Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED-es lámpa 230 V ról
 
Témaindító: Paso, idő: Szept 12, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   4 / 6
(#) zsoltee0001 válasza potyo hozzászólására (») Jún 18, 2008 /
 
hali

a 2k2 ellenállás helyére egy potit tettem, az a gáz, hogy nincs itthon 10 ohm-nál kissebb ellenállásom, a potméterrel ezért nagyon le kellett mennem, és valszeg ezért folyhatott rajta nagy áram, szerzek 5 ohmos ellenállást és azzal már szerintem jobb lesz, így nem kell annyira szélsőségesen lemenni.
amúgy már készül a nyák lemez, úgy tervezem, hogy 3 csoport 20mA es 2 csoport 100 mA es ledet tud kiszolgálni
üdv
(#) giorgio87 hozzászólása Máj 28, 2009 /
 
Hello én egy egszerű szines led világitást szeretnék!(nem kivilágitani a szobámat). kb.30-40 ledet szeretnék párhuzamosan kötni. Lehetséges -e hogy ezt ugy tegyem meg hogy csak ledek és trafo van rendelkezésemre! Mondjuk ha 10mA es ledeket szerzek be akkor a trafomnak 500mA nek elég lennie? Kérek segitséget ehhez a dologhoz(kötési rajz), (technikai paraméterek)!

Köszi elöre is !

GERI
(#) slave557 hozzászólása Máj 29, 2009 /
 
Üdv!
Én is ilyesmi LED-es lámpát akarok készíteni, nekem megvan a konkrét elképzelésem, de mivel elég kezdő vagyok ezért nem tudom jó-e.
tehát lenne egy sima régi hagyományos izzó, aminek venném a foglalatát. Erre tenném az adaptert és az adapterre tennék a 24db 15000mcd-s LED-et (5x5 -1)
Kérdésem, hogy ez megvalósítható-e, 15000mcd hány lm-n?
És hány voltról megy ez?
http://www.hestore.hu/termek_10020291.html

Az az elképzelésről mellékeltem egy képet

Szép napot..
(#) slave557 hozzászólása Jún 2, 2009 /
 
ÜDV!
Érdeklődnék, hogy a cd és a lumen között hogy van az átváltás, és ha van egy 15000mcd-es led em az hány lm (17°)

elvileg 255 lm

És egy hagyományos izzó pl. 60W-os hány cd?
(#) hinar83 válasza slave557 hozzászólására (») Jún 2, 2009 /
 
Hogy hány candela nemtudom, de a 60w-os izzó azthiszem olyan 600lumen körül van.
Szerintem olvass utánna a google-ban ( pl: lumen candela) sok infot találhatsz róla, bár a váltószámra nembiztos hogy választ kapsz.
A candella ( gyertyafény) az egységnyi térszögbe esö fénysugárzást jelenti (lumen/térszög), míg a lumen a kisugárzott fényteljesítményt.
Remélem tudtam segíteni.

(#) slave557 válasza hinar83 hozzászólására (») Jún 2, 2009 /
 
Szia!
Köszi
Én úgy olvastam, hogy lm = cd*sr

mennyi egy hagyományos izzó beesési szöge?
(#) cimopata hozzászólása Jún 2, 2009 /
 
Mindenki számára hasznos kis leírások:
Alapok
Azoknak akik komolyan gondolják
Nagykutyáknak


Üdv!
(#) slave557 hozzászólása Jún 20, 2009 /
 
Üdv!
Szeretnék csinálni egy lámpát a motorra, és érdeklődnék, hogy egy 4500mcd -s led kb hány ampert eszik? (1,5v)
(nevezetesen ez: http://www.hestore.hu/termek_10024025.html )

Válaszokat köszi
(#) koczka hozzászólása Jún 21, 2009 /
 
sziasztok

nem találtam jobb topikot ezért ide írok. csillár kapcsoló hoz keresek kontroll ledes kapcsolást.
:nemtudom:
(#) Mzolee hozzászólása Jan 28, 2011 / 1
 
Urak!
A minap vásároltam egy 3W-os LED-es spotot "csilláromba" és itthon rápillantottam a csodálatos magyar fordításra a doboz oldalán. Minden nyelven "lampa" és hasonló hangzású elnevezések vannak, dee nekünk csak külön kellett a hülyeséget íratni. Legközelebb "LED körte" lesz már.

led izzó.jpg
    
(#) zolika60 válasza Mzolee hozzászólására (») Jan 28, 2011 /
 
Ez azért van, mert kuglival fordította a kínai gyártó. Más kérdés, hogy az itteni hivatalnokoknak nem tűnt fel.
(#) grett hozzászólása Feb 7, 2011 /
 
Nekem olyan kérdésem lenne hogy tejesen kezdőként, hogyan tudnék olyat csinláni hogy 3-3-3 piros,zöld,kék ledből hangulatfény lehessen külön-külön szabáyozható fényerővel
Milyen akatrészekre lesz szükségem?
4,5v-os 500mA-s feszültségem van
(#) Báddzsó válasza grett hozzászólására (») Feb 7, 2011 /
 
pl: Bővebben: Link
a LF411 helyére mehet pl: L272.
Amúgy rossz topikba írtál, mert te nem 230V-ról szeretnéd, hanem 4,5V-ról...
(#) kisgeri hozzászólása Jún 26, 2011 /
 
Sziasztok! Egy ideje már GU-10 foglalatú LED-es lámpával világítok egy szobában, 3db van egy csillárban. Sajnos nem tudom megszokni a 100Hz-es vibrálását, ezért ma belenéztem az egyikbe. Nem tudom teljesen szétszedni, de van benne egy kondi, egy graetz, meg ha jól láttam 2 ellenállás. Minden melegragasztóval szépen körbeöntve. Szóval a pufferkondit szépen kihagyták belőle. 2 módon gondoltam ezen javítani:
1. Ha belefér a fejelésbe, lehetne a LED-ekre menő ágra kondit rakni, csak kérdés, mekkora kapacitásút? (a feszültséget majd lemérem) Viszont az elko-nak huzamosabb ideig ki kéne bírni a kb. 35-40 C-fokos hőmérsékletet.
2. Vagy a csillár bekötésénél kap az egész még egy graetz-et, meg egy nagyobb (de nem tudom mekkora) pufferkondit és akkor nem módosítok a lámpák fejelésén semmit, úgyis el kell mennie annak egyenáramról is.

A lámpák egyébként elvileg 3W-osak darabonként, és 60db led van bennük, de nem tudom hányasával csoportosítva.

Szerintetek melyik út a járhatóbb, ill. mekkora kondikat ajánlanátok berakni?
(#) Beatmaster hozzászólása Jún 27, 2011 /
 
Helló, én LED-listával oldottam meg az egészet. Nálunk hármasával lehet venni, csak 12V-t kell ráadni. Dobok egy képet, hogy néz ki. 9,6W teljesítménye van a két listának összesen, a fényénél olvasni is lehet. Ezek egy 30-as melegfehér, és egy 30-as piros lista.

IMG_0930.JPG
    
(#) lac08 hozzászólása Feb 20, 2012 /
 
Én most egy 12 LED-es kislámpa-test kialakításában gondolkodom. A csőben két szinten 2 NYÁK-on lenne egy-egy sorban a világítás és tápellátás egyben.
Az egyik NYÁK már elkészült és egészen jól világít, a második szintet is hamarosan elkészítem.
Az egész egy csőbúrában kerül elhelyezésre, ahol majdani lámpafunkcióját egy előszobafal éjszakai irányfényeként szolgálja.
A egység tápja a szokásos kondis-ellenállásos, Graetz-híddal és munkaellenállással.
Az SMD LED-ek 3-as csoportokban vannak, (12 V) mindegyiknek külön külön munkaellenállása van. Egyenlőre így néz majd ki ...
(#) lac08 válasza lac08 hozzászólására (») Feb 20, 2012 /
 
Így néz ki a "tápos" NYÁK-om, amikor áram alatt van ... és világít.

A másik szinten végig csak LED-ek lesznek, így aztán az egy kissé rövidebbre is lesz méretezve,
mert mint látható - a NYÁK végét a 400 V-os kondenzátor zárja
- nehogymá a 220 V áthúzhasson valamerre.

P2207980.JPG
    
(#) Szikra91 hozzászólása Márc 20, 2012 /
 
Hello mindenkinek!

Gondolkodok bizonyos világításon pontosabban azon, hogy vajon mi is lenne a legjobb vagy a legszebb vagy a legigazibb megoldás ebben szeretnék esetleg segítségeteket kérni. Nos elején kezdem szóval nálunk konyha felújítás lesz és azon gondolkodok, hogy mit is adhatnék anyámnak ajándékban mint egy baromi szép és jó és normális ledes hangulatos megvilágítást hiszen Nőknek konyha nah meg Anya Szal közben gazdasági árfekvéssel együtt. Így egyik ötletem az mivel rendes mennyezett van nem gipszkartonos h esetleg hagyományos 65 ös dobozokat teszek a plafonba azokat fent bermanékkal összekötöm és így nem látszik semmi. Viszont a problémám a következő: Vajon milyen lenne ha 5 mm-es ledeket csokrokba raknék ezekbe a dobozokba pl 10 db ot esetleg és ezeket meglehet e csinálni fényerőszabályzósra illetve 230v hálózati feszről meghajtani, pl a villanykapcsolóval felkapcs plusz fényerő szabályzás? Vagy ha van valakinek valami jobb ötlete esetleg szívesen meghallgatnám ill ezzel kapcsolatban várom a véleményeket, h esetleg ezt h lehetne vagy célszerű kivetelezni. Köszi mindenkinek
(#) Gabi válasza Szikra91 hozzászólására (») Márc 21, 2012 /
 
Szia, elvileg működőképes a dolog, de 10db 5mm-es ledtől ne várj csodát. Ez persze a dobozok számától is függ és a ledek típusától, de szerintem mennyezetről világítva ez csak amolyan hangulatvilágítás jellegű lesz.

Ötletként: kb. 90 ledet sorba kötöttem, (3mm, különböző szín, de azonos típus) és bedugtam a 230V-ba karácsonyfa izzó gyanánt. Ha megfelelő darabszámot használsz, akkor elég sorba kötnöd a csokraidat és egy egyszerű fali dobozos dimerrel szabályozhatod is.
(#) pontazok hozzászólása Ápr 10, 2012 /
 
Sziasztok!
BSS-en láttam ezt a kapcsolást amit mellékletben felraktam.Valaki nem tudja hogy kell ezt pontosan méretezni? Tehát hogy ne csak 25LED-el menjen.
(#) zolika60 válasza pontazok hozzászólására (») Ápr 10, 2012 /
 
Pontosan melyiket is?
(#) pontazok válasza zolika60 hozzászólására (») Ápr 11, 2012 /
 
Hopp. A meléklet nem ment fel.

ledlampa2.JPG
    
(#) Zoltan956 hozzászólása Jan 14, 2013 /
 
Helló mindenkinek!

A segítségeteket szeretném kérni! Egy UFO lámpába szeretnék beépíteni 90-100db smd ledet, amit 230V-ról szeretnék hajtani. Ehhez a lámpához keresnék áramkört. Nem lenne hátrány, ha az áramkör a beépített alkatrészek értékeit tartalmazná. Segítségeteket előre is köszönöm!
(#) _JANI_ válasza Zoltan956 hozzászólására (») Jan 14, 2013 /
 
Szia! Elméletben csak egy ilyen: Link áramkörre lenne szükséged. DE! Az Xc: Link értékét neked kell meghatározni. ( A táblázat: Link 50hz-s oszlopában az ellenállás értékez tartozó sor kapacitása fog kelleni. Xc ( Reaktancia, ohm ) = ( Ube - ULED-eredő ) / ILED-eredő. ) A kapcsolás méretezésénél szükséged lesz a LED nyitófeszültségére, a LED nyitó ( üzemi ) áramára, az egy füzérben sorba kötött LED-ek számára s hogy hány párhuzamos füzért kell majd összekötni. Ezek ismeretében meg lesz a teljes LED-csoport eredő nyitófeszültsége és eredő nyitó árama. Az Xc kiszámításához ezek fognak kelleni...
[off] Elvileg ha elég LED-ed van akkor Xc kondenzátor nélkül is: Link megépíthető a lámpa. DE!!! a sorba kapcsolt LED-ek eredő nyitófeszültségének EL KELL ÉRNIE A HÁLÓZATI FESZÜLTSÉG CSÚCSÉRTÉKÉT. Vagyis 230V AC * 1.41 = ~324V-ot. A belinkelt kapcsolás a LED rákötése 230V-ra: Link témában már boncolgattuk. Kipróbálása csak saját felelősségre! !!!
A hozzászólás módosítva: Jan 14, 2013
(#) lac08 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 20, 2013 /
 
Az elektronikai kapcsoláshoz azt hozzá kell tennem, a fogyasztása pontosan 0,2 W, de a fénye nem kimondottan király, csupán afféle irányfényként funkcionál a szobában egy asztali lámpában, így az eredeti helyére ahová azt megterveztem, nem is tettem be ([/]éppen a harmatosnak mondható fénye miatt[/i]).
Lassacskán csaknem egy éve megy nekem egyfolytában, de a kapcsolásnak magának majd utánanézek ...
a nyák maga még mindig próbapanelon van, - tehát az a forrszemekkel és lyukakkal teli nyáklemez, amely többnyire bármely elektronikai szakboltban méretre vágott kis táblákban kapható. pl. 6x10 cm-es méretben ...
A hozzászólás módosítva: Jan 20, 2013
(#) lac08 válasza pontazok hozzászólására (») Jan 20, 2013 /
 
Hoppá!
Érdekes a kapcsolásod,
de az a 4u7 kondi milyen üzemi feszültségű?
Valami 300 V körüli, vagy elég lenne ide egy 12 V-os is?
Ott terhelés nélkül többnyire majdnem 300 V szokott lenni ... és ha a LED diódasor hirtelen behal, akkor könnyen meg is van!
A 12 V-os kondi meg mindjárt csattan egyet és "kitárazza" önmagát ....
(#) lac08 válasza lac08 hozzászólására (») Jan 20, 2013 /
 
Nos akkor - itt a kapcsolási rajza.
A méretei okán (egy kémcsőbe lett beletervezve) az áramkör maga eléggé egyszerű, de amint az a gyakorlatban és az élő példán látszik - így is működőképes.

Az egyenirányító SMD alkatrészt egy kidobott kompakt fénycsőből operáltam ki.
(ilyet hozzá bármelyik nagyáruház elektronikai hulladékgyűjtőjében össze lehet szedni)
A hozzászólás módosítva: Jan 20, 2013
(#) elektros90 hozzászólása Júl 1, 2013 /
 
Sziasztok! Érdeklődni szeretnék, hogy a 12V ról üzemelő MR16 foglalattal rendelkező lámpácskák dimmelhetők e. Köszönöm a választ.
(#) Pulyka válasza elektros90 hozzászólására (») Okt 24, 2013 /
 
Szia.
A dimmelés alatt gondolom a fényerő szabályozást érted.
A LED-es, és a wolframszálas izzók dimmelhetőek, persze megfelelő elektronikával, legyen az akármilyen foglalatú.

..egyébként tudok hozni E27-es, illetve E40-es csavaros lámpatestet, ami csőbúrás, de csak rosszat, a jót nekünk sem adják ám olcsón. :/
..a rosszat viszont ingyen, (most lett lomtalanítás, de rengeteg szokott lenni. )aki ügyesen szétbabrálja a fém csavaros foglalatnál, ügyesen kibányássza belőlle a fém halogén izzóját, annak nyert ügye van, alkalmas lehet LED nyákok behelyezésére.
Ilyesmire gondolok.

..csak mert láttam az előző hozzászólásokban, hogy ilyesmin is gondolkozik egy-két kolléga.
A hozzászólás módosítva: Okt 24, 2013
(#) Pulyka hozzászólása Okt 24, 2013 /
 
..én egyébként az olyasmi lámpákra esküszöm, amit majd csatolok is alul képekben.
Lehet, hogy nem olyan az árnyalata, nem olyan a színhőmérséklete, nem warmwhite fényű, és nem árnyékmentes, de elég, akarom mondani nagy a fényereje, és 3W-ot fogyasztanak a LED-es lámpáim.
..nem szórakozom én semmilyen oldal megvilágításos LED elhelyezésekkel, lefelé világít 120 fokban, és kész.
Sorosan kapcsoltam 116db LED-et, a 220-230W-ot egyenirányítottam, 400V-os, 100µF-es kondival azt egyenirányítottam, és szépen világítanak a LED-ek.
..van 30-40db-os LED lámpa, de annak fólia kondis előtétje van..

Itt, és lejebb nagyjából szó volt arról, hogy ennyire azért ne spóroljak, máshol 100W-os a lámpa "szett" teljesítménye stb stb.
Azért vak sötétben én sem fogom rontani a szemem, csupán nem vagyok annyira igényes, 100W-ot nem "eszik" az öszes izzó együttvéve, mikor amúgyis van vagy 6 db energiatakarékos, akarom mondani volt, mert azok helyett már 4 db LED-es lámpák vannak itthon.
Nagyjából 300-350db LED-et használtam el a négy lámpára összesen, és van olyan, ami még 3 év után is működik 9mA-el.
Az OPTOFLASH LED-jei nálam nagyon beváltak, de a foryard sz.rok nagyon is azok.. sorosan kapcsolva néha villógnak, pedig a "táppal" kapcsolatban minden rendben van.
Jöjjenek a képek:
(ezek a régebbiek.)
A 159-es képen egy darab 3mm-es heggesztő "üveget"(ami a pajzsban benne van) vitt át ennek a fénye, de 2db-on is még jócskán látszik a fénye.
Nem is a szemléltetés miatt raktam oda az üveget, hanem mert mérés közben vakított a fénye.
Következő: »»   4 / 6
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem