Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   115 / 1679
(#) Defrisco hozzászólása Aug 29, 2007 /
 
Sziasztok!

Aki még emlékszik a TSz-21-re, annak itt egy kis csemege: az indítómotorral hergelt forgórész, melynek táplálását a _JANI_-féle triakos trafószabályzó látja el!

Plusz még természetesen a videók a gépezetről!

Kép: Hivatkozás
Kép: Hivatkozás
Kép: Hivatkozás
(#) lidi válasza Defrisco hozzászólására (») Aug 29, 2007 /
 
Azt értem hogy sugárhajtómű lesz, de mi ez a TSZ21 ?
(#) watt válasza Defrisco hozzászólására (») Aug 29, 2007 /
 
Miután megnéztem a honlapodat és a videókat és ámultam miken dolgozol, én is csak azt kérdezném, hogy mi ez a TSZ-21(egy turbó?), valamint azt, hogy ez mire lesz jó, mire akarod használni?
(#) Frankye válasza maTaKee hozzászólására (») Aug 29, 2007 /
 
40-en túl az ember már nem fiatal...
(#) Defrisco válasza lidi hozzászólására (») Aug 29, 2007 /
 
Kérdésetekre a válasz: sugárhajtómű, méghozzá egy szovjet gyártmányú MiG-23-as vadászgép indító gázturbinájából "átkozmetikázva" . Ez egy kéttengelyes gázturbina volt, turbónál egy nagyságrenddel nagyobb , ami a maga 80 lóerejével :yes: a vadászgép hajtóművét volt hivatott alapjáratra felpörgetni. A TSz-21 egyébként a Turbosztarter-21 rövidítése volt, és eltérően a szovjet jelölésrendszertől, nem a MiG-21-hez készült, hanem a 23-hoz. Nekem egyébként doktori témám a sugárhajtómű matematikai modell, ahhoz építgetünk egy ilyen kísérleti próbapadot a laborban
(#) tatabike válasza Frankye hozzászólására (») Aug 29, 2007 /
 
  1. off
30 túl se nagyon...
(#) mex válasza tatabike hozzászólására (») Aug 29, 2007 /
 
Off. Ötvenen túl már az is öröm,ha szellemileg fitt vagy...
(#) watt válasza Defrisco hozzászólására (») Aug 29, 2007 /
 
És hol lehetne egy ilyet leakasztani, mert jól jönne itthon gázturbinának! De most komolyan!
(#) mokus válasza watt hozzászólására (») Aug 29, 2007 /
 
Kecskeméti reptér hátsó részében a 44-es út felöli végén van kirakva vagy 3-4 hajtómű, biztos jó nehezek mert a fémgyüjtő szakemberek még nem tették magukévá, vagy esetleg félnek az AMD65/5 dörrenésétől.
(#) Kovidivi hozzászólása Aug 29, 2007 /
 
hello!kész oké van az erősítőm, meg a lézershow-m!
erősítő videója
lézershow videója

Erősítő: 2*tda7294 és 2*an6884 + an6884 a plexilapnak 4kék leddel (később), lm1036 hangszínszabályzó (később)

Lézeshow: piros lézer Csibitől (Köszi) + lm317*2 a motoroknak.
(#) Defrisco válasza watt hozzászólására (») Aug 30, 2007 /
 
Ha jól tudom, gödöllő környékén van valahol egy ismerősöm által ajánlott telep, ami állítólag tele van repülős cuccokkal, de még nem jutottam ki oda. Amin én dolgozom, az "csak tiszta forrásból" Honvédségi kapcsolatokon keresztül jutott a Tanszékre, és sajnos nem én intéztem. Egyébként ajánlok két svájci/német honlapot, ők a volt NDK-s arzenálból szereztek maguknak 1-1 darabot, ha valaki ilyen távolságokra el tud jutni, érdemes körülnéznie.

Ez a svájci
Itt a piros forgórészre kattintva lehet bejutni az oldalra, majd a bal oldalt megjelenő menüben Gasturbinen -> TS-21.

Ez a német
Ez precízebb, szebb, itt is menüből kell kiválasztani a TSz-21-et.

Otthoni kísérletezésre amúgy télleg csak akkor ajánlatos, ha minden részlettel tisztában vagy, mert egyébként csúnya dolgokra képes a gép. Én egyedül fel tudom kapni, mert kb. 30-35 kilós, és 80 ló feszeng benne. Hallgasd meg a legutolsó videómon milyen a hangja és ez csak 4-5 ezer fordulat, a névleges 50500
(#) watt válasza Defrisco hozzászólására (») Aug 30, 2007 /
 
Uff! Köszönöm az infókat, ha netán szerzek egyet, biztosan nyitok egy topicot és kérdezni foglak!
(#) watt válasza Kovidivi hozzászólására (») Aug 30, 2007 /
 
Jó lett a lézershowd! Én kb. 25évvel ezelőtt csináltam egy ilyet, csak akkor nem volt még lézer, diavetítővel oldottam meg a fényt, és három motorral működött. Mostanában tervezem, hogy PIC-el programozhatóvá teszem, és önműködő showt készítek.
Szóval nekem is tetszenek ezek a dolgok, nagyon látványosak, jó szórakozást!
(#) Csibi válasza Kovidivi hozzászólására (») Aug 30, 2007 /
 
Nagyon jol nez ki az erositod es a lezershow-d is szuper lett
Ilyet meg nem lattam, de nagyon tetszik:
Bővebben: ScopeShow
(#) Tom025 válasza Csibi hozzászólására (») Aug 30, 2007 /
 
Ez nekem is tetszik! Leszedtem a cuccot amivel ezt ki lehet rajzolni a szkópra és ekkor jött a rettentő felismerés: Nincs XY bemenet a szkópomon! EMG-1566ról van szó. Nem ismerei valaki a típust, hogyan lehetne mégis megcsinálni? Vannak rajta mindenféle csatlakozók, de nem tudom a funkciójukat, X meg Y feliratúval meg nem is találkoztam...
Üdv, Tom
(#) mex hozzászólása Aug 30, 2007 /
 
Kipróbáltam én is a Skori féle levitront. Jókat lehet vele játszani.Itt látható Meg itt.
(#) huba válasza Tom025 hozzászólására (») Aug 30, 2007 /
 
Ha nem csal a matematikai tudásom bár lehet. Az y tengely az a függöleges tehát a szkóp normális bemenete amit használsz. Az x pedig a vízszintes eltérítés. Vagy át lehet állítani a CH2-t X-nek vagy külön csati. Más talán pontosan ismeri azt a tipust
(#) szabi83 válasza mex hozzászólására (») Aug 30, 2007 /
 
grat
(#) Slope válasza Tom025 hozzászólására (») Aug 30, 2007 /
 
CH1-re Y CH2-re X, aztán az időalapbeállítás környékén kéne lennie olyannak, hogy X-Y Mode. Ha lefotózod a szkópot bejelölöm... ezt a szkópot sajnos még látásból sem ismerem
(#) Tom025 válasza Slope hozzászólására (») Aug 30, 2007 /
 
Hát nem egy mai darab. Képet teszek fel, a minősége olyan, amilyen. Módok: CH1, CH2, chop, alter (csak mert nem látsuik a képen.) External horizontal input van rajta, de akkor vertical is kéne, a függőleges...
(#) huba válasza Tom025 hozzászólására (») Aug 30, 2007 /
 
external horizontal és a Ch1. és át kell kapcsolni a trigger módot. csak csak nem látszanak tisztán a feliratok :no: jobb megvilágítás lehet segítene
(#) Slope válasza Tom025 hozzászólására (») Aug 30, 2007 /
 
Tényleg elég nehezen lehet látni a dolgokat.
A szkópon CH1-el és CH2-vel nincs hagyományos X-Y mód, viszont az indítójel bemenete elvileg használható. Ahogy én látom a képen, ehhez az indítójel forrás választót (SOURCE) tekerd jobbra ütközés-1-ig (×1 szorzó, valami O betűs).
Szerintem ebben az állásban lehet X-Y módban használni. CH1-re tedd az Y-t, és a trigger bemenetre a X-et, a Source kapcsolót meg az utolsó előtti állásba.
(#) Tom025 válasza Slope hozzászólására (») Aug 30, 2007 /
 
Na csak sikerült, köszi a segítséget!

Viszont azért vannak problémák, pl. hogy fejjel lefelé látszik az effekt, meg erősen torzult, egyik oldala jobban meg van nyúlva mint a másik. Nem mondom, nem egy csúcsminőségű vadiúj a szkópom, de "alap" üzemmódban elég jól teljesít. Először rajtahagytam véletlenül a hangszínszabályzót a kimeneten, és eléggé szét is barmolta a jelet. De legalább működik tényleg, nagyon tetszik.. Esetleg nem tudjátok mi lehet a gond a megjelenítésével?

Üdv!
(#) punkkazy hozzászólása Aug 30, 2007 /
 
Egy TDA2030A-s félkész gitárerősítő, a kondik 25V-osak voltak benne, én meg 36V-ot adtam nekik. PUFF-PUFF!(er)
A panel előbb-utóbb kész lesz. Egyszer már működött!
(#) Csibi válasza Tom025 hozzászólására (») Aug 30, 2007 /
 
Valami szal fol van cserelve. Egy helyen a neten olvastam, hogy nagyon jo hangkartyad kell legyen, hogy jo minosegben latszodjon (ott Audigy-t ajanltak). Az egeszet egy 15 eves srac keszitette. Vajon milyen progival konvertalta at a kepeket audio file-a?
(#) Csibi válasza punkkazy hozzászólására (») Aug 30, 2007 /
 
Szep, tetszik a retro stilus
(#) puskas87 válasza Csibi hozzászólására (») Aug 30, 2007 /
 
ez tenyleg szuper!!
mivel hajtak meg a szkoppot ?
(#) zsoltee0001 válasza punkkazy hozzászólására (») Aug 30, 2007 /
 
ha jól látom már füstölt is
(#) Stadi válasza punkkazy hozzászólására (») Aug 30, 2007 /
 
Celeron hűtőborda...
(#) vanzerr hozzászólása Aug 30, 2007 /
 
Sziasztok!
A héten volt egy kis időm és elkészítettem a "becsődölt" nixie órámat ismételten, de most úgy, hogy az anódfeszültséget előállító részt külön panelra tettem és így végre már szuperul működik. Én is "megbolondítottam" a nixie csövet egy kék leddel így éjszaka elég jól mutat, illetve készítettem még a PICKit 2 progizómhoz néhány PIC adaptert.
A dobozolás viszont még hátra van, az elképzelésem már megvan a dobozról csak még időm nem jutott rá, hogy megcsináljam.
Következő: »»   115 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem