Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   376 / 1159
(#) remix78 válasza Doncso hozzászólására (») Márc 5, 2012 /
 
Mindegy,azért köszönöm szépen a keresgélést!
(#) yohnsee hozzászólása Márc 5, 2012 /
 
Sziasztok!
Találtam egy alkatrészt, amit nem tudok beazonosítani. Kérlek segítsetek megtalálni, mi lehet ez:
Az áramköri jele Q1, 3 lába van, úgy néz ki, mint egy kerámiakondi, ez van ráírva: TT4 09M.
Köszi a segítséget előre is!
(#) erdgab válasza granpa hozzászólására (») Márc 5, 2012 /
 
Ha jól okoskodok akkor Telefunkel gyártmány,de ennél többet sajnos nem tudok,bocsi.
(#) granpa válasza erdgab hozzászólására (») Márc 5, 2012 /
 
Köszönöm! Egyszer régebben sikerült odatévednem,(a Telefunken-re, vagy valahova)), és akkor hasonló eszköz adatait sikerült megtudni. Hát most nem jön össze, pedig csak azért is keresem (amíg bírom ideggel!).
(#) nedudgi válasza remix78 hozzászólására (») Márc 5, 2012 /
 
Ne add fel, még körülnézek a nyaralóban, de csak a hétvégén... :hide:
(#) gordonfreemN hozzászólása Márc 6, 2012 /
 
Sziasztok!
Az alábbi OPA2111KP mire lenne jól használható?
Többféle variáció is érdekel.
(#) kadarist válasza granpa hozzászólására (») Márc 6, 2012 /
 
Szia!
Video-végfokozat-tranzisztor ez a TFK940. Régebbi tévékben fordult elő. Olyan, mint ez.
(#) kadarist válasza gordonfreemN hozzászólására (») Márc 6, 2012 /
 
Szia!
Arra jó, amire általában a műveleti erősítők. Adatlap
(#) remix78 válasza nedudgi hozzászólására (») Márc 6, 2012 /
 
Előre is köszi!
(#) gordonfreemN válasza kadarist hozzászólására (») Márc 6, 2012 /
 
Köszi, csak azt hittem ez valami speciális alkatrész (nekem az jött át az adatlapról), eddig 2904-et ismertem meg valamennyire közelebbről, szóval nem sok különbség van köztük.
Az előző hsz-ben lemaradt a link:
Bővebben: Link
(#) yohnsee válasza yohnsee hozzászólására (») Márc 6, 2012 /
 
Még mindig keresem mi lehet ez az alkatrész, ha tudtok, segítsetek. Találtam egy képet a neten, ami nagyon hasonlít rá: Bővebben: Link
Itt a jobb oldali sárga kondira hasonlít nagyon, csak az enyémnek 3 lába van és Q1 az áramköri jele. Ráírva ez van: TT4 09M
(#) yohnsee válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 6, 2012 /
 
Nem megmenteni szeretném, hanem tudni a típusát, esetleg helyettesítőjét, ha cserélnem kellene. Hogyan lehet ezeket kimérni, hogy jók-e? Illetve adatlap létezik-e róluk?
(#) yohnsee válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 6, 2012 /
 
Köszönöm szépen a segítséget!
(#) granpa válasza kadarist hozzászólására (») Márc 6, 2012 /
 
Szia! Köszönöm a választ. A méreg az, hogy mint írtam egyszer sikerült megtalálnom a lelőhelyet, és ilyeneket azonosítottam: TFK827S, BF883S, BF869(819), meg még pár hasonló darabot. most meg sehogy sem találok oda. Amúgy a helyéből, fazonjából saccoltam, hogy ez(ilyen).
(#) B.I hozzászólása Márc 6, 2012 /
 
Sziasztok. Van egy SOIC8-as tokozású alkatrész amit nem tudok, hogy micsoda. Az alkatrészre csak az van írva: 8002 alá 1033. Előre is megköszönöm, ha valaki segit.
(#) mraulajos hozzászólása Márc 6, 2012 /
 
Sziasztok!
Megkérnék valakit, ezt a két alkatrész hasonlítsa nekem össze teljesítmény szempontjából. A láb kiosztást úgy látom egyezik. Ez helyett Bővebben: Link akarom használni.
Ezt: Bővebben: Link Pentawatt Köszönöm!
(#) mpe120 hozzászólása Márc 7, 2012 /
 
Sziasztok!

A fent nevezett alkatrészről nem találok semmit és azt sem tudom, hogy ez csak egy szimpla ic, vagy programozni is kell.
Ez egy usb->ps/2 átalakítóban található.
Tudtok erről valami?
Előre is köszi a válaszokat!
Üdv!
(#) Hp41C válasza mpe120 hozzászólására (») Márc 7, 2012 / 1
 
Az adatlap...
(#) ladislave válasza mpe120 hozzászólására (») Márc 7, 2012 / 1
 
Üdv!
Én ezt találtam: Datasheet
(#) vargaf válasza mpe120 hozzászólására (») Márc 7, 2012 / 1
 
Szia!

Mellékelem az IC adatlapját.

Üdv.: Feri

datasheet.pdf
    
(#) mpe120 hozzászólása Márc 7, 2012 /
 
Köszönöm mindenkinek!
Mihelyst lesz időm átolvasom az egészet!
Amúgy ezt kell programozni vagy megy alapból?
köszi még egyszer!

u.i.: Most miért kellett áthelyezni máshová?? Nem volt még ilyen téma!
(#) Zoli_bácsi válasza mpe120 hozzászólására (») Márc 7, 2012 /
 
Azért, mert ez az a téma, ahová való. (Én kértem az áthelyezést.)
(#) Hp41C válasza mpe120 hozzászólására (») Márc 7, 2012 /
 
Bizony, programozni kell...
Mivel a progratár ROM, ezért a fejlesztés lépései a következők: Előállítod a programot hibátlanul, felfordítod, elküldöd a gyártónak sok-sok darab megrendelésével egyszerre, ők legyártják és elküldik Neked, a végén felhasználod. Ha valamilyen kis hiba van a programban, akkor új kör.
Egyébként USB - egér, joystick, stb kontroller. Ha egy konkrét darab kell pótlásnak, akkor érdemes egy hasonló típusból (aminek más baja van) kioperálni.
(#) mpe120 válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 7, 2012 /
 
Szia!
Köszi a választ!
Hát akkor ez szivacs.
Mert nincs miből kitermelni.
Annyit meg nem ér, hogy ezer darabot lerendeljek (gondolom ennyi a minimum) jó pénzért.
(#) mitulabattyi hozzászólása Márc 7, 2012 /
 
Üdv!
Utánépítek egy panelt, van rajta egy dióda, amiről lekopott az írás. Hogy tudnám megállapítani milyen diódáról van szó? (talán DO-35 tokozású, üveg)
Van egy másik dióda, amire ez van írva: C18V, ez ugye egy zener-dióda? A válaszokat előre is köszönöm.
(#) granpa válasza mitulabattyi hozzászólására (») Márc 7, 2012 /
 
Helló! Szemrevételezés, összehasonlítás, áramköri helyzet. Kiforrasztás, mérés (ha nem nyekk).
Az zéner.
(#) lukovicsek hozzászólása Márc 7, 2012 /
 
Sziasztok.
Van egy ic-m amin nem tudom pontosan mi van irva: tny25...pn, vagy 4 vagy 6 lehet a harmadik szám sajnos nem látom, mennyire van ezek között eltérés?

Köszönettel. Laci!
(#) lukovicsek hozzászólása Márc 7, 2012 /
 
Már meg van 255,
Most azt szeretném még kérdezni, hogy ha a nyákon egy DZ7 jelzés van egy diódánál akkor azt normál diódával lehet pótolni?

Kösz mindenkinek:
(#) röntgen válasza lukovicsek hozzászólására (») Márc 7, 2012 /
 
A DZ7 jelzés szerintem tuti Zéner dióda, vagyis nem tudod helyettesíteni sima diódával.
(#) lukovicsek válasza röntgen hozzászólására (») Márc 7, 2012 /
 
Hogy van a zenerekre irva hogy az?
Következő: »»   376 / 1159
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem