Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Folyamatábrás mikrokontroller programozás Flowcode-dal
Lapozás: OK   49 / 360
(#) kiskata hozzászólása Feb 22, 2012 /
 
Kedves hozzáértők...
Érdeklődöm hogy milyen kiegészítésekkel kell hardveresen ellátnom a 18F4520-at hogy a Flowcode-ban ráültetett webszervert be tudjam üzemelni?
(#) kokozo válasza kiskata hozzászólására (») Feb 22, 2012 / 1
 
Szia! ENC28J60 ETHERNET vezérlőt nézegesd hátha bejön neked is, erről van He-s topic is ez
(#) slogan hozzászólása Feb 26, 2012 /
 
Sziasztok !

12f683 -al szeretnék szervót hajtani.
Sajnos ez a hibaüzi fogad. Van erre valami trükk ,ami segíthet ?

Köszi !
(#) slogan válasza slogan hozzászólására (») Feb 26, 2012 /
 
Vagy esetleg nektek lefordul ?

szervo_1.fcf
    
(#) kokozo válasza slogan hozzászólására (») Feb 26, 2012 /
 
Szia! Nem fordul le nálam se, csak olyan picekkel amelyekben 2 db hardveres pwm van.
(#) slogan válasza kokozo hozzászólására (») Feb 26, 2012 /
 
Köszi !
Sajnos......
(#) kiskata hozzászólása Márc 2, 2012 /
 
Kedves hozzáértők...
Szerintetek az általam használt változók nevének hossza befolyásolja a hex-file méretét?
Érdemes átneveznem a változók beszédes neveit egy rövid nembeszédes névre a program méretének csökkentése érdekében?
(#) vilmosd válasza kiskata hozzászólására (») Márc 2, 2012 / 1
 
A valtozo a forditas utan egy-egy RAM cimre fog lefordulni, tehat teljesen mindegy, hogy egy valtozot "A" -nak vagy "Kispiricsi_faluvegen" -nek nevezel el. A forditas utan ugyis csak egy cim lesz. Viszont nagyon fontos, hogy az adott fordito milyen valtozonevet fogad el. Pl vannak forditok, amik kiallnak hibajelzessel, mert a jo magyar programiro telirakja a valtozok neveit sok jo nemzeti karakterrel. Utana jon a forumra, hogy az egesz fordito hasznalhatatlan, mert nem hajlando leforditani az o" programjat. Azt kell figyelembe venni, hogy nagyon sok programot kulfoldon kovettek el, es nem szamoltak arra, hogy a magyar kezdo programozo csak nemzeti karakterekkel tud elkepzelni egy valtozo nevet.
(#) kiskata válasza vilmosd hozzászólására (») Márc 2, 2012 /
 
Köszönöm... Erre gondoltam én is... csak nem voltam benne biztos...
RAM available:3968 bytes, used:315 bytes (8.0%), free:3653 bytes (92.0%),
Heap size:3653 bytes, Heap max single alloc:127 bytes
ROM available:49152 bytes, used:49220 bytes (100.1%), free:-68 bytes (0.-1%)
Too much code to fit in ROM, overfilled by:68 locations.

Elkezdem kiszedegetni a fölös szövegeket és megnézem hogy mit lehet még makróba tenni...
(a szintaktika rendben van..)
Köszönöm...
(#) kiskata hozzászólása Márc 5, 2012 /
 
Kedves Segítőim
Azt vettem észre egy project lefordításánál néha kapok teljes statisztikát a fordításról, néha meg csak egy rövid 5 soros logot....
Hogyan lehetne rábírni a Flowcode-ot hogy mindig teljes logot adjon?
(#) silent15 hozzászólása Márc 9, 2012 /
 
Üdv!

Azt szeretném kérdezni , hogy azt hogy tudnám megcsinálni , hogy van 2 bemenetem 2 nyomógomb.
A0 és A1 portokon , azt szeretném megcsinálni hogy egy többirányú elágazásnál ha a 1-es gomb van lenyomva , akkor az elágazás az első ágra ugorjon, ha a második van lenyomva akkor pedig a második ág, hogy tudnám megcsináni ezt , mert az én módszeremmel nem működik:
Bővebben: Link
Ezzel nekem a 2-es(jobb oldali) gomb lenyomásával az első ágra megy , az első gombal pedig nem csinál semmit.
(#) kaqkk válasza silent15 hozzászólására (») Márc 9, 2012 /
 
A két gombot egész port ként kezeled egy változóval (gombok) ha a változó értéke 1 akkor az A0 gombot nyomtad meg Ha 2 akkor az A1 gombot az elágazáson e szerint fog "lefutni" a program (ha netán megnyomod mindkettőt akkor értelemszerűen a 3. ágra kell futnia ...
(#) kaqkk válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 9, 2012 /
 
Valahogy így gondoltam, ezt akár 8 gombra is tovább lehet fejleszteni .

gombok.fcf
    
(#) laczaa01 hozzászólása Márc 11, 2012 /
 
Sziasztok!

Most ismerkedek a Flowcode-al, led villogtatás, futófény már megy, de picit elakadtam; hogyan tudok egy infraledet 12F629-el 38KHz-en villogtatni? Gondolom meg lehet csinálni úgy, hogy végtelen ciklusban ki-be kapcsolgatom, de gőzöm sincs, hogy kell kiszámolni, mikor, mennyi legyen a delay. A PWM-et meg nem értem, hogy hogy kell működésre bírni.
Egyébként egy TSOP4838-as vevővel akarok infra kaput készíteni. Ha valaki tud, kérem segítsen.
üdv:L.
(#) laczaa01 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Márc 11, 2012 /
 
Szia!
Valamiért nem megy, nem enged semmit állítani

38khz.fcf
    
(#) Szamy hozzászólása Márc 11, 2012 /
 
Üdv.

1wire lcd-t próbált már valaki ?
Dallas illesztővel, vagy valamilyen egyéni módon - akár...

Másik: A Fc5 -ben jól értem , hogy van GLcd makró, ami már nem csak a saját E blokkos GLcd-vel működik?
(#) kaqkk válasza Szamy hozzászólására (») Márc 11, 2012 /
 
Egy pár oldallal visszább tettem fel egy linket kétvezetékes lcd meghajtásra
(#) Szamy válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 11, 2012 /
 
Köszönöm, azt épp ma dobtam össze, kiválóan működik.
A louissvart féle 1wire lcd-re gondoltam konkrétan, mert az azontúl, hogy csak 1 vezetéket használ, még ráadásként 4 gombot is kezel.

http://www.louisswart.co.za/1-Wire_Overview.html
(#) Szamy válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Márc 11, 2012 /
 
Szomorú vagyok.
Kezdtem örülni, hogy esetleg valamelyik pl LOxxX -es kijelző végre használható lesz.
(#) Szamy válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Márc 11, 2012 /
 
Az a baj, hogy amihez nekem kellene, annak az eszköznek a gyári dobozolásán csak 1 szabad láb van.
(#) Szamy válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Márc 11, 2012 /
 
Van rajtuk valamilyen illesztő, vagy mindíg csak az lcd kopaszon?
(#) Szamy válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Márc 11, 2012 /
 
Hirtelen a Farnellnél találtam ilyen kijelzőt ,majdnem 9e-ért, az illesztő ic kb. 500 és akkor még nincs meg közé a nyák.
Asszem veszek egy ilyen kijelzőt a MM-től, aztán ha már kézben van, esetleg jobban tudok neki testvért keresgélni.
Addig is, köszönöm!
(#) Szamy válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
Az eb057 -es kijelzőt.
(#) jocoka hozzászólása Márc 14, 2012 /
 
Sziasztok!
Egy 12f629-es pic-et programozok a flowcode-al, egy ventillátort kapcsolna a következő módon, minden 6óránként ad egy 1percest impulzust de ha megnyomok egy gombot azonnal kellene adnia azt az egy perces impulzust,a timer részt nagy nehezen összeszedtem de nem tudom hogy hova tegyem a nyomógombot,ehhez kellene egy kis segítség nem értek a programozáshoz de hátha ezzel a progival sikerül végre megcsinálnom az amire szükségem van,persze némi segítséggel.
A válaszokat előre is köszönöm.
(#) kaqkk válasza jocoka hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
Én ezt így oldanám meg .
(#) jocoka válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
Szia!
Le vagyok nyűgözve ez jó így köszönöm szépen de azért gyakorolom ezt így hogy megértsem mit hova és miért kell rakni.
Még egyszer köszönöm most már csak az időzítést kell beállítanom, hogy 6 óránként aktivizálódjon a led.
(#) kaqkk válasza jocoka hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
Itt van egy ami majdnem pontosan 6 órás időzítést fog tudni , de ha pontosan 6 órára van szükséged akkor használj 3276800 -kvarcot annál az osztásértéket be tudod állítani egész értékre .
(#) jocoka válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
Nagyon szépen köszönöm,ez nagyon sok segítség hálás vagyok érte
(#) kaqkk válasza jocoka hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
Nagyon szívesen. De ajánlom hogy nézegesd át a példaprogramokat ,nagyon sokat lehet belőlük tanulni .
(#) jocoka válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
Szia!
Még egy kicsit zavarhatlak,az a gondom hogy beégetem a pic-be de fura dolgot csinál,rövid időnként villan egyet a led ez mitől van?
Következő: »»   49 / 360
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem