Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC - Miértek, hogyanok haladóknak
Lapozás: OK   1056 / 1318
(#) trudnai válasza mrgrassy hozzászólására (») Márc 1, 2012 /
 
Ha 'Programmer' -nek van kivalasztva az ICD3 akkor a Programmer menuben valaszd ki az Erase menut...
(#) treshold hozzászólása Márc 2, 2012 /
 
Sziasztok,
PIC24HJ64GP202 6x6x0.9 mm Body [QFN-S] tokozás alján van egy exposed pad a tok alján (hasán)
Ez melyik lábhoz kapcsolódik, esetleg lehet-e GND-re kötni?
A doksiból nem derül ki, műszerrel meg félek kicsengetni, nehogy tönkrevágjam
(#) bbatka válasza treshold hozzászólására (») Márc 2, 2012 /
 
Általánosságban (sőt szerintem kizárólag) GND-re kötik.

"műszerrel meg félek kicsengetni"

Én saját gyártású kontakt ellenőrzőt használok. 0,3V jön ki a tapintóin. Rádiótechnikás cikk alapján készült. Talán valamelyik 1988-as cikk. Ennek hiányában hogy fogod a forrasztási szakadás, zárlat mentességet leellenőrizni?
(#) treshold válasza bbatka hozzászólására (») Márc 2, 2012 /
 
Egyenlőre ilyen ketyerém nincs.
Most tervezem a PCB-t és jó lenne tutira tudni
(#) Hp41C válasza treshold hozzászólására (») Márc 2, 2012 /
 
Szia!
Az ellenállásmérő vezetékeire tegyél egy Schottky diódát nyitóirányban, az nem engedi a feszültséget 0.3V -nál feljebb, de az összeköttetést láthatod a mért értékből...
(#) mrgrassy válasza trudnai hozzászólására (») Márc 2, 2012 /
 
Köszönöm
(#) pjg hozzászólása Márc 2, 2012 /
 
Sziasztok. Szeretném megkérdezni, hogy a 16F628 sima és a 628A közt mi a különbség. Mire kell figyeljek.
Ezt a műszert szertném megépíteni. A cikk 2004-es. Akkor még nem volt PIC 16F628A csak sima. Viszont az A-s újabb, korszerűbb, pláne még olcsóbb is.
(#) vilmosd válasza pjg hozzászólására (») Márc 2, 2012 /
 
A MCHP ir rola.
(#) pjg válasza vilmosd hozzászólására (») Márc 2, 2012 /
 
Ezaz! Köszi.
(#) cszotyi válasza treshold hozzászólására (») Márc 2, 2012 /
 
Helló!
a datasheet alapján:
Idézet:
„The metal plane at the bottom of the device is not conne cted to any pins and is recommended to be connected to VSS externally.”
(#) cNobody válasza cszotyi hozzászólására (») Márc 2, 2012 /
 
Hehe, tényleg ott van az adatlapban, méghozzá a lábkiosztásnál a második megjegyzés. (Note 2)
Pedig kerestem én is, de nem találtam.
(#) Hp41C válasza pjg hozzászólására (») Márc 2, 2012 /
 
Szia!
Inkább az LCM3 -at építsd meg, sokkal többet tud...
(#) pjg válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 3, 2012 /
 
Köszi, de már készen van. Csak a PIC és a dobozolás hiányzik.
(#) Hp41C válasza pjg hozzászólására (») Márc 3, 2012 /
 
A konfigurációs szó bit kiosztása tér el. Ha a programozóba betöltöd a 16F628 -ra írt hex -et, a konfigurációs biteket átírod 16F628A szerintiekre, akkor működni fog.
(#) treshold válasza cszotyi hozzászólására (») Márc 3, 2012 /
 
Köszönöm a segítséget!
(#) pjg válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 3, 2012 /
 
Köszönöm. Már csak egy ProPIC2-t kell építsek. A régi égetőm (PARALLAX-os) csak a C-s PIC-eket égeti.
(#) potyo válasza pjg hozzászólására (») Márc 3, 2012 /
 
Ha csak egyszeri használatra kell, akkor felesleges a propic2, jó lesz watt minije is (nézz szét itt az oldalon a kapcsolások között). Ha viszont picekkel akarsz foglalkozni, akkor inkább pickit2-t építs.
(#) pjg válasza potyo hozzászólására (») Márc 3, 2012 /
 
Ha már építek akkor PICkit2. Köszi.
(#) Hp41C válasza pjg hozzászólására (») Márc 3, 2012 /
 
De abban is van egyPIC18F2550, amit fel kell programozni...
(#) pjg válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 3, 2012 /
 
Igen! Meggyőztetek, annyira, hogy már meg is terveztem (félig) Watt égetőjéhez a nyákot. Minden alkatrészem van itthon kivéve a 74LS07-et. Vááááá! 74LS06 van. Ha a vezérlő programban, ami jó esetben OshonSoft Parallel Port PIC Programmer, vagy a WinPic800 lesz, a paralel portnál inverzet állítok be akkor jó lesz, ha ezt teszem bele?
(#) pjg válasza pjg hozzászólására (») Márc 3, 2012 /
 
Itt tartok:
(#) Hp41C válasza pjg hozzászólására (») Márc 3, 2012 /
 
Szia!

A portbitek invertálására van lehetőség a programokban, a 74LS07 beállításaihoz képest mindent az ellentetjére kell állítani.
Ne legyen kontroller csatlakoztatva a programozóra amíg a gép, a programozó program indul. Előbb csatlakoztasd le a kontrollert, aztán lépj ki a programból illetve állítsd le a gépet.
Legalább 4 föld eret használj fel az LPT port csatlakozó és a programozó között. A legjobb megoldás az UTP kábel, azon a színes ér legyen a jel, a fehérrel jelzett erek legyenek mind földre kötve a kábel mindkét végén.
(#) pjg válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 3, 2012 /
 
Értem. Köszi. Így állok az égetővel. Még átnézem nincs e elkötés.
(#) pjg válasza pjg hozzászólására (») Márc 4, 2012 /
 
Ezekben több hiba van. Bocs, hogy iderondítottam. Ha erre jár egy arra illetékes, kérem törölje a pic égető.lay fájlokat a 1180825 és a 1180921 hozzászólásaimból. Köszönöm.
(#) Hp41C válasza pjg hozzászólására (») Márc 4, 2012 /
 
Szia!

Ha már pénzt, időt fektetsz a panelbe, miért nem az Onhonsoft féle, a Vdd -t és a Vpp -t tranzisztorral kapcsolós verziót csinálod meg?
(#) pjg válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 4, 2012 /
 
Pénz az nincs, de minden alkatrész előkerül a fiókból. Idő... Hosszú az éjszaka. Igazad van. Ez kényelmesebb, bár hiányozni fog a gombok nyomkodása. A meglévő nyákot kicsit áttervezem.
(#) Hp41C válasza pjg hozzászólására (») Márc 4, 2012 /
 
Szia!


Még 2 db PNP tranzisztor (BC556, BC212) biztos van a fiókban... Egy kis segítség...
(#) pjg válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 4, 2012 /
 
Ez meg az enyém. Ez pedig a kapcsolása. Ezen viszont jóval nagyobb értékűek az ellenállások.
(#) pjg válasza pjg hozzászólására (») Márc 4, 2012 /
 
A kacsolási rajz lemaradt. Itt van.
(#) maya711 válasza maya711 hozzászólására (») Márc 5, 2012 /
 
Uraim, MOST nem én hibáztam. Hanem a v8.66 MPLAB szimulátora nem hajlandó kezelni a többszörös PWM-et eltérő frekvenciákkal. A megépitett hardver gyönyörűen csinálja ezt különböző frekikkel, változatlan programmal.
Ennyi! Csak tájékoztatásul.
Következő: »»   1056 / 1318
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem