Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC - Miértek, hogyanok haladóknak
Lapozás: OK   1059 / 1318
(#) Ideiglenes válasza zaza99 hozzászólására (») Márc 11, 2012 /
 
Ezen az oldalon találsz egy olyan részt, hogy PIC eszközök programozó szoftverei. Meg fogod találni közöttük a megfelelőt.
(#) Master_of_the_web hozzászólása Márc 11, 2012 /
 
Akadt egy kis problémám egy RFM22B RF modul és egy PIC18F2550 együttesével.
A történet a következő: Van egy távirányító és egy vevő. Mindkettőben ugyanezek a modulok vannak. A kommunikáció a kettő között abból áll, hogy a távirányító küld valamit, a vevő pedig válaszol, és így oda-vissza. A vevőben korábban egy 18F242 volt mellette 2 H-híd-al is amiket TC4469-ek hajtottak. A kommunikáció hibátlanul zajlott, mentek az adatok oda-vissza. Történt aztán, hogy valami zavar (talán induktív visszarúgás az egyik motorból) megölte az egyik FET meghajtót és a PIC-et. Mivel volt több hiba is a NYÁK-on, ezért azt átterveztem mindjárt egy 18F2550-hoz. Az új nyákba mindent átraktam természetesen a modult is (van hozzá egy 5-3,3V-os átalakító panelecske is).
Ezután az előző programot elővettem, a lábkiosztásokat átírtam, illetve az új procihoz igazítottam a FUSE biteket. DE semmi máson nem változtattam.

A program ezek után indult, működött. A modul és a PIC közti SPI kommunikáció működik. (egyenlőre szoftveres, később tervezem hardveresre csinálni) Tudok regisztereket írni/olvasni, adatot fogadni. A modul azonban nem hajlandó adatokat küldeni. Pontosabban azt jelzi, hogy elküldte, de a távirányító nem kap tőle semmit.
Miután elvileg küldött, hiába kapcsolom vevő módba, nem ad megszakítást az kiolvasásához. (pedig a távirányító válasz kimaradása esetén is küld csomagokat periodikusan) Ha csak vételi módban tartom, akkor foylamatosan veszi a csomagokat.

Egyszer véletlenszerűen elindult a kommunikáció, és ment is amíg újra nem indítottam a PIC-et. Azóta sem sikerült ezt reprodukálni.

A modulra gyanakodtam, hátha annak is ártott az ami a az előző procit is kinyírta, de az új modul is ugyanezt produkálja.
Úgyhogy a hiba PIC-nél kell, hogy legyen, csak már jó ideje nem jövök rá, hogy mi lehet az. Ebben kéne sgítség!

Talán elfelejtettem valamit konfigurálni, vagy van valami sajátossága ennek a PIC-nek... A program CCS C környezetben lett megírva!
(#) Hp41C válasza Master_of_the_web hozzászólására (») Márc 11, 2012 /
 
Szia!
Kapcsold ki a komparátor modult. CMCOM = 0x07;
(#) Master_of_the_web válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 11, 2012 /
 
A komparátorokat a setup_comparator(NC_NC_NC_NC) paranccsal kapcsoltam ki. Azt, hogy a regiszter tényleg átállt-e 07 -re azt nem tudom, de valószínűleg igen.
(#) Hp41C válasza Master_of_the_web hozzászólására (») Márc 11, 2012 /
 
A 18F2550 -en az RC5, RC4 nem használható digitális kimentenek, az RC3 nem használható sem kimenetnek sem bemenetnek.
(#) Master_of_the_web válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 11, 2012 /
 
Azokat a lábakat úgyis az USB használja. (ami jelenleg még nincs használva) De, hogy minden világos legyen, itt van a kapcsolás:

rx_sch.pdf
    
(#) pjg válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
Elkészült. Watt féle programmal kiválóan működik. Köszi mindenkinek a jó tanácsokat.
(#) Master_of_the_web válasza Master_of_the_web hozzászólására (») Márc 13, 2012 /
 
Tegnap végigpróbáltam sok mindent és a következőre jutottam: Ha kikapcsolás után kisütöm mind a 3,3V mind az 5V elkóit utána hibátlanul elindul és működik a modul.
Azonban ha egy állandó ellenállást kötök párhuzamosan az elkókkal (kisütés) akkor már nem. Próbálkoztam már az inicializáláskor egymás után többször reset-elni a modult, sőt többször inicializálni, de nem hozott eredményt. Próbálkoztam több kerámia kondit párhuzamosan kötni a tápvonalakkal de az sem segített.
Csak azt nem értem, hogy ugyanebben a konfigurációban csak másik procival miért működött ugyanez jól?

Még egy érdekes dolog: ha a tápot annyira visszaveszem, hogy a PIC már csak 2,5 és a modul már csak 1,5V-ot kap akkor is megindul a kommunikáció. Érdekes.
(#) Hp41C válasza pjg hozzászólására (») Márc 13, 2012 /
 
A 18F242 adatlapjából:
Idézet:
„In order to configure pins RC6/TX/CK and C7/RX/DT as the Universal Synchronous Asynchronous Receiver Transmitter:
? bit SPEN (RCSTA<7>) must be set (= 1),
? bit TRISC<6> must be cleared (= 0), and
? bit TRISC<7> must be set (=1).”


A 18F2550 adatlapjából:
Idézet:
„The pins of the Enhanced USART are multiplexed with PORTC. In order to configure RC6/TX/CK and RC7/RX/DT/SDO as an EUSART:
? SPEN bit (RCSTA<7>) must be set (= 1)
? TRISC<7> bit must be set (= 1)
? TRISC<6> bit must be set (= 1)”
(#) nemgyuri hozzászólása Márc 14, 2012 /
 
Üdv. Mindenkinek
PIC16F886-nál a következőbe ütköztem:
Idézet:
„MPLINK 4.42, Linker
Device Database Version 1.7
Copyright (c) 1998-2011 Microchip Technology Inc.
Error - section '.org_1' can not fit the absolute section. Section '.org_1' start=0x00000004, length=0x0000100a
Errors : 1”

8K-s programterülete van ennek a tipusnak és az .lkr-ben is 1FFF -ig írja. Mi lehet a gond?
(#) icserny válasza nemgyuri hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
A linker állományt kell megnézni, valószínűleg 2 K-s laponként van definiálva a kódterület (0-7FF). Emiatt egyetlen nagyméretű szekciót nem tud a linker elhelyezni.
(#) Hp41C válasza nemgyuri hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
Szia!

Kicsit hosszú a program, amit a 0. lapra szeretnél betölteni. A lap a megszakítási vektor miatt a 0x004 címen kezdődik, és 2*(0x800-0x004) byte hosszú. A program, amit bele szeretnél tenni 0x100A byte, azaz 0x805 szó hosszú.
(#) nemgyuri válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
Szia!
Az éjjel már kicsit "túlpihent" voltam. Most reggel már eszembe jutott a témában írt cikked. Ott a megoldás, már megtaláltam.
Köszönet a cikkért (is)!
(#) pjg válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
Ezt miért is kaptam?
(#) Hp41C válasza pjg hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
Szia!

Nem Neked szántam, hanem Master_of_the_web -nek...
(#) vilmosd hozzászólása Márc 14, 2012 /
 
Uj alakatresz :MCP2210 USB SPI atalakito.
(#) benjami válasza vilmosd hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
Olyan mintha beraktak volna egy 18F14K50-be egy erre írt programot és kiadták cél chip-ként. A lábkiosztás, a kvarc órajele alapján legalábbis teljesen úgy tűnik. Esetleg a program kiolvasási, törlési és újraprogramozási lehetőséget kivették belőle.
(#) icserny válasza benjami hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
  1. Olyan mintha beraktak volna egy 18F14K50-be egy erre írt programot és kiadták cél chip-ként.

Már az MC2200-at is úgy csinálták. S mindkettő olcsóbb valamivel, mint a PIC üresen...
(#) vilmosd válasza benjami hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
De legalabb nem nekunk kell megirni. Es olcsobb mint a FTDI.
(#) trudnai válasza vilmosd hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
Viszont ha akarjuk lecserelhetjuk a firmware-t sajatra (persze nem tudom megeri-e, de miert ne? )

HACK: Open source USB stack on MCP2200
(#) icserny válasza vilmosd hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
Idézet:
„Es olcsobb mint a FTDI.”
Nem csoda, hiszem butább és a teljesítménye is kisebb. De kétségtelenül színesíti a palettát az FT232, PL2303 és CP2102 mellett.
(#) vilmosd válasza icserny hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
Most en a MCP2210 USB-SPI illesztorol beszelek. Vegulis szabvany 12 Mbps sebessegu SPI 9 CS kimenettel, adasra es vetelre 64 byte bufferrel. Az ara kedvezo. Az FTDI kb dupla aru.
(#) icserny válasza vilmosd hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
Idézet:
„en a MCP2210 USB-SPI illesztorol beszelek”
Igen, csak közben eltereltük a vita fonalát. Bocs.
Idézet:
„szabvany 12 Mbps sebessegu”
Mármint a max. 12 Mbps USB busra csatlakozik. De a leírás HID eszköznek mondja, ez azt jelenti, hogy 64 kbyte a maximális átvitelei sebesség (1 ms-onként egy 64 bájtos csomag átvitelére képes mindkét irányba).
Idézet:
„Az ara kedvezo.”
Kétségtelen, hogy megéri az árát.
(#) zsig hozzászólása Márc 16, 2012 /
 
Üdv
Tud valaki segíteni? A problémám az hogy rámentem véletlenül a programmer/download os- ra és már egy órája vilog a pickit 2 piros (Busy) LED
(#) zsig válasza zsig hozzászólására (») Márc 16, 2012 /
 
Mit tudok csinálni és meddig tart ez?
(#) kissi válasza zsig hozzászólására (») Márc 17, 2012 /
 
Idézet:
„meddig tart ez?”
Amíg áram alatt tartod !

Próbáld meg leválasztani ( Programmer menüpont ) , majd nézd meg mit csinál, ha újra csatlakoztatod ( lehúzni, visszadugni!). Ha jó (valószínűleg ez lesz), akkor OK, ha nem, akkor firmware frissítés ( NY-ot nyomva csatlakoztatod az USB-re és utána download OS !)!

Steve
(#) zsig válasza kissi hozzászólására (») Márc 17, 2012 /
 
Köszönöm sikerült, megcsináltam
(#) menyus hozzászólása Márc 17, 2012 /
 
Sziasztok!

Tudna valaki segíteni hogy ebben a hozzászólásban részletezett koordináta átváltást hogyan lehetne a legegyszerűbben kiszámoltatni egy kontrollerrel? Nekem így elsőre elég bonyinak tűnik a 0,6 al való szorzás.....Van esetleg valakinek ötlete hogyan lehet ezt a legegyszerűbben megoldani? Egy linkbe kéne foglalnom a koordinátákat hogy "megegye" a google maps, de sajna a GPS modul nem azt a formátumot küldi ami jó lenne. Így muszáj átváltani, de hogyan?
(#) icserny válasza menyus hozzászólására (») Márc 17, 2012 /
 
Idézet:
„Nekem így elsőre elég bonyinak tűnik a 0,6 al való szorzás...”
Szorzod 6-tal, osztod 10-zel.
(#) icserny hozzászólása Márc 17, 2012 /
 
Országomat egy lúért!

A MAL (Microchip Application Library) USB szekciója az USB Device CDC Basic Demo mintapélda mellett tartalmaz egy "PC Dynamic Software Example" mintaprogramot (VC++ 2008-ban). Hogyan lehetne ezt a programot kiegészíteni azzal, hogy a virtuális soros port sebességét állítsa át az alapértelmezett 9600 bps-ről pl. 57600-ra? A Windows-ban a port tulajdonságainál hiába állítom át - valószínűleg nem is megy ki modemvezérlő (vagy minek hívják) parancs.

Most kínomban PICkit2 logikai analizátor módjában megmértem a jelet, abból derült ki, hogy az USB-UART átalakítómon keresztül 9600 bps jelet kap a PIC-kwik projektben használt PIC24, ha a fentemlített programmal küldök neki karaktereket a PC-ről. Pedig 57600-nak sokkal jobban örülnék!
Következő: »»   1059 / 1318
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem