, 2012 /
 
Igen korábban leírtam már
(#) Attila86 válasza tikitiki hozzászólására (») Jan 27, 2012 /
 
Akkor bocsi!
(#) tikitiki válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 27, 2012 /
 
Semmi gond a gép miatt csináltam , és gondoltam némi körítést teszek hozzá.
(#) gulasoft válasza tikitiki hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Hőnek nem áll ellen és mechanikai karcoknak sem, max maratásálló. Nézd meg a nemrég felrakott pozíciórajzom mennyivel élesebb és jobban olvasható mint ez. Az a jó hogy közvetlenül a nyákra megy fel, de meg sem közelít egy jó lötfesték minőségét.
(#) tikitiki válasza gulasoft hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
A lötfestékket meddig lehet hígítani amíg még megmaradnak a tulajdonságai ?Vagy mindegy mert úgy is égetni kell ?
Következő: »»   715 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem