Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   775 / 1386
(#) llaci56 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Máj 11, 2012 /
 
Nem kell hígítani, mert lassítja a folyamatot. És szagolgatni sem kell!
(#) majorka válasza llaci56 hozzászólására (») Máj 11, 2012 /
 
Köszönöm a segitged.Csak hogy marás gyors legyen 30% sosav nem lenne gond. de 33%- hidrogén-peroxidot nem kaptam sehol csak 12%-kost.
Majorka
(#) pjg válasza majorka hozzászólására (») Máj 11, 2012 /
 
Több kell bele.
(#) luluzulu válasza majorka hozzászólására (») Máj 11, 2012 /
 
Szia.
Én 1:1 -es arányba kevertem és kicsit több ideig tartott de szépen le marta. Ha kicsit több Hidrogént teszel akkor gyorsabban le marja. kb 3-4perc.
Aminek meg van az az előnye hogy nem kell annyira észnél lenni, ha kicsit is figyelsz biztos nem mar alá.

Szereztem 30% hidrogént azzal is próbáltam, szerintem azzal már kicsit túl gyorsan is dolgozik...
(#) llaci56 válasza luluzulu hozzászólására (») Máj 11, 2012 /
 
Idézet:
„Én 1:1 -es arányba kevertem...”

Idézet:
„Szereztem 30% hidrogént...”


Te érted, hogy mit írsz? Mit keversz 1:1 arányban? Hány százalékos oldatokat?
Minek szerezted a 30%-át???

Vegyszereknél nem lehet keverési arányt megadni az oldatok töménységének ismerete nélkül!
Ha a 40%-os sósavat keverted a 10% -os hidrogén peroxiddal 1:1 arányban, akkor pont jól csináltad.
(#) gulasoft hozzászólása Máj 11, 2012 /
 
Ezzel nagyon vigyázzatok, mert a büdös az igazából mérgező klórgáz.
Bővebben: Link
Az élő szervezetek számára létfontosságú elem a klór, a kloridionok sejt töltésének beállítását szolgálják. Az elemi klór igen mérgező, belélegezve roncsolja a tüdőt és a nyálkahártyát.
(#) majorka válasza pjg hozzászólására (») Máj 11, 2012 /
 
Köszönöm
majorka
(#) Signal válasza llaci56 hozzászólására (») Máj 11, 2012 /
 
Őszintén szólva engem már az is zavar, hogy valaki hidrogént ír, ami legutóbbi értesüléseim szerint gáz (szobahőmérsékleten). Túl precíz vagyok (mint egy műszaki fazon) vagy nem tudom, mi a gond velem, de biztos bennem lehet a hiba.
(#) Zoli_bácsi válasza gulasoft hozzászólására (») Máj 11, 2012 /
 
Ez egészen pontosan így van, ezért szoktam egy kevés vizet beletenni a sósav - hidrogén peroxid elegybe, mert az a kevés víz megköti a keletkező klórt. Sokkal kevésbé lesz büdös és veszélyes.
(#) hotib hozzászólása Máj 11, 2012 /
 
Recept. Miért nem jó ebben a töménységben? Harminc éve - talán kicsit több - ezzel a keverékkel dolgozom. Lehet, hogy negyed óra, és nem két perc, de teljesen rendben van.
(#) DenaturáltSas válasza gulasoft hozzászólására (») Máj 11, 2012 /
 
Az nem klórgáz, hanem HCl (hidrogén-klorid), mely a melegedő oldatból (sósav!) párolog. Ez is mérgező, tüdővizenyőt okoz, megmarja a nyálkahártyákat, nem játék.
(#) gulasoft válasza DenaturáltSas hozzászólására (») Máj 11, 2012 /
 
Tehát ugyan az a hatása mint a klórgáznak. Persze köszi a pontosítást, mindíg tanul az ember.
(#) Signal válasza DenaturáltSas hozzászólására (») Máj 11, 2012 /
 
Mindkét linken azt állítják, hogy a folyamat során klórgáz is képződik/képződhet:

http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomanyok__2633...ntosan

http://netpedia.hu/nyomtatott-aramkor
(#) llaci56 válasza hotib hozzászólására (») Máj 11, 2012 /
 
Minél lassúbb a marató, annál nagyobb az alámaródás.
Ha szélesek a vezetősávok, ott kevésbé számít, de ahol tized milliméteresek, ott nem mindegy.
A legszebb rajzolatokat az 2-3 perces maratással lehet elérni.
15 percet a vasklorid is tud, de kinek van kedve/ideje annyit vacakolni...
(#) llaci56 válasza Signal hozzászólására (») Máj 11, 2012 /
 
Persze, hogy képződik. A HCL + H2O2 önmagában is bomlik, és mire bomlana, ha nem az alkotórészeire. Nem is lehet tárolni. A légmentesen lezárt edényt képes szétrobbantani. (Persze nem a nyomáspróbázott légtartályra gondolok!)
(#) janikukac válasza llaci56 hozzászólására (») Máj 11, 2012 /
 
1. középiskolai anyag: H2O2 O2-vel reagálva bomlik.
(#) DenaturáltSas válasza Signal hozzászólására (») Máj 11, 2012 1 /
 
Azért nem kell mindent elhinni, amit ismeretlenek leírnak(persze nekem sem kell). Amíg van rezed, nagyon kicsi a valószínűsége, hogy klór fejlődjön. "a rezet a hidrogén-peroxid oxidálja, ami (mivel a réz oxidja nem porózus, mint pl. a vas "rozsdája") egyenletes, zárt patina-bevonatot képez a lemezen, és ezzel a folyamat meg is állna. A sósav viszont remekül oldja a réz-oxidot.
Sz'al konyhanyelven ennyi." Ez meg hülyeség. A patinát nagyon is jól oldja a sósav (dobd bele a nyáklapot sima sósavba, rögtön reagál egy pillanatig, amíg az oxidokat, hidroxidokat, karbonátokat leoldja róla ), az gyakorlatilag réz-oxid(hidroxid, de most ebben az esetben mindegy) és réz-karbonát kettőssó. Mindkettőt remekül oldja a sósav. Azért nem oldja a sósav magában a rezet, mert a réz csak oxosavakkal reagál.
A HCl meg nem sűrűn bomlik. H2O2 is csak vízre és atomos oxigénre, ez utóbbi oxidálja a rezet, stb.
(#) DenaturáltSas válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 11, 2012 /
 
Szerintem nem keletkezik, hideg az egész. HCl párolog az oldatból szerintem, az ugyan azokat a tüneteket produkálja és a szaga is hasonló.
(#) mate_x válasza janikukac hozzászólására (») Máj 11, 2012 /
 
A hidrogén peroxid nem az oxigénnel reagálva bomlik, hanem önmagában véve bomlékony, mivel gyenge a 2 oxigénmolekulás kötés. A bomlástermék pedig stabil víz és oxigén, tehát nem ebből származik a klór(még a képletében sincs klór).
(#) DenaturáltSas válasza mate_x hozzászólására (») Máj 11, 2012 /
 
Az meg a másik Az oxigén meg nem löki ki onnan(HCl) csak úgy a klórt.
(#) gulasoft válasza DenaturáltSas hozzászólására (») Máj 12, 2012 /
 
A sósavat nemcsak a laboratóriumban, hanem az iparban is igen sokféle célra (klórfejlesztésre, kloridok előállítására stb.) alkalmazzák és ezenkívül gyógyszerként is használják. Gyomorsav pótlására a sósav 10%-os oldatát használják (Acidum chloratum dilutum 10%).
Wikipedia
Természetesen nem a hidrogénperoxidból távozik a klór, hanem a sósavból.
Egy éve volt hír, hogy takarítónéni iskolában összeöntötte a sósavat meg talán a hipót, az egész iskolát kiürítették, és a tűzoltók gázmaszkban szellőztették big ventilátorokkal az iskolát.
Szóval tök mindegy mi jön belőle, mérgező. Használjatok nátriumperszulfátot az nem fejlesz ilyen gázokat. Lassú, de most kinek nem ér meg negyed órát az egészsége. Nem hiszem, hogy egy áramkör megtervezése, a nyák terv az előkészítés, az utómunkálatok, beültetés, forrasztás, élesztés, méregetés mellett az a 15-20 perc számítana, amíg a nátriumperszulfát dolgozik, amit mellesleg elrakhatsz és nem nyomja szét az üveget, és 2 hónap múlva is használhatsz. Ráadásul iszonyat finoman mar, láttátok amiket csináltam, mind azzal készült.
(#) llaci56 válasza gulasoft hozzászólására (») Máj 12, 2012 /
 
Tudod! Kinek a pap, kinek a papné. :yes:
(#) pepe091 hozzászólása Máj 12, 2012 / 1
 
Idézet:
„Lassú, de most kinek nem ér meg negyed órát az egészsége. Nem hiszem, hogy egy áramkör megtervezése, a nyák terv az előkészítés, az utómunkálatok, beültetés, forrasztás, élesztés, méregetés mellett az a 15-20 perc számítana”


Na végre, ez a lényeg. Az egészség sokkal fontosabb, és ezt észrevehetné a sok önjelölt kémikus is.
(#) CosmicAntagonist válasza gulasoft hozzászólására (») Máj 12, 2012 /
 
Szia! Miben van nátriumperszulfát illetve hol lehet szerezni és hogyan kell higítani? Én is áttérnék a sósavról másra.
(#) pepe091 válasza CosmicAntagonist hozzászólására (») Máj 12, 2012 /
 
(#) mate_x válasza DenaturáltSas hozzászólására (») Máj 12, 2012 /
 
Klór az keletkezik, én csak azt mondtam, hogy a hidrogén peroxid nem az oxigén hatására bomlik le. Én is egyetértek gulasofttal, én is nátrium perszulfátot használok.
(#) llaci56 válasza pepe091 hozzászólására (») Máj 12, 2012 /
 
Akkor Te most "önjelölt egészségvédő" vagy???
Nem hiszem, hogy "önjelölt kémikus" -nak kell degradálni azt, aki egy vegyület viselkedését - pont az egészség védelme érdekében! - pontosan akarja érteni, ismerni. Dolgozunk egészségre ártalmas anyagokkal, de ezek csak akkor károsak, ha nem tudjuk őket megfelelően használni. Én kerülném a helyedben az ilyen - amúgy szakmaiatlan - megjegyzéseket.
(#) pepe091 válasza llaci56 hozzászólására (») Máj 12, 2012 /
 
Ezt azért írtam, mert ha visszaolvasod, amiket összeírtatok, legalább 5-6 ember kezdett el magyarázni a kémiáról, és ebben folyamatosan ellent mondtok egymásnak.
Elismerem a kémiához egyáltalán nem értek, csak tudom, hogy a klór gáz nagyon veszélyes. Ezért kellene szem előtt tartani, hogy miket nyilatkoztok, hogy nem veszélyes meg, hogy tömény oldatokat kevernek az emberek, mert ez egy HOBBI oldal, amit rengeteg kezdő ember olvas, és könnyen félrevezethetik az ilyen-olyan forrásokból írt kémiai "receptek".

Idézet:
„pontosan akarja érteni, ismerni.”


Ha valaki pontosan akarja ismerni, akkor nem ide jön, vagy ha ide jön akkor rosszul járt, mert láthatod hogy egymásnak mondtok ellen, mert véleményem szerint itt senki nem kémikus, ezért nem játék okoskodni a témában...
De ez már nagyon off, szóval részemről lezártam.
(#) Signal válasza pepe091 hozzászólására (») Máj 12, 2012 /
 
Nem szeretném elbagatellizálni a kérdést, de talán túlzásokba sem kellene esni. Túlzó riogatásokba. Különösen nyitott ablak mellett, nincs ezzel különösebb probléma.

Én egyszer egy zárt pincében a falakat fújtam le Hipóval, egy virágpermetező segítségével, penésztelenítés céljából. Végére már rendesen fulladoztam a hipokloridos párától, kicsit túllőttem a célon, tehát ezt senkinek nem ajánlom, de még az is kibírható volt.

Egy kis maratás gyakorlatilag nem vészes, szerintem. Még egy fürdőszobai sósavazás is (vízkő ellen) sokkal kínosabb tud lenni, ha nem szellőzik jól a helyiség és megreked bent a klórgáz. De attól sem betegszik le egy ember.


A klórgáz ugyanis a nedvességgel reagálva annyira maró hatású a tüdőben - már kis koncentrációban is -, hogy mindenképpen menekül az ember, vagy gyorsan szellőztet, még mielőtt baja eshetne tőle.
(#) Jáger László hozzászólása Máj 12, 2012 /
 
Üdv mindenkinek! Kérdésem, hogy valaki használt már Rosol 3-at? Itt a link ahol láttam:Bővebben: Link
Nagy meglepetésemre könnyen beszerezhető.
Következő: »»   775 / 1386
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem