Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Folyamatábrás mikrokontroller programozás Flowcode-dal
Lapozás: OK   50 / 360
(#) kaqkk válasza jocoka hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
Azt égetted be amit utoljára küldtem ? A seconds nevű változót nevezd át Byt-ról int-re és úgy égesd be
(#) jocoka hozzászólása Márc 14, 2012 /
 
Bocsi csak én szúrtam el meg a fordító mert közvetlenül égetem be a flowcode-ból és ezért csinálta a hibát.
És még annyit szeretnék kérdezni hogy átírnád nekem az időzítést 1 perce hogy lássam hogy hogy kell.Köszönöm előre is.
Üdv:Jóco
(#) kaqkk válasza jocoka hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
Melyik időzítést ? Jobban járnánk ha felvennél skype-ra
(#) jocoka válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
Okés mond a címet
(#) kaqkk válasza jocoka hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
Küldtem privátban..
(#) kokozo hozzászólása Márc 15, 2012 /
 
Sziasztok!
Adott 5 random szám 0-255-ig. ezeket kellene növekvő sorba rendezni. Csináltam is egy progit hozzá, szerintem túl lett bonyolítva de működik. Kérdésem az lenne hogy ti ezt hogy csinálnátok? Lehetőleg c nélkül mert ez egy nagyobb progi apró eleme lesz és jó lenne ha lehetne tesztelni később.
Válaszotokat előre is köszönöm!
Üdv Kokozo
(#) jocoka hozzászólása Márc 15, 2012 /
 
Sziasztok!
Az a gondom hogy van ez az időzítőm 12f629-el de valamiért csúszik az idő hiába írok be bármit a tmr-részbe nem lesz pontos az időzítés én arra gyanakszom hogy ott csúszik el az egész amikor megnézi a progi hogy történt e gomb nyomás nem lehetne ez valahogy úgy megoldani hogy csak akkor nézze a progi ha valóban történt gomb nyomás.
(#) kokozo válasza jocoka hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
Szia! chip-> konfigurál -> oscillátort tedd át rc-ről xtalra hátha segít.
(#) kokozo válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
Szia! Érdekes elgondolás.. Erre nem gondoltam. Egy baj van vele, ha van véletlen 2 vagy több egyforma szám, ami randomnál előfordulhat, akkor nem jól csinálja a dolgát, mivel az egyformákat csak 1x veszi figyelembe. Az én első verziómmal is ez volt a helyzet, de ebben a verzióban ezt korrigáltam. Hátha valakinek kellene hasonló kiindulási alap.
Az ötleteket az egyszerűsítésre még mindig várom hátha valakinek van egy egészen egyszerű megoldása erre az egyszerű matek példára.
(#) vilmosd válasza jocoka hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
A megszakitasokat erre talaltak ki. Nem tudom a flowcodeban hogyan tortenik ez a modi, de altalanosan a programozasban igen elterjedt modszer az esetenkenti esemenyek figyelesere.
(#) jocoka válasza kokozo hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
szia
úgy el se indul
(#) vilmosd válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
Akkor meg ott a megoldas gomb lekezelesere.
(#) jocoka válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
Szia
Ne haragudj de hol találom a programban vagy csak hülyeséget kérdezek.
(#) vilmosd válasza vilmosd hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
Maskent is meg lehet oldani. Ugyis megy a TMR0 IT, es minden IT eseten lehet vizsgalni a gomb allapotat. A gomb megnyomasakor be kell billenteni egy bitet, majd a foprogramban a lekezeleskor visszabillenteni. Igy nem vesz el extra idot a programbol.
(#) jocoka válasza vilmosd hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
Bocsika nem nagyon értem ezt így mert csak most kezdem tanulni beraktam egy engedélyezést a port megszakítására majd létrehoztam egy gomb makrót és ezt hol hívom be?
(#) jocoka hozzászólása Márc 15, 2012 /
 
Már csak annyi gondom van hogy azt nem értem hogyha ráadom az áramot a pic-re akkor 2 percig semmi nem történik majd utána rendesen számolja az időt ez mért van mit rontottam el?
(#) kokozo válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
Játszottam még egy kicsit vele és a te verziódból is egy kicsit és az enyémből is egy kicsit lett a nyerő eddig.
(#) kokozo válasza jocoka hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
Az elején csinálj egy számítást, ahol minden értéket kinullázol, mert lehet hogy valamelyik olyan kezdeti értéket vesz fel ami miatt 2 percig látszólag áll a program.
(#) kokozo válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
Köszönöm a segítséget, a végeredmény nem is lett annyira bonyolult és még gyorsan is működik viszonylag.
(#) jocoka válasza kokozo hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
Szia
Megtörtént de semmi változás.
(#) vilmosd válasza jocoka hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
Nem kell port megszakitas, eleg ha a TMR0 IT-be beteszed a gomb vizsgalatot, mivel az ugyis azonos idonkent lefut. Csinalsz egy valtozot, amit ha van gomb lenyomas "1" re allitassz. Amikor a foprogramban a gombot vizsgalod, ahelyett ezt a valtozot figyeled, es ha "1" elvegzed a kivant muveletet, es utana "0" erteket irsz bele. Igy nem vesz el plusz idot a gomb kezelese, es szinkronizalva lesz a TMR0 IT-hez. Esetleges prellmentesitest is meg lehet vele oldani, hogy a lenyomott gombnal inkrementalod ezt a valtozot es ha eler mondjuk "5" erteket akkor hajtod vegre a muveletet. Amikor a gomb nincs lenyomva "0" erteket irsz bele. Remelem tiszta!
(#) vilmosd válasza vilmosd hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
Valami ilyenre gondoltam.

timer_g.fcf
    
(#) jocoka válasza vilmosd hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
Okés megcsináltam csak arra a fránya 2 perces indulási késésre nem jövök rá.
(#) vilmosd válasza jocoka hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
Indulaskor alaphelyzebe illik tenni minden valtozot. Tehat az egesz program legelejen "0" erteket kell adni minden valtozonak. Nem tudom ennel lehet-e valami paranccsal globalisan torolni minden valtozot, de ha nem akkor egyenkent.
(#) kokozo válasza jocoka hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
milyen rc tagot használsz?
(#) jocoka válasza vilmosd hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
Minden érték töröltem az elején nem lehet hogy az óra jelel van a gond vagy az osztással most 3276800 Hz és 1:32 osztás 100 Hz.Ja és belső óra jelel megy.
(#) vilmosd válasza jocoka hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
Belso orajel hogy lehet 3.27 MHz?
(#) jocoka válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
Nem tudom :hide: a project opcióban ennyi van bejelőlve és nincs semmi a pic-en
(#) vilmosd válasza jocoka hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
A 12F629 kizarolag 4 MHz belso oszcival rendelkezik!! Adatlap please (por favor, legyszives)!!
(#) jocoka válasza vilmosd hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
Okés rendben tehát tök mindegy mit állítok be neki akkor is 4 Mhz megy a belső órája?
Következő: »»   50 / 360
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem