Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1031 / 2500
(#) Robi85 válasza Orbán József hozzászólására (») Márc 28, 2012 /
 
Üdv!

Tegnap meg jöttek az aljzatok. A 8db közül csak 1db volt keresztben átfurva. Kicsit elkeserített, de meglesz oldva.
(#) Mathyas válasza dudassandor1 hozzászólására (») Márc 28, 2012 /
 
Idézet:
„Nem is értem, hogy csak a doboz és a táp nem jön ki ennyi pénzből, akkor hol a többi???”

Hát ez az!
Egy nyavalyás rack dobozt nem lehet kapni 10.000 forint alatt.
Akkor még ott a toroid + a végfokok, csatlakozók, stb...


* Törölve ! Nyugi van ..
(#) Bassmester válasza Mathyas hozzászólására (») Márc 28, 2012 /
 
Rack dobozt házilag is lehet csinálni, kb 80% -os költség megtakarítással, persze csak ha a ráfordított munkád "ingyen" van
EZT is itthon csináltam és ekkor még élhajlítóm sem volt...
(#) pinyó39 válasza Mathyas hozzászólására (») Márc 28, 2012 /
 
Figyeld az aukciós oldalakat. Múltkor vettem négy König végfok dobozt csomagolásában összes csatival (rca, speakon, 230-as ...) 5e/darab áron. Akkor kell venni amikor olcsóbb, amikor szükség van rá biztos csak egy üres nyers dobozt kapsz arany árban.
(#) Mathyas válasza pinyó39 hozzászólására (») Márc 28, 2012 /
 
Hát jelen pillanatban az a gondom, hogy van négy darab PA300-as végfokmodulom, amit hídba fogok kötni.
Ezek egy 1500VAmperes toroidról mennek.
Ezek együttesen csakis egy 450mm mélységű rack dobozba férnének el, amit sehol nem találok.
Egyszerűen nincs ilyen mélységű rack doboz.

De ez már egy másik témába tartozik.
(#) pinyó39 válasza Mathyas hozzászólására (») Márc 28, 2012 /
 
Azt csak úgy tudod megoldani (sajnos a PA300 panalje kicsit túlméretes) hogy a négy vékfokot egymás fölé építed ez magas dobozt ad de abban élére elfér a dobozfalon a toroid. Annak idején direkt ilyen 8 rack magas dobozokat gyártattam (csak akkor még nem voltak ilyen filigrán toroid trafók).
(#) Mathyas válasza pinyó39 hozzászólására (») Márc 28, 2012 /
 
Az a baj, hogy egy végfokmodul hossza kerek 20 CM.
A Toroid cirka 18 CM.
Ez már 38 cm, és nem tettem be e hátlapra egy csatlakozót és ventilátort sem.
(#) blasz hozzászólása Márc 28, 2012 /
 
Sziasztok tipródom melyiket vegyem meg,ezt http://elektronika.vatera.hu/erosito_receiver/2db_300w_4ohm_vegfok_...2.html

vagy a GPA300-ast az előbbihez van hűtőborda,és kicsit olcsóbb a két darab vagy GPA300 amiről olvastam hogy megbízható. Segítsetek, köszönöm
(#) Mathyas válasza blasz hozzászólására (») Márc 28, 2012 /
 
Ez a hirdetés már lejárt.
Amúgy ez a Tungli Józsi féle végfokmodul, ami jóval olcsóbb, mit a GPA 300, ami 12.000/darab árban van.
(#) blasz válasza Mathyas hozzászólására (») Márc 28, 2012 /
 
Megvan hosszabbítva nincs lejárva,de megbízhatóak az ő által készitett panelok?Én főleg a 80 +- volt miatt amivel menne aggódom mert ilyen trafóm van 1000-1500watt körül lehet,nem szeretném ha füsttel kezdeném életem első vég összeszerelését.köszönöm
(#) szaboattila97 hozzászólása Márc 28, 2012 /
 
Sziasztok,jó estét azt szeretném megtudni:van 2 db hangszóróm és azokat egybeszeretném kötni az 1. 4ohm,3w a2. 8ohm 3w ezeket sorosan vagy párhuzamosan iktassam be???? (hogy ne nyírjam ki az erősitőt)!!!
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Márc 28, 2012 /
 
Szia! Két pár végtranzisztorra semmi szín alatt nem mernék +/-80V-ot kötni. Ettől azért lehet karcsúbb, de nem sokkal.
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Márc 28, 2012 /
 
Köszi a választ de itt még nem tart a tudásom hogy ezt megépitsem
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Márc 28, 2012 /
 
Nem is építésre biztattalak, csak érzékeltetni akartam az általad célul tűzött tápfeszültséghez mennyi teljesítmény tranzisztor illik. 4 pár, azaz 8db elkelne. Ezt a követelményt nem a 300W támasztja, hanem a 2x80V.
(#) Ge Lee válasza blasz hozzászólására (») Márc 28, 2012 /
 
Egy VF2 mod egyszerűbb, jóval olcsóbb és nagyobb teljesítményű.
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Márc 28, 2012 /
 
Ezért érdeklődöm mert a vaterán azt irták 8ohm-on mehet rá a 80volt,de 4 ohmos véget akarok csinálni.
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Márc 28, 2012 /
 
(Oda lehet én is azt írnám )
(#) blasz válasza Ge Lee hozzászólására (») Márc 28, 2012 /
 
Hol lehet ilyen modult kapni?Mint írtam még megépíteni nem tudok,egyenlőre
(#) Ge Lee válasza blasz hozzászólására (») Márc 28, 2012 /
 
Nem tudom. Nekem volt néhány de már elfogytak és nem is csinálok többet csak D osztályút.

Illetve van még az apróban is, de az komplett erősítő viszont az kizárólag 8 ohmos. Nem az enyém, én csak árulom.
(#) emersys válasza blasz hozzászólására (») Márc 28, 2012 /
 
Köszi a választ de itt még nem tart a tudásom hogy ezt megépítsem
- Nekem van hozzá nyáktervem..

A gpa -ra visszatérve nem véletlen mertem ajánlani, egyrészt to3 tokról beszélünk -diszipáció, hőátadás stb.., magasfokú megbízható védelem van bent, és a hangja is elég korrekt. Azt a vaterás erősítőt meg ezt a gpa-t nem lehet egy napon említeni...
De a Gpa sem +-80V ra van kitalállva eredetileg mert ahhoz kevés áramgenerátor van a végén, és vért izzadnak komolyabb terhelésre sajnos.
(#) Mathyas válasza blasz hozzászólására (») Márc 28, 2012 /
 
Szerintem Bubuflexnek remek moduljai vannak.
Max -+70 voltot lehet ráengedni.
Nekem megvan az e-mail címe, ha kell odaadom privibe.
(#) blasz válasza Mathyas hozzászólására (») Márc 29, 2012 /
 
Köszönöm
(#) Haliapu hozzászólása Márc 29, 2012 /
 
Sziasztok, elkészült az új PA-300,am és ahogy ígértem teszek fel róla egy pár képet. Az igaz, hogy nem igazán úgy sikerült mint, ahogy szerettem volna, mert a drága puffer kondik miatt csak a jóval nagyobb méretű bontott kondikat kellet bele préselnem a dobozba. Az agyon árnyékolt BEAG trafók húztak ki a sárból és a nagy kondik hátra tolása a dobozba, hogy a gerjedéseket el kerüljem szerencsére még elég távol tudtam tenni a 230V,ot is a be és ki menettől Tegnap meg voltak a bemérések. A trafókat 11db,ból válogattam ezek 42V váltót adtak le terheletlenül ezt egyen irányítva és szűrve kaptam +-58V,tot a nyugalmi áramot 100mA, állítottam 20 perc üres járás után ezután el vittem a barátomhoz, hogy oszciloszkópon és mű terhelésen meg mutassa a kicsike mit tud. A mérést 4.Ohm,mos műterhelésen végeztük 1kHz,10kHz,és 15kHz, frekvencián 243W,ig torzítatlan maradt ezután a tápfeszültség esése miatt némi változás volt látható a négyszög jelen. Az idő rövidsége miatt több mérést nem volt módomban elvégezni. Ma reggel 7óra óta nyúzom míg a nejem haza nem jön olyan 14 óra feléig eddig rendben működik és nagyon szép hangja van. Lehet, hogy majd magamnak is meg építem egy kicsit combosabb trafóval.?!
(#) Mathyas válasza Haliapu hozzászólására (») Márc 29, 2012 /
 
Gratula a szerhez!
Az analóg kivezérlésjelzőkről lehet tudni valamit?
Vagy keressek vissza a fórumon?
(#) soos csaba válasza Haliapu hozzászólására (») Márc 29, 2012 /
 
Szia, na ez gyönyörű szép munka, gratula, nagyon szép lett. .
(#) mindenes válasza Haliapu hozzászólására (») Márc 29, 2012 /
 
Szia. Szép munka. Látom van mit kötni rá, grat hozzá.
(#) forma3 hozzászólása Márc 29, 2012 /
 
Sziasztok!

Lenne egy kicsit amatőr kérdésem, egy x wattos hangszórónál/erősítőnél mi alapján dől el, és számít-e, hogy az a pl. 100W az 10V 10A, vagy 1V 100A stb.-ből tevődik össze? Ezek ugyanazt a terhelést jelentik a hangszórónak?
(#) bensepeter válasza Haliapu hozzászólására (») Márc 29, 2012 /
 
Szia!
Nagyon szép munka! Gratulálok! Engem nagyon érdekel. Én is elszeretném készíteni. Esetleg kaphatnék alkatrész listát, kapcsolási rajzot, nyáktervet?

Előre is köszönöm!
(#) reloop válasza forma3 hozzászólására (») Márc 29, 2012 / 1
 
Szia! Ezt a hangszóró impedanciája dönti el. Használd a P=U^2/R, P=I^2*R képleteket.
Szerk.: a képleteket átrendezve P és R ismeretében eredményt kapsz U-ra és I-re.
(#) Ge Lee válasza forma3 hozzászólására (») Márc 29, 2012 /
 
Ohm törvénye alapján dől el. Pl. 8 ohmon 8V az 1A ami 8W. Nagyobb áramot nem tudunk áthajtani rajta, mint amennyi az ellenállásából adódóan átfolyik.
Következő: »»   1031 / 2500
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem