Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1568 / 3959
(#) Mályi László válasza marone hozzászólására (») Jan 26, 2012 /
 
Ha kvantum fizikus vagy megkövetlek. Ha az elektronok mozgása, (haladása egy irányba, rezgése, ütközése, meg nem tudom mije) kvantum fizika. Akkor szintén meg követlek, és ennek a tudásnak a birtokába, cserélem ki az égőt vagy izzót meg mit tudom én még mit. Áhítattal várom a további épülésemre szolgáló tanácsot. tisztelettel Mályi László Villanyszerelő.
(#) zidane69 hozzászólása Jan 27, 2012 /
 
Üdvözöllek Dredd27! Más lehetőségem nem lévén, ma bukkantam erre az oldalra, szeretnélek megkérni,engedd már meg h. teljes más témában megkérdezzek egy hozzáértőt, távleolvasásos vizórát lehet e BUHERÁLNI?Félre ne értsen senki, én vagyok a károsult,cirka tizszeres rögzitett köbméterrel kaptam a havi számlát a vizmütől.(Mivel uj regisztrált vagyok, csak egy hét mulva nyithatok uj témát, ezért csatlakoztam a legelső hozzászólóhoz). vÁROM EGY HOZZÁÉRTŐ VÁLASZÁT!!
(#) jani1987 válasza granpa hozzászólására (») Jan 27, 2012 /
 
Az asztalt majd össze heggesztjük. Direktbe akartam kötni, de biztos, hogy ékszíjasan kevésbé vágja haza. Kb árat tudsz írni hozzá? A villany hagyományosan 230-as.
(#) AZA hozzászólása Jan 27, 2012 /
 
Üdv!
4026-tal szeretnék összehozni egy négy digites számlálót.A közös katódra kötött áramkorlátozó ellenálás mennyire befojásolja a kijelző fényerejét különböző számok kijelzésénél?Számottevő-e a fényerő az 1-es és a 8-as között,illetve 'villog'-e a kijelző annyira hogy zavaró legyen?
(#) granpa válasza jani1987 hozzászólására (») Jan 27, 2012 /
 
Tehát 1 fázisod van. Árakban nem vagyok otthon, de kW/10EFt, ha jól saccolok. Az ékszíj nem a motor kíméléséhez kell, a szokásos 1440, 2880 fordulat kevés, 6-8000n/min kell. Gépjavítós komámat megkérdezem, lehet, lesz olcsóbb.
(#) Fish hozzászólása Jan 27, 2012 /
 
Sziasztok!!

Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy hogyan Kell egy USB kábelt elkészíteni, HomeMade amely 20M-es? Mert egy számtech boltban mondták hogy van "erősítős", ami akár 100M is lehet csak bírjam megfizetni. (tényleg? :-o ) Azomban én úgy gondolom szerintem pár 100 ftból kivitelezhető lenne. Én megpróbáltam, egy csavart-érpáras megoldással a 20m-t, de az XP reklamált, hogy teljesítmény impulzus, egy pendrájvtól. Néhány szűrőkondi, és vagy segéd táp elegendő lehet? Találtam egy ilyen kapcsolást,

nickviera

Ez esetleg működne vajh 20 méteres kábellel?

Köszi a válaszokat
(#) pucuka válasza Fish hozzászólására (») Jan 27, 2012 /
 
A helyzet nem ilyen egyszerű. Az USB kábelnél nemcsak a tápfeszültség csökkenése a gond, hanem az adatjelek terjedési sebességéből adódó késleltetések. Ezért az USB kábel hossza maximálva van. Ezt csak úgy lehet áthidalni, hogy kb. 1 méteremként ismétlőket (HUB) kell beiktatni. (ezeknek a távtáplásának megoldása van a linkeden)
(#) granpa válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 27, 2012 /
 
"Igaz-igaz, mintha csak én mondtam volna."(V.V.V.) A tárcsa átmérő sokat számít(kerületi sebesség=vágó sebesség), nagyon nem mindegy- 30cm, v. 40cm átmérő! Én a 30cm-hez igazodtam( meg néhány q. letüdőzött fűrészporhoz). Éles a tárcsád?
(#) kadarist válasza Fish hozzászólására (») Jan 27, 2012 /
 
Meg a kábelkapacitások nagyfrekvenciás vágása is belejátszik, ami adatvesztést okozhat. Használj aktív hosszabbítókábelt: Bővebben: Link. Arra ügyelj, hogy a maximális átvihető teljesítményt maximalizélni szokták 2 W körül, mert e teljesítmény felett nagy lesz a tápfeszültség esése a kábel végén. Erre nyújt megoldást az általad belinkelt táp-injektor.
(#) győriattila hozzászólása Jan 27, 2012 /
 
Heló.
Valaki nem tudná megmondani ezt a tranyót mivel lehet helyettesíteni?Egy erősítőben van,a phono bemenetnél és nem szól az egyik oldal emiatt.
Előre is köszi.

P8140009.JPG
    
(#) kadarist válasza győriattila hozzászólására (») Jan 27, 2012 /
 
Egy helyettesítő: Bővebben: Link
Kereső: Bővebben: Link
Másik kereső: Bővebben: Link
(#) győriattila válasza kadarist hozzászólására (») Jan 27, 2012 /
 
Köszi,megnézem.++++
(#) bohus1 hozzászólása Jan 27, 2012 /
 
Sziasztok nekem egy olyan kérdésem lenne,hogy van két darab deprez kijelzőm és szeretném az erősítőmre kötni a munkahelyemen megnézték azt mondták,hogy 0.5V 1mA és,hogy majd a tuchel-re kell majd kötni és,hogy valamilyen műveleti erősítő kell hozzá meg ellenállás de azt nem mondták milyen nem tudjátok milyet vegyek hozzá és,hogy hogyan kössem be?
(#) qvasz2 válasza bohus1 hozzászólására (») Jan 27, 2012 / 1
 
Olvass!
Bővebben: Link
(#) bohus1 hozzászólása Jan 27, 2012 /
 
Köszi szépen!
(#) Eticsiga hozzászólása Jan 27, 2012 /
 
Sziasztok! nyákon vörös réz van?
(#) pucuka válasza Eticsiga hozzászólására (») Jan 27, 2012 /
 
Általában.
(#) Sanyiko hozzászólása Jan 27, 2012 /
 
Sziasztok!

Egy kis 6V/4Ah/20Hr (3FM4AH) akksinak elromlott a töltő rendszere, így külön rácsatlakozó töltőt kellett hozzá kivezetnem.
Igazából nem is töltő, hanem egy 3V-12V univerzális adapter 1000mAh-val.
A kérdésem az, hogy meddig lehet rajtahagyni ezt az akksin és hány Volton történjen a töltés? 7,5V-ra volt állítva, de ezt vissza állítottam 6,8-ra biztos ami biztos.
(#) Balaa16 válasza Sanyiko hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Szia!
Az az adapter jó lesz neked. Rakj rá egy áe. mérőt, és úgy állítsd be az áramot, hogy a kapacitás tizedével töltsd! Vagyis a Te esetedben 0,4A-ral. Tudomásom szerint így 10 óráig kell tölteni.
(#) erdgab válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
köbzoli,granpa,jani1987,csak egy gyakorlati példát írnák le,saját tapasztalatból,anélkül,hogy bárkit is kioktatnák.Először azt kell eldönteni,hogy ipari vagy otthoni felhasználásra kell a gép,gondolom,most inkább otthoni felhasználásról lenne szó s talán némi engedmény is belefér.Építettem körfűrészt többet is tűzifa (ágfa) fűrészelésre.Ebben az esetben előnyösebb az acél tárcsa,kellően élezve-hajtogatva s lehetőleg a vékonyabb 2-2-5mm vastagságú 3-400mm átmérővel.A tárcsa (átmérő 300mm) fordulatát kb. 2200n/ perc állítottam be az ékszíj áttétellel egy 750W 1 fázisú BVG szivattyú (2800n/p) meghajtó motorjából kivitelezve.Az ékszíj 9,5-10mm/1000mm méretű (Trabant ékszíj),a feszítése rögzített csavaros megoldás,nem lengő.A vékonyabb szíj kevesebbet vesz el a motor erejéből.Szépen működik a gép,ha kell vidia betétes lappal is tudok vele darabolni csak lassabban.Ipari kivitel csak 3 fázisú, xx kW motorral jöhet szóba szerintem,a vágási sebesség ott 23méter/s értéknél kezdődik.
(#) Sanyiko hozzászólása Jan 28, 2012 /
 
Egy ilyen kábel volt régen a töltővetetéke:
Bővebben: Link

Erre ment egy trafó, amiből 2 vezeték ment az "alaplapjára". Trafó romolhatott el benne, de ha a kivett trafó 2 kimenő vezetékére kötöttem az adaptert akkor a töltésjelző led működött csak éppen nem töltött semmit.
Ezért kérdeztem, hogy jó-e úgy ha közvetlen az akksira csatlakoztatom és így az alap bekötések megszűnnek.
(#) Balaa16 hozzászólása Jan 28, 2012 /
 
Sziasztok!
Van egy telefon akkum, amit fel szeretnék tölteni. Megvan hozzá az eredeti töltő. Csak simán rákötöm az akku kivezetéseire a töltőt, és kész? Vagy kell valami elektronika?
Üdv! BAlázs
(#) B.I válasza Balaa16 hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Szia. Kell hozzá elektronika amit ebben a témában találsz.
(#) Balaa16 válasza B.I hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Szia!
Köszi a választ! Ebben a témában azt olvastam, hogy bele van építve az akkuba az elektronika, és 5V-tal kell tölteni.
Üdv! Balázs
(#) B.I válasza Balaa16 hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Olvasd tovább is mert ott le van írva, hogy az csak egy védő elektronika ami nem alkalmas töltésre.
(#) Rumcájsz hozzászólása Jan 28, 2012 1 /
 
Lezárhatná már valaki ezt a topikot, mert kezd nagyon unalmassá és értelmetlenné válni!
(#) Zotya75 hozzászólása Jan 28, 2012 /
 
Egy önjáró takarító gépben ami 24V és 1500 a max teljesitmény,le szeretném cserézni a munka akksikat.
Jelenleg 4db 6v 240ah akksi van benne sorba kötve.
Én 2 db 12v 240ah akksival szeretném kiváltani.
Kérdésem,hogy miért 4db 6v-al van megoldva,miért nem a gazdaságosabb 12v akksik vannak benne.
Van ennek valami kihatása a teljesitményre,vagy az akksik ciklusát csökkenti?
Vagy esetleg csak a méretek illetve súly vagy a design miatt?
Pottom 60.000 forint a különbség a kettő között.
Üdv Zotya
(#) qvasz2 válasza Zotya75 hozzászólására (») Jan 28, 2012 / 1
 
Jó erős porszívód lehet. Az általad leírt akksi (12V/240 Ah) súlya kb. 70-80 kg / db.
De a kérdésedre is válaszolva: nincs esetleg leágazás, és azért a több akksi? Mert ha csak a 24V kell neki, akkor simán cserélheted 2db 12V-osra.
(#) Zotya75 válasza qvasz2 hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Nincs leágazás,sorba vannak kötve és úgy rá a gépre.
Van benne egy szívó egy hajtó és két kefe motor,mind 24v-os,2-300w-ak.Így jön ki az 1500w.
A 240ah akksikkal 4órát üzemel,töltés nélkül.
Csak nem értem hogy a forgalmazók miért erőltetik a 6v akksikat.
Ez egy 10éves gép.Lehet hogy akkor még nem voltak ilyen teljesítményű 12v akkuk?
(#) szsrobert válasza Djatis hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
"Te hol láttál legalábbis még most 800 forintér benzint ?"
Fél év múlva a benzinkúton.
"akkoris te spórolsz 4000 forintot legalábbis jelen esetben."
Persze.
Ha futok a busz után, 100Ft-ot spórolok.
Ha a taxi után, akor 500Ft-ot is ugyanazon a távon.
Következő: »»   1568 / 3959
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem