Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapcsolási rajzot keresek
 
Témaindító: Kallai Csaba, idő: Márc 11, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   204 / 375
(#) saraha hozzászólása Aug 19, 2012 /
 
De az az morgo
Köszi fiúk.
(#) morgo válasza saraha hozzászólására (») Aug 19, 2012 /
 
Szívesen.
Az Elektor oldaláról lehet letölteni :yes:
(#) saraha válasza morgo hozzászólására (») Aug 19, 2012 /
 
Én azt hittem,hogy azért fizetni kell.
(#) morgo válasza saraha hozzászólására (») Aug 19, 2012 /
 
Nem komplett folyóiratot kell letölteni, hanem a keresőbe beírod, hogy mit keresel, aztán töltöd is... Regisztrálni viszont kell.
(#) qvasz2 válasza saraha hozzászólására (») Aug 19, 2012 /
 
Itt a link. Viszont már csak regisztráció után enged letölteni !Bővebben: Link
[OFF]A tárhely nem az enyém, én is innen az oldalról szedtem
(#) Sebi válasza saraha hozzászólására (») Aug 19, 2012 /
 
És itt a másik két fejezete a cikknek, talán nem haszontalan...

part2and3.pdf
    
(#) frici.hu válasza kadarist hozzászólására (») Aug 19, 2012 /
 
Ha így jobban tetszik Overload.. a lényegen nem változtat, de legalább annyit segít, mint ti!
(#) proli007 válasza frici.hu hozzászólására (») Aug 19, 2012 /
 
Hello!
A HS500-ban volt hasonló áramkör, egy relé túlfeszültség esetén lebontotta a hangszórót, és egy ellenálláson keresztül szólt tovább. De lehet a ruszkiban "triac-os biztikiverő" van.

"..de "aki csak okoskodni" akar inkább ne írjon, ha nem muszáj! " ezek szerint neked sem szabadna írnod..
üdv! proli007
(#) frici.hu hozzászólása Aug 19, 2012 /
 
*
Én arról az elektronikáról beszélek ami az orosz S30-asban feszengett, 2-3 cuki narancssárga tranzisztor volt benne és csak annyit tett, hogy túlvezérlésnél világított a led. A HS500-as szériában én nem találkoztam semmilyen elektronikával a hangváltón kívül, HS510-esem és HS511-esem is volt (Orionról beszélünk ugyebár).
Sajnos ez sem vitt közelebb a kütyühöz .
(#) frici.hu válasza proli007 hozzászólására (») Aug 19, 2012 /
 
Legyen a HS500-ban ilyen, de attól még nem S30-as elektronika, én pedig azt keresem!

http://retronom.hu/node/19647
(#) frici.hu válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 20, 2012 /
 
Akkor leírom mindenki számára érthetőbben:
Az Orosz gyártmányú S30-as hangfal túlvezérlésjelző elektronikájának rajzát keresem! Nem alternatívát, nem egy erősítőbe építhető verzióját, nem relével kiegészített áramkört, nem egy "olyasmi" áramkört, hanem a konkrét kapcsolást, ha nincs meg senkinek akkor nincs. Egyébként nagyon nem ugyanolyan a kapcsolás, mivel az Orosz áramkör nem igényelt külön tápfeszültséget, hanem magának állította elő és a hangfalban helyezkedett el, nem az erősítőben. Elnézést, hogy félreérti bárki, ha egy konkrét áramkört keresek és, hogy véletlen félreírtam a nevét.
A megrovást pedig tisztelettel elutasítom és figyelmen kívül hagyom!
Idézet:
„Köbzoli, láttam a clip-áramkörös topikot, mivel erről jutott eszembe, hogy ezt a kapcsolást hosszú évek óta vadászom már. Megjegyzem, ha valaki pl a Suzuki kapcsolási rajzát keresné az biztos nem elégszik meg a Ladáéval csak azért, mert hasonlít rá.”

Üdv: Frici
(#) frici.hu válasza frici.hu hozzászólására (») Aug 20, 2012 /
 
Időközben egy félig orosz barátom besegített nekem, s hogy ne maradjon megoldatlanul a kérdés küldött egy rajzot az S-90-es hangfal elektronikáról, emlékeim szerint ugyanez a kapcsolás van az S-30-asban is.
"Köszönöm a segítő szándékot!"
(#) lali22 hozzászólása Aug 20, 2012 /
 
Sziasztok én a robogómra szeretném megcsináln azt a dolgot, hogy a féklámpa necsak egyszerüen világitson hanem gyorsan rebegjen mint az uj fajta autóknál
(#) frici.hu válasza lali22 hozzászólására (») Aug 20, 2012 /
 
Ha akkuról működik a féklámpa akkor egy NE555-ös időzítőt javasolnék egy fettel megtoldva.
Arra figyelni kell mindenképp, hogy a féklámpa általában test-re zárással kapcsol.
(#) lali22 válasza frici.hu hozzászólására (») Aug 20, 2012 /
 
Szia igen a testre kapcsol és neked van ilyen kapcsolási rajzod?
(#) frici.hu válasza lali22 hozzászólására (») Aug 20, 2012 /
 
Nincs, de ha kicsit körbenézel, mondjuk indexvezérlés vagy ilyesmi akkor biztosan találsz ilyet, az időzítés kiszámolásához pedig van itt fent egy program az NE555-höz.
(Ennyit tudtam segíteni egyenlőre.)
De mégis találtam neked közben: Bővebben: Link
Lap alja körül NE555-el van egy kapcsolás, csak az időzítést kell megváltoztatni szerintem.
(#) lali22 válasza frici.hu hozzászólására (») Aug 20, 2012 /
 
Köszönöm!
(#) frici.hu válasza lali22 hozzászólására (») Aug 20, 2012 /
 
Szívesen! Jó munkát hozzá!
(#) .colin válasza frici.hu hozzászólására (») Aug 22, 2012 /
 
Üdv!
Keresem a jvc rx-230r kapcsolási rajzát. A hangerő potival vannag gondok.
(#) vilmosd válasza .colin hozzászólására (») Aug 22, 2012 /
 
(#) .colin válasza vilmosd hozzászólására (») Aug 22, 2012 /
 
Köszönöm!
(#) .colin válasza .colin hozzászólására (») Aug 22, 2012 /
 
Letöltöttem kicsomagoltam megynyitottam és kiirta a Reader hogy egy két képet nem tud betölteni. És az kellene amit nem tud betölteni.
(#) tornadoplus hozzászólása Aug 22, 2012 /
 
Sziasztok!

Másodszor indítom a témát, mert eddig sajnos nem kaptam segítséget.
Yamada H6000 2.1-hangfalam szenved. A mélynyomó és a 2 magas sugárzó halkan és enyhén torzan szól. Találtam egy ellenállást egy dióda mellett, ami leégett. Sajnos emiatt a színkód nem látható. A nyák is elsötétült, így szúrt szemet . Szeretnék kérni kapcsolási rajzot és segítséget.
Mellékelem a panelről készült fotót.
Köszönöm szépen!
(#) KILLER0815 hozzászólása Aug 22, 2012 /
 
Sziasztok
Ágota DS-150 típúsú erősítőhöz keresek kapcsolási rajzot tud valaki segíteni nekem?
(#) qvasz2 válasza tornadoplus hozzászólására (») Aug 23, 2012 /
 
Ha igaz, akkor az a zéner előtét ellenállása. Tudni kéne, hogy hány voltos a zéner (rá van írva), és hogy mennyi a beérkező fesz (meg kell mérni), és ezután méretezhető az ellenállás.
(#) DJanosi hozzászólása Aug 23, 2012 /
 
Üdv! Keresek egy kapcsolási rajzot professzionális stereo
mikrofonhoz!
(#) dukai.mihaly46 hozzászólása Aug 24, 2012 /
 
G-48-015A DC-AC 12V-220V inverter mérési rajzot keresek.Ugyanis vettem egy ilyen invertert és ha bekapcsolm a povert ,kiveri a biztositékot,ha kikerülöm a biztositékot akkor sipol és ha kiveszem a puffert nemtudok mérni mert nincs rajzom.Ezért kérem ha tudna valaki segiteni,meg köszönném!! tisztelettel:dukai.mihaly46
(#) Davidd hozzászólása Aug 24, 2012 /
 
Üdv mindenkinek! Kapcsolási rajzot keresek mms460 5.1 multimedia speaker system rendszerhez. A probléma az hogy van mikor rajon a mélynyomóra egy búgás, utanna elmúlik magától az időtartama relativ.
(#) HA3GX hozzászólása Aug 26, 2012 /
 
Sziasztok,

ennek a kapcsolási rajzát keresem. (mini stroboszkóp)
(#) kokozo válasza HA3GX hozzászólására (») Aug 26, 2012 /
 
Szia ! Utolsó fülnél nem nézted? (Schematics)
Bővebben: Link
Következő: »»   204 / 375
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem