Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Li-Po - Li-ion akkumulátor és töltője
 
Témaindító: yokesz, idő: Máj 30, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   40 / 323
(#) mtomihun válasza nagy hoho hozzászólására (») Márc 23, 2012 /
 
Ja, jó!
Csak azt hittem úgy akarod majd használni!
(#) hibbantpasi válasza hibbantpasi hozzászólására (») Márc 24, 2012 /
 
Azt írtam , hogy szólok, ha megjön a rendelt cucc.Ma megjött. Hongkong 4 hétre van postával

üdv: hp
(#) sector99 hozzászólása Márc 25, 2012 /
 
Sziasztok !

Mennyire lehet pontosnak venni egy ilyen multimétert, töltő vagy balancer beállításánál ? Mert azért ezek pontosságáról nem túl bőbeszédűek a gyártók. Esetleg egy cél IC (MCP73861 vagy hasonló) kimenő feszültségét lehetne "etalonnak" venni ?
(#) llaci56 válasza sector99 hozzászólására (») Márc 25, 2012 /
 
Ez valóban cél IC, de egy multi hitelesítéséhez inkább referencia fesz. IC -t kellene használni. Ennél az IC ?nél honnan tudod, hogy milyen terhelésnél, mekkora feszültséget kellene, hogy mérj?
Amúgy a mai leggagyibb műszerek is igen pontosak tudnak lenni, mert a bennük alkalmazott alkatréazek és megoldások amatőr viszonylatban pontosak. Persze, nem árt ellenőrizni.
(#) sector99 válasza llaci56 hozzászólására (») Márc 25, 2012 /
 
Köszi ! Még semmit nem építettem, csak olvasgatok és gyűjtöm az infót.
(#) hibbantpasi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 25, 2012 /
 
Még ki is fogom mérni, ér-e valamit, ugyanis Li-ion akkura való védőáramkört rendeltem, kemény 450 magyar pénzért( postával együtt),de nem rohantam haza anyámhoz,amint telefonált, hogy postám érkezett (annyira nem olcsó már az üzemanyag)
Holnap kis szerencsével lesz kép is róla.

üdv: hp
(#) hibbantpasi válasza hibbantpasi hozzászólására (») Márc 26, 2012 /
 
Kisebb , mint gondoltam, ezért a linkjét teszem be inkább.
Amit mértem : töltési végfeszültség 4,25-4,30 V , több akkun mérve. Töltőáram: 1,7 A- nél nem melegszik, többel nem próbáltam. Kikapcsolási feszültség : 2,25-2,30 V, 0,5- 2 A terheléssel. Túláramvédelem: a 3V-on 2A-t fogyasztó izzó hidegellenállása aktiválja (gyári adat 5A) -reális .időközben olcsóbb is lett.Itt található.

üdv:hp
(#) Fpete hozzászólása Ápr 1, 2012 /
 
Sziasztok.
Van egy fényképezőm, amihez elveszítettem a töltőt sajnos. Az akkumulátora egy Lithium Ion 3.7v 1300mAh 3 lábbal. Van 2db elemtöltő készülékem, aminek ugye pozitív és negatív pólusai vannak. Kérdés, hogy át tudom e alakítani ideiglenesen az elemtöltőt (AAA, és AA elem töltő) hogy feltöltse alkalmanként a fényképezős aksimat. Az egyik Ni-Mh a másik Lithium-os töltő.
(#) nedudgi válasza Fpete hozzászólására (») Ápr 1, 2012 /
 
Itt nem találsz a megfelelő töltőt?
Az elemeket nem szabad tölteni. Amire gondolsz, az akkumulátortöltő.
(#) zsoati válasza nagy hoho hozzászólására (») Ápr 2, 2012 /
 
Hello Nagy hoho.
Elkérhetném a te kapcsolási rajzodat (amennyiben publikus), mert én is megépítettem a pdf-e alapján, de nem igazán működött, csak melegedett de nagyon, és a piros (fault) led világított, mígnem pár óra alatt teljesen tönkrement. A hőérzékelő része érdekel a legjobban, mert 20x átnéztem és átmértem az egészet h. mit ronthattam el, de nem találtam hibát, csak ez a része homályos nekem. Én is betettem potmétert az áram állítására, de azt is hiába tekergettem ugyanúgy melegedett. Tettél bele polaritásvédő diódát a cella felé? mert én nem, csak figyeltem rá.
(#) nagy hoho válasza zsoati hozzászólására (») Ápr 2, 2012 / 1
 
Szia!
Én nem tettem bele hőérzékelőt mert nem volt. Helyette egy 10 kOhmos ellenállást raktam. Tudom, hogy így nem korrekt de jól működik. A másik két ellenállás értéke sem kritikus. Nálam is volt gond az első panelnál mert az adatlapon lévő kapcsolási rajz nem jó ehhez a tokhoz, csak elkerülte a figyelmemet.Én labortápról indítottam áramkorláttal és a táp letiltott így nem ment tönkre semmi.
Mindjárt megnézem mi volt a gond.
(#) mtomihun válasza nagy hoho hozzászólására (») Ápr 2, 2012 /
 
Helló

Gondolom te is laptop akkukat szedtél szét a cellák miatt!?
Abban van hőérzékelő (van amiben 3db is), onnan szedtem én is.
(#) nagy hoho hozzászólása Ápr 2, 2012 / 1
 
Vzoole fórumtársunk hívta fel a figyelmet a hiba okára.
MCP 73861 SOIC tokban 12-13-14 a töltő kimenet.
(11 láb a negatív) Nézd meg neked ,hogy van.
(#) nagy hoho válasza mtomihun hozzászólására (») Ápr 2, 2012 /
 
Igen 18650 típusú laptop akksikat használok, ez az ötlet nem jutott eszembe, köszönöm.
(#) nagy hoho válasza zsoati hozzászólására (») Ápr 2, 2012 / 1
 
Diódát sem tettem bele mert akkor csökken a töltőfeszültség, gondolom az ic van olyan intelligens, hogy felismeri ha fordítva van betéve az akku. Négy fészkes a töltőm - még félkész- ahol a rugós oldal van az a negatív mint az elemtartóknál. Így talán nem tévesztem el. Bár kitudja.
(#) mtomihun válasza nagy hoho hozzászólására (») Ápr 3, 2012 / 1
 
Helló

Nem biztos, hogy túléli a fordítva behelyezett akkut. Az 1A-es microchip-es töltő nem élte túl, meg egyet már az 500mA-es ből is iskerült kinyírnom!
Úgyhogy figyeljeteka helyes polaritásra!
(#) zsoati válasza nagy hoho hozzászólására (») Ápr 3, 2012 /
 
Hello.

Igazad volt!!! Én is elnéztem a két tok bekötés eltérését, a pdf-ben szereplő kapcsolás lábkiosztása nem az általunk használt SOIC tokosé, tehát biztosan leégettem az IC-t. Vehetek másikat, az új nyákot már meg is terveztem. Remélem jó lesz.
A hőérzékelő ezek szerint 25fokon 10K-s, na de melegre csökkenjen vagy emelkedjen az értéke? (PTC v. NTC) Persze az alap kapcsolásban szereplő, gondolom kiszámolt ellenállásokhoz melyik való szerinted? Amikor én számolgattam, teljesen más ellenállások jöttek ki. Lehet azért mert nem tudom milyen Rcold-Rhot értéket, azaz milyen hőmérsékletet nézzek. Én 0-50fokot néztem. Ez sok?
(#) nagy hoho válasza zsoati hozzászólására (») Ápr 3, 2012 /
 
Szerintem mindegy, figyeli az ic, hogy csökken vagy növekszik, az érzékelő ellenállása. Szerintem az 50°C sok 40 - 45-re tippelek.
(#) mtomihun válasza zsoati hozzászólására (») Ápr 3, 2012 / 1
 
Helló

A kapcsolásba való hőérzékelő ellenállása növekvő hőmérsékletre csökkenjen!
(#) nagy hoho válasza mtomihun hozzászólására (») Ápr 3, 2012 /
 
Köszönjük, az adatlapon nem találtam utalást. Vagy elkerülte a figyelmemet.( Ez a valószínűbb)
(#) zsoati válasza mtomihun hozzászólására (») Ápr 3, 2012 /
 
Sziasztok.

Nagyon köszönöm a segítségeket. Amint IC-hez jutok újra, kipróbálom. A nyák már kész van. Én is csökkenő (NTC) ellenállást használtam, ezek szerint jól tippeltem, csak az IC lábai voltak összekeverve.
(#) mtomihun válasza nagy hoho hozzászólására (») Ápr 3, 2012 / 1
 
Igazából én is csak próba szerencse alapon raktam bele csökkenő ellenállást és működik vele.
Kipróbáltam, ha elkezdem melegíteni az érzékelőt, akkor egyszercsak kikapcsolja a töltést és a hibajelző ledet villogtatja, majd ha kihűlt, akkor visszakapcsolja a töltést.
(#) zsoati válasza mtomihun hozzászólására (») Ápr 4, 2012 /
 
Akkor jó lesz az nekem is, már bele is raktam, összeraktam, holnap reggel kipróbálom a munkahelyemen, ott van labortápom. Írok majd a tapasztalatokról.
(#) mrobi hozzászólása Ápr 14, 2012 /
 
Sziasztok! Mi a véleményetek erről a töltőről? Telefon akkumulátor töltéséhez szeretném használni.
(#) pipi válasza mrobi hozzászólására (») Ápr 14, 2012 /
 
Használj olyan IC-t, áramkört ami li-ionhoz van kitalálva, és cellánként figyel (balanszer). A li-ionokat "felügyelettel" illik tölteni, ez az áramkör ezt nem tudja, ha pl az egyik cellád zárlatos lesz, a másikat túltöltöd, mert ez nyomja a kakaót, fel is robbanhat
(#) nagy hoho válasza mrobi hozzászólására (») Ápr 14, 2012 /
 
Én szinte valamennyi töltőt megépítettem ami közkézen forog, de mindegyikkel volt valami gond. Bele untam vettem
egy ic-t ill. 4 -et amit kimondottan li-ion akku töltésre fejlesztettek ki és azóta nincs gondom. Ez a parányi tok mindent tud. Ha vissza olvasol a topikban a hozzászólásaimban mindent megtalálsz.
(#) mrobi válasza nagy hoho hozzászólására (») Ápr 16, 2012 /
 
Szia. Köszi a válaszokat. Én egy cellát szeretnék csak vele tölteni. Arra se alkalmas?
(#) msadam hozzászólása Ápr 17, 2012 /
 
Sziasztok!
Készítettem egy búvárlámpát, amibe egy 2 cellás lipo akksit tettem. Végzi is a dolgát rendesen, csak abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy szükségem lenne hozzá valamiféle védelemre, túl kisütés ellen, ami ha elér egy bizonyos cellafeszültséget akkor automatikusan lekapcsol. Keresgéltem a neten és ezt találtam: Bővebben: Link Szerintetek ez megfelelő lenne? Ja és a fogyasztó 2 A-es. És még egy kérdés mivel nem vagyok túl jártas a kapcsolásokban, hogy ha megfelelő lenne ez a védelem akkor hogy kéne bekötni?? Segítségeteket előre is köszönöm!!!
(#) gabe1000 hozzászólása Ápr 19, 2012 /
 
Sziasztok! Tudnátok segíteni? Véletlen forditva adtam áramot imax-b6 töltőnek és elszállt egy ic viszont olvashatatlan lett az adata.. kapcsolási rajz talán segítene vagy egy hozzá értő emberke köszönöm
(#) Ricsi89 válasza gabe1000 hozzászólására (») Ápr 19, 2012 /
 
Van rajzom róla, szerintem ez alapján be tudod azonosítani az elpukkant alkatrészt.
Következő: »»   40 / 323
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem