Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   372 / 1159
(#) Hp41C válasza mraulajos hozzászólására (») Feb 20, 2012 /
 
Szia!
Mérj feszültséget a tranzisztor emitterén és kollektorán valamit a dióda anódján a földhöz képest.
(#) mraulajos válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 20, 2012 /
 
Az 1N5819 helyett mit javasolsz. Kiforrasztottam, a mérések alapján valószínű sántít. Esetleg 1N5408?
(#) breuer.peter hozzászólása Feb 20, 2012 /
 
Amikor próbáltam rendetrakni a vackaim között Őt találtam.
Valószínüleg quartz időalap. Ha valaki felismeri, és tud valamit róla kérem ossza meg velem. Gondolom hasznos kis integrált józsi, tömeggyártott.

kutyu.JPG
    
(#) Hp41C válasza mraulajos hozzászólására (») Feb 20, 2012 /
 
Szia!

Akkor meg kell keresni, hogy mi okozza a túlterhelést. Nincs rajta púpos elektrolit kondenzáror, rövidzárba ment kerámia kondenzátor vagy zener dióda?

Az 1N5819 egy gyors Schottky dióda, az 1N5408 pedig egy hálózati egyenirányító, így nem jó helyette. UF4003...UF4007, SF12..SF17, ES1F .. ES1J, LL5819, kellene a helyére.
(#) Auth Zsigmond válasza breuer.peter hozzászólására (») Feb 21, 2012 / 1
 
Találkoztam némiképp hasonló áramkörrel asztali kvarcórában ("kínai vekkerben). Az olcsó, igénytelen, pár száz forintos időmérő általában 1,5 V-ról (AA elem) működik, 32768 Hz-es a kvarc , a kis nyákra az óramutató mechanikát mozgató "léptető motor", és a piezo csipogó csatlakozik, a tápfesz mellett.
Ez nem biztos hogy óraáramkör, mert számtalan kialakításban készülnek, de feltételezésem szerint lehet az.
(#) breuer.peter válasza Auth Zsigmond hozzászólására (») Feb 21, 2012 /
 
Köszi a választ, nekem is valami hasonló volt a gyanum. Ha van valami bekötési info azt megköszönném. Tudnám használni. Udv.
(#) Lalle hozzászólása Feb 21, 2012 /
 
ez milyen értékű kondenzátor

PHS 153H
1250VHON

Kép002.jpg
    
(#) Vacok válasza Lalle hozzászólására (») Feb 21, 2012 /
 
15nF/1250V fólia
(#) tepizoli hozzászólása Feb 21, 2012 /
 
Sziasztok!
Egy PC tápot aszeretnék megjavitani és a rajzon lévő két alkatrész ami Z1 és Z2 számon szerepel szétrobbant. Szerintetek mi lehetett az oka valamint egyáltalán mi az? Mert én azt hittem , hogy kondi de akkor miért van bekarikázva a rajzjele? És ha mégis kondi vajon mekkora lehetett? Köszi a válaszokat!
(#) Bender hozzászólása Feb 21, 2012 /
 
Üdv!

A képen látható csatlakozóhoz való érintkezőt szeretnék rendelni, de nem tudom, hogy mi lehet a neve. Valaki tud segíteni?

DSC_3866.jpg
    
(#) granpa válasza tepizoli hozzászólására (») Feb 21, 2012 /
 
Szia! Ezek túlfeszültség védő "glim"mek. Adott feszültség felett levezet (begyújt). Nem kapcsoltad át 110V-os állásba? Valahonnan túlfeszt kapott(tak)!
(#) granpa hozzászólása Feb 21, 2012 /
 
Szevasztok! Valaki jártasabbat megkérek, derítse ki az adatait a már kérdezett JBL1006ASP nevű, motor drivernek, mert én bármilyen helyen keresek, mindig csak idáig jutok, se adat, se lábkiosztás. Egy bekarikázott M a gyártó jele (Motorola?) Köszönöm:Kálmán
(#) tepizoli válasza granpa hozzászólására (») Feb 21, 2012 /
 
Hello! Igy került hozzám. De ez bennem is felmerült ,hogy átkapcsolták 110V -os állásba de vissza volt kapcsolva mikor én megkaptam. Szerinted müködik nélkülük is a táp?
(#) electromanus hozzászólása Feb 21, 2012 /
 
Sziasztok !

Mi az a reed switch ?
Az egy relé vagy mi ? Szeretnék olyat venni de nem tudom mi a neve magyarul.
Lehet kapni ilyet a HEStore-ban ?
Ezen a kis videón mutatja 4. másodpercnél, ki is írja a nevét, hogy 'reed switch' :
Itt meg lehet nézni azt az alkatrészt a 4. másodpercnél mutataja.

Előre is köszönöm a segítséget !

E.M.
(#) zolika60 válasza electromanus hozzászólására (») Feb 21, 2012 /
 
Egy mágnesességgel kapcsolható relé. Bővebben: Link
(#) kadarist válasza electromanus hozzászólására (») Feb 21, 2012 /
 
Szia!
Reed relé
(#) electromanus hozzászólása Feb 21, 2012 /
 
És esetleg miből lehetne kibányászni ilyesmit ? Van itthon szétszedhető monitor, Junoszt TV és rádió. Más most nem jut az eszembe. Mert úgy látom egy ilyen kis vacak 500 Ft körül van azt meg sokallom érte. Látom van 200 Ft körül is.
(#) zolika60 válasza electromanus hozzászólására (») Feb 21, 2012 /
 
A felsoroltak között egyikben sincs. Viszont ha van egy régebbi utánfutó visszajelződ abban lehet.
(#) Anubisz81 hozzászólása Feb 21, 2012 /
 
Sziasztok.
a bátyám hozott nekem egy érzékelőt, de nem tudom mire való. Képet mellékelek.
(#) Anubisz81 válasza Anubisz81 hozzászólására (») Feb 21, 2012 /
 
Köszi, már megtaláltam. Ez egy induktív közelítéskapcsoló.
Hát mikor nem találja meg az ember, ha akkor nem amikor már nem keresi
(#) Auth Zsigmond válasza breuer.peter hozzászólására (») Feb 21, 2012 /
 
Sajnos nem tudok bekötési infót adni, ahány, annyi fajta. Biztosan találsz a környezetedben egy halálán lévő vekkert, ha szétszeded, talán kapsz bekötési tippet. Én vásárban vettem két-három éve, azt hiszem 300 forintért, új állapotban. Van 1-2 elfekvő példányom, de nem éri meg a macera elküldeni, ajándékba sem, mert a postai díj több, mint amennyiért venni lehet.

Most jut eszembe: szedd szét az anyósét (ha van)...

Üdv.: -zs-
(#) granpa válasza tepizoli hozzászólására (») Feb 21, 2012 /
 
Szia! Azért méregesd ki, könnyen lehet, hogy nem tudta megvédeni eléggé. Ha nincs ilyened ("filléres" tétel), 250-270V körüli transilt (supressor), vagy zénert tegyél a 230V-os bemenő közé (a másik nem érdekes). Amúgy működne enélkül is.
(#) Auth Zsigmond válasza electromanus hozzászólására (») Feb 21, 2012 /
 
Egy időben irodai (könyvelői) munkahelyeknél elég gyakran használt egyszerű asztali (azt hiszem, négy alapművelet, plusz memória, százalék, stb.) számológépben a beviteli billentyűzet (klaviatura) minden gombja tartalmazott egy mágnest, alatta a nyomtatott áramkörön minden gomb alatt reed relé volt, amely a közelítő mágnes hatására zárt. Azt hiszem csehszlovák gyártmányú volt, bizonyára vannak hozzáértők (szervizesek) akik tudják a típust.
A pécsi vásárban még mintha tavaly nyáron is találkoztam volna a zsibin egy muzeális példánnyal. Valamikor szétszedtem egyet, volt vagy két tucat reed cső benne.

Reed csővel egy 190 Ft-os kínai ablakriasztóban találkoztam legutóbb, az ablaktokra erősített, elektronikát, piezo szirénát is tartalmazó dobozkában lévő reedet a nyíló ablakszárnyra ragasztott (permanens mágnest tartalmazó) tartozék dobozka közelítése kapcsolgatja.

Nemrég a LIDL-ben láttam ilyent, de "ablakriasztó" néven sok helyen árusítanak. (A csalódások elkerülése érdekében elmondom, a kínai piacról hoztak nekem egyszer egy ilyen szerkentyűt, a reed helyén két fém érintkező volt, csak úgy szabadon, nem üvegcsövecskében, és a mágnes közelítése ugyanúgy zárta őket...
(#) Lalle hozzászólása Feb 21, 2012 /
 
Hello ez hány voltos folia kondi?

473k
2DON
(#) Auth Zsigmond válasza electromanus hozzászólására (») Feb 21, 2012 /
 
http://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_6344_from.html

Ebben a fórumban utalást találsz az ATS277 típusú alkatrészre, amiből bizonyára van nálad is fellelhető, nélkülözhető példány, és ugyanúgy végeztethető vele mágneses tér hatására áramkör kapcsolása, mint a reed relével.

Az ATS277 lelke egy hall érzékelő, ez mágneses tér hatására "kapcsol". Igen sokoldalúan felhasználható alkatrész, a PC ventilátorokban az elektronikus kommutációt ezzel végzik. A hall érzékelőknek hatalmas irodalma van a neten (keresés pl. a google-n: "hall effect"), érdemes megismerkedni vele.

Csak példaként: Az ATS277 pl. 300 mA-t képes kapcsolni, úgy működve, hogy a két szélső lábára kapcsolt +12 V tápfeszültség a két középső lábon felváltva jelenik meg, attól függően, hogy egy mágnes északi- vagy déli pólusa alatt van-e éppen. A YouTube-n lévő megoldásnál a reed igen egyszerűen kiváltható ezzel az alkatrésszel, ráadásul sokkal nagyobb kapcsolási gyakoriságot bír el, mint a reed!
(#) (Felhasználó 56240) hozzászólása Feb 22, 2012 /
 
Sziasztok
Szeretnék kérni egy kis segítséget
Ezt a modult vetem BH1415(RF transmiter) de, akitől vetem annak sem volt adatlapja hozzá
Valaki tud segíteni?
(#) Pety_ válasza (Felhasználó 56240) hozzászólására (») Feb 22, 2012 /
 
Ez a modul(kitt) vagy csak az IC kell?
(#) (Felhasználó 56240) válasza Pety_ hozzászólására (») Feb 22, 2012 /
 
Valójában ez lenne Bővebben: Link (BH1415-ös FM adó modult)
De nem is tudtam, hogy ilyen is van
(#) Lalle hozzászólása Feb 22, 2012 /
 
Hello ez hány voltos folia kondi?

473k
2DON
(#) granpa válasza Lalle hozzászólására (») Feb 22, 2012 /
 
Helló! Úgy 12 óra múlva nézd meg a keresőben a kondenzátor kódokat, hátha megtalálod, vagy tegyél képet(méretezve); lehet, hogy 100V-os.
Következő: »»   372 / 1159
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem