Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » AVR - Miértek hogyanok
 
Témaindító: pakibec, idő: Márc 11, 2006
Témakörök:
WinAVR / GCC alapszabályok:
1. Ha ISR-ben használsz globális változót, az legyen "volatile"
2. Soha ne érjen véget a main() függvény
3. UART/USART hibák 99,9% a rossz órajel miatt van
4. Kerüld el a -O0 optimalizációs beállítást minden áron
5. Ha nem jó a _delay időzítése, akkor túllépted a 65ms-et, vagy rossz az optimalizációs beállítás
6. Ha a PORTC-n nem működik valami, kapcsold ki a JTAG-et
Bővebben: AVR-libc FAQ
Lapozás: OK   33 / 837
(#) gtk válasza dulifuli hozzászólására (») Aug 29, 2007 /
 
Szia !

Idézet:
„Az a kérdésem: van e különbség a windows-os és a winavr nyelve között?”

Mi es mi kozott??

Magyar nyelvu dokumentaciorol avr ugyben nem nagyon tudok, kivetel az avr.tavir.hu, de ez basic-es.

Adatlapbol lehet dolgozni, ha ismered a C-t.
(#) gtk válasza digimann hozzászólására (») Aug 29, 2007 /
 
Pontosan ez a baj! Ket regisztert hasonlitasz ossze; a BUTTONnak mi az erteke??
(#) digimann válasza gtk hozzászólására (») Aug 30, 2007 /
 
A BUTTON regiszterbe ilyen parancsal pakoltam:

LDI BUTTON, 0x01

Ez ott van a forrásban már a ciklus előtt.

Vagy a PB0 lábhoz nem a 0x01 tartozik? Esetleg a parancs nem stimmel? Vagy hardveres a probléma? :nemtudom:
(#) dulifuli válasza gtk hozzászólására (») Aug 30, 2007 /
 
Tehát úgy gondoltam, hogy windows op. Rendszeren futó C nyelve és a WinAVR C nyelve közt van-e eltérés. Az avr.tavir.hu weblapjáról letöltöttem a BASCOM kézikönyvet és el- olvastam de az ott leírtak szerint a megértéséhez basic nyelvtudás szükséges.
Nekem semmiféle programozói tudásom sincs. Ezért arra gondoltam megtanulom a C nyelvet, amit fel tudnám használni windowsos programok írására, valamint az AVR programok írására is.

Üdv: dulifuli
(#) potyo válasza dulifuli hozzászólására (») Aug 30, 2007 /
 
Hasonló, dem ugyanolyan. A kontrollerekre készült C fordítók tartalmaznak specifikus dolgokat.
(#) laaci válasza dulifuli hozzászólására (») Aug 30, 2007 /
 
Hasonlo de mivel a PC, illetve a uController-ek hardware-es felepitese is kulonbozik azert mind a ket valtozatban vannak a vasra jellemzo sajatossagok.
Pl HI-TECH
Ok 8051-hez, PIC-ekhez, Z80-ashoz, Motorala-hoz csinalnak C forditot.
ANSI C-t hasznalnak, de ahhoz hogy tenyleg ki tudd hasznalni a nyelv illetve a vas sajatossagait muszaly a vasra jellemzo dolgokat is beleimplementalni.
Jah meg ilyen a KEIL is, es o ATMEL termekekhez is felkesziti a programjat.
(#) dulifuli válasza laaci hozzászólására (») Aug 30, 2007 /
 
Köszönöm a válaszokat. Még egy kérdés honnét lehet beszerezni magyar nyelvű dokumentációt AVR C program nyelvre? Vagy esetleg Basicre, ami szintén az alapoktól mindent elmagyaráz.
(#) laaci válasza dulifuli hozzászólására (») Aug 30, 2007 /
 
basic-hez az avr.tavir.hu oldalon nagyon jo leirast talasz. Ami le is toltheto innen,
de hidd el, googli a te baratod
(#) dulifuli válasza laaci hozzászólására (») Aug 31, 2007 /
 
Ismerem ezen az oldalon található BASCOM kézikönyvet, de mint már korábban írtam nem az alapoktól magyarázza a programozást. A neten sok leírás található, de sajnos nem magyar nyelven, amit én hiába nézegetem nem értem. Azét köszönöm a segítséget.
(#) Norberto hozzászólása Szept 1, 2007 /
 
Nem vagyok nagy AVR-es, de azért megosztok egy külföldi címet, hátha még nem ismeritek páran :yes:

KATT
(#) spenyo hozzászólása Szept 4, 2007 /
 
Üdv mindenkinek,

Szükségem lenne néhány darab (2-4) AT90S1200-16PC-re (csak a 16 MHz-es változat jó!). Nincs valakinek ötlete honnan lehet rendelni, vagy venni. A CODICO Kft. csak 5000 db esetén hajlandó foglalkozni az üggyel.
Ha valaki tud külföldi megrendelő helyet a web-en - ha lehet akkor európait mert az amerikai és a kinai beszállítóknál a szállítási költség ami nagyon húzós - az is érdekelhet, bár általában ott is csak nagy nagyságrendel foglakoznak - amit találtam az minimun 250$ megrendelési limittel dolgozik.
(#) davidov válasza spenyo hozzászólására (») Szept 4, 2007 /
 
Hello!

Én egyszer az Elektokonthában akartam venni egy avr-t, és mondták, hogy nincs de megrendelik az Atmeltől és jövő hétre megérkezik. Szóval szerintem érdemes megkérdezni őket. Mondjuk, amit én kerestem, az egy népszerű típus volt, de hátha.

üdv
(#) vegyészmérnök válasza spenyo hozzászólására (») Szept 4, 2007 /
 
Itt biztos van, vagy be tudják szerezni: MSC Budapest Kft.
(#) spenyo hozzászólása Szept 4, 2007 /
 
Sajnos az MSC-t megkérdeztem és ők is elirányítottak - Ő külömben az egyik hivatalos Atmel viszonteladó -, mert csak nagytételben szerez be ő is.
(#) Dolesz válasza spenyo hozzászólására (») Szept 4, 2007 /
 
Nem vagyok nagy span a dologban, de gyártják még ezt a tipust egyáltalán?
Az atmel oldalán is az van, hogy az ATtiny2313 használatát javasolja a helyettesítésre.
(#) huba hozzászólása Szept 5, 2007 /
 
Naszoval átólvastam az összes hozzaszólást, három órámba telett. A kérdésem a következö. Egy éve fejlesztek avr-re bascomba különbözö progikat és úgy gondolom hogy ideje volna áttérni c-re. A nyelvben nem vagyok nagyon otthon de szerintem pár hét alatt megbarátkozunk. Letöltöttem a Winavr 20070525-ös verzíóját, elméletileg emellé kéne talán az avr-studió4.
Nemtudtok valami akár külföldi linket ahol meg tudok barátkozni a progival? konkrétan compile, debug, help és az égetés érdekelne
(#) Norberto válasza huba hozzászólására (») Szept 5, 2007 /
 
Idézet:
„Naszoval átólvastam az összes hozzaszólást, három órámba telett.”


Fogadd őszinte gratulációmat!
(#) vegyészmérnök válasza spenyo hozzászólására (») Szept 5, 2007 /
 
Lehet náluk kis tételben is vásárolni vagy rendelni egyébként, csak ezek szerint ezt a típust nem...
(#) laaci válasza vegyészmérnök hozzászólására (») Szept 5, 2007 /
 
sziasztok!

kb 2hete amikor ott jartam, nekem azt mondtak, hogy rendelni csak nagytetelben lehet. Ami van raktaron abbol lehet vasarolni kistetelben is.
(#) PLaci hozzászólása Szept 5, 2007 /
 
Sziasztok!
Valami pici kontrollerrel szeretnék indikálni 1 bizonyos frekvenciát. (pl 1khz-t) Ha ez a freki jelen van egy bemeneten, billenjen 1-be egy kimeneti portláb. Lehet hogy ezen a lábon zaj is van. Erre nem kellene billennie, csak az 1 khz-re. Hogy szokás ezt megoldani softvare-ből? Nem a kódolással van bajom, inkább az elv érdekelne. Vagy inkább használja a uP helyett egy NE561-t? Azért lenne jobb a softvare mert proci mindenképpen lesz a szerkezetben. Segítsetek hozzáértők!
Köszi!
(#) gtk válasza PLaci hozzászólására (») Szept 5, 2007 /
 
Nem ertem , mostmar generalni kell frekit vagy erzekelni egy adott labon?
Ha utobbi akkor frekvencia meressel meg lehetne csinalni.Kulso orajelre allitani egy timert,mondjuk 16 bitest, es egy masik timer meg adna hozza az idoalapot: mondjuk kulso 32768-as kvarc + 8bit timer.
Vagy kis frekinel talan a periodus idot is eleg pontosan meg lehetne merni ..
(#) PLaci válasza gtk hozzászólására (») Szept 5, 2007 /
 
Szia!
Ezek szerint nem érthetően írtam. Tehát vagy van vagy nincs egy 1 khz-s négyszögjelem, ami rámegy egy bemeneti lábra, Ha nincs négyszögjel, akkor FM zaj van ezen a lábon. Nekem akkor kell egy kimenetet High-ba tenni, amikor az 1 khz négyszögjel van, és nem szabad, hogy a zaj is 1-be tegye a kimenetet.
(#) gtk válasza gtk hozzászólására (») Szept 5, 2007 /
 
Bocsi, most latom hogy erzekeles kell
(#) gtk válasza PLaci hozzászólására (») Szept 5, 2007 /
 
Nem lehet a zajt szurni egy rezgokorrel?
(#) PLaci válasza gtk hozzászólására (») Szept 5, 2007 /
 
Túl nagy jóságú rezgőkör kellene. 1 khz-re nem egyszerű dolog. Ha így nem megy marad az ne561-es PLL
(#) gtk válasza PLaci hozzászólására (») Szept 5, 2007 /
 
Az FM ha nem 1khz, akkor egyszeru frekvenciameressel megoldhato,ahogy korabban irtam.Ha nem 1khz a jel, akkor L, kulonben H van a kimeneten.
(#) PLaci válasza gtk hozzászólására (») Szept 5, 2007 /
 
Köszi!
Ez a frekimérés elv jónak tűnik. A megmért értéket összehasonlítom egy előre beállított minimum, illetve maximum értékkel, és ha közé esik akkor már megy is egybe a kimenet. Így ki tudom védeni a bemeneti hibákat (az 1 khz nem quartzpontos)
Mégegyszer köszi!
(#) huba válasza huba hozzászólására (») Szept 6, 2007 /
 
feltettem a win avr-t és az avr studio 4 -et, bemásoltam a help-ben megtalákható példaprogit, de hibaüzetet ad kompiláláskór. Valaki megtudna segíteni egy egyszerü ledvillogtató progival?

U.I. : Nézzétek meg, remélem jó hejen próbálkozok e

first.JPG
    
(#) huba válasza huba hozzászólására (») Szept 6, 2007 /
 
Ma valahogy elöbbrejutottam.
Include-olom a delay.h-t . De mijen szintaxissal hívom meg a delay-t?

(#) potyo válasza huba hozzászólására (») Szept 6, 2007 /
 
A delay.h-ba nem tudsz belenézni? Ott fel vannak sorolva a függvények
Következő: »»   33 / 837
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem