Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   141 / 582
(#) sikareny hozzászólása Márc 2, 2012 /
 
Sziasztok!!!

Whirpool felültöltős mosógép... Először csak centrifugázni nem akart és a mosógép mellett megjelent egy víztócsa...
Aztán újra beindítottam csak centrifugálásra nem csinált semmit...
Az elején alul leengedtem belőle a vizet...
Raktam be egy másik adag száraz ruhát elindítottam egy programot...megforgatta 2 szer a dobot kivilágított a szerelő lámpa és megállt...
aztán kipróbáltam minden programot... mindegyiknél ezt csinálta...a tetejét nem tudom felnyitni a biztonsági zár miatt... Vizet szerintem nem enged a mosógépbe csak fordul a dob kettőt és leáll hibaüzenettel...

Valaki valami ötlet... Valamint hogyan tudnám legalább a ruhát kiszedni belőle???
(#) lukovicsek hozzászólása Márc 2, 2012 /
 
Sziasztok.
Van egy áwe panelem amibe egy LNK304PN elszált meg egy elenálás de sajnos csere után ahogy bekapcsolom rögtön megint kifüstöl, néztem már mindent de semmi sem zárlrtos.
Valaki tidna segíteni!
Kösz mindenkinek. Laci!
(#) lukovicsek válasza sikareny hozzászólására (») Márc 2, 2012 /
 
Mi a hibaüzenet? Vagy csak ledek vannak a gépen? Próbáld kihuzni a konektorból a dugót ha ugy sem nyillik akkor le kell szedni a jobb oldallapját és belül az ajtózárat ki kell kattintani.

Laci!
(#) sikareny válasza lukovicsek hozzászólására (») Márc 2, 2012 /
 
Csak ledek vannak a gépen... azon belül is a villáskulcs melletti világít...ami elméletileg a szerelő jelzés...vagy mi én nem nagyon ismerem ezt a gépet , nem sokat használtam még...
(#) sikareny válasza sikareny hozzászólására (») Márc 2, 2012 /
 
A tető kinyílott köszi az infót!!! A többivel meg majd lesz vmi...
(#) frank tibor válasza sikareny hozzászólására (») Márc 2, 2012 /
 
Szia
A villáskulcs mellet a piros led hibát jelez. + A világító zöld, (zöldek) hibakódot jelentenek a javításhoz.
(#) sikareny válasza frank tibor hozzászólására (») Márc 2, 2012 /
 
Megpróbáltam megnézni a hibakódokat,ezért üresen beindítottam a mosógépet... és basszus most meg elindult... egész nap meg szívatott... mi lehet a baja???
(#) frank tibor válasza sikareny hozzászólására (») Márc 2, 2012 /
 
Ruhával próbáld, üresen könnyen forgatja a dobot.
(#) Fittipaldi válasza lukovicsek hozzászólására (») Márc 2, 2012 /
 
Üdv! Ez a tápegység-vezérlő. A panelon a táp részen lenni kell még zárlatos alkatrésznek. (kondi, dióda, triac, varisztor)
(#) lukovicsek válasza Fittipaldi hozzászólására (») Márc 2, 2012 /
 
Hát ezaz én is igy gondoltam de egyszerüen nem találok semmit, létezik olyan hogy csak feszültség alatt vezet át valami és müszerrel meg jól mutat?
(#) frank tibor válasza lukovicsek hozzászólására (») Márc 2, 2012 /
 
Szia.
Ha nincs zárlat, az IC szabályozása hibás. A PDF, LNK ic lábkiosztás hibás a rajzon szerintem, de a rajz jó. Próbáld megmérni az ic-hez kapcsolódó alkatrészeket.

LNK táp.pdf
    
(#) lukovicsek válasza frank tibor hozzászólására (») Márc 2, 2012 /
 
Pontosan mit kapcsol és hova ez az ic mert nekem igazából nem egyértelmü mert olyan mintha a trafóra kapcsolná az áramot de az nem nagyon lehetséges mert akkor mi adja neki a kisfeszt ami az ic-t kapcsolja? kb-re eltudnád magyarázni?

Amugy egy 20 ohm -os elenálás ment még el meg az induktivitás olyan mintha a nagyfeszültségnél lenne a gond.
(#) otto54 válasza frank tibor hozzászólására (») Márc 2, 2012 /
 
Helló!
Jó a rajz!..de
Az "smd" és a "dip" tokozású LNK lábkiosztása nem azonos.
A rajzon az "smd" kivitel van feltüntetve.
Üdv. Ottó
(#) sikareny válasza frank tibor hozzászólására (») Márc 2, 2012 /
 
Próbáltam ruhával... nem mindegyik program indul el...
a villáskulcs kigyulladásakor a felső sorban majdnem mindegyik zöld visszajelző világít ebből milyen hibakódot lehet kiolvasni???
Néhány program elindul ruhával is ,de nem centrifugáz...
Folyamatosan csurom vizesen szedem ki a ruhát... Ezt én már végképp nem értem :S
(#) bokor28 hozzászólása Márc 3, 2012 /
 
Sziasztok!

Whirlpool fl5103 mosógép próbapadon van nálam, szivattyú áramkör triakja égés után cserélve, szivattyú helyén egy jelképes 40-es izzó.
Bármilyen programra állítva kicsit gondolkozik, majd végigtekeri a programkapcsolót a STOP állásig és ott megpihen.
Úgy lett ez tervezve, hogy szárazon ne fusson, avagy nem csak az az áramkör ment ki benne?

üdv: I
(#) shark válasza zimpet hozzászólására (») Márc 3, 2012 /
 
Hát, ki nem lazult, de cudarul néz ki a dobházzal összekötő gumicső, rendesen el van deformálódva... Eléggé esélyesnek néz ki, hogy itt folyik, így vadászom egy ilyenre.
Mosószer adagoló fúvókái kicsi vízkövesek, de elsőre nem úgy tűnik, hogy onnan folyik. Üstszájtömítés is jónak tűnik nekem.

R0010645.JPG
    
(#) zimpet válasza shark hozzászólására (») Márc 3, 2012 /
 
Hát ezzel meg mi történt? Nem egészen ilyennek kellene lennie!
Valószínű, hogy ez lesz a gond! Kérdezd meg náluk, hogy van-e bontott. http://www.eteleszerviz.hu
(#) zolika60 válasza zimpet hozzászólására (») Márc 3, 2012 /
 
Vagy kend be valami szilikonos maszattal.
(#) zimpet hozzászólása Márc 4, 2012 /
 
Valakinek van hibakódtáblázata ehhez?

BOSCH LOGIXX 8 WARIO PERFECTN Köszi! Péter
(#) shark válasza zimpet hozzászólására (») Márc 4, 2012 /
 
Hehe, debreceni vagyok.
(#) mamusz5 hozzászólása Márc 4, 2012 /
 
Sziasztok!

Whirpool EUT8oo mosógép elindul,megpörgeti a dobot, szivattyut,majd leáll aquastop led világít. Van valakinek ötlete, mi lehet a probléma, mit kellene ellenőrizni?

Előre is kösz
(#) zimpet válasza shark hozzászólására (») Márc 5, 2012 /
 
Az ne izgasson, mert előreutalás után küldik postán!
(#) zolika60 válasza mamusz5 hozzászólására (») Márc 5, 2012 /
 
Szintérzékelő elsőnek.
(#) frank tibor válasza sikareny hozzászólására (») Márc 5, 2012 /
 
Ez így kevés, a hibakódot pontos led kijelzés adja. Szerintem motor hiba, (szénkefe) lesz. Lehet panel hiba is, akár rossz forrasztás. A motort nem tudja az előírt fordulatra felpörgetni így kiáll hibára. Ha a vízszint érzékelő magas vízszintet lát a dobban akkor is leállítja a centrifugázást.

[quote]a felső sorban majdnem mindegyik zöld visszajelző világít .
(#) frank tibor válasza lukovicsek hozzászólására (») Márc 5, 2012 /
 
De bizony a trafóra kapcsolja az áramot az IC. A saját működéséhez pedig megcsinálja magának a szükséges tápfeszültséget (5.8V). Ehez csak a C8 (47u/50V-os kondi kell neki. A 12 Volt-os stabilizálást a Q1 D6 csinálja az R5,R4 feszültségosztóval. Legfontosabb a primer snubber (D3,C3,R2) aminek szakadása átütheti az IC-ben a fet-et. Soros izzóval indítsd a panelt.
(#) lukovicsek válasza frank tibor hozzászólására (») Márc 6, 2012 /
 
Köszönöm a magyarázatot igy már kicsit kezd érthetőbb lenni.
Üdv. Laci!
(#) sikareny válasza frank tibor hozzászólására (») Márc 6, 2012 /
 
Tegnap mostam rajta ...nem jelez hibakódot most... a program is végig megy ,de csurom vizes a ruha mikor kiszedem...ha sima centrifugára állítom akkor is vizes marad...
(#) imikee10 válasza zimpet hozzászólására (») Márc 6, 2012 /
 
E 34- door lock fault
(#) dani vince hozzászólása Márc 7, 2012 /
 
Sziasztok!
Szerintetek egy BTB15-700 helyetesithető BTA16-800 triakkal
(#) zoz11 válasza dani vince hozzászólására (») Márc 7, 2012 /
 
Szia!
Igen, teljesen jó!
Üdv!
Következő: »»   141 / 582
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem