Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   995 / 2505
(#) Zsoltipapa válasza reloop hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
Ha a darlington végtranzisztorok hibásodtak,kevés az eséj hogy találsz ojat,nagyon sajnálom.Üdv:
(#) kezdo tanulo válasza reloop hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
http://kepfeltoltes.hu/120206/P060212_14.39_www.kepfeltoltes.hu_.jpg o'' lenne a beteg ak szerintetek ebol ki lehetne hozni egy erositot? eleg sok cucc vn benn es ha igen akor kb mekora teljesitmenyut?
(#) reloop válasza Zsoltipapa hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
Szia! Biztos nekem szántad a tanácsot?
(#) Zsoltipapa válasza reloop hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
Bocsánat,rossz hejre kattintottam,betajohn-nak szól.még egyszer bocsi.Üdv:
(#) reloop válasza Zsoltipapa hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
Semmi gond, csak célba érjen
(#) danodano válasza reloop hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
Köszönöm! Nézegettem a VF2-t is még gondolkodom melyik lenne a jobb.
(#) Haliapu válasza Robi85 hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
Én úgy gondolom ha nagy hangerőn sokáig akarod hajtani ezt az erősítőt, akkor inkább az IRFP240-es fett ből raknék bele négy darabot és ha lehet a táp feszültséget emelném +-55Voltra. Meg mondom őszintén én azt a 8Amperes fettet nagyon, kicsinek találom folyamatos üzemre. És amit feltettél nyákrajzot nem kell forgatni egy az egyben vasalhatod. A T/6-7 kerülhet a nagy hűtőbordára és vezetékkel kösd be a panelra de a vezeték ne legyen hosszú csak amennyi szükséges és sodord össze. Ha mégis külön hűtő felületet akarsz akkor lehet egy kicsit combosabb mint ami a rajzon van.
(#) reloop válasza danodano hozzászólására (») Feb 6, 2012 / 1
 
Otthoni használatra KDmester Vf2-jét építeném.
(#) batajohn válasza reloop hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
Muszály rá a fedőlemez?Mert ha leszedném, úgy is hagynám ha nem muszály visszatenni...
(#) mindenes válasza kezdo tanulo hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
Heló! Körűbelül olyan 2x10 wattot tudhat max a cucc és a képből itélve végfok ics lehet. Ezt onnan lehet felismerni hogy ez egy többlábú áramkör hűtőbordára fogatva 1 vagy 2 db lehet belőle benne.
(#) Flatlander hozzászólása Feb 6, 2012 /
 
Sziasztok!

Stk 4050 II-ről tud valaki valamit esetleg ismeri is?Érdekelne hogy 4ohm-nál hány volt a biztonságos még,azt tudom hogy 66V-nál 200w 8ohm de ugyanez 4ohm-nál már a halálát jelenti?
(#) Haliapu válasza Lalle hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
Szia, ez a tranyó ugyan olyan mint a 2n3055 60V 15A NPN úgy hogy azok a rajzok amik ezzel a tranyóval vannak szerelve az neked is tökéletesek. Jó pár darab van feltéve ezen az oldalon.
(#) Zsoltipapa válasza Flatlander hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
Szia! Nagyon 1et értek
(#) hejdzso hozzászólása Feb 6, 2012 /
 
SEGÍTSÉG!!!!!FBT LF50A tipusú aktív hangfalban elszállt az erősítő!!!Sehol nem találok rajzot a javításhoz!!!Ha valaki tudna segíteni!!!Nagyon köszönöm!!!!
(#) Flatlander válasza Zsoltipapa hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
Hát az nemjó nekem mindenféleképp 4ohm kellene....
(#) emersys válasza Flatlander hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
Az mindképp megizzasztja az stk ic-t.
Egy darabig ugyan bírni fogja, de ha megkínálod neki, s kap egy erősebb áramrángatást a végtranzisztor chip-je azonnal elfog szállni, Ez szinte biztos!
(#) reloop válasza batajohn hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
Valamilyen megfontolás biztosan van mögötte. Először derüljön ki mi volt a leégés kiváltója, elég azután dönteni az ellenállás felfogatásáról.
(#) jani1987 hozzászólása Feb 6, 2012 /
 
Helló. A Grundig típusú erősítőmbe elszállt az elektronika, de a táp még jó. Van valakinek kapcsolási rajza 70V-os táphoz? Szívem szerint csöves erősítőt építenék belőle, de bármilyen más megoldás érdekel. Lehetőleg minimális alkatrészből.
(#) Zsoltipapa válasza jani1987 hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
Szia! Mi ment ki belőle?
(#) emersys válasza jani1987 hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
Szia tudom neked ajánlani CHZ hibrid -ét. Az pont aszimmetrikus, és már jó 70V néki. A félvezetős része elég olcsón kihozható viszonylag, a csöves része sem egy hajmeresztő összeg..
Bővebben: Link
(#) Zsoltipapa válasza Flatlander hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
Akkor kissebb tápról kell hogy üzemeltesd
(#) compaqamplifier válasza Bassmester hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
Kösz hogy segíteni próbálsz, Sony CDP-591ről van szó, a képen szereplő lejátszó nem az enyém.Első körben SE MOSFET visszacsatolás nélküli fokot akarok beletenni meg a kondikat kicserélni komolyabbakra.A plusz elektronikának külön tápot fogok adni. Ja igen +- os táppal akarom majd hajtani a "végfokozatot" benne.
(#) 1269 válasza reloop hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
Szia!
A végfok gondjai úgy tűnik megoldódott.
De van egy újabb gond .
Közepes kivezérlésnél feljebb elkezd recsegni. A végfok az jó bemeneti szűrő-előerősítő nélkül teljes kivezérlésen sem torzít.
A limiter is jó, ha az elé teszem a jelet (telefon) semmi torzítás.
Az előerősítőbe van a bemeneten egy kondi (C220-100p) azt írja PE capacitor kell oda, gondolom ez poliésztert jelent , én sima tárcsa kondit tettem. A többi mind fólia kondi, de 100 piko-sat nem találtam fóliába.
Mire cseréljem?
Üdv:
Ottó
(#) Flatlander válasza emersys hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
Hát akkor marad egy tekercsbe 8ohmon a mély és csak az egyik oldalt fogom egyenlőre használni úgy bírnia kell.
(#) jani1987 válasza Zsoltipapa hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
Az egyik ellenállás állandóan ellszállt. Ráadásul most barkóbázhatok, hogy melyik félvezető ment ki. A végfoka BD243C. De mivel ez is off, ezért kiépítettem belőle. És az ellelenállás így se bírja. Az alkatrészek, amik szóba jöhetnek:bc639, A1038,A999, c2362. csak néhány példa. A típusa Grundig V1700
(#) Robi85 válasza Haliapu hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
Akkor még rákérdezek, hogy mégis mire akarja használni, mert konkrétan nem mondta csak azt, hogy néha bulizni meg stb... Ha igy áll a dolog, akkor mindenképpen IRFP260 lesz bele, mert akkor az birni fogja. Igaz árban kicsit huzosabb, de legalább üzembiztos lesz. Köszi szépen a segitséget.
(#) Zsoltipapa válasza jani1987 hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
Tudnál képet feltenni?
(#) reloop válasza 1269 hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
Az előerősítő rajzát nem találom, csak a lay-t.
Látatlanba annyit tudok javasolni, emeld ki a tárcsa kondit - gondolom szűrést végez - úgy próbáld ki.
(#) jani1987 válasza Zsoltipapa hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
Csak telóval tudnék csinálni, de annak a minősége nagyon ramaty.
(#) Mikey051104 hozzászólása Feb 6, 2012 /
 
sziasztok! olyan kérdésem lenne hozzátok hogy megépítettem itt a hobbielektronikán található VF2 modifikált verzióját Gf400 névre hallgat. Tökéletesen Működik! No de szeretnék hozzá építeni egy kapcsolóüzemű tápot de nem találok megfelelő kapcsolást vagyis találtam egyet de nem tom hogy ez müködhet e? ebben kérném a segítségeteket!
Válaszokat előre is köszönöm. jah mellékelem azt a kapcsolást amit találtam.

táp.jpg
    
Következő: »»   995 / 2505
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem