Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » PIC - Miértek, hogyanok haladóknak
Elég nehéz egy iyen kérdésre válaszolni, amikor sem a típust, sem a használt szoftver eszközöket nem nevezeted meg.
Ha pl. linker scriptet használsz (C nyelvnél biztosan, assembly-nél opcionális) és DEBUG módban fordítasz, akkor automatikusa lecsíp a memória végéről a debugger számára (a linker scriptben "protected" lesz). RELESASE módban nem csinál ilyet. Idézet: „C18 -cal 2k -s PIC-re??” Fogalmam sincs, hogy: 1. Milyen PIC-et hasznal az OP 2. kWord-ben vagy kByte-ban adta-e meg a meretet 3. RAM-rol avagy program memoriarol ir Na jo, majd meglatjuk mikor pontosit (Amugy van 2k szavas (prog.mem) 18F...)
Köszönöm! MPLAB-ban (bár ezt említettem) ASM-ben 16f628-at programoztam. DEBUG módban volt, de ez nem szúrta ki a szememet. Mégegyszer köszi, ez volt a baj.
Pic azért is lenne jó, mert tanuljuk. Amúgy 6 bites hangra gondoltam, a jomox xbase09 -ben 6 bites hangok vannak, és 2 pic látja el a feladatot, más kérdés hogy az nem hangmintás nekem ez meglenne fejelve egy torzítóval meg még egykét finomsággal. kihagytam, külsőleg is szeretném majd vezérelni egy sequencerel. De ez már nagyon kihegyezett verzió, Először csak léptetőgombbal működjön a léptetés, az a lényeg meg a gomblenyomásra a hangminta megszólaltatása. Első kettő hangminta amit használnék majd, az utolsó meg a 6 bitesnek mondott lábdob.
http://www.youtube.com/watch?v=5sq-L2SnTUA ehhez hasonlót akarok majd.
6 bites hang mellé minek még torzító is? Torz lesz az alapból is
8 bitnél még nem észrevehető ha savszűrt.
Most sem tudok mást mondani. Nem fér bele a PIC-be a minta. Más megoldást kell találni annak tárolására. A 6bites hang 64 diszkrét feszültségszintet tud leképezni, ez minden, csak nem hifi, talán még hangnak sem nevezhető, csak zajnak. A 8bit is csak szokol lenne. Először 16bitet is említettél...
Mindegy, a minta tárolására külső memória kell, a többit meg lehet oldani PIC-el. A problémát abban látom, hogy ha ezt nem tudod magadtól, akkor hogyan fogod leprogramozni?
Ezt a "6" bitet honnan vetted? 16 bites a mintad, ld meg a mellekelt screenshot-ot...
16 bites hangmintáim vannak, amit 6-8 bitbe kéne berakni. http://cyberiaplanet.com/Studio/Synthesizers/Jomox/XBase09/XBase09Engl.pdf van benne amúgy 8 bites sample is.
Iskolába a többire kérek segítséget egy tanártól, de magát a megtervezést sajnos nem vállalja be
Utólag át lenne alakítva a minta 6, 8 bitesekre, Meg nem is ezek mennének rá.
Akkor szerintem próbáld ki, hogy hogy fog szólni az a 6-8 bites minta... Számítógépen szépen átkonvertálod a kívánt frekvenciára és bitmélységre, és meghallgatod. Ha még mindig tetszik, lehet építeni az áramkört.
8biten bejön.
sziasztok,
nem tudjátok, hogy miért nem látja a mikroprog suite a pickit2-t? Elméletileg a driver fent van.
Feltehetőleg azért, mert az egy másik programozó készülékhez való, nem a PICkit2-höz. A PICkit2 kezelőprogramja innen tölthető le.
Hello!
Elektromos autó építésbe fogtam. A pwm- jelet, egy PIC szolgáltatja. A gázbowden, egy elektromos bicigli hall elemes gázkarjára van kötve. Eddig minden remekül passzol is. De a gázkar kimenete 1.8V-4.1V-ig megy. Arra gondoltam, hogy a pic referenciapontját, el kellene tolnom, 1.8V-ra, akkor már 0-ról indulna. Ezt hogyan kell kivitelezni? Az Uref-lábat egy trimmerrel eltolom 1,8V-ra és bemenetre állítom? Kell még valamit állítani?
A programban az 1,8V-hoz tartozó AD értéket rendeld a nulla gázálláshoz(PWM 0%), a 4,1V-hoz tartozót a teljes gázálláshoz(PWM 100%) és kész. Így is megfelelő lesz a felbontás és nem kell mindeféle referenciákkal bajlódni.
Ebben igazad van, de már érdekel is, ez a referenciás dolog.
Na valaki nem segítene?
Google barátoddal nem vagytok beszélő viszonyban? Bővebben: Link
Nem igen. Amúgy köszi szépen
Szia!
Watt javasolt egy megoldást, szerintem úgy is jó lenne, de ha ragaszkodsz a Te elképzelésedhez, akkor a leírtak szerint működik a dolog. Az állításnál természetesen be kell állítani, hogy külső referenciát használsz! Ha már ennyire "tutira" mész, akkor viszont a felső referenciát is beállíthatnád 4,1 V-ra és akkor a teljes tartományt fel tudod használni! Steve Idézet: „Ha már ennyire "tutira" mész, akkor viszont a felső referenciát is beállíthatnád 4,1 V-ra” Ez nem feltétlenül valósítható meg. Pl.: a 18F4550 adatlapja azt írja, hogy a VRefH-VRefL legalább 3 V-nak kell lennie, ha Vdd > 3V. Valamint a VRefL legfeljebb Vdd-3V lehet. Ezek az értékek kontrollerenként különbözhetnek, az adatlapban ellenőrizni kell, hogy a kiválasztott uC analóg egysége mit vár el a megfelelő működéshez.
Köszönöm a választ. Hát újra neki vágtam az MPLAB-nak...
A PicKit2 program jól fut tudok is vele égetni. De ne jövök rájönni, hogy miért nem tudok debug-golni. (Unabled to enter debug mode) üzenetet kapom. Kérhetnék ebben is egy kis segítséget?
Nem minden PIC-et lehet debuggolni. Nézd meg az adatlapban, vagy az PMLAB támogatói listájában.
Idézet: Az MPLAB Configeure/Select Device menüben kijelzi (zöld, sárga, piros), hogy a kiválasztott mikrovezérlőt milyen eszközzel (PICkit2, PICkit3, ICD2, ICD3, stb) lehet debugolni. Ha piros jelzés van a PICkit2 mellett, akkor érthető a dolog. „Unabled to enter debug mode üzenetet kapom” Idézet: „Ezek az értékek kontrollerenként különbözhetnek, az adatlapban ellenőrizni kell, hogy a kiválasztott uC analóg egysége mit vár el a megfelelő működéshez.” Ezzel természetesen egyetértek ( ez az alap! ), de nem írta, hogy milyen kontrollerrel dolgozik. Ha már "ilyenekkel" foglalkozik, akkor reméltem annyira rutinosnak, hogy az adatlapot is megnézte ( mint ahogy utalt is rá az alsó határral kapcsolatban ). Elnézést kérek, ha félrevezető voltam. Steve
Sziasztok!
Adott egy PIC-ből egy műveleti erősítőből, egy tápból és egy mérendő feszültségből álló áramkör. A mérendő feszültség megy a műveleti erősítőre, majd a műveleti erősítő kimenete csatlakozik a PIC ADC bemenetére. A műveleti erősítő és a PIC is csillagpontosan csatlakozik a táphoz, hogy ne zavarják egymás feszültségét. Viszont nem tudok rájönni, hogy a mérendő feszültség negatív pontját hova a legjobb kötni? A műveleti erősítő gnd lábára(mert ehhez képest erősít), a PIC gnd lábára(mert ehhez képest mér), vagy a csillagpontba? A PIC a saját tápfeszültségét használja referencia feszültségként. A választ előre is köszönöm. Üdv, mate_x
Szerintem először tisztázni kéne, hogy a hogyan viszonyul egymáshoz a két áramkör (mérő és mért) tápellátásilag.
Az egyik fő opció, hogy a földjeik a mérési ponton kívül is közvetlenül össze vannak kötve (mondjuk mert közös a tápjuk, egy áramkör részei), a másik, hogy a földjeik közvetve vannak összekötve (mondjuk mert két külön fémházas dobozban laknak, és a fém házak és az áramköreik földje össze van kötve, a fém házak pedig le vannak földelve, így a védőföldelésen keresztül közös földpotenciálon vannak), a harmadik, hogy legalább az egyik (vagy mindkettő) áramkör földje teljesen el van szeparálva, azaz földfüggetlenek. |
Bejelentkezés
Hirdetés |