Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangszóró probléma
Lapozás: OK   34 / 42
(#) csajkib hozzászólása Feb 15, 2012 /
 
Hi!
Valaki tudna nekem ajánlani valami hi-fi hangszórót ami 30 cm-es 4-8ohm és valami olcsó cucc.
(#) DrYeti109 hozzászólása Feb 16, 2012 /
 
Szia mennyire olcsora gondoltál???
(#) ptesza válasza csajkib hozzászólására (») Feb 17, 2012 /
 
Itt nálunk a H2000 hangszórók felelnek a kívánalmaidnak.
(#) juhasbela hozzászólása Feb 17, 2012 /
 
Van egy pár JBL M115-8A 40cm-es hangszóróm , közép és magos hangot MNC-t szeretnénk venni. Az volna a kérdésem tudna e valaki hangszórót (méreteket)ajánlani hozzá.
(#) csajkib válasza DrYeti109 hozzászólására (») Feb 18, 2012 /
 
10-12e forint ja és valami szub kéne.
(#) benocs24 hozzászólása Feb 26, 2012 /
 
Sziasztok! Szereztem egy hangszórót aminek a mágnes cimkén csak annyit venni ki,hogy Monacor 12" 8 ohm és egy Wo... a tobbi le van kaparva róla. Gondolom Woofer lenne. Az lenne a kérdésem hogy ennek zárt doboz kell? Ja és gumi membrános. Előre is köszi a segítséget.
(#) csajkib hozzászólása Feb 27, 2012 /
 
Szerintetek ez CPA 12-150 jó hangszó házi hifi célra?
(#) frici.hu válasza csajkib hozzászólására (») Feb 27, 2012 /
 
A felfüggesztésből ítélve szerintem nem, ez inkább egy jó hangzású disco hangszóró.
(#) csajkib válasza frici.hu hozzászólására (») Feb 28, 2012 /
 
Tudnál jalami jót mutatni ?
Hi-fi hangzásút, kb 20hz-től 250w körül és 8ohm
(#) frici.hu válasza csajkib hozzászólására (») Feb 28, 2012 /
 
Bevallom kicsit elfogult vagyok...

http://www.av-shop.hu/termekek/index.php?kereso_mezo=wh%20vardus250...&mod=5
Hogy miért ez? : Nekem két Wharfedale MFM1 -es studio hangfalam van, pár éve nyüstölöm őket, sokan megcsodálták. (ez még az eredeti angol gyártmány MFM fa dobozban.)
Tiszta hangzás, studió minőség, magas érzékenység, rézből készült lengőcsévék, magas sugárzóban ferrefluid hűtőfolyadék, 100W darabja, úgy gondolom bőven elég egy szobába.
(#) csabacsaba hozzászólása Márc 11, 2012 /
 
Jo estet.
Akarok venni ket darab 25cm hangszorot.
Kaptam 1par hangfaldobozt es abba szanom a hangszorokat.
Valaki megmondana hogy melyik lenne nekem a legjobb,vagyis hogy melyik a legjobb hangszoro ezek kozul!
Halas koszonet
(#) ptesza válasza csabacsaba hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
Csak ezek közül választhatsz? Lehet egyiket sem venném de, ha nem lenne más lehetőségem akkor. Akkor az AN2610 8 ohm.
(#) csabacsaba válasza ptesza hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
Hello!
Na akkor ez a ket hangszoro kozul valasztanek.
Melyik lenne jobb?1vagy 2 ez?
S ha tudnal mondani egy okot hogy mier?!
Koszi!
(#) ptesza válasza csabacsaba hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
Ha szeretnél némi mélyet is hallani akkor azt válaszd aminek alacsonyabb az érzékenysége. Tehát a 2610.
(#) hugi00 válasza ptesza hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
De miert ez a jobb valasztas ?
"Ha szeretnél némi mélyet is hallani akkor azt válaszd aminek alacsonyabb az érzékenysége"

Hogy fugg ossze a ket dolog ?

Ha konnyeb szoban, akkor priviben vagy mailban dobj egy telszamot, es hivlak, mert en magamtol nem jovok ra a "kozos nevezore".
(#) ptesza válasza hugi00 hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
Eléggé sok adatlapot, és leszimulált dobozt láttam már. Olyan hangszóró nincs amelyik érzékeny , és mélyre is megy. Ez a hangszórók fizikájából adódó tény. Persze vannak különleges minőségű hangszórók ,de ezeknek 20x árában. A 70 Hz nem mély , szerintem 35-40 Hz környékén lenne a mély.
(#) ZagorNoNF hozzászólása Márc 16, 2012 /
 
Udvozletem!

A kerdesem egyszeru es ugy erzem a valasz is. De sehol nem talalok normalis magyarazatot es leirast.

Eppen egy tervezett duplamembranos melyladat keszulok osszerakni. Jonehanyat csinaltam mar, de szakember nem vagyok. Tobbnyire ujraepitek szepitek javitok hangfalakat. Amolyan "szeretem csinalni hobbi".

Jelenleg ket TESLA ARN 226-03 (100%osak) hangsugarzot akarok egy zart dobozba tenni. Mertem is oket, teljesen megegyeznek.

A problema: kulon kulon gyonyoruen szolnak. Parhuzamosan kotve (ugyanolyan hosszu ugyanolyan tipusu vezetekkel), nagyobb hanghullamokra borzasztomod berecsegnek. Halkabban jol szolnak de nyilvan nem susogast akarok hallani majd beloluk.
Sorba kotve megintcsak szepen szolnak de ugy nem akkora a kilengesuk mintha parhuzamba/kulon-kulon neznem, hallgatnam oket. A fo problemam hogy miert recsegnek es mi erre a megoldas?
4Ohmosak. Erositonek egy Abit 5.1 mely kimenetet hasznalom. Wattban nemhinnem hogy sokat az ki.

Eles menetben kapnak egy szinten klasszikus batar meretu tesla hangvaltot.. a probak alatt nem kotottem be, de kizartnak tartok hogy az lenne a baj.

Napkozben elokaparok egy magnot amit anno tesztelesre hasznaltam, es ellenorzom, hogy azzal is recseg-e ha parhuzamba kotom. Addig meg ledolok pihenni. :]

A segitseget elore is nagyon-nagyon koszonom.
(#) V.Cs. válasza ZagorNoNF hozzászólására (») Márc 16, 2012 / 1
 
Lehetőségek:
1. Túl nagy a doboztérfogat, és kiverődik a lengőcséve
2. Túl alacsony a terhelőimpedancia az erősítőnek
3. Túl kicsi a csillapítása (damping factor) az erősítőnek rezonanciafrekvencián

Egyelőre ezek jutnak eszembe
(#) ZagorNoNF válasza V.Cs. hozzászólására (») Márc 16, 2012 /
 
Hello ismet.

Igen. Hat roviden es p*rasztnyelven parhuzamba kotve felezodik az ellenallas, kozel rovidzar amit az erosito nem bir. Illetoleg meg egyszerubben... egyszerre nem birja el a kettot. Tehat megoldas nincs, sorba kell kotni igy viszont a teljesitmeny felezodik. :/ sebaj ezek utolag modosithato tenyezok, ha lesz hozza jobb erositom. Ugyis terveztem szintet lepni es osszetakolni egy csoves erositot. :]
Persze elobb kiprobalom a masik erositovel. Arra gyerekkoromban ezernyi hangszorot kotottem. Hidba is parhuzamba is, volt amit sorba.. egyszerre. Es azzal sosem tapasztaltam ilyetn recsegest.. egy regi sony radioskazettasmagno.
Koszonom a valaszt, es a segitseget! :]
(#) bandisk hozzászólása Márc 17, 2012 /
 
Sziasztok!!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy egy erősítőbe mi szabja meg, hogy a hangszóró hogyan mozog??
Hifim 270w-os Aiwa és a noir2-őm nem leng ki olyan szépen mint pl egy TDA2030A végfokos erősítőről!
Teljesen máshogy viselkedik! Noir 2 -- 8ohm, 120/240w A hifin 6ohm a kimenet, lehet ez a probléma??
Mit kellene kicserélnem a hifiben?

Köszönöm előre a válaszotokat!
(#) llaci56 válasza bandisk hozzászólására (») Márc 17, 2012 /
 
Mozog a hangszóró??? Le kell rögzíteni. A hangszórónak fixen rögzítve kell lenni a dobozban.
(#) bandisk válasza llaci56 hozzászólására (») Márc 17, 2012 /
 
A hangszóró a ládába le van maga a mozgása, kilengése más!
(#) llaci56 válasza bandisk hozzászólására (») Márc 17, 2012 /
 
Idézet:
„A hangszóró a ládába le van”

Le van..., mit csinálva?
Ha le van rögzítve, akkor kilengeni sem tud!
Te nem a hangszórómembránról beszélsz?
(#) mindenes válasza bandisk hozzászólására (») Márc 17, 2012 /
 
Én tudom mire gondolsz. A végfokozat az amin sok múlik, a mostani komersz hifik legtöbbje ilyen, a mélyek még hagynak némi kivánni valót maguk után, valahogy nem érződnek igazán az ütős melyhangok. A tda2030 ebből a szempontból egy kifejezetten jó ic mondhatni hogy , egy jó táppal egész korrektül teljesít, talán ez lehet a különbség oka. Szerezz be egy régebbit típusú erősítőtt mondjuk a 90 évekből (persze tranzisztorost) és meglátod hogy ismét új hangja lessz a hangszóróknak. :yes:
(#) bandisk válasza llaci56 hozzászólására (») Márc 17, 2012 /
 
Le van csavarozva!
Hát mi másról??? Ott beszélünk kilengésről!
(#) bandisk válasza mindenes hozzászólására (») Márc 17, 2012 /
 
Ez a hifi igen régi, a tipusa : Aiwa cx-810! Válaszodat köszönöm
(#) laci016 hozzászólása Márc 18, 2012 /
 
üdv! Van 1 pár PA hangfalam. 1 hangfalban 3 db hangszóró van,a mélysugárzó ami 250watt névleges teljesítményű és két db 16cm es gumiperemes hangszóró,amik egyenként 25wattosak.Annyi gondom lenne,hogy ha adom a hangerőt a két 16 cm es magas láthatóan elkezd mozogni és attól félek hogy nagy hangerőn leveretem őket,vagy leégetem.Próbáltam már egyenként soros 4.7µF os kondival meg más értékűvel is de ugyanugy rá megy a mélytartomány is amitől mozog a membrán.
Valaki mondjon ötletet mit csináljak. Elfelejtettem írni hogy egyenként 4 ohmosak a kisebb hangszórók.
(#) ptesza válasza laci016 hozzászólására (») Márc 19, 2012 /
 
Milyen váltó van benne ? Milyen hangszórók ezek a magasak?
(#) hugi00 válasza laci016 hozzászólására (») Márc 19, 2012 /
 
Minden bizonnyal egy terbe dolgozik a mely es a kozep.
Mert az tuti, hogy a magas elmozdulasat nem latni.
(#) DrYeti109 válasza laci016 hozzászólására (») Márc 19, 2012 /
 
s zia laci016 ha valoban 4,7uf-es kondit tettél rá fizikai képtelenség hogy a 16cm-es hangszorod a bass miatt ugrál !!! a 4,7uf-es kondi vágása kb 5000hz tehát ez alatti mélytartományt nem kap az tuti!!tehát biztos hogy a hangválto vagy a kondi szar de én megnézném a 16cm-es hangszoro levegőszigetelését mert ha a bass hangszorod elkezd mozogni a légnyomás keletkezik a dobozban igy ha nincs vagy csak részlegesen van légmentesítve a 16-os az is ugyanugy mozog mint a bass hangszoró!
Következő: »»   34 / 42
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem