Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1706 / 3965
(#) sanykaraj válasza proli007 hozzászólására (») Jún 23, 2012 /
 
Nem fog változni a fesz stabil marad. ezt már teszteltem
(#) janikukac hozzászólása Jún 23, 2012 /
 
[sub][/sub][OFF]Nekem esetleg valaki nem akar segíteni?
(#) janikukac válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 23, 2012 /
 
Csak tippeket kérek, mert azt se tudom működik-e, műhelyezek nagyban, szóval tesztelésre időm nincs. Ha egy hozzáértő tudja mi a gép specifikációja típus alapján, és segítene, annak megköszönném. Ezért kértem a segítséget. Amúgy szerintem nem fog működni, de ki tudja?!
Üdv!
(#) kendre256 válasza Tarbur hozzászólására (») Jún 23, 2012 /
 
A nap mozgása egy síkban van. Ezek a síkok ugyan naponta változnak, de csak kis mértékben. Emiatt napkövetésre elegendő egyetlen síkban forgó szerkezet, aminek a tengelyét mondjuk 5-10 naponta megdöntöd egy kicsit. Nyáron havonta 3-4°-ot változik a nappálya síkja, tavasszal és ősszel a legnagyobb, akkor havonta 10° is lehet.
Ebben a dokumentumban a 8-9-10 ábra mutatja a nap mozgását.
(#) kokozo válasza janikukac hozzászólására (») Jún 23, 2012 /
 
Csak 1 tipp: Kapcsold be és megtudod működik e
Mellesleg ha bekapcsolod kiirja a proci sebességét ramját vinyó méretét és akkor googli haverunk segítségével meg lehet nézni hogy az sp megy e rajta, de ez csak 1 tipp.
(#) janikukac válasza kokozo hozzászólására (») Jún 23, 2012 /
 
Műkszik. Prociról info nuku, csak annyit mondhatok, hogy 32mb ram,1,5gigás harddisk..
(#) mate_x válasza janikukac hozzászólására (») Jún 23, 2012 /
 
Windows 95-nél nincs eszköz kezelő? Sajátgépre katt jobb gombbal/Kezelés. Ha van ilyen, akkor ott megnézhetsz mindent.
(#) janikukac válasza mate_x hozzászólására (») Jún 23, 2012 /
 
Hát ott néztem, de proci infó nincs. :S
(#) janikukac válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 23, 2012 /
 
Azt tudom, de ez még nem olyan. Van egy belső passwordja, azt meg kell adni, kíirja, hogy A Windows indítása... aztán kijön a logo egy idő után, aztán meg csak bedob.
(#) reloop válasza janikukac hozzászólására (») Jún 23, 2012 /
 
Szia! Nem akarok @-oskodni, de ezalatt már feltelepíthetted volna az SL-t és a szkóp programot. Mindenre tudnád a választ.
(#) janikukac válasza reloop hozzászólására (») Jún 23, 2012 /
 
De miről? Nincs itthon CD-m amire kiírhatnám, USB meg akkor még nem volt.

Simipi: gondoltam én is, mert megnéztem épp most. Na, majd akkor valamikor letesztelem.
(#) reloop válasza janikukac hozzászólására (») Jún 23, 2012 /
 
LAN esetleg?
(#) janikukac válasza reloop hozzászólására (») Jún 23, 2012 /
 
Holnap kipróbálom, jó ötlet.
(#) kokozo válasza janikukac hozzászólására (») Jún 23, 2012 /
 
Ha végképp nincs semmilyen adatbeviteli mód, akkor hex editorral megnyitod és a lapitapin meg begépeled
Gugli szerint:120 MHz Intel Pentium processor van benne.
(#) janikukac válasza kokozo hozzászólására (») Jún 23, 2012 /
 
Akkor az semmi..
(#) SzervízMacska válasza janikukac hozzászólására (») Jún 23, 2012 /
 
Nekem is van egy ilyen öreg masinám. Nincs benne cd, még hálózat se... De kellett az usb, amit PCMCIA bővítőkártya formájában lehetett beledugni. Ehhez viszont win 98 se kell minimum. Akkor fogtam a windows telepítőjét, becsomagoltam, majd feldaraboltam 1,44 megás fájlokra, hogy floppy lemezeken át tudjam a kis laptopra másolni. Utána egyesítettem a fájlokat és kicsomagoltam. Ez a mutatvány elvett egy napot az életemből, viszont több, mint tíz éve üzemel a masina. Mai fejjel, kihúznám a merevlemezt, s egy ide átalakító kábellel bedugnám az asztali gépbe a másolás idejére...
(#) sonicman hozzászólása Jún 23, 2012 /
 
Üdvözlök mindenkit!
Azért nyitottam ennek a kérdésnek új témát, mert többféle megoldás érdekel. Lehet drágább is, olcsóbb is, nem az számít, hanem hogy minél praktikusabb és biztonságosabb legyen.
Egy villanyszerelői próbalámpát szeretnék építeni. Az egészhez 2 db 230V-os jelzőlámpát (egy zöldet és egy pirosat) szeretnék használni. Ha 230V kerül a készülékre, akkor a zöld lámpa kigyulladna, ha 400V kerül, akkor pedig a piros jelző gyulladna ki. Így első hallásra egyszerűnek tűnik, de nem az.
A problémák a következők: Hogyan kössem be az izzókat? Hogyan döntse el az áramkör, hogy 230 vagy 400V van a mérőponton? Gondolkodtam relés megoldáson, mivel a relék kimenetére rátehetők az izzók és csak az az izzó kapja meg az áramot, amelyiknek világítania kell. Ha 400V-ot tennék a készülékre, akkor egy ellenállással lecsökkenteném a feszültséget a relének megfelelő értékre. De ha 400V kerül a 230-as (másik) relére, akkor leég. Tehát valahogy ki kéne iktatni a 230-as kört, ha 400V-ot kapcsolok a készülékre.
Gondolkodtam öngyógyulós biztosítékra is, hiszen ez egy próbalámpa és csak max 1 percig kap áramot.ű
De ha tudtok jobbat, akkor írjátok le.
Köszönöm előre is a segítséget.
(#) brato válasza sonicman hozzászólására (») Jún 23, 2012 /
 
Esetleg az nem elég ha sorbakötöd a két lámpát és a fényerő alapján döntöd el a feszültség értékét?
A legtöbb szakinál ezt láttam és működik a dolog nekik.
(#) barany165 válasza sonicman hozzászólására (») Jún 24, 2012 /
 
Tisztelt Sonicman! Sehogy! Ennyi elektronikai jártassággal inkább "gyenge"áramú témával kezdj! Mielőtt birkozógép lessz véletlen a barkácsolás eredménye! A vezetők érintése veszélyes!
Üdv!
(#) maestro válasza zolika60 hozzászólására (») Jún 24, 2012 /
 
Ha nem tudom, hogy melyik évben szólt hozzá valaki, akkor nézzem át egyesével az éveket mert le van korlátozva 100-ra? Ha meg a keresett személy havonta ír 100 hozzászólást, akkor tovább romlik a helyzet.

De ne frissítsenek! Így mindig előlről át kell nézni az egészet. Ha valakit érdekelnek a hirdetések, keres valamit az úgyis átnézi az összeset, nem csak az első oldalt. Aki meg minden nap megnézi, hogy van-e valami újdonság az nem szeretné megnézni újból az összeset, inkább elmegy a kedve az egésztől, mert csak időpocsékolás mégegyszer megnézni ugyanazokat a hirdetéseket.
(#) janikukac válasza SzervízMacska hozzászólására (») Jún 24, 2012 /
 
Az húzós lehetett. Nekem annyi floppym sincs már. De legalább én még tudom mi az. A fiatalok nagy része szerintem nem is látott floppyt. :smoke:
(#) SzervízMacska válasza janikukac hozzászólására (») Jún 24, 2012 /
 
Ha jól emlékszem, 130-140 floppy lemeznyi volt az anyag, de kettőnél több lemez nem kellett volna, ha idő közben bele nem pusztulnak a strapába. Kisebb programok teleportálásához ma is jól jöhet a módszer, tömörítésre és darabolásra az "arj" nevű programot ajánlom. De win95 alatt a Norton Commander for win95 is szóba jöhet.
(#) mps válasza janikukac hozzászólására (») Jún 24, 2012 /
 
Szia!
Egy kicsit bele szólok. Nekem egy 166MHz cerkás gépen megy a 98SE, szkóp és generátor programok biztosan futnak rajta. Szerintem az a Tiéden is elmenne. Ha akarod holnap elő szedem és megnézem az sp-t.
(#) janikukac válasza SzervízMacska hozzászólására (») Jún 24, 2012 /
 
Ez érdekes. Az tény, hogy elég izgalmas lehetett. Én csak inkább kis játékokat dobáltam át, azt is inkább CD-vel másik gépről.

MPS: megköszönném a segítségedet.
(#) Thomm hozzászólása Jún 24, 2012 /
 
Üdv Mindenkinek,
HEStore kínálatában kapható BC547 helyettesítésre volna szükségem SOT23 tokozásban, tudna nekem ebben valaki segíteni?
(#) rarobika hozzászólása Jún 24, 2012 /
 
Sziasztok!

Nekem a tranzisztorokkal kapcsolatban lenne kérdésem.

BD241 helyett BD241C ilyet
BC182B helyett BC182 ilyet
BC212A helyett BC212 ilyet

szeretnék használni/helyttesíteni. Ezt megtehetem?
Azt néztem az adatlapon, hogy az utolsó betűjelölés az a " Collector-Emitter Voltage" jelöli. Egy létező áramkört akarok újraépíteni.
A tranzisztoroknál, ez hogy működik? A nagyobb (VCEO, VCER)feszültség felé eltérhetek, de kisebb felé nem, vagy egyik irányba sem érdemes, hanem azt a jelölésűt kell beletennem, ami bele van tervezve.

Előre is köszi a választ.
(#) kormara hozzászólása Jún 24, 2012 /
 
Üdv!
Nekem olyan kérdésem volna hogy philips 742 rádiós erösitőt hozzá lehet-e valamivel kötni a számitógéphez?
Köszönöm!
(#) reloop válasza rarobika hozzászólására (») Jún 24, 2012 /
 
Szia! A nagyobb C-E feszültségtűrés nem okoz gondot.
A BC tranzisztoroknál az áramerősítésre utal a jel. A rajz ismeretében lehetne megválaszolni, hogy a kisebb erősítű megfelelő-e.
(#) reloop válasza kormara hozzászólására (») Jún 24, 2012 /
 
Üdv! Milyen csatlakozók vannak a hátulján? Ha nem tudod beazonosítani fotózd le.
(#) rarobika válasza reloop hozzászólására (») Jún 24, 2012 /
 
Itt a hobbielektronikán közzétett B5 erősítő Alkotó V3 verziót szeretném megépíteni.
Következő: »»   1706 / 3965
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem