Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1032 / 2500
(#) skero válasza Haliapu hozzászólására (») Márc 29, 2012 /
 
Nagyon tetszik az erősítőd! Gratulálok!
(#) emersys válasza Haliapu hozzászólására (») Márc 29, 2012 /
 
Gratula, szép munka lett!
(#) baloghárpád hozzászólása Márc 29, 2012 /
 
Sziasztok nekem van 1 LM1876T-m és érdeklődnék h tudna valaki hozzá erősítő tervet?? ha igen ird meg és küldöm az emil cimem köszi
(#) Doncso válasza Haliapu hozzászólására (») Márc 30, 2012 /
 
Wow! Nagyon szép munka, gratulálok.
(#) dudassandor1 válasza Haliapu hozzászólására (») Márc 30, 2012 /
 
Szia! Gratulálok az erősítőhöz! Igen jól sikerült darab lett!
(#) Haliapu válasza Mathyas hozzászólására (») Márc 30, 2012 /
 
Szia, az analóg müszert a zsibin vettem, a vezérlését pedig az Orion SE-260, rajza után készült igaz, hogy a skála vége kicsit nyomott lett de így is jól kivehető. Az erősítőt 4 Ohmos műterhelésen járatva oszciloszkopon figyeltük, egy üres papir lapot ragaztottam a műszer mutatója alá és teljes kivezérlésig állítottam a mutatót és onnat vettem lefelé a hangerőt majd ceruzával be pontoztam a kellő teljesítményeknél később ezt a lapot be szkeneltem és ehez lett igazítva a skála beosztása. Kicsit mórickás játék volt de nem volt más ötletem. Majd nem elfelejtettem kapott még mindegyik műszer 2-2 darab extra fényű ledet.
(#) kiss.ferenc válasza Haliapu hozzászólására (») Márc 30, 2012 /
 
Szép munka! Nagyon jol néz ki! Ezzel már lehet döngetni!
(#) Mathyas válasza Haliapu hozzászólására (») Márc 30, 2012 /
 
Köszi!
(#) hunsonyx hozzászólása Márc 30, 2012 /
 
Sziasztok

Lenne egy "házimozi" DAEWOO XD600P
Elment benne az egyik végfok nyaralni, nevezetesen STA505. Sajnos sehol nem találok olyat hogy rendelni lehessen házhoz szállítással! tudnátok nekem, ebben segíteni?
Illetve lenne még 2db alkatrész valami kondi féle 474J63 - 104J63
Ha esetleg ilyeneket nem lehet venni, akkor valami ötlet helyettesítésre?

Előre is köszönöm!
(#) zolika60 válasza hunsonyx hozzászólására (») Márc 30, 2012 /
 
Például innen?Bővebben: Link
(#) hunsonyx válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 30, 2012 /
 
köszönöm szépen
(#) speed008 válasza baloghárpád hozzászólására (») Márc 30, 2012 /
 
A hestoren ott az adatlapján az erősítő terv is. Szerintem azok jók lehetnek.
(#) subwoofer220 hozzászólása Márc 30, 2012 /
 
Sziasztok!
Van egy házi építésű erősítőm 2x100W 8Ohm.
Valamint 3 pár Videoton hangfalam,ezeket köthetem párhuzamosan? Összeadódnak az Ohm-ok? 24 Ohm egy 8Ohm-os erősítőnek....
A válaszokat előre is köszönöm!
(#) Doncso válasza subwoofer220 hozzászólására (») Márc 30, 2012 /
 
Ha 3 pár, azaz 6db hangfalat kötsz párhuzamosan annak az eredője 24 ohm? De még ha 3-3db-ot kötsz párhuzamosan az sem annyi. Esetleg sorosan kötve.
(#) mindenes válasza subwoofer220 hozzászólására (») Márc 30, 2012 /
 
Szia. Párhuzamos kapcsolásnál így számolj 1/R = 1/R1+1/R2+1/R3.. stb
(#) gyurák hozzászólása Márc 31, 2012 /
 
hali
olyan kérdésem lenne hogy ki volt menve az erősítőben 5 db ellenállás és egy tranzisztor mikor kicseréltem ezeket és bekapcsolom az erősítőt kb 2 másodpercig búg azt utána egy hatalmasat villan a biztosíték azt ennél többet ne is csinál hogy ez mitől lehet vagy miben keresem a hibát??
előre is kösz
(#) Orbán József válasza gyurák hozzászólására (») Márc 31, 2012 /
 
A hiba a rossz alkatrészekben keresendő!
Elsősorban tranzisztorokban, félvezetőkben keresd és a bizti helyére először tegyél egy 100W körüli izzót, az melegebb fénnyel és olcsóbban villan, míg meg nem lesz a bűnös alkatrész.
(#) reloop válasza gyurák hozzászólására (») Márc 31, 2012 /
 
Szia! Egy erősítőn bármilyen javítást végzel, utána csak áramkorlátozóval szabad az első indítást végezni.
Ez lehet a hálózati feszültség egyik ágában elhelyezett 220V/40-60W-os izzó, vagy 10ohm kisteljesítményű ellenállás a panel tápbiztosíték helyén, ha nem rendelkezel labortáppal.
Valamilyen hiba elkerülte a figyelmedet, azért csattant el az erősítő.
Újra kell kezdened az alkatrészek átvizsgálását, meg kell nézned sérült-e a fólia. Egyes vezetősávok szakadása, részleges vezetése rendkívül magas áramfelvételt eredményezhet.
(#) Robi85 hozzászólása Márc 31, 2012 /
 
Sziasztok.

Hogyan tudnám azt megoldani, hogy az erősitőmben lévő bekapcsolást jelző ledek egy picivel késöbb kezdjenek el világitani? Nmos350-ről lenne szó. Úgy szeretném, ha akkor világitanának, ha már meghúztak a relék a védelemnél. Megoldható lenne ez? Előre is köszönöm.
(#) reloop válasza Robi85 hozzászólására (») Márc 31, 2012 /
 
Szia! Linkeld be a koppanásgátlód rajzát. A relé tekercséről biztos lehet a LED-et működtetni, esetleg lesz frappánsabb megoldás is.
(#) axterix hozzászólása Márc 31, 2012 /
 
[quote]Sziasztok!

Ismét kérdéssel fordulnék hozzátok,a mellékelt képen lévő végfok modul kimenetével vagyok gondban. Ugyanis csak úgy hajlandó megszólalni ha,a táp gnd és a kimenetre kötöm,de kimenet az kettő db van az is +/- jelöléssel vannak.Próbáltam úgyis hogy,kimenet +/- hangszóróra de úgy nem szól ez normális?beültetési oldal Ez az a bizonyos sternum 300w modul 01 02
(#) Robi85 válasza reloop hozzászólására (») Márc 31, 2012 /
 
Íme. Ez a kapcsolás lenne az. Egyben van az erősitő paneljával.
(#) tiggersoft válasza axterix hozzászólására (») Márc 31, 2012 /
 
Igen ez így normális. Egy kimenete van! Ha megnézed a nyák-ot alulról észreveszed, hogy egy fóliacsík két végére kötötted a hangszórót.
(#) compaqamplifier hozzászólása Márc 31, 2012 /
 
Szevasztok, adott egy tda 2030, hogyan tudom áramgenerátorral a osztályba szorítani?
(#) reloop válasza Robi85 hozzászólására (») Márc 31, 2012 /
 
Berajzoltam a LED bekötését.
(#) reloop válasza compaqamplifier hozzászólására (») Márc 31, 2012 /
 
A kimenet és a (negatív szimpatikusabb) táp közé tehetnél áramgenerátort, de a hő elvezetésével meggyűlhet a bajod.
(#) axterix válasza tiggersoft hozzászólására (») Márc 31, 2012 /
 
Szia!

Köszönöm válaszod,akkor gondolom azért van 2 db saru beültetve a nyákba hogy,össze lehessen hidalni a másik modullal?Vagy nem értem,másra így nem tudok gondolni miért van 2 db saru ha az egyiket tudom használni.Azért érdeklődöm mert nem szeretnék kísérletezni készen vettem a modulokat az egyik rossz volt és 7K kerültek a tranzisztorok,nem szeretném tönkre tenni.
(#) Robi85 válasza reloop hozzászólására (») Márc 31, 2012 /
 
Köszi szépen.
(#) compaqamplifier hozzászólása Ápr 1, 2012 /
 
Valaki tudna-e egy 10-30 wattos ab osztályos 0.05%-os torzítású 20-20khz ig lineáris szakaszú erősítőt?
(#) Doncso válasza compaqamplifier hozzászólására (») Ápr 1, 2012 /
 
Az 50w-os quad?
Következő: »»   1032 / 2500
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem