Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Inverteres hegesztőtrafó
 
Témaindító: Gabi, idő: Aug 12, 2005
Lapozás: OK   260 / 563
(#) Ge Lee válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Márc 8, 2012 /
 
Én sem engedem meg, ezért ki van egészítve egy tranyóval ami 4-5s zárlat után teljesen lekapcsolja. Azt hozzá kell tenni, hogy ez nem áramszabályozott, hanem csak egy primitív áramkorlát van benne. Ilyenkor kb. 1,5us-ig van nyitva, ez idő alatt kúszik fel az áram. A hegesztőben ennél gondolom sokkal jobb a helyzet, az áramszabályozás miatt.
Nem tudom hogy meddig viseli el a 204A-t mert erre nem találtam konkrét adatot, de szerintem a vezérlő visszavett kitöltése alatt nem alakul ki közel annyi sem.
(#) Ge Lee válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Márc 8, 2012 /
 
Elhiszem, de nekem szimmetrikus elrendezésben (pl. végfokhoz) sosem sikerült normálisan megcsinálni fojtóval. A vége mindig az lett, hogy kis terhelésen még jó volt, aztán a közepesnél nagyobb terhelésen leesett a kimeneti fesz 40-50%-ra és másodpercek alatt tűzforróak lettek a fojtók.

Aztán meg akkor is elég sok zavart termel ha ott van a fojtó a kimeneten. A rezonáns pedig töredékét (pl. a pwm végfok esetében óriási a különbség).
(#) erdgab válasza ati790731 hozzászólására (») Márc 8, 2012 /
 
Nagyon szívesen,de nem kell köszönni,számomra természetes,hogy segítsek amiben tudok.
(#) erdgab válasza jati hozzászólására (») Márc 8, 2012 /
 
A 110 szál 0,35 huzalból készült sodrat elég lesz a főtrafó szekunderéhez és a fojtót is ilyenből tekerd meg.A főtrafóra kb. 1,5m hosszú a fojtóra 3m hosszú kell ha jól emlékszem.
(#) zoz11 hozzászólása Márc 8, 2012 /
 
Üdv mindenkinek.
Elvileg elértem a nyáktervezésig. Egy olyan érdekes kérdésem lenne, hogy van az-az áramváló trafó, az egyik tekercsét(primer vagy szekunder) úgy kell ?kivezetékeznem?, de melyik felét?
A nagy áramút, vagy pedig a másikat?
Vagy mindegy?
Kb. 5-7cm-re kellene.

Üdv!
(#) Tubi56 válasza zoz11 hozzászólására (») Márc 8, 2012 /
 
Ez egy nagyon jó kérdés!
Kár hogy ebből egy szót sem értek!
Mit is akarsz kérdezni tulajdon képen?
vagy én vagy :emptybottle: ok részeg vagy te vagy be b@szva , de rendesen!
(#) erdgab válasza zoz11 hozzászólására (») Márc 8, 2012 /
 
Nem egészen értem,hogy pontosan mire is gondolsz.A mellékelt kép segít?
(#) Tubi56 válasza erdgab hozzászólására (») Márc 8, 2012 /
 
Mi van már te sem érted? akkor senki sem!
Közbe nézi a tv -t
(#) erdgab válasza Tubi56 hozzászólására (») Márc 8, 2012 /
 
Pedig én vagyok a leggyengébb láncszem vagy mégsem?
(#) Tubi56 válasza erdgab hozzászólására (») Márc 8, 2012 /
 
Nem nem !inkább én! majd el szakadok!
(#) zoz11 válasza erdgab hozzászólására (») Márc 8, 2012 /
 
Pontosan erre gondoltam, így már minden világos, pedig sasoltam a képeket, hogy hogyan oldották meg ezt a részt.
Köszönöm!
(#) zoz11 válasza Tubi56 hozzászólására (») Márc 8, 2012 /
 
8óra PHP programozás tanóra után, nehéz fogalmazni is.
(#) erdgab válasza zoz11 hozzászólására (») Márc 8, 2012 /
 
Semmi gond,megértjük,örülök,hogy tudtam segíteni,no meg bocsi a kis viccért,talán még belefért.
(#) zoz11 válasza erdgab hozzászólására (») Márc 8, 2012 /
 
Ennyi kell is, nem lehet mindig komoly az ember.
(#) zoz11 hozzászólása Márc 9, 2012 /
 
Üdv.
A maci féle rajzon, valaki segítene beazonosítani az IRFD 120-nak a lábait, mert nekem nem egyértelmű.
Üdv: Zoltán
(#) Tubi56 válasza zoz11 hozzászólására (») Márc 9, 2012 /
 
csak vicc volt!
(#) erdgab válasza zoz11 hozzászólására (») Márc 10, 2012 /
 
(#) zoz11 válasza erdgab hozzászólására (») Márc 10, 2012 /
 
Ohh tökéletes
Maga a kapcs rajzon nem volt egyértelmű, de így már teljesen az.
(#) jati hozzászólása Márc 11, 2012 /
 
Ez nem nagyon tartozik ide, mert motorok tekercseléséről szól, de a képletek talán jók lesznek.
(#) VillTMK hozzászólása Márc 13, 2012 /
 
Segítséget kérek !
A képen látható Weldy 1100 gépben a fettel párhuzamosan van egy 22ohmos ellenállás és egy SMD-s kondi. Na, ennek a kondinak a kapacitására lenne szükségem.
Plusz az üresjárati feszültség csak 42V, 75A-nál nem is ad le többet. Az adat tábla szerint 63V az U null.
Segítségeteket előre is köszönöm.
Üdv:.
BeLac
(#) mpisti válasza VillTMK hozzászólására (») Márc 13, 2012 /
 
Szia!
Az SMD kondi helyett egy 2,2nF 400V MKP kondit tegyél, mert az SMD kivitel nagyon rövid életű tud lenni. De kellene ott lenni még 2 db diódának is. Egyik a 22ohmos ellenállással párhuzamos, a másik pedig -mint ahogy az R-C tag- a FET-el.
(#) VillTMK válasza mpisti hozzászólására (») Márc 13, 2012 /
 
Szia!

Én is 2,2nF-ra gondoltam és ki is próbáltam. De ekkor nagyon felmelegedtek az ellenállások és mivel egy idő után a ventillátor is le áll (mert csak be volt kapcsolva). Már szaga is volt az ellenállásnak. Diódát viszont sehol sem látom. Már mint a 22ohmal párhuzamosan. De azért holnap megnézem még egyszer alaposan.
(#) mpisti válasza VillTMK hozzászólására (») Márc 13, 2012 /
 
Azok az ellenállások melegedni is fognak, elvileg 3-5W körüli teljesítményű való ide. A feladatuk hogy a velük sorba kapcsolt kondenzátor áramát korlátozzák.
(#) erdgab válasza VillTMK hozzászólására (») Márc 13, 2012 /
 
Bocs,de 1n kondit nem próbáltál ?Nekem a 100A gépben az van
(#) mpisti válasza VillTMK hozzászólására (») Márc 13, 2012 /
 
A 2,2nF és a 4,7nF a jellemző, frekvenciától függően(no meg a snubber kör kapcsolástechnikájától). Eddig még nem volt nálam olyan SMD -snubberkondis gép, amelyikben ép lett volna az SMD kondi. Valószínű,hogy az ellenállás is hasonlóképpen aláméretezett, mint ahogy a kondi is.
(#) mpisti válasza erdgab hozzászólására (») Márc 13, 2012 /
 
Szia Gábor!
De akkor a freki 30kHz környékén van, nemde?
(#) erdgab válasza mpisti hozzászólására (») Márc 13, 2012 /
 
Igen,de gondoltam,egy próbát hátha megér.
(#) mpisti válasza erdgab hozzászólására (») Márc 13, 2012 /
 
Az ellenállás biztosan nem fog olyan intenzíven tüzelni,de kérdés,hogy a lemágnesezés megtörténik-e? Mondjuk a szakadt kondinál biztosan többet ér.
(#) erdgab válasza mpisti hozzászólására (») Márc 13, 2012 /
 
Tudod Pisti barátom,ehhez én már kicsi vagyok.Csak ötlet volt.
(#) mpisti válasza erdgab hozzászólására (») Márc 13, 2012 /
 
"ehhez én már kicsi vagyok" Sose hidd!
Mit gondolsz hány gépépítő követte a javaslataidat?
Következő: »»   260 / 563
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem