Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Frekvenciaváltó 1-ről 3 fázisra
Lapozás: OK   5 / 26
(#) koboraram1221 válasza Pepu hozzászólására (») Jún 27, 2012 /
 
Hello, a freki váltóból kijön 3x400 volt. Tehát ha deltába kötöd akkor a motor csak 220 voltos fázisonkénti feszültséget visel el, viszont a csillagba már 380 mehet a tekercsekre, ha jól tudom rá is van irva a motorokra, hogy 220/380 D/Y, üdv
(#) bundyland válasza koboraram1221 hozzászólására (») Jún 27, 2012 /
 
De miért is jön ki 3x400v ha egyfázisú betápja van ?
(#) dcsabi válasza bundyland hozzászólására (») Jún 27, 2012 / 1
 
Pl: a bemeneti táp részben a tápegység egyben inverter is, ez mondjuk csinál 400V-t, innét már ugyanaz a helyzet, mint a 230V esetén, tehát a kimenetre akár a 400V is kimehet. A frekiváltó menűjében be lehet állítani a kimeneti feszültséget. Ha ezt 230V-ra állítjuk, akkor a 230V delta motor üzemeltethető...Sőt,a frekiváltó mutatja is az aktuális kimeneti paramétereket, pl, a feszültséget is.
(#) bundyland válasza dcsabi hozzászólására (») Jún 27, 2012 /
 
Még soha nem láttam olyan frekiváltót amelyik 1 fázisról csinálna 3x400v-ot, DE ez igazából nem jelent semmit ez új nekem. Tudsz egy tipust mondani amelyik tud ilyet?
(#) koboraram1221 válasza bundyland hozzászólására (») Jún 27, 2012 /
 
Én ezt a típust ismerem, és programoztam jópárszor egy fázisról megy max 700w ha jól emlékszem:
altivar 12
(#) bundyland válasza koboraram1221 hozzászólására (») Jún 27, 2012 /
 
Szerintem ez nem tudja a 400v-os háromfázisu kimenetet produkálni!
(#) koboraram1221 válasza bundyland hozzászólására (») Jún 27, 2012 /
 
Akkor lehet hogy én tudom rosszul, de az ziher, hogy az első dolga a frekvenciaváltónak ami egyfázisú, hogy egyen irányítja a 230V ot. Abból 324 volt körül jön ki, továbbá ha pufferelik akkor is nőhet. Sokat kelett tanulnom atv 12 belső lelki világáról
(#) bundyland válasza koboraram1221 hozzászólására (») Jún 27, 2012 /
 
Szerintem valami félrement! Én nem veled kezdtem el az
eszmecserét hanem dcsabival. Eddig amit írtál az szerintem mind rendben volt, egyetlen egyszer sem írtad hogy a tiéd 1x230v-ból csinál 3x400v-ot!
dcsabinak írtam hogy én még ilyet nem láttam hogy van előtte inverter ami előállítja az 1x230AC(315VDC)-ből
a 585VDC és utána ebből a 3x400v kimenetet.
És kértem ha tud egy ilyen típust írja már meg.
(#) kadarist hozzászólása Jún 27, 2012 /
 
Sziasztok!
Én sem ismerek feszültségemelős frekiváltót.
(#) koboraram1221 válasza bundyland hozzászólására (») Jún 27, 2012 /
 
Akkor elnézést
amugy én is irtam 3X400voltost (#1252804) -ba
(#) bundyland válasza koboraram1221 hozzászólására (») Jún 27, 2012 /
 
És tényleg! Bocsi mert előszőr a te írásodra reagáltam,
amire válaszolt dcsabi.
(#) Pepu válasza koboraram1221 hozzászólására (») Jún 27, 2012 /
 
Köszi a tippet, de ez a freki váltó is csak 3x230V-ot tud előállítani. Szóval, hogy miért jobb csillagba kötve mint delta-ba az továbbra is rejtély!
(#) kala1982a hozzászólása Jún 27, 2012 /
 
Egyenirányított , pufferelt 230V, az nem 320V?
(#) Stewe válasza kala1982a hozzászólására (») Jún 27, 2012 /
 
A 3×230V os fázisfeszültség az természetesen 400V-os vonali feszültséget jelent...
(#) bundyland válasza kala1982a hozzászólására (») Jún 28, 2012 /
 
De annyi! 0 és 230Vac egyenirányítva 320Vdc körül van
és ha van több fázisod akkor azok egyenirányítva 585Vdc
körül van.
(#) dcsabi hozzászólása Júl 8, 2012 /
 
Kérdezek tisztelt frekiváltósoktól:
Ezzel a modullal találkozott-e élőben valaki. Ugyanis modul szintű, egyszerű frekiváltókat keresek minimális szolgáltatással. Néhány vezérlésbe ilyeneket kellene beépítenem, vezérlésenként 3 motor független hajtása.
Eddig amit találtam és van is rendeltem is belőle (Kina...EDS700... 58$) Ennél nem tudom, hogy olcsóbban hozzáférhető-e. kérek rá árat, (Kina) ha érdemes vele foglalkozni. A szóban forgó berendezés ára nem bírja el az itthoni "piaci árú" készülékeket
(#) dcsabi válasza bundyland hozzászólására (») Júl 8, 2012 /
 
Én mint egy lehetséges megoldást vázoltam fel a 230V "megemelésére". Sok készülékkel találkoztam, viszont ezt a tényt nem néztem. Pontos típust nem tudok, kettő "gyanus eset". Egy Gerber (USA) ipari szabászgép ezekben 60KW a vákuum szivattyú motorja és egy fázisról megy a betápja. Fázis nulla ez 100%, 6 db ilyen gépet telepítettem és figyelni kellett a fázisok elosztását emiatt a hálózatból Ez tudtommal 3x400V-s (Baldor) motort hajt és azért frekiváltós, mert a teríték leszorítását így szabályozza. A másik egy szintén USA GE gyártmányú lámpafej gyártó automatából kiszerelt "cucc" ez 18Kw, 230V betáp és 3x400V kimenet. Ez kb 15 évvel ezelőtti eset. A súlya a berendezésnek kb 50Kg volt. Aztán szerintem a búvárszívattyúknál is használnak hasonló megoldást.
(#) Orbán József hozzászólása Júl 9, 2012 /
 
Fogadni mernék, mivel találkoztam magam is amerikai elektronikákkal, hogy 3 x 220V-ról van szó egy ott gyártott ipari berendezésnél - motor, frekiváltó.
Ezeket - frekiváltó - itthon csak fázis-nulláva tudjuk megtáplálni és egyes frekiváltókon - van a polcon nálam ilyen - fel is tüntetik azt a teljesítmény csökkenést, ami ezzel jár. Belátható, hogy egy 18kW-os motort nálunk sima 0-230V feszültségről és a frekiváltóval csak Paks párszáz méteres vonzáskörzetében érdemes használni a lekornyadó villanyoszlopok miatt. (üzemi 80A kb, induló áramot most nem számolunk fel)
A használtcikk piacon majdnem a fele kínálat 3 x 220V-os váltó és pár kW-ig el is látják a feladatukat.
Belátható, hogy az egy és 3 fázis egyenirányítása különböző terhelhetőségű és szűrésigényű egyenfeszültséget szolgáltat és a határteljesítményt melyikkel lehet elérni - gondolom én.
A legtöbb frekiváltónál, ami a mi feszültségünkre gyártódott, be lehet állítani a maximális kimenő feszültséget - nagyjából 250V maximumot.
Ezt lehet, érdemes hozzárendelni a névleges fordulatszám feletti vég frekvenciához.
(#) erbe válasza bundyland hozzászólására (») Júl 9, 2012 /
 
A legtöbb 3*400 V bemenetű tudna ilyent. A legtöbbnek van DC bemenete, 600-700 V egyenfeszültségre. 230 V-ból Greinacher feszültségkétszerezővel ezt könnyű elérni, a többi a frekiváltó dolga.
Most ne mondjátok, hogy ez nagy teljesítményen nem használható! Az egész csak dióda és puffer kérdése. 1,5 kW-ig ki is próbáltam, precízen működik.
(#) dcsabi válasza dcsabi hozzászólására (») Júl 13, 2012 / 1
 
Nos megoldottam magam problémáját. Meg is rendelem a cuccokat hozzá, (meguntam a FET és az IGBT "durrogtatást") A PS21564, 21069 és a PS22056 + MC3Hpac. Ez így elsőre 5-8e között megállhat 1,5Kw-ig. Igaz p@r@sztv@kításra nem igazán jó, de a dolgát szerintem elvégzi. Szoftver is van hozzá segédletnek. Ez itt egy komolyabb változat, a mellékletben, először kicsiben kezdem...Ha ennyire tudatlam voltam, hogy csak én nem tudtam, (erről) akkor elnézést az ismétlésért. Ha legalább egy valakinek segítettem, akkor itt a helye...
(#) kala1982a hozzászólása Júl 24, 2012 /
 
Most jutottam oda, hogy megvannak az alkatrészek az alábbi frekvenciaváltóhoz. Elkezdtem a paneleket tervezni.
A rajz nem hibás a stabilizátor ic-knél? A 15 voltos rész mintha rövidre lenne zárva. A nyíllal jelölt részt inkább nem kötöm be.
(#) Stewe válasza kala1982a hozzászólására (») Júl 24, 2012 /
 
A csatolmány valahol elveszett...
(#) kala1982a válasza Stewe hozzászólására (») Júl 24, 2012 /
 
Lemaradt pótlom. A kék nyíllal jelölt résznél, a D6 dióda és a C6 kondi csatlakozása az még a IC 18-as lábára is rámegy ugye?
(#) bundyland válasza dcsabi hozzászólására (») Júl 24, 2012 /
 
Nekem is eldurrant(robbant) már pár meghajtó is IR2233 és 50A es IGBT-k és én is most hasonlóba fogtam csak IRAM modullal és MC3PHAC-al. Ha nem nagy kérés mindenképpen számolj be az eredményről esetleg egy rajz is érdekelne ha máshogy nem is privátba. Nekem már elvileg kész volna csak a nyákot kell fotoznom.
(#) Stewe válasza kala1982a hozzászólására (») Júl 24, 2012 /
 
Minden arra mutat, hogy hiányzik a kapcsolatot jelölő pötty.
(#) kala1982a válasza Stewe hozzászólására (») Júl 25, 2012 /
 
Akkor oké Köszi.
(#) bundyland hozzászólása Aug 13, 2012 /
 
Sziasztok!

Szerintetek jó ez a MC3PHAC kimenet. Nem teljesen értem hogy egy hullám periódus alatt miért van vezérelve az alsó és a felső IGBT is. Ugyan nem egy időben csak egy hullámon belül. Aki látott már ilyet legyen kedves ránézni. 10KHz és negativ PWM jel.

mc3phac.jpg
    
(#) kadarist válasza bundyland hozzászólására (») Aug 13, 2012 /
 
Menj lejjebb a frekivel (4 kHz) és úgy nézd. Ráadásul a 3 fázisú hídnál nem az összetartozó alsó és felső kapcsolók tartoznak össze, hanem átlósan.
(#) bundyland válasza kadarist hozzászólására (») Aug 13, 2012 /
 
Az miért jobb ?
(#) kadarist válasza bundyland hozzászólására (») Aug 13, 2012 /
 
Kisebb frekin szebb a jelalak, meg a gyakorlatban elég a 4 kHz. Tehát a lényeg az, hogy kereszt irányban keresd a párokat.
Következő: »»   5 / 26
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem