Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   258 / 489
(#) llaczo válasza kly hozzászólására (») Feb 5, 2012 /
 
Köszi.
A nő persze csak vicc . Már nős vagyok két gyerekkel, de az ismerőseim akik látták, miután magukhoz tértek okvetlen akartak egy ilyet.
A külső körbe beépített színváltós RGB LEDet raktam. (persze csak egyet mert a másik LED programja időben kicsit csúszik és akkor már nem jó a színkeverés). Nekem tetszik. Asszem így is hagyom.
(#) tomics76 hozzászólása Feb 6, 2012 /
 
Sziasztok,
-érdeklődnék, hogy merre kell forogni a prop. clocknak?Az óramutató járásával 1 irányba?Még 1- pár nap és tesztelném KLy óráját.
Köszönettel.
(#) llaczo válasza tomics76 hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
A PC ventilátorok az órával ellentétesen forognak ezért a legtöbb program így van megírva, de van program a másik irányra is.
(#) llaczo válasza tomics76 hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
Hi. Én is tervezek készíteni Kly féle órát. Ezt ventilátorra vétek tervezni. Megérdemli a HDD motrot. Örülök hogy felvetetted a forgásirány témát mert már nem vagyok benne biztos hogy Kly írt órával ellentétes irányú program is. Utána nézek. . Szorítok neked
(#) kly válasza tomics76 hozzászólására (») Feb 7, 2012 /
 
Szia

Óramutatóval megegyező irányú forgás kell neked.
Várom a fejleményeket. Csinálj képeket!
(#) tomics76 válasza kly hozzászólására (») Feb 12, 2012 /
 
Szia Kly!
Egész nap kínlódtam. De valami nem stimmel.Először csak a 3 led baloldalt villogot, majd megfordítottam az infra led érzékelőt a másik oldalon,akkor a közepén is kezdett valami villogni ill a külső kerületen mintha 3 részre osztaná a csík a kört.
A távírányítóra nem reagál.Azt felprogramozva küldted?Ilyen erős ill gyenge infra megvilágítás elég?Küldök képet.
Tudnál valamit esetleg távgyógyítani?
Köszönettel.
(#) kly válasza tomics76 hozzászólására (») Feb 12, 2012 /
 
szia

Az IR led fény bőven elég.
Csinálj videót arról látni mi a baj, fényképről nem.
Ha nem forgatod akkor a külső ledel villognak?
(#) kly válasza tomics76 hozzászólására (») Feb 12, 2012 /
 
Az 5Volt tápra tegyél fel egy 1000µF kondit szűrőnek.
Próbából csak forraszd rá a tápvédő 5,6V zéner lábaira.Ja és cseréld 10K ra az STP IC-k 23as lábain lévő 1k-kat.

Jó lesz ez
(#) kly válasza tomics76 hozzászólására (») Feb 12, 2012 /
 
Én NEM csináltam wireless power HDD házba mert sok a veszteség az alun! Lehet nem elég a tápod
(#) tomics76 válasza kly hozzászólására (») Feb 12, 2012 /
 
Szia Kly,
Szűrő kondi van az alsó dc modulon.Amikor teszteltem ezt akkor az elemlámpa izzó világított, igaz nem teljes fénnyel.Nurseboy írta hogy neki 4 is világított.Majd csinálok videót is.
Köszi addig is
(#) kly válasza tomics76 hozzászólására (») Feb 12, 2012 /
 
Addig ne is kísérletezz vele míg nem tud a táp leadni 5V 2A -t,mert a kínzásnak álltalában valami elhlálozás a vége. Hangold szépen be a tápot a wireless kondikkal a legnagyobb fényerőre.
(#) tomics76 válasza kly hozzászólására (») Feb 12, 2012 /
 
Szia. Ok. De a hangolást a sec. tekercsen kell csak vagy a másikon is?.Elkoval vagy sima kondival?(az a 3 db. 33 µF-os elko is ezt a célt szolgálja?)-és kb. milyen értékekkel kezdjem ,piko,nano?
Ha a propellerre csak úgy ráadok 5 V-ot és pl 2 A. akkor nem kellene a többi lednek is hébe-hóba világítani? Ezt csak kérdem, addig nem kisérletezem.
Üdv.
(#) llaczo hozzászólása Feb 12, 2012 /
 
Sziasztok.
Szia Kly.
Gratulálok az eddigi eredményeidhez. Óriási amit fel tudsz mutatni.
Gyűjtögetem az információkat az órád megépítéséhez és az itt felkínált forgó rész nyák tervet nem tudom kinyomtatni feketében (biztos én vagyok a hibás). A foto eljáráshoz csak a fekete a jó. Napok óta keresek egy fotót vagy lay tervet de nincs szerencsém.
Nagy kérés hogy írd meg hol találok egy lay tervet vagy küldj egyet. Óriási meló ezt kimaratni de teszek 3 próbát. Nagyon szeretném ezt én megcsinálni. Ha nem sikerül majd megkérdem hol lehet beszerezni.
Előre is köszi.
(#) kly válasza tomics76 hozzászólására (») Feb 12, 2012 /
 
A primer tekercsen is lehet hangolni. Én 10nF kondikkal csináltam, a végén összeadod és kicseréled 1 darabra.
próbáld ki 10nF-220nF ig valahol megtalálod a legnagyobb fényerőt, ott lesz jó.
(#) kly válasza llaczo hozzászólására (») Feb 12, 2012 /
 
Szia
Köszi

Szerintem mezei nyomtatóval nem tudod kinyomtatni film minőségben, meg aztán a VIA méret olyan kicsi hogy nem tudod kifúrni.
(#) llaczo válasza kly hozzászólására (») Feb 12, 2012 /
 
Kár . Azért köszi
(#) samsys hozzászólása Feb 14, 2012 /
 
Üdv mindenkinek.

Patexati féle 16F690-es nyákon van IRLMS5703 ezt az alkatrészt mivel lehetne helyettesíteni ?
(#) Hp41C válasza samsys hozzászólására (») Feb 14, 2012 /
 
Szia!

Lomex 86-03-34 cikkszámon IRLMS5703TR -el, de bármilyen más 1..2A -es, Micro-6 tokozású P-MOS FET -el.

Ha nem kell a fényerőszabályzás, akkor S - D átkötéssel.
(#) tomics76 válasza kly hozzászólására (») Feb 14, 2012 /
 
Szia Kly,
Megnéztem a pic felprogramozását és nem volt bennt a program.Azt írja ki angolul ,hogy Some configuration worlds not in hex file.Ensure default values above right are acceptable(sárga alapon).majd amikor felpróbálom tenni akkor a végén azt írja ki,hogy :programming failed at Program Memory address.
Egyszer mondtat ,hogy az a kis memoria IC-vel gond van-én beültettem ezt is.Nem tudom van-e valami köze ehhez? Tudnál segíteni, hogy mit jelent?ill. lehet valamit vele kezdeni?
Üdv.
(#) kly válasza tomics76 hozzászólására (») Feb 14, 2012 /
 
SZia

Nem tudom a HEX tuti jó. Az eeprom nem okozhat gondot.
Mivel programozod? Én PK2 és ICD2 vel is csináltam gond nélkül. Egyébként ha villognak a szélső ledek akkor bent a program. Villog? (persze forgás nélkül)
(#) tomics76 válasza kly hozzászólására (») Feb 14, 2012 /
 
Helo, eddig villogot. de gondoltam megnézem mégegyszer a Pkit programozóval, hogy kiírja -e programot.de csak FFFF-eket láttam.Nem az ICD-vel csináltam,hanem a pickit 2-vel vagy mi a neve annak a proginak.Mondjuk most nem adtam neki plusz tápot.Ez lehet a gond?.elkínlódok még 1 picit vele.
(#) samsys válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 14, 2012 /
 
Szia

Telefonon érdeklődtem, de csak áprilisba lesz nekik
hát ezért kérdem.
(#) patexati válasza samsys hozzászólására (») Feb 15, 2012 /
 
Szia! Jó bele a SOT-23 tokos is pl:Si2307CDS..Ha nem készítetted el a nyákot akkor a tervben a makrot ki kell javítani SOT-23-ra de kis ügyességgel beforrasztható a micro6 helyett is..
(#) Hp41C válasza samsys hozzászólására (») Feb 15, 2012 /
 
Szia!

FDC634P az FDH kft -től.
(#) samsys válasza patexati hozzászólására (») Feb 15, 2012 /
 
Szia

A nyák már kész van. Már csak az alkatrészeket kell beleültetni (már ami nem hiányzik).
1N5349B ez is kérdéses, állítólag már nem gyártják.
(lomexba modották) e helyett is kell mást nézi
egyenlőre csak ennyi a nyűgöm.

Köszönöm a válaszokat.
(#) kly válasza tomics76 hozzászólására (») Feb 15, 2012 / 1
 
Kell neki a plusz táp.
Most már nem villog?
(#) Hp41C válasza samsys hozzászólására (») Feb 15, 2012 /
 
Szia!

Amint láthatod, a HEStore -ban is van, a HQ-Video is készleten tartja.
(#) tomics76 válasza kly hozzászólására (») Feb 15, 2012 /
 
Helo. most probáltam újra égetni.Talán sikerült mert a végén zöld csíkban írta ki.Plusz tápról csináltam és a PIc kit 2 -őét kikapcsoltam. Csak amikor megakarom nézni újból akkor nem írja ki a benne lévő progit.(de lehet mert az le van tiltva?) De most már villognak a ledek.
(#) samsys válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 15, 2012 /
 
Szia

Elnézést, előbb írtam mintsem utána jártam volna, de menet közben megtaláltam én is.
(#) Hp41C válasza tomics76 hozzászólására (») Feb 15, 2012 /
 
Kly programja kiolvasásvédett. - Sőt még ellenőrzi is...
Következő: »»   258 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem