Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Folyamatábrás mikrokontroller programozás Flowcode-dal
Lapozás: OK   51 / 360
(#) icserny válasza vilmosd hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
Az OSCCAL regiszterbe írt értékekkel bizonyos határok között hangolható.
(#) vilmosd válasza icserny hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
Igen. De nem lehet 20-30 % a hangolas. Talan +- 5% (az adatlap nem ter ki ra reszletesen).
(#) laczaa01 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Márc 16, 2012 /
 
Szia Simpi!
Közben én is rájöttem, hogy nincs benne. Megpróbáltam késleltetéssel összerakni a dolgot, megnéznéd, hogy így jó e? Szóval 38KHz kellene úgy, hogy meg van szaggatva. Itt a vevő adatlapja.
Köszi:
laczaa
(#) jocoka hozzászólása Márc 16, 2012 /
 
Sziasztok!
Kellene egy kis segítség már bele örülők :wow3: hogy nem jövök rá mért van az hogy van itt ez a program szimulátorba minden oké de ha bele égetem a pic-be minden bekapcsoláskor 2percet késik mit csinálok rosszul nem értem.ja a pic 12f629
(#) kokozo válasza jocoka hozzászólására (») Márc 16, 2012 /
 
Szia! Értékek kinullázása még mindig nincs benne pedig többen is leírtuk.. Az órajel még mindig nem jó pedig azt is mondtuk. 3,276.800 kvarc nélkül nem tudsz ilyen frekit csinálni csak 4 Mhz-et, és ehhez kell a timert beállítani korrekciós időkkel hogy pontos legyen. De fényképezd már le a kész áramkört is hátha más se jó.
(#) vilmosd válasza jocoka hozzászólására (») Márc 16, 2012 /
 
Mar tegnap szo volt rola, hogy a bekapcsolaskor illik a valtozokat alapallapotba hozni. Ertekadas -> valtozo=0. Soha nem tudjuk hogy bekapcsolaskor a regiszterek milyen erteket vesznek fel, ezert a meglepetesek elkerulese vegett be szoktuk allitani valami ismert ertekre. Utana mar nem tortenik ilyen helyzet. Ja meg annyit, hogy jo lenne egy rajzot feltenni a kapcsolasrol. Konkretan melyik labra mi megy, hova megy a tap, hova kapcsoltad a 100 nF kondit, etc..
(#) jocoka hozzászólása Márc 16, 2012 /
 
Okés heuréka teljesen sikerült átraktam a frekit 4Mhz-re majd töröltem a váltózókat és így jó lett már csak az időket kell korrigálnom hogy az 1perc valóban annyi is legyen.
Mindenkinek köszönöm a sok segítséget!
(#) jocoka válasza vilmosd hozzászólására (») Márc 16, 2012 /
 
Ez csak deszkán építettem meg mert nincs kész az áramkör csak ezzel szeretem volna előbb elkészülni.
(#) vilmosd válasza jocoka hozzászólására (») Márc 16, 2012 /
 
Azert 1-2 dolgot mindenfelekeppen be illik tartani. Pl a PIC tap labaira 100 nF kondit tenni. A rajz azert is fontos, (jobb ha most megszokod) mert a programot is konnyebb irni, ha elotted van a labkiosztas. Illik betartani a sorrendet! Megpedig :
1: rajz
2: HW osszerak
3: SW megir
Igy mindig kevesebb problemad lesz, mintha forditva csinalod. Ja es nagyon fontos az adatlapok bongeszese. Most meg egy 8 labas PIC volt a cel, de mar igy is problemad adodott a belso felepites ismeretenek hianyaval. Kesobb a nagyobb labszamu es bonyolultabb PIC-eknel ez hatvanyozottabban elo fog jonni. Nem kell kapkodni. Ido van, es a belso felepites ismerete csak konnyiti a programozast. Nezz szet a konyvespolcon. Talalsz magyar es kulfoldi nyelven leirasokat a PIC-ekrol.
(#) jocoka válasza vilmosd hozzászólására (») Márc 16, 2012 /
 
Köszönöm az infókat és a tanácsokat ezeket megfogadom mert így két napom ment rá és ezt mind elkerülhetem volna ha sorrendbe haladok mint ahogy leírtad te is.
Még egyszer köszönöm mindenkinek aki segített így kedvet kaptam ezekhez a "csodabogarakhoz" és ezzel a programmal legalább volt siker élményem.
(#) vilmosd válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Márc 18, 2012 /
 
Ezek a nagyon rossz szokasok. Nalam is van hogy a program mar az aramkor tervezesi fazisaban keszul, de nem fejezodik be. Elofordul hogy pl a PCB tervezesi fazisban valtoztatni kell az egyszerusites miatt a programon es vica-versa. De azert a program megirasa utan kezdeni el az aramkor tervezeset bizony ez nem egy egeszseges eljaras. Ez a kabatot a gombhoz szemlelet. Ezert jo ha valaki a kezdet kezdeten hozzaszokik az ilyen metodushoz, mert a kesobbiekben sok kellemetlensegtol fogja magat megkimelni.
(#) Szamy hozzászólása Márc 20, 2012 /
 
üdvözletek!

Van valakinek ötlete arra mit rontok el? Csatolom a konfigbeállításokat.
Az a bajom, hogy mikor betöltöm a HEX-et a programozóba, már akkor írja, hogy all protect.Ennek megfelelően a menet közben eepromba írt adatokat nem tudom kiolvasni a programozóval.Természetesen, ha a Pic-el íratom ki ezek a a kijelzőre, az látja. A pic 18f4620 -as.
?

konfig.jpg
    
(#) Gagyicom válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Márc 24, 2012 /
 
Halihó!
Ma volt időm böngészgetni és a következőkre jutottam:

EB043:
Nokia LCD 130X130 (6100) és 74HC4050, kapcsirajz a datasheetben

EB057/58:
OLED kijelző SSD1355 meghajtó IC-vel az 58-on van a Microchip i/o expandere, ez szintén olvasható datasheetben. Ezt az oled kijelzőt csak Indonéziában találtam meg közel 10k.

Még mindig nincs jelentkező a 10 licenszes befektetésre???
(#) kokozo válasza Gagyicom hozzászólására (») Márc 25, 2012 /
 
Idézet:
„Még mindig nincs jelentkező a 10 licenszes befektetésre???”

Szia! Nem tudom mennyien vagytok eddig de 1 -re pályáznék én is.
(#) Gagyicom válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Márc 25, 2012 /
 
Most tervezem a deszkát eagle-ben a 6100 kijelzőhöz. Ha van igény rá, szívesen megosztom mindenkivel, alapvetően csak smd alkatrészt használnék, de pár kattintással áttehető furatszereltbe, ezzel az a gond, hogy a kijelző csatija akkor is smd marad és ezt a legmacerásabb forrasztani.
(#) Gagyicom válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Márc 25, 2012 /
 
(#) qvasz2 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Márc 26, 2012 /
 
Nem engedi megnézni a videódat, azt írja privát . . .

jutub.jpg
    
(#) kiskata hozzászólása Márc 27, 2012 /
 
Kedves Segítőim...
Érdeklődöm hogy hogyan tudok villogtatni egy karaktert a kijelzőn.
Most felül-irogatom üres szóközzel.
Van egyszerűbb megoldás?
(pl egy spec kód kiküldése a pozicióba és utána villog -- egy masik kód kiküldése után pedig abbahagyja ?)
Köszi
(#) Gagyicom hozzászólása Márc 29, 2012 /
 
Halihó!
Hogy tudok több bemenetet prell-mentesíteni? Csináltam egyet feltételes elágazásból, de kell bele egy 1ms-os késleltetés és szeretném kihagyni...
Előre is köszi.
(#) silent15 hozzászólása Márc 30, 2012 /
 
Üdv, én azt szeretném kérdezni , hogy valaki nem tud egy jó leírást a konfigurációs bitek beállításához?
(#) vilmosd válasza silent15 hozzászólására (») Márc 30, 2012 /
 
Az adatlapokban eleg jol le van irva.
(#) chipo hozzászólása Márc 31, 2012 /
 
Sziasztok!

Most ismerkedek a Flowcode-al örülök a lehetőségnek, hogy valamely programnyelv mély ismerete nélkül lehet elkészíteni a projekteket. Rendeltem az ebay-ről egy ilyen demókártyát, amin kipróbálom mit alkottam. Ledeket szépen villogtatom, és most gondoltam kiíratok valamit az LCD-re. Abban kérném a segítségeteket, hogy hogyan kell a cikkben szereplő LCD-hez paraméterezni a programot? Itt olvasható hogyan kell 4 biten vezérelni a kijelzőt, de sajna azt nem tudom mit írjak a flowcode-ban az LCD egyedi kódjához? Előre is nagyon köszönöm a segítséget!
(#) Szamy válasza chipo hozzászólására (») Márc 31, 2012 /
 
hali.
semmit.
Beállítod ,(a connection ablakban) hogy a pic melyik lábára megy a kijelző rs, e, valamint a felső 4 bit lába. az r/w láb testre megy(meg esetleg az első 4 bit is).És már megy is.
(#) chipo válasza Szamy hozzászólására (») Márc 31, 2012 /
 
szia,
a connectiont beállítottam az lcd leírásának megfelelően (remélem),
E-a1, RS-a3, a 4bit D4-D7. Az r/w és az első 4 bitet hogyan kell testre állítani?
köszi
(#) chipo válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Márc 31, 2012 /
 
Egy pillanatra villan egyet a felső sor az lcd-n. (nagyon béna vagyok)

surelcd.fcf
    
(#) chipo válasza chipo hozzászólására (») Márc 31, 2012 /
 
Illetve pontosítok. Krix-kraxokat ír a kijelző a hello world helyett.
(#) kaqkk válasza chipo hozzászólására (») Márc 31, 2012 /
 
Ez már valószínűleg jó lesz . A te programod csak egyszer futott le és aztán megállt .

surelcd2.fcf
    
(#) kaqkk válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Márc 31, 2012 /
 
Azt én nem is néztem ,csak a program hibáit próbáltam javítani..
(#) chipo válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 31, 2012 /
 
Az első progiban ha a Hello world helyett számokat íratok ki azt frankón kiírja. A betükkel van gondja.
(#) chipo válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Márc 31, 2012 /
 
Köszi. Tehát switch to expert config screen. Ezt olvastam a panelról:
Az RA6 és RA7 kivezetésekre pedig az órajel előállításához használt 20 MHz-es kvarcrezonátor van rákötve.
Köszönöm az eddigi segítségeket, megpróbálom konfigurálni a progit, van még mit tanulnom..
Következő: »»   51 / 360
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem