Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405-ös erősítő tapasztalatok és hibák
Lapozás: OK   166 / 399
(#) Alkotó válasza 769gregory hozzászólására (») Márc 8, 2012 /
 
Ha a másik panel tervezőjét említetted, akkor talán a Ludwigost is jó lett volna. De akár tévedhetek is ebben.
Ha vasaltad, lehetett volna alkatrészoldali feliratokat is vasalni, ami általában elég tetszetőssé teszi a panelokat.
(#) 769gregory válasza 769gregory hozzászólására (») Márc 8, 2012 /
 
készített=készítettem
és természetesen a hiba után nem a régi rossz alkatrészeket raktam vissza...
(#) zsjkuki válasza 769gregory hozzászólására (») Márc 8, 2012 /
 
Tiszteletem
A B.Ludwig altal modositott Quad ha jol van szerelve es az alketreszek rendben vannak elsore indul!!
En 1986 ban epitettem az elso Quad-ot es azota epitem oket ,szerintem egy nagyon jo erosito ,de ez szerintem folulmulja mindegyiket!
Epitsetek Quad-ot es haljatok meg hogy szol !!
Sok sikert
(#) 769gregory válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 8, 2012 /
 
Ne haragudj !
Eddig mindig Alkotóst írtam, csak most nem, pedig pont az IC-táp ágban csináltam a gubancot, amit Te terveztél rá Otlm javaslata szerint. Pár napja olvastam a másik fórumot, ahonnan ez ered.
Még nem vagyok otthon ebben a vasalósdiban, és az alkatrészes nyomtatást még nem próbáltam, de egyszer megkísérlem. Az én nyomtatóm haloványan nyomtat, így vagy netcafe-ban, vagy szüleimnél nyomtatok, aztán így macerás egy kicsit.
Még egyszer elnézésed kérem !
(#) 769gregory válasza zsjkuki hozzászólására (») Márc 8, 2012 /
 
Igazad van. Az előzőt (Alkotós Ludvig), amikor összeraktam leesett az állam, hogy az hogy megszólal. Azért álltam neki rögtön a következőnek. (Meg azért, mert akkor nem érkezetek meg az MJL-ek és vettem helyette 2sc5200-t. Aztán megjöttek az MJL-ek...)
A Skoris verziót egy ismerősnek csinálnám, neki nem kell nagy teljesítmény, de nagyon tetszett neki a hangja, és nem akarok nagy dobozt csinálni neki.
(#) zsjkuki válasza 769gregory hozzászólására (») Márc 8, 2012 /
 
Tisztelet
En szereltem a Ludwig-os Quad-ot az Alkoto altal tervezett nyak-on minden TO3-as tokozaton ami a kezembe kerult meg kinai hamisitvany tranzisztorokon is es megy meg azokkal is (nem nyuztam oket nagyon tudvan hogy gyengek de nem robbantak el meg),persze
normalis kolulmenyek kozott.
Minden jot
(#) gyula1990 válasza Doncso hozzászólására (») Márc 9, 2012 /
 
Szia, akkor a 100w Quadból? 4 ohm nem lehet kihozni a közel 200w-os teljesítményt a védelem miatt?
hogy lehet kicsit, hozzá piszkálni a védelemhez?
üdv
(#) scooby_ válasza gyula1990 hozzászólására (») Márc 9, 2012 /
 
De igen,ki lehet belőle hozni,a védelmi 91milliOhmos ellenállások értékét kell csökkenteni.
(#) gyula1990 válasza scooby_ hozzászólására (») Márc 9, 2012 /
 
értem,csak ennyin kell módosítanom?
(#) 769gregory hozzászólása Márc 9, 2012 /
 
Még régebben kérdeztem, hogy a régi Quad-om bal oldalán a T10 es B-E közötti 22 Ohmos ellenállás kivezérléskor melegszik (megjegyzem 2 w-os van berakva, ezért nem füstöl). T7,T8,T9,T10 lecserélve, de továbbra is melegszik. Hol lehet a hiba? Füllel kristálytisztán szól, nem is vettem észre egy darabig, csak egyszer fölé hajoltam, és éreztem a szagát. Normál szobai hangerőnél nem lenne vele gond, csak ha meg lenne hajtva.
Ha valakinek van valami ötlete, légyszi írjatok!
Előre is köszi!
(#) Ge Lee válasza gyula1990 hozzászólására (») Márc 9, 2012 /
 
Nem. A végtranyókat is meg kell kettőzni, különben előbb utóbb füstölni fog.
(#) reloop válasza 769gregory hozzászólására (») Márc 9, 2012 /
 
Üdv! Még ebben az állapotában van? Látszik a fotón az égett ellenállás.
Magyarázatul szolgálhat: a T10 emitterét a negatív táppal összekötő szakaszon (vezeték+nyák) jelentős feszültségesés alakul ki.
(#) 769gregory válasza reloop hozzászólására (») Márc 9, 2012 /
 
Már nem így néz ki, és ez a másik oldalé, és csak úgy kicseréltem, mert akkor már legyen egyforma a két oldal...
Mindenesetre megnézem a hátoldalt is, hátha látok valamit. Köszi a tippet !
Ez világéletében "kivezetékelt" tranzisztorokkal működött, de különösebb hiba nélkül.
Látszik, hogy a két piros csíkból a második már fekete lett.

Quad R33.jpg
    
(#) reloop válasza 769gregory hozzászólására (») Márc 9, 2012 / 1
 
Úgy látom a biztosítéktól bontás nélkül lehetne egy vezetéket vinni T10 emitterére - tovább csökkentve ezzel a szakasz ellenállását. Ha ez mérsékli a 22ohm melegedését, akkor jó az irány.
(#) 769gregory válasza reloop hozzászólására (») Márc 10, 2012 /
 
Na. Most szedtem szét mielőtt áthidaltam volna az említett szakaszt, és a kép magáért beszél. Nem is tudom, hogy nem vettem észre ezt eddig. Az elgondolás jó volt, köszönöm!Feltöltöm ónnal az egész szakaszt. Aztán próba, de szerintem jó lesz.
Köszi a segítséget !
(#) reloop válasza 769gregory hozzászólására (») Márc 10, 2012 /
 
Szívesen, a párjára is érdemes rápillantani.
(#) 769gregory válasza reloop hozzászólására (») Márc 10, 2012 /
 
Párja rendeben van, és ez is jó lett. Meghajtottam ameddig a tápja engedte (+/- 44,6V), és mindenféle melegedés nélkül tökéletesen szólt.
Még egyszer köszi!
Most már csak arra kell rájönnöm, hogy a Skori-féle verzióm miért nem megy. A pozitív tápágban füstöl a 10 Ohm előtét. De a negatív miért nem. A nullához nem sok minden van kötve, ami ekkora áramot vehet fel?
De nem vagyok szakember, lehet, hogy sok mindent nem látok át.
Mi sérülhet, ha a BD242-k kollektora összeért a hűtőn, és a tápágakban volt ellenállás?
(#) reloop válasza 769gregory hozzászólására (») Márc 10, 2012 /
 
A kollektorok összeérése T10 B-E diódájában tehetett kárt. Azért a T7,8,9,10 valamint D7,8 megérdemel egy vizsgálatot. Hivatkozás.
A pozitív tápoldali 10ohm előtét füstölését nem tudom alkatrészhibával összefüggésbe hozni. Panel hibára gyanakszom. A fenti alkatrészek eltávolítása alkalmából hatékonyan kimérhető.
(#) 769gregory válasza reloop hozzászólására (») Márc 10, 2012 /
 
Újra elindítottam, most nem a 10 Ohm-os füstölt, hanem a képen látható 47 Ohm-os ellenállás. Egyre jobb...
Méregettem a tranzisztorokat is, nem mutatnak hibát. Legalábbis a hűtőn levők.

hiba01.JPG
    
(#) reloop válasza 769gregory hozzászólására (») Márc 10, 2012 /
 
D7,D8?
(#) 769gregory válasza reloop hozzászólására (») Márc 10, 2012 /
 
D7,D8 halott:szakadt.
Ha kicserélem?
Van belőle bőven itthon. Egy próbát megér.
(#) reloop válasza 769gregory hozzászólására (») Márc 10, 2012 /
 
Megáll a 47ohm füstölése, akár még működni is fog
(#) 769gregory válasza 769gregory hozzászólására (») Márc 10, 2012 /
 
Bocsánat!
Nem jót írtam!
A küldött rajzon R20 22Ohm-os füstöl.
(#) reloop válasza 769gregory hozzászólására (») Márc 10, 2012 /
 
Ahhoz nyákzárlat kellene.
(#) 769gregory válasza reloop hozzászólására (») Márc 10, 2012 /
 
Köszi !
Itt a nyákzárlat:

hiba02.JPG
    
(#) 769gregory válasza 769gregory hozzászólására (») Márc 10, 2012 /
 
Természetesen mindkét oldalon ugyanúgy zárlat volt. Most ellenőrizhetem az összes diódát, meg félvezetőt, és próba.
(#) 769gregory válasza 769gregory hozzászólására (») Márc 10, 2012 /
 
Köszönöm !
Teljesen jó lett mindkét oldal ! Csak az melegszik, aminek kell. Mindig tanul az ember...
(#) 769gregory válasza reloop hozzászólására (») Márc 10, 2012 /
 
Bocs reloop ! Az előzőt Neked címeztem!
(#) scooby_ válasza gyula1990 hozzászólására (») Márc 10, 2012 /
 
Nem! A végtranzisztorok nem fogják bírni... A tranzisztorokat duplázni kell,és az emittereknek ellenállásokat is kell beiktatni. A Ludwigos tervben ezek mind megvannak oldva. Mondjuk,a gyakorlattanáromnak csak szimplán vannak benne a végtranzisztorok,és az bírja is a kiképzést,200W 8Ohmra.
(#) andriska_13 hozzászólása Márc 10, 2012 /
 
Helo,azt szeretnem kerdezni hogy honnan lehet kittben venni quad 405-ot,es ezek 125Wosak vagy vannak jobbak en az ebayon lattam kitben de nem tudom ha megrendelnem menyit kellene fizetni a szallitasert,dragab lenne e a leves mint a hus es egyebkent anyira jol szol ez a quad 405?http://www.ebay.com/itm/2pcs-QUAD-405-125W-125W-power-amplifier-kit...9b59b0
Következő: »»   166 / 399
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem