Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Orsós magnók
 
Témaindító: Rober_4, idő: Feb 6, 2010
Témakörök:
Lapozás: OK   30 / 114
(#) zolika60 válasza Hagens hozzászólására (») Feb 18, 2012 /
 
Nem a kuplungon, hanem a féken kell állítani.
(#) Hagens válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 18, 2012 /
 
Konkrétan melyikre gondolsz?Gondolom nem az a két kerek gumi ami neki nyomódik az orsózók aljának?
(#) Balaa16 válasza Hagens hozzászólására (») Feb 18, 2012 /
 
Szia!
Ki kell szedni az orsózótárcsákat. Veroka fórumtárs régebben feltette a magyar nyelvű kézikönyvet, az alapján állítottam be én is. Itt. Ha leszeded a magnó hátlapját, látod a 3 csavart, ami az orsózótárcsákat fogja. Ha kicsavarod, akkor az előlap levétele nélkül ki tudod szedni őket. Ezután a hátúján lévő műanyag "sapkát". Ezután a zégergyűrűket kell eltávolítani. Le van írva a többi a szervizkönyvbe.
Üdv! Balázs
(#) Hagens válasza Balaa16 hozzászólására (») Feb 18, 2012 /
 
Az alapján van beállítva az összes nyomaték érték, és így is túlfut.Lejátszáskor szépen feszít ahogy kell.
(#) Balaa16 válasza Balaa16 hozzászólására (») Feb 18, 2012 /
 
Szia!
Pár kép az enyémről:
Üdv! Balázs
(#) Balaa16 válasza Hagens hozzászólására (») Feb 18, 2012 /
 
Szia!
A lejátszási fék az más. Ellenőrizd a rugós alátéteket, nincsenek-e meggyengülve. Amikor írtam a hszt., nem tudtam, hogy már szedted szét. Le van írcva a könyvben, hogy melyik rész miért felelős. A hátsó műanyag sapkát kell kilazítani, és beljebb tolni. Ha nem tudod, hogy miről beszélek, írj!
Üdv! Balázs
(#) Hagens válasza Balaa16 hozzászólására (») Feb 18, 2012 /
 
Szia!
Akkor nekifutok megint, pedig már egy jó párszor átnyálaztam. Ahogy én látom.Van egy fék ami gyorscsévéléskor dolgozik, leeresztéskor, egy amelyik felcsévéléskor, és van amelyik lejátszási csévélés, és lejátszási leeresztés. Egy orsón 3 van. És mikor csévélésből stopra kapcsolok, akkor a lejátszási fékre fog rá, ami 150g-ra van állítva.
(#) Hagens válasza Balaa16 hozzászólására (») Feb 18, 2012 /
 
Kösz, megpróbálom!
(#) Hagens válasza Balaa16 hozzászólására (») Feb 18, 2012 /
 
Te mérni szoktad a kuplung erőket, vagy csak érzésből állítod? A bal oldalit már nagyon bekeményítettem, de az még így is túl szalad jobbra csévéléskor.
(#) Hagens hozzászólása Feb 18, 2012 /
 
Mondjuk azon egy 15cm-orsó van tele szalaggal.
(#) Balaa16 válasza Hagens hozzászólására (») Feb 18, 2012 /
 
Szia!
Érzéssel, nem szoktam mérni. Ha a szalag vége fele tekersz, és a felcsévélő orsónak nagyobb a féke, akkor is elgurul. Ugyanez van fordítva is. Ezért figyelni kell, hogy mindkettő orsó féke egyenlő legyen.
Üdv! Balázs
(#) Hagens válasza Balaa16 hozzászólására (») Feb 18, 2012 /
 
Gyakorlatilag akkor mind a kettőnek, egyformán kell gurulni? Mert ha az egyik hamarabb megáll akkor a másik tovább pörög.
(#) Balaa16 válasza Hagens hozzászólására (») Feb 19, 2012 /
 
Szia!
Úgy van, ahogy leírtad.
Üdv! Balázs
(#) BEAG válasza jerynyul hozzászólására (») Feb 19, 2012 /
 
Szia!

Sajnos a GX4000 motorját nem ismerem, a 4000DS-ben egy "sima" aszinkrongép van, melynek fordulatszáma csak a hálózati frekvenciától függ.

Egy ötletem még van, ez a hiba korábban előfordult itt egy más típusú készülékkel: nézd meg, ugyanott van-e a két motoron a két szíjtárcsa, nincs-e felcserélve a kisebb és nagyobb átmérőjű.

Talán érdemes volna megvizsgálni a motornál lévő fázistoló kondenzátort is.

Sok sikert!
Gábor
(#) Balaa16 válasza Hagens hozzászólására (») Feb 20, 2012 /
 
Szia!
Jutottál valamire?
(#) Hagens válasza Balaa16 hozzászólására (») Feb 20, 2012 /
 
Szia!
Nem lett még jóha jobbra tekerek, és a bal oldali tele, a jobb oldali meg szinte üres, akkor a jobb megáll , de a másik kicsit túl szalad.Csinálok egy videót.
(#) Hagens válasza Balaa16 hozzászólására (») Feb 20, 2012 /
 
Így néz ki.

MOV01184.MP4
    
(#) Balaa16 válasza Hagens hozzászólására (») Feb 20, 2012 /
 
Szia!
Ahogy látom a videót, balra tekerésnél rá kellett egy kicsit segítened. Ez valószínűleg azért van, mert a bal oldali orsózótárcsa túl szoros. Ha viszont lazítanál rajta, akkor még jobban elgurulna a szalag. Nem tudok okosat mondani. Szerintem már mindkettő túl szoros. Nekem úgy van beállítva, hogy leállítás után még kb. 1-et fordul az orsó. (ez 18 cm-es orsónál van így)
Üdv! Balázs
(#) jerynyul válasza BEAG hozzászólására (») Feb 22, 2012 /
 
Szia!
Úgy néz ki,hogy megvan a lassabb szalagsebesség oka.Elkerülte a figyelmem,hogy a lendkerken,ahol fut a szíj vmi trutyi van rászáradva.Egyébként fogalmam sincs,hogyan juthatott oda.Ez néha a lendkerék indulásánál arrébb löki a szíjjat,így megváltozik az áttétel.Működés közben visszatolva a szíjjat,már stimmel a sebesség.Gondolom a lendkerék futófelülete gyárilag enyhén hordós alakura van megmunkálva a szíj megvezetése miatt,ezért is tud megváltozni a sebesség ,ha elmászik a szíj.Amúgy szíjcserére van vmi ötleted?Nem mai gyerek már az sem.
Üdv!
(#) zolika60 válasza jerynyul hozzászólására (») Feb 22, 2012 /
 
Nem vagyok biztos benne, de úgy rémlik mintha kör keresztmetszetű lenne a hajtószíja. Ha így van, akkor csapágyboltban vagy egyéb O gyűrűt árusító helyen ilyen álnéven méret alapján vehetsz.
(#) tomi52 válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 22, 2012 /
 
Egy lehetséges bolt: O-Ring
Nem lepődnek meg, ha elmondod, hogy magnetofonhoz kell. Átmérőt kell tudni.
(#) jerynyul válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 22, 2012 /
 
Szia!
Laposszíj van benne.Talán minta alapján lehet hozzá szerezni.
Szia!
(#) zolika60 válasza jerynyul hozzászólására (») Feb 22, 2012 /
 
Lehet, már több mint húsz éve láttam ilyet belülről. Akkor talán a QH videóban.
(#) szpapus válasza veroka hozzászólására (») Feb 23, 2012 /
 
Kedves veroka!
Tavaly nyári -2011 jún.9- kommentek között akadtam rá a tiédre, melyben leírod, hogy van magyar nyelvű szervizkönyved az AkaiGX4000D magnóhoz.
Kérdésem: elküldenéd-e nekem is e-mailben?
Előre is köszönöm
Jóska
(#) Balaa16 válasza szpapus hozzászólására (») Feb 23, 2012 /
 
Szia!
Fent van a fórumon itt. Mindegyiket töltsd le, másold egy mappába, és WinZip-pel ki tudod csomagolni.
Üdv! Balázs
(#) szpapus hozzászólása Feb 23, 2012 /
 
Szia Balázs! Köszönöm a segítséget. Üdv Jóska
(#) Gyimate hozzászólása Feb 29, 2012 /
 
Sziasztok!
Lassacskán, de gyűlnek az orsós magnók, a legújabb szerzeményem egy philips 4422, az eladó állítása szerint hibátlan volt, még szerelő is átnézte, de sajnos nem tudtam személyesen is megnézni, így eléggé ráfaragtam, rengeteg hibája van, azt sem tudom, hogy hol kezdjem a javítást. Egy kis segítséget szeretnék tőletek ez ügyben kérni, ugyanis eddig csak Tesla és Unitra magnókkal volt dolgom, és ez egy kicsit más szerkezet mint az előzőek. Sajnos most szkóp nem áll rendelkezésemre, azt nem hoztam még magammal az egyetemi tanulmányaimhoz. A problémák a következők, a legnagyobb bajom, hogy nem hajlandó élvezhető felvételt készíteni egyik sebességfokozatban sem, az 1-4-es sáv teljesen süket a 2-3-as sáv pedig rettenetes hangminőségben szed fel. A lejátszással nem voltak ekkora bajok, mert a Tesla B101-es felvételeit szépen lejátsza ezért gondolom, hogy vagy a felvevő fejjel lehet a probléma vagy pedig az elektronikával. Mellékelek pár képet a fejekről, hogy szerintetek kopottak-e, ugyanis én sajnos nem tudom megítélni még ezen a típuson. A többi hibát már el tudom lassacskán hárítani, de ez lenne a legfontosabb, hogy legalább az alapok működjenek rajta.
A segítséget előre is köszönöm
(#) pjg válasza Gyimate hozzászólására (») Feb 29, 2012 /
 
Mielőtt bármit csinálsz takarítsd meg a fejeket, meg az egész masinát. Borzasztóan mocskos. Lehet a felvevő fej kopott.
(#) elektrorudi válasza Gyimate hozzászólására (») Feb 29, 2012 /
 
Innen is látszik a felvevőfej 1 track-jén a dzsuva. Remélem az a rengeteg barnaság nem a futófelületeket belepő rozsda, hanem csak a szalagpor. Mindenképpen tisztítással indíts, ahogy pjg írta. Azt is meg kell mondani, hogy a fejeken azok a vízszines csíkok nem túl bíztatóak... Tisztítás után próbálj egy jobb (közelibb) képet csinálni a fejekről.
Ha meg a Vaterán vetted, akkor vissza lehet csinálni bizniszt, vagy ha nem, akkor az eladót negatívan értékelni. Szélsőséges esetben, ha a levelezés is megvan, a Vatera támogatását kérni. Ez nekik sem érdekük...
(#) Balaa16 válasza Gyimate hozzászólására (») Feb 29, 2012 /
 
Szia!
Csak egy ötlet! Szereld ki a fejeket, fogkefével és fogkrémmel le tudod tisztítani.
Üdv! Balázs
Következő: »»   30 / 114
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem