Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kondenzátor
 
Témaindító: Alba, idő: Nov 30, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   51 / 98
(#) speed008 válasza kadarist hozzászólására (») Júl 27, 2012 /
 
Alapjában a szűrésre zavarszűrőt, egyéb használatra impulzuskondenzátort használnak?
(#) kadarist válasza speed008 hozzászólására (») Júl 27, 2012 /
 
Ez azért így elég sommás felsorolás és nem pontos. Impulzustűtő fóliakondenzátorokat kapcsolóüzemű, transzformátort használó tápegységekben használnak impulzusfeszültség-korlátozásra meg rezonáns elemként a tekerccsel párhuzamosan.
(#) speed008 válasza kadarist hozzászólására (») Júl 27, 2012 /
 
Köszönöm a kimerítő választ!
(#) -balint01- hozzászólása Aug 2, 2012 /
 
Hali mindenkinek!
Azzal a kérdéssel fordulok hozzátok hogy akinek van eladó 35nf kondenzátor-ja az kérem jelezze!
Ami elvileg 4000v-t kibír
akinek van legalább 4000v teljesítményű kondija az szoljon
(#) e-chipmunk hozzászólása Aug 3, 2012 /
 
Üdv!
Kicsit megakadtam Tantál elektrolit kondi ügyben! VAn egy pár smd tantál elko kondim és nem tudok rájönni, hogy mik a feliratok rajtuk! Az egyiken ez áll: 107J 22f02 Szerintem ez azt jelenti, hogy10*10 a -7.ed F, tehát 1uF, de mi a többi jel?
A másikon ez áll: A106D u13H, ez akkor egy 10µF lenne?
van még, az 226 25V, ez 22uF
és van olyan, hogy 220-10L AN, sztem ez is 22uF, meg van egy olyan, hogy 100-16L B5, sztem ez meg 10uF!?
Kérlek segítsetek! Kerestem már többfele is meg gugliztam is, ezt azt találtam, de nem tudok rájönni!
(#) speed008 válasza e-chipmunk hozzászólására (») Aug 3, 2012 /
 
Üdv!
Nem egészen így van ahogyan írtad.
107J=100µF a többi karakter csak tűrés és egyéb fesz infót jelöl.
106D=10uF
226=22uF
220=22pF
100=10pF
Egyébként a Segédprogramok vagy egy nagyon jó számoló ilyen a feladathoz itt
(#) e-chipmunk válasza speed008 hozzászólására (») Aug 3, 2012 /
 
Ó nagyon köszönöm! Azért iram a107jre, hogy 1uF, mert az találtam pdfben, hogy annyi 0kell még a nulla után, vagy valahogy így számoltam. Érdekes! Köszi a linket!
Megnézed, 4. oldalBővebben: Link
(#) e-chipmunk válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 3, 2012 /
 
Igazság szerint elég nagy kondik, ezért sztem lehet 22µF-os. Arra gyanakszom, hogy a 226-os és a 220-as ugyan az. Nem egy gyártótól van és szerintem a jelölés más, de az érték ugyan az, viszont mérni meg nem tudom. Szerinted??
(#) e-chipmunk válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 3, 2012 /
 
smd tantálból 100nF-os a legkisebb, amit boltban találtam
(#) speed008 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 3, 2012 /
 
Szerintem és a program szerint jó.
Az első két jegy az érték, a harmadik a szorzó. Eszerint 22*(10 a nulladikon=1)=22*1=22p
Bár lehet, hogy tévedek?
(#) speed008 válasza e-chipmunk hozzászólására (») Aug 3, 2012 /
 
A 3. karakter a nullák számát jelöli pikoF ban.
(#) Teaway válasza e-chipmunk hozzászólására (») Aug 4, 2012 /
 
Ha "D" méretűek, akkor:

220-10L AN: 220µF/10V
100-16L B5: 100µF/16V
(#) dobiedvin hozzászólása Aug 6, 2012 /
 
Egy 12V-os dc motort szeretnék olyan adapterről működtetni mely túláramvédelemmel van ellátva, ezért nem indítja el, mivel a motor hirtelen 10 A-t is kér, vagy többet... Ha akksit tettem közbe akkor minden jól ment, az adapter töltötte a motor által levett eneregiát. Namost ha én akksi helyett egy 2F-os 11V os "kondenzátorpakkot" tennék be akkor képes volna elindulni a motor?
Köszönöm ha válaszoltok.
(#) zolika60 válasza dobiedvin hozzászólására (») Aug 6, 2012 /
 
Egyszerűbb egy soros ellenállás a motorra, ami korlátozza az induláskori áramot. Amikor felpörgött rövidre zárod.
(#) dobiedvin válasza zolika60 hozzászólására (») Aug 6, 2012 /
 
De mivel lehetne, megoldani azt hogy rövidrezárjon?
Igazábol jó lenne egy un.: finomindító? A rövidrezárást én nem tudom megoldani, mert rengeteget lenne kapcsolgatva ez a motor, mivel egy ajtót nyit és csuk.
(#) kadarist válasza dobiedvin hozzászólására (») Aug 6, 2012 /
 
A szilárdtestrelé elég jó megoldás, ha sűrűn kell kapcsolgatni. Vannak egyenfeszültségről működő típusok is.
(#) feccus hozzászólása Aug 6, 2012 /
 
Sziasztok!

Egy sztereó erősítő tápjába szeretnék kondit venni,csak nem tudom hogy melyiket: vagy jamicon 10000µF/50v rad. 25x50mm,vagy pedig samwha 10000µF/50v rad. 30x45mm. Szerintetek melyik lenne jobb?
Ezek gondolom nem egy termetes méretűek,lehet hogy jobb lenne egy hasonló kapacitású vaskosabbat venni,vagy pedig megfelelnek ezek is?
(#) kadarist válasza feccus hozzászólására (») Aug 6, 2012 /
 
Szia!
Teljesen mindegy, oda jó lesz mindkettő fajtájú.
(#) dobiedvin válasza kadarist hozzászólására (») Aug 7, 2012 /
 
És ez a relé megakadályozná azt is hogy a túláram miatt blokkoljon az adapter?
Megírnád hogy milyen adatokat kell néznem ha venni akarok? Sajnos nekem újként hangzik ez az alkatrész.
Köszi
(#) feccus válasza kadarist hozzászólására (») Aug 7, 2012 /
 
Köszönöm.
Akkor nem lesz gond az sem hogy vékonyka és nem olyan nagy vastag izmos kondi?
(#) kadarist válasza feccus hozzászólására (») Aug 7, 2012 /
 
Más technika alapján készítették más anyagokból. Ezért lehet a méretkülönbség.
(#) kadarist válasza dobiedvin hozzászólására (») Aug 7, 2012 /
 
Túláram ellen biztosítékot vagy kismegszakítót használj. Keresgélni, érdeklődni kell a szilárdtestrelé tekintetében, de egy erősebb MOSFET-el is meg lehet oldani az átkapcsolást.
(#) feccus válasza kadarist hozzászólására (») Aug 7, 2012 /
 
Köszönöm.
(#) dobiedvin válasza kadarist hozzászólására (») Aug 7, 2012 /
 
Hát csoda történt, mert elindította minden nélkül is a motort az adapter, mivel mire beszereltem annyi vékony kábelen, meg végálláskapcsolón stb. megy keresztül, hogy nem kapja meg az adapter az indító terhelést, teljesen.
Azért köszönöm a segítő szándékot.
(#) Mocskos hozzászólása Aug 15, 2012 /
 
Sziasztok,

Van egy pár orosz (MGBO és MGBL), és egy pár REMIX (c3012 és KCMP, KCP) kondim. A rajtuk feltüntetett maximális feszültség egyen, vagy váltóáramra vonatkozik ?
(#) kadarist válasza Mocskos hozzászólására (») Aug 15, 2012 / 1
 
Szia!
Egyenfeszültségűek a feszültségtűrési adatok, ha külön nincs jelölve a váltakozófeszültségű adat.
(#) Mocskos hozzászólása Aug 15, 2012 /
 
Köszi!
(#) elektroncso hozzászólása Aug 16, 2012 /
 
Sziasztok nekem egy olyan táblázatra lenne szükségem amiben a kondenzátoroknak az értékei vannak sorban feltüntetve.Tudjátok úgy mint az ellenállásoknál is van.
(#) kadarist válasza elektroncso hozzászólására (») Aug 16, 2012 /
 
Szia!
Keresd úgy, hogy capacitor values.
(#) elektroncso válasza kadarist hozzászólására (») Aug 16, 2012 /
 
Bocs de nekem erre nem dobott ki semmit,csak egy rendőrt.
Következő: »»   51 / 98
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem