Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Commodore - pc
 
Témaindító: Kovax, idő: Feb 28, 2008
Lapozás: OK   2 / 2
(#) Bago válasza moltam hozzászólására (») Júl 3, 2011 /
 
Hello.
Bocs, igazad van, úgy tűnik tényleg megy a dolog.
Sajnos az általam linkelt program nem erre való.
Az előző gépen nekem is P3 volt, én úgy oldottam meg az ilyen kompatibilitási problémákat, hogy az XP mellé feltettem a WinME-t is (vagy 98-at). Ha hosszabb távon akarod használni a gépedet, akkor ez jó megoldás lehet. Majd körülnézek, hátha találok valami frissebb programot a te elképzelésedhez.
(#) Jeezzuss hozzászólása Jún 19, 2012 /
 
Hello.
Nekem az lenne a problémám ,hogy van 1 C64 eprom égetöm amit pc nyomtato prton szeretnék használni.
Az égetö az USER portra lehetett tenni csak nem tudom hogyan kellene öszekötni a ketöt lehetöleg direkt kábellal kapcsolás közbeiktatása nélkül.
Elöreis köszi a segitséget.
(#) Medve válasza Jeezzuss hozzászólására (») Jún 19, 2012 /
 
Hello, mutasd a rajzát.
(#) Jeezzuss hozzászólása Jún 19, 2012 /
 
A hobbi elektronika ujság bol van a kapcsolási rajz és a nyomtatot áramköris a HAMbazárbol let rendelve.
Sajnos a kapcsolási rajz elveszet ezért nem tudom mellékelni.
(#) Jeezzuss válasza Medve hozzászólására (») Jún 19, 2012 /
 
Megtaláltam a rádiotechnika 1991es évkönyvében 143-146. oldal sajnos PDF ben van 40MB de kioloztam.
Remélem igy már tudc kezdeni vele valamit.
(#) Bago válasza Jeezzuss hozzászólására (») Jún 19, 2012 /
 
A C64 USER port meg a PC LPT is párhuzamos port. Meg kell találnod az azonos adatvonalakat a PC-n. Ha jól emlékszem az EPROM égető 8 adatvonalat használ, de a C64-ről kapta a tápfeszültséget, és az égető feszültséget is. Az égetőfeszültség előállításához a C64-en rendelkezésre áll 9V AC.
A működtetése PC-ről valószínű a szoftver miatt problémásabb. A C64 először a beállításokat (EPROM típus, égető fesz., stb) küldte el az égető számára, majd utána ugyanazon az adatvonalon küldte az égetendő adatot, illetve olvasta be az EPROM tartalmát. Ehhez kellett az égető panelen a 74373-as D-tároló. A C64 kétirányú kommunikációt valósított meg a 8 bites adatbuszon és ugyanazon keresztül végezte a beállítást. Ehhez egy viszonylag bonyolult égetőszoftver működött a C64-en.
(#) Medve válasza Jeezzuss hozzászólására (») Jún 20, 2012 /
 
Én nagyon szívesen válaszolok a kérdésedre, de hidd, el, nincs értelme. Ugyanis az, hogy mit hova kötsz a PC-n azt nem én, hanem a szoftver írója határozza meg.
(#) Jeezzuss válasza Bago hozzászólására (») Jún 20, 2012 /
 
Köszi a segitséget.
Ha a 9V-ot külsö tápron adnám neki az is meg felne szerinted??
(#) Jeezzuss válasza Medve hozzászólására (») Jún 20, 2012 /
 
Köszi a segitséget
(#) Medve válasza Jeezzuss hozzászólására (») Jún 20, 2012 /
 
A C-user porti lábat a 2-es LPT-re, majd rendre---D:3, E:4, F:5, H:6, J:7, K:8, L:9, M:1, 5:14, 7:16, 2: +5V táp, A: táp és égetőfesz teste, ezt az LPT 25-ös lábára, és az égetőfeszültséget a rajzon jelölt helyre.
(#) Jeezzuss válasza Medve hozzászólására (») Jún 21, 2012 /
 
köszi a helpet.
(#) Bago válasza Jeezzuss hozzászólására (») Jún 21, 2012 /
 
Megfelelne az is gondolom.
Milyen szoftvert használnál ehhez az áramkörhöz PC-n?
Medve kollégának igaza van:
Idézet:
„hogy mit hova kötsz a PC-n azt nem én, hanem a szoftver írója határozza meg.”
(#) gerry válasza Jeezzuss hozzászólására (») Jún 22, 2012 /
 
Szia!

Nem könnyű a választás, hogy egy hardverhez írjunk programot, vagy a programhoz készítsünk hardvert.
Anno én is nekiálltam ezt a C64-es égetőt pc-re applikálni, de sajnos a programozási képességem max. basic-re terjed ki és talán qbasic-ben lettem volna képes valamit is előállítani ehhez az égetőhöz. Ha neked sikerülne megírni, vagy megíratni a programot, akkor gratula, emelem kalapom.
Ha mégis úgy döntenél hogy inkább egy bevált, kipróbált égetőt szeretnél XP-s programmal akkor szívesen segítek, igaz új égetőt kell építeni hozzá.

További szép napot!
(#) joci69 hozzászólása Feb 15, 2013 /
 
Azt szeretném megtudni, hogy a pc-n az LPT portot hogy kell beállítani, hogy a 1541 II re tudjak tölteni a pc-ről?
(#) Bago válasza joci69 hozzászólására (») Feb 17, 2013 /
 
Azt hiszem, csak EPP módra kell beállítani. Az adatátvitel függ az operációs rendszertől és az átviteli kábel típusától (X,XM,XE).
(#) joci69 válasza Bago hozzászólására (») Feb 20, 2013 /
 
XM kábelt próbálok készíteni, mert nem találtam sehol ilyet.
WIN XP-vel fogom használni. Az én BIOS -omban EPP normál vagy Bi-Directional vagy ECP+EPP
lehet beállítani. Gondolom ha végigpróbálom mindet abból baj nem lehet?
Köszi az eddigi segítséget is.
A hozzászólás módosítva: Feb 20, 2013
(#) kadarist válasza joci69 hozzászólására (») Feb 20, 2013 /
 
Szia!
A 1541 soros porton kommunikál, ezért nehézkes a printer porttal összekötni.
(#) Bago válasza kadarist hozzászólására (») Feb 20, 2013 /
 
Abban teljesen igazad van, hogy a 1541 soros kommunikációt használ, de az X(x)1541 kábeleket LPT portra kell kötni.
Attól, hogy a PC-n használt port párhuzamos, két adatvonalat kiválasztva, csak programozás kérdése, hogy azon sorosan továbbítod-e az adatokat. A kétirányú kommunikációt a kábel és a PC LPT port bekötésénél lévő diódák valósítják meg, így a célszoftver az LPT porton 2-2 adatvonalat használ. Az egyik párt ki-, a másik párt bemenetre. Ez természetesen nem a port szabványos kommunikációja.
A hozzászólás módosítva: Feb 20, 2013
(#) Bago válasza joci69 hozzászólására (») Feb 20, 2013 /
 
Az XM1541 tökéletes lesz WinXP-hez. Ha jól emlékszem - de ebben nem vagyok biztos - az LPT portot EPP-re kell állítani, de valóban nem lehet baj abból, ha kipróbálod mindet, legfeljebb nem működik majd.
XP alatt csak a CBM4WIN programmal működött nálam az adatátvitel.
Javaslom nézd meg EZT a hozzászólásomat.
(#) san398 válasza joci69 hozzászólására (») Feb 20, 2013 /
 
Csatoltam egy tervet amit én használtam.Mindkét kábel típust ki lehet választani XE és XM csak két jumpert kell átdugni. BAT85 diódákat használtam hozzá.

xem1541.LAY
    
(#) kadarist válasza Bago hozzászólására (») Feb 20, 2013 /
 
A szabványos RS232-es portot nem lehet használni ilyen célra használni?
(#) Bago válasza kadarist hozzászólására (») Feb 21, 2013 /
 
Szerintem lehet, minden csak programozás kérdése. De az RS232 szabvány szerint működő portot hardveresen is illeszteni kell. ITT egy példa.
A Commodore 1541 IEC buszt hsznál. Leírás ITT.
Amúgy a C64-en van szabványos RS232 port, amit az USER PORT feliratú csatlakozón lehet elérni. A C64 BASIC rendszerében van gyári rutin és gépi kódú rutinokat is tartalmaz a ROM a port kezelésére.
(#) joci69 válasza san398 hozzászólására (») Feb 22, 2013 /
 
Köszönöm a segítségeket. Most jöjjenek a tettek. megépítem a csatlakozást, ha elakadok jelentkezem.
Következő: »»   2 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem