Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » PIC - Miértek, hogyanok haladóknak
Egyszerűen nem találom a PIC16F676 adatlapjában, hogy x analóg bemenetnél mennyi az AD konverzió eredménye. Mivel 10bites felbontású, lehet, hogy 0-5V között 0-1023 közti értéket vesz fel, lineárisan?
Azt hiszem elkészült a program. Kipróbálva még persze nincs, az kicsit várat magára, momentán nincs rá pénzmag.
Sziasztok!
Megint PIC vs. USB teruletrol kerdeznek. BDnSTAT regiszteren ezeket a muveleteket hajtom vegre: BD[0].STAT = 0b00001100;//BSTALL, DTSEN BD[0].STAT |= 0b10000000;//SIE-nek atadom a erteket Ezutan a SETUP packet megjon, ki is tudom olvasni, viszont a kovetkezo IN packetre (GET DEVICE DESCRIPTOR) egy STALL-lal valaszol a PIC. Ha viszont igy inicializalom a BD-t : BD[0].STAT = 0b00001000; akkor visszakuldom mindharom IN packetet a PC-nek, de egy 3 RESET utan unknown device-kent ismeri fel a PC. Esetleg tudja valaki mi lehet a problema? Ismer valaki egy olyan sniffert progit, ami segitene ebben? Valamint mire jo ez a BDnSTAT regiszterben levo BSTALL bit pontosan?
Sziasztok!
Van valakinek ötlete arra, hogy pic24hj128-ban hogyan tudok fordított (active low), folyamatos impulzust előállítani Output compare-ben. Úgy kellene, hogy sem a lefutó, sem pedig a felfutó él nem azonos az időzítő túlcsordulásával? Lerajzoltam mire gondolok.
Legegyszerűbben úgy, hogy teszek a kimenetre egy tranzisztort vagy egy invertert. Futólag belenézve a PIC24H Family Reference Manual Section 13. Output Compare fejezetébe, úgy tűnik, hogy nincs neked való üzemmód. Csak a Delayed One-Shot, illetve, ha periodikus jel kell, akkor a Continuous Pulse mode produkál a rajzodhoz hasonló jelet, de pozitív impulzussal.
Egy 74ls14-et már rádobtam, de OC1-et és OC2-t is kell használnom. Egyiket negáltan, másikat normálba. 74ls14-en megcsúszik az idő. Normált annyival késlelteni, amennyivel az invertált késik, .... hát már ravaszul hangzik.
Sziasztok.
Soros adatokat szeretnék küldeni két PIC között az RX és TX lábakat szabadon hagyva.Tehát valamely más I/O lábbal szeretném megvalósítani a soros kommunikációt.Valaki nem tud ehhez egy példát küldeni? C-ben vagy ASM-ben is megfelel. Előre is köszönöm!
Szia!
SPI (benne van majdnem minden adatlapban) vagy I2C. Nézz szét Icserny pic -es lapjain.
PBUS varazsszora keress ra a vilaghalon. Egy szal deroton tobb PIC kommunikal. Ha jol tevedek a CCS C is tartalmaz mintapeldat. En csinaltam kommunikaciot ezzel a modszerrel, de most hirtelen nem tudom elokeriteni a programot. 4 PIC szolitgatta egymast.
Köszi a válaszokat. Szétnézek az ajánlott a dolgok között. Úgyis épp CCS-t használok.
Sajnos a beépített uart -ot használja fel, azaz felhasználja a Tx és az RX lábat...
Üdv mindenkinek!
Lenne egy kérdésem egy PIC16F871 ADConverterjével kapcsolatban. Épp egy 18 Ledes kivezérlésmérőt próbálok kivitelezni. Gondoltam, hogy nem kell elé erősítő fokozat mert majd inkább úgy konfigurálom az ADCt, hogy legyen Vref bemenet és ha azt lejjebb veszem akkor ugyan azt a hatást érem el. Amúgy az első két AD bemenetet használom. A Vrefen egy trimmer poti van a tápfesz (5V) és a föld között. Szerintetek mitől lehet az, hogy ha a Vref et állítgatva egy kis tartományban (közel 5V) jól működik a cucc, de ha még lejjebb megyek akkor egyszer csak kigyullad az összes LED és kész?
SW uartot hasznaltam, es az INT0 IT kezeli le a vetelt. A mellekletben az eredeti CCS C mintapelda.
A Vref a VDD -> VDD-2.5 Vin pedig a 0-> Vref tartomanyban. Lsd adatlap.
Sziasztok tudnátok javasolni PIC 16F vagy 18F típust amiben legalább 8bit-es DAC vagy VREF modul van?
Válaszotokat előre is köszönöm.
Köszönöm esetleg segítenél az én esetemben egy konkrét típussal az oldal használatára?
Szia!
Nemsokára lesz ilyen típus: PIC16F1782, PIC16F1783 Az új típusok nyűgjeivel (errata)...
Bepipálod, hogy neked kell legalább egy DAC csatorna, és utána megnézed azt a néhány 16F és 18F-et, amit mutat, hogy azok pontosan mit mutatnak. Nem olyan bonyolult ez.
A http://www.microchip.com/maps/microcontroller.aspx szerint 8bites D/A-val rendelkező 5V-os PIC-ek: 16F1782, 16F1783, 16F1784, 16F1787, 3V-os: 16F1786. 18F-es nincs.
Ahogy Hp41C írta, meg ahogy nézem a chipcad-nél még nem kaphatóak.
No ezt az új honlapot szokni kell. Nem is találom a "What's new" lapot. Azt is elég sokára találtam meg, hogy kiadták az MpLab 8.84 -et...
Köszönöm mindenkinek a segítséget úgy tűnik marad a külső DAC.
16F1782, 16F1783. Még picit várni kell, június közepétől elérhető.
Sziasztok.
Az alábbi problémában szeretnék segítséget kérni: Építettem egy egy panel, amin PIC32MX795F512L csatlakozik egy DP83848C-hez és a panel HTTP szerverként működik. A probléma az, hogy amikor ~2,8 kB-nál nagyobb a letöltendő oldal mérete, akkor a böngésző 101-es (CONNECTION_RESET) hibával tér vissza. Ugyan ez a program egy másik panelen (annak ráadásul rosszabb a minősége) amin egy ugyan ilyen PIC egy KSZ8031-es PHY-al kapcsolódik, ott nincs ilyen probléma. Szerintetek mi okozhat ilyen hibát?
Sziasztok azt szeretném kérdezni hogy hogyan tudok egy PIC-et törölni ??
Használd dolgok : PIC16f628A ICD3 MPlab 8.60
Szia!
A DAC konverzió megoldható PWM jel képzéssel és megfelelő szűréssel. Ha csak 8bit kell, viszonylag nagy sávszélesség érhető el. Én már többször így oldottam meg az analóg jelképzést. PWM modul pedig nagyon sok PIC-ekben van.
Nekem gyári panellel (PIC32 Ethernet Starter Kit) és gyári demóval is voltak gondjaim a képek letöltésénél (ott is nagyobb a fájlméret...). Nem tudom, hogy miért csinálja ezt.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |