Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK terv ellenőrzése
 
Témaindító: Paso, idő: Okt 4, 2005
Lapozás: OK   8 / 199
(#) GrandF válasza PCB hozzászólására (») Aug 31, 2007 /
 
Okok
(#) sound.man hozzászólása Szept 1, 2007 /
 
Hali

Segítséget szeretnék kérni egy nyák tervben amit terveztem...... A ledek egy másik nyákon leszenek és lábelekkel lesz összekötve a két nyák... Szeretném ha valaki átnézné hogy jól terveztem-e meg de ha nem akko is szenvedtem vele és nem mást dolgoztattam... Amúgy a kapcsolás az működhet??? Nah előre is köszi
A kapcsolás http://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_hsz_119386.html?highligh...119386 van feltéve
(#) sound.man válasza sound.man hozzászólására (») Szept 1, 2007 /
 
A link nem sikeredett Kapcsolási rajz
(#) sound.man válasza sound.man hozzászólására (») Szept 1, 2007 /
 
Senki?? :no:
(#) titi válasza sound.man hozzászólására (») Szept 1, 2007 /
 
Ha mondjuk felraknád jpg-be a rajzot, talán többen reagálnának.
Nem mindenki használja azt a nyáktervezőt, amit te, ezért talán nem is tudják megnyitni.
(Én is Eagle-t használok.)
(#) PCB válasza sound.man hozzászólására (») Szept 1, 2007 /
 
Szia !

Sajna nem jó amit rajzoltál.

Hibák:

1. LF358 IC ( - ) tápja nincs bekötve
2. NE555 rosszul van bekötve 4 - 5 láb és annak hozományai.
3. R6 kétszer van, mintkettő ua
4. C3 is kétszer van, de ebből az egyik a C4

Jobb lenne ha nem ilyen felbukkanóban lennének az alkatrész nevek, hanem odaírnád fixen, az utolsó két hibát megspóroltad volna szerintem.

Üdv!
(#) sound.man válasza PCB hozzászólására (») Szept 1, 2007 /
 
Nah jó nekem ez a tervezés nem megy.... Pedig amúgy már megjavítottam egy pár erősítőt meg építettem is de tervezni azt nem nagyon tudok.... Amúgy azok amiket csak sima papíron csináltam azok mentek.... Nah mindegy kössz hogy átnézted
(#) PCB válasza sound.man hozzászólására (») Szept 1, 2007 /
 
Szia !

Azért ilyen hamar ne add fel !
Rajzolni kell, tanulni a hibákból, és sikerülni fog.
Senkinek sem ment elsőre.


Üdv!
(#) sound.man válasza PCB hozzászólására (») Szept 1, 2007 /
 
Alakítottam rajta egy kicsit....
(#) PCB válasza sound.man hozzászólására (») Szept 2, 2007 /
 
Szia !

Utólagos engedelmeddel, egy pár kötést a kapcsolás változtatása nélkül átrajzoltam, hogy rövidebbek legyenek a sávok.

Üdv!

02.LAY
    
(#) sound.man válasza PCB hozzászólására (») Szept 2, 2007 /
 
Kössz hogy megtervezted
(#) PCB válasza sound.man hozzászólására (») Szept 2, 2007 /
 
Szia !

Nem én.
Te tervezted, én csak 2-3 vonalon igazítottam, hogy rövidebb legyen. Kapcsolást nem néztem át, tehát minden úgy van ahogy azt te rajzoltad.

Üdv!

(#) sound.man válasza PCB hozzászólására (») Szept 2, 2007 /
 
A kapcsolát azt nem én terveztem hanem találtam... Szrintem összerakom is kiderül megy vagy nem
(#) a1356 hozzászólása Szept 13, 2007 /
 
Sziasztok! Van egy Nagyon durva kapcsolási rajzom aminek a nyákrajzához én kevés vagyok Ha valaki tudna segíteni h mégis h kezdjek neki azt nagyon megköszöném
(#) Balazs_555 válasza a1356 hozzászólására (») Szept 13, 2007 /
 
Szia!
Eagle-ben meg tudod rajzolni a schematic-ot (ezt a rajzot) és a program egy másik ablakban összepakolja ugyanazokat az alkatrészeket az összekötővezetékekkel 'összegumizva', ha kész vagy a rajzzal, csak átlépsz a másik ablakba, elrendezed az alkatrészeket (előtte érdemes lementeni + másolatot csinálni, mert az elrendezéstől függően lehet h az autotervező nem tudja 100%-osan megrajzolni), megnyomod az autotervező gombot, megadod a paramétereket, vezetőréteg szélessége, hogy 1 vagy 2 rétegen akarod-e megcsinálni, stb., és kész.
Persze ez nem biztos h elsőre sikerül, akkor az alkatrészeket értelemszerűen kell rendezgetni, és újrapróbálni.
Az Eagle demo verzióját le lehet ingyen tölteni, a demo korlát behatárolja a panel méreteit.
(#) a1356 hozzászólása Szept 14, 2007 /
 
Az a probléma h nekem meg van az Eagle,csak nem bírtam rájöni a használatára. ezért írtam meg ebbe a frumba h ha vki tud akkor segítsen!
(#) a1356 hozzászólása Szept 15, 2007 /
 
Mégis erőt vettem magamon és nekiültem... Kérlek titeket h véleményezétek h szerintetek jó-e? A piros pötyök az áthidalásokat jelentik!
(#) titi válasza a1356 hozzászólására (») Szept 21, 2007 /
 
Hali!

Még egy kicsit lehet rajta szépíteni, de arra már sajna most nincs időm.
Nézd át!
Ja, a tápcsatlakozót lehagytam (+9V, test), de szerintem azt már te is megtudod csinálni, ha nem, amint időm lesz, megcsinálom, de csak a jövő héten.
Remélem, nem néztem el semmit!
(ha mégis, az a siettség miatt van)

uhm.zip
    
(#) titi válasza titi hozzászólására (») Szept 30, 2007 /
 
Na, egy kicsit finomítottam rajta...

uhm.zip
    
(#) miklosch hozzászólása Nov 20, 2007 /
 
Nincsen meg véletlenül valakinek a csatolmányban található FD1 típusú ChipCAD által is forgalmazott 16F877-tel megvalósított fejlesztői környezet NYÁK rajza?

fd1.pdf
    
(#) uli hozzászólása Jan 26, 2008 /
 
Sziasztok!
Igazából lehet nem teljesen ide illik a kérdés, de nem akarok uj témát nyitni, bár lehet megérné. Szoval a vicsys féle akksitöltőről van szó. A nyákot kicsit ét kellett terveznem, mert életem első vasalásos nyákja lesz, és volt rajta pár nagyon szűk hely is. Nem akartam kockáztatni, ugyhogy kicsit átterveztem, és ahol nagyon szűk lenne, ott átkötéssel oldanám meg.
A segítséget abban szeretném kérni, hogy lenne-e önként vállalkozó, aki megnézné nekem, a nyákot nem-e terveztem el?
Nagyon hálás lennék Köszönöm szépen elpőre is : Uli

toltojpeg.jpg
    
(#) Norberto válasza uli hozzászólására (») Jan 26, 2008 /
 
Még jó, hogy nem nyitottál neki különtopikot
(#) orizon válasza uli hozzászólására (») Jan 26, 2008 /
 
Rakd már be ide a kapcsolási rajzot.
(#) uli válasza Norberto hozzászólására (») Jan 26, 2008 /
 
majdnem ott voltam, hogy nyissak uj témát de végülis nem tettem hajnalban már kicsit fáradtabb voltam a kelleténél. XD
bocsesz
itt a rajz:::
vagyis itt
kössze uli
(#) uli válasza Norberto hozzászólására (») Jan 27, 2008 /
 
egyébként tudod hoyg csodálkoztam, hogy eltűnt a hozzászólásom???? mondom magamban, annyira fáradt lettem volna, hogy valahovateljesen máshova raktam fel a kérdést?? aztán ugy 20 perc kereesgélés után eszembe jutott a kereső
(#) uli válasza uli hozzászólására (») Jan 27, 2008 /
 
na senki sem segít?
(#) elektrorudi válasza uli hozzászólására (») Jan 27, 2008 /
 
Az az igazság, hogy nem igazán lelkesítő a feladat...
A saját NYÁK-omat sem jutna eszembe így ellenőrizni az utóbbi 15 évben... !

A helyedben nem ezt a NYÁK-ot valósítanám meg, hanem az eredetit:
- vagy addig kísérleteznék a vasalással, amíg elfogadható nem lesz (tettem fel egy másik topic-ba egy képet, hogy 8mil széles vonalat is símán lehet vasalni).
- vagy fotózással csinálnám
- vagy keresnék valakit aki megtanít rá, vagy megmutatja, hogy kell csinálni (megcsinálja az elsőt).
(#) uli válasza elektrorudi hozzászólására (») Jan 27, 2008 /
 
kössze.
fotozásra nincs lóvém, sajna haveri körben nem érdekel senkit az ilyen fajta elektronika, kísérletezgetni... hát nem tudom....
uli
(#) elektrorudi válasza uli hozzászólására (») Jan 27, 2008 /
 
Pedig ez a jövő (d)...
Magad uram, ha szolgád nincsen (vagy nem jelntkezik...) :wave:
(#) kaqkk válasza uli hozzászólására (») Jan 27, 2008 /
 
Uli nézz el a nyák készítés kérdések topic-ba ott nagyon s
ok kérdésedre találsz választ .
És ne hidd hogy a fotózás drágább.
Következő: »»   8 / 199
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem