Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Folyamatábrás mikrokontroller programozás Flowcode-dal
Lapozás: OK   48 / 360
(#) Gagyicom válasza kkrisz75 hozzászólására (») Feb 9, 2012 /
 
Egyébként nem tudod milyen grafikus kijelző kompatibilis a flowcode-dal. Mármint amihez kehet használni a beépített macro-cat.
(#) Gagyicom hozzászólása Feb 9, 2012 /
 
Sziasztok!

Megvan valakinek a Flowcode USB pack?
Bővebben: Link
(#) Gagyicom válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Feb 10, 2012 /
 
Hali!
Nekem igazából a labview-os mintapéldákra lenne szükségem. Elképzelésem sincs még, hogy hozom össze a pic-et a Labview-val USB keresztűl. A kijelzős kérdésemre nem tudsz választ adni? Láttam, hogy te már élesztettél fel grafikus kijelzőt. Van itthon néhány szines nokia lcd-m amik spi buszosak, de semmi infót nem találok a neten róluk. Ha szerzek sima mezei lcd-t(meghajtó nélküli) és ráteszem az mcp23s17 ic-t akkor menni fog a dolog? Van még igény arra, hogy többen összedobnátok egy 10 licenszes pro változatra? Mert én is szívesen beszálnék.
(#) kaqkk válasza Gagyicom hozzászólására (») Feb 10, 2012 /
 
Hát a 10 felhasználós flow ra már ezek szerint 2 en vagyunk
(#) Gagyicom válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 10, 2012 /
 
Az jó...
(#) kiskata hozzászólása Feb 16, 2012 /
 
Kedves Hozzáértők!

A flowcode fordítási logjában az alábbi üzeneteket kapom:

Building CASM file
Serious Warning: Possible sw stack corruption, function 'FCM_IDOSZELETMEGHAT' called by more than one asynchronous thread (main/Task, interrupt, interrupt low)
Serious Warning: Possible sw stack corruption, function 'FCD_LED4_LEDOff' called by more than one asynchronous thread (main/Task, interrupt, interrupt low)
Serious Warning: Possible sw stack corruption, function 'FCD_LED5_LEDOff' called by more than one asynchronous thread (main/Task, interrupt, interrupt low)

Mennyire veszélyes figyelmeztetések ezek?
(#) eSDi válasza kiskata hozzászólására (») Feb 16, 2012 / 1
 
Üdv!

Nem vagyok ismert a Flowcode témában de néha benézek érdeklődés gyanánt. Ez egy elég nagy probléma, mert stackoverflow-ra figyelmeztet. Ha ez bekövetkezik, akkor megáll a program futása. Magyarul lefagy...
A stackoverflow meg az a jelenség, hogy túl sok call utasítás van egymásban. Általában max 8 stack mélyre lehet menni. Megpróbálom leírni hogy is van ez.
Meghívsz mondjuk egy szubrutint, azon belül, pedig még egyet, azon belül pedig még egyet és így tovább. Ha túlléped a 8. mélységet, akkor baj van mert nem tud visszatérni a program a felső szintekre. Sajnos az ilyen fejlettebb programírási módoknál erre nehéz odafigyelni, mert nem tudod, hogy milyen programot generál a fejlesztő környezet. Ezért sem tartom jó megoldásnak ezt a Flowcode programozást.
(#) kiskata válasza eSDi hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
Köszönöm... Valahogy megpróbálok rá odafigyelni (csak tudnam hogy)
(#) eSDi válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
Amint írtam fentebb, nem ismerem közelebbről. Igazából nem is sejtettem, hogy C az alapja. Gondoltam ez is rögtön asm-be dolgozik mint mondjuk a C vagy BASIC. Ebben az esetben viszont kénytelen vagyok visszaszívni amit mondtam. Főleg azért, mert jómagam is inkább BASIC-ben programozok. Úgyhogy még egyszer elnézést kérek mindenkitől. Inkább nem kotyogok bele...
(#) kaqkk válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
Ha egyszer kipróbálta nem tud leszokni róla ....
(#) karaszbandi hozzászólása Feb 16, 2012 /
 
Kérdezném a hozzáértőktől, hogy visszafelé működik e a flowcode?

Mármint .hex-ből lehet e valamilyen formában folyamatábrát csinálni?
(#) kaqkk válasza karaszbandi hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
Ne viccelj ezt komolyan kérdezed ? Flex -el tudsz hegeszteni ?
(#) zenetom válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
Ha tudná, nem kérdezte volna.
És nem kell rögtön izélni".

karaszbandi: nem lehet.
(#) kaqkk válasza karaszbandi hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
Elnézést ! Túl agresszív voltam
(#) karaszbandi válasza zenetom hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
Na ettől tartottam én is.
(#) kaqkk válasza karaszbandi hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
Elvileg ha jól tudom az Mplab tud asm -et csinálni hex ből de abban sincs sok köszönet ! Ha egy hex beégetés után nem azt csinálja amit te szeretnél , akkor jobban jársz ha írsz magadnak egy új programot . Sajnos a neten fellelhető programokkal csak az a baj hogy elég nehéz olyat találni ami
neked -vagy nekem éppen megfelel .
(#) eSDi válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
Na kipróbáltam! A lehető legegyszerűbb dologra vettem rá. A példaprogramok közül lefordíttattam vele a LED villogtatást. És itt jön az amiért nem fogom használni.
Ez az egyszerű program 165 programszó lett. Megírtam ugyan ezt Oshosoft BASIC-ben és ott csak 67 programszó lett. Ugyan ez volt a bajom a Proton BASIC-el is. Az is telerakta felesleges sallanggal. Tudom szép, meg kényelmes, meg minden, de számomra nem mindegy hogy mennyire tiszta a lefordított kód. Az is oké, hogy utána át lehet írni C-ben, de akkor már nem is volt értelme ennek az egész flowchart-os játéknak a fejlesztés elején. Úgyhogy én inkább bepötyögöm a kódot...
(#) eSDi válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
Az eredményeket per-pill nem találom, de leteszteltem. Kiszedtem mind a kettőből a késleltetést és beraktam ISIS-be szimulációba. Az eredmény: BASIC 500kHz szimmetrikus jel. Flowban az első periódus 158kHz utána ezt egy 76kHz követi és kezdődik előröl.
(#) eSDi válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
8MHz belső OSC 16F88.
(#) eSDi válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Feb 17, 2012 /
 
Ez nálam nem csinál semmit. Fel tudod rakni ide az asm-et és a c-t?
(#) Gagyicom hozzászólása Feb 17, 2012 /
 
USB-vel kapcsolatban senki sem tud nekem segíteni még mindig?
(#) kaqkk válasza Gagyicom hozzászólására (») Feb 17, 2012 /
 
Írta simpi hogy telepíts fel újabb verziót A 4.5 ben már benne van .
(#) Gagyicom hozzászólása Feb 18, 2012 /
 
Eltünt az utolsó 2 hozzászólás!?
(#) kokozo válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 18, 2012 /
 
Az, hogy elküldöm valakinek az usb packot, annak aki kérte, ami tele van példával, semmilyen program nincs benne csak kőkemény példa és megoldás variációk, az miért lett wareznek minősítve?
(#) Moderátor hozzászólása kokozo hozzászólására (») Feb 18, 2012
 
Azért mert ez nem a fájlküldő rendszer, hanem egy elektronikai szakportál. Ezzel fejezzük is be a vitát a témáról, ha kérhetem!
Köszönöm.
(#) kkrisz75 válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 19, 2012 / 1
 
Ez így van.

Először parsicban, aztán próbáltam a C-t megtanulni, felraktam ezt aflow-t és értelmetlen számomra magát a nyelvet megtanulni.

Amire egy átlag felhasználónak szüksége van, arra tökéletes, sőt talán többre is.
(#) kiskata válasza kkrisz75 hozzászólására (») Feb 20, 2012 /
 
Egyetértek... Ezzel a progival elegendő a megoldandó problémára koncentrálni
(#) Gagyicom válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 21, 2012 /
 
Elnézést kérek!
Nem akartam senkinek beletaposni a tiszta lelkébe. De ez egy kicsit kettős mérce! Némelyik fórumtémában konkrét link-ek vannak az illegál letöltésre... A mintapélda ha warez, akkor minden csatolt tartalmat le lehetne szedni!!! De nem szerték semmilyen vitát gerjeszteni!

Tisztelettel: Mach Gyula Máté
(#) Moderátor hozzászólása Gagyicom hozzászólására (») Feb 21, 2012
 
Ha ilyet találsz, arra ott a "moderációt kérek!" gomb, kérlek, jelezd felénk.
Köszönjük, előre is.
(#) Gagyicom válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Feb 21, 2012 /
 
Saját magam hoztam kellemetlen helyzetbe, a semmiért! Az USB pack tartalma ugyanaz mint a v4 examples-é. Ami igazából zavart, hogy amikor 2 alkalommal is kérdeztem, akkor senki sem intett óva és válaszra sem méltatott. De amikor végre választ kaptam, törölték és rákérdeztem, akkor pedig "megtoroltak". Mint írtam, nekem csak egy mintapéldára lett volna szükségem, nem pedig az egész packra.

he.png
    
Következő: »»   48 / 360
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem