Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Órák csőből - Nixie, VFD, stb.
Lapozás: OK   5 / 23
(#) (Felhasználó 20218) válasza Pali79 hozzászólására (») Jún 15, 2012 /
 
Szia!
A gondjaid megoldásához erősen képzetlen vagyok, de egy ötletem van. Pár éve szükségem volt maxim IC-kre amiket sehonnan sem sikerült megszereznem itthon. Egy barátom tanácsára regisztráltam a maxim oldalán és kérelmeztem "sample" darabot, amit teljesen ingyen el is küldtek egyenesen a taiwani gyárból, kb 3hetet kellett rá várni. Hihetetlen, de nekem bejött, egy próbát megér.
(#) Pali79 válasza (Felhasználó 20218) hozzászólására (») Jún 15, 2012 /
 
Szia! Ez nem rossz! Köszi a tippet!

Idézet:
„A gondjaid megoldásához erősen képzetlen vagyok”


Nekem is hasonló gondjaim vannak...
(#) didyman válasza (Felhasználó 20218) hozzászólására (») Jún 15, 2012 /
 
..És erről az ingyenes rendelősdiről van egy külön téma. Lényeg a lényeg, alapvetően nem kéne a termékminta lehetőséget ingyenes fejőstehénnek tekinteni, az nem a kisamatőrök lelke üdvére van kitalálva, hanem fejlesztők, várható nagy tételes megrendelők kedvéért. Tipikus az "áh, csak egy pár darabot kérek, mit számít az" mentalitás, ami azért még néhány ezer hasonló gondolkodású kollégával már egészen szép mennyiséget ad össze, aztán ha ez elkezd mérhető is lenni a profit nélküli mintaszórás, akkor egyszercsak elmúlik az ingyenes termékminta, meg a kánaán. Jó lenne ezt a lehetőséget valóban beszerezhetetlen eszközökre, vagy egyszerűen csak arra fenntartani, amire való. Számos ismert cég szállít kedvező postaköltséggel, jó áron alkatrészeket kis hazánkba, legyen annyi tekintet bennünk, hogy ennyit áldozzunk egy elérni kívánt cél érdekében.
Tisztelettel.
(#) Pali79 válasza didyman hozzászólására (») Jún 18, 2012 /
 
Jogos! Én is épp ezért keresek olyan megoldást, amit utána az itthon kapható alkatrészekből meg lehet csinálni.
(#) Hp41C válasza Pali79 hozzászólására (») Jún 18, 2012 /
 
Szia!

Helyettesítésekről:
- MAX628CSA tulajdonképen egy H-híd, aminek a cső fűtését kell vezérelnie. A maximális áram ismeretében egy L293 , L298 vagy valami hasonló. Esetleg a kontroller 4 kimenetéről 4 db tranzisztort vagy fetet vezérelni.
- DS1629: DS1307, PCF8583, MCP7940. A programot módosítani kell.
- MAX771CSA: MC33064, az adatlapjában található példa 28V -ra.
- MAX6921AUI: 2 db 74HC595 és két szintillesztő.
(#) lazi1234 válasza didyman hozzászólására (») Jún 18, 2012 /
 
A profittal mi van?
Ha valaki nem tud beruházni egy fejlesztésbe annak ellenére, hogy "Számos ismert cég szállít kedvező postaköltséggel, jó áron alkatrészeket kis hazánkba,", az nem fejlesztő.
Semmivel nem különb a "csóró, kispénzű" amatőrtől.

És nem elfelejteni azt az apróságot, hogy a csomagküldők pont ezért találták ki azt az apróságot, hogy nem mindent kapsz meg tőlük mintába, és nem bármilyen tokozással.
Ők sem estek a fejük tetejére.
(#) (Felhasználó 20218) válasza didyman hozzászólására (») Jún 18, 2012 /
 
"Jó lenne ezt a lehetőséget valóban beszerezhetetlen eszközökre, vagy egyszerűen csak arra fenntartani, amire való. " Ez így igaz. Olyan alkatrészt rendeltem így én is amit máshogyan nem sikerült beszereznem. Boldogan fizettem volna érte, de nem volt kinek...
(#) Pali79 válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 18, 2012 /
 
Szia!

Köszi a segítséget!

Csak ötletelek, szólj ha hülyeség, de az jutott eszembe, hogy nem lehetne-e felhasználni az Emule kapcsolását minimális módosításokkal? Az IW-18 cső is hasonlóan multiplexált vezérléssel működik. Itt is 6 "egység" (nem jutott eszembe jobb szó) jelezné az időt kettesével és a köztük lévőből csak a középső vízszintes szegmens menne, mint a nixienél az elválasztó glimm. Erre elég sima működtető feszültséget adni, ha jól gondolom.
A 10 katód helyett csak 7 van és ugyanúgy 6 anód (ha jól gondolom, az IW-18-nál nem így hívják).
(#) Hp41C válasza Pali79 hozzászólására (») Jún 21, 2012 /
 
Szia!
A program felhasználható ehhez az elképzeléshez is, de a hét szegmenses kijelzés sok lehetőséget nyit, amit érdemes kihasználni. A Nixe csövek csak a számjegyeket képesek kijelezni, a hét szegmenses kijelzővel sok betű, szinbólum is megjeleníthető. Az IV-6 csöves óránál a menük megjelölésére nem számot, hanem betűket használok. A Mule-2 tele van olyan részletel, ami ide nem kell (csőregenerálás, csőalávilágítás,..) és nincs benne a hétszegmenses kódoló táblázat.
(#) Pali79 válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 21, 2012 /
 
Szia!

Köszi a választ, de én nem épp a programra gondolta, mert az nyilván nem lehet 1:1-be átvenni, én inkább magára az áramkörre gondoltam.
(#) mokusz hozzászólása Aug 10, 2012 /
 
Üdv Mindenkinek!

Elkészült a GTK által publikált NIXIE Órám!
Kiegészítettem Led világítással+Akkuval a memória miatt!
(#) yodee hozzászólása Aug 15, 2012 /
 
Üdv mindenki!

Segítséget szeretnék kérni. Adott 6 db zm533 cső, és sajna pic program hiányában egy működésképtelen óra. Ha valaki tud ilyenben segíteni, jelezze kérem.

Köszönöm
(#) Hp41C válasza yodee hozzászólására (») Aug 15, 2012 /
 
Szia!
Mi a cső típusa pontosan? Z573M, akkor Mule-2 a cikkek között.
(#) Pali79 válasza yodee hozzászólására (») Aug 15, 2012 /
 
Biztos ez a cső típusa? A :google: nem ismeri.
(#) yodee hozzászólása Aug 16, 2012 /
 
bocsánat z566m.
(#) yodee hozzászólása Aug 16, 2012 /
 
az óra össze van rakva, multiplexes a kijelzés (ha jól mondom) és a probléma hogy szellemképes a kijelzés.
(#) Pali79 válasza yodee hozzászólására (») Aug 16, 2012 /
 
Idézet:
„z566m”
Mázlista...
(#) Pali79 válasza yodee hozzászólására (») Aug 16, 2012 /
 
Akkor valószínű, hogy túl sok az anódfeszültség...
...vagy túl kevés?!? meg kellene mérni....
(#) kaqkk válasza Pali79 hozzászólására (») Aug 16, 2012 /
 
Nem az anód feszültség a sok , hanem a szünet a számjegyek kijelzése közt (ez csak a forrás "átírásával" szüntethető meg)
(#) yodee válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 17, 2012 /
 
2 verziót lett feltöltve rá. Amikor a kijelzés szuper volt, akkor pontatlan volt az idő és fordítva
(#) yodee hozzászólása Aug 20, 2012 /
 
senki?
(#) Pali79 válasza yodee hozzászólására (») Aug 20, 2012 /
 
Jó lenne tudni pontosan melyik óra...
(#) kaqkk válasza yodee hozzászólására (») Aug 20, 2012 /
 
(#) yodee hozzászólása Aug 20, 2012 /
 
ő készítette nekem a paneleket, ő adta mind a 2 hex-et amelyek működését már leírtam
(#) kaqkk válasza yodee hozzászólására (») Aug 20, 2012 /
 
Az optokapus verziót építetted meg ?Ezt ami a cikk ben van ?
(#) yodee hozzászólása Aug 20, 2012 /
 
igen. ugyanezt. tegyek fel kapcsolást?
(#) yodee hozzászólása Aug 22, 2012 /
 
A linkelt cikkben más a cső. És emiatt más az egész program, és ezért nem jó a kijelzés
(#) Pali79 válasza yodee hozzászólására (») Aug 22, 2012 /
 
Nemrég azt írtad, hogy ugyan azt építetted meg ami cikkben van. Döntsd már el légyszíves, mert csak összekavarsz mindent!
(#) yodee hozzászólása Aug 22, 2012 /
 
A cikkben kissebb csövek vannak. Nekem "sajna" csak nagyobbat sikerült szerezni... A felépítés ugyan az, csak az ellenállások mások
(#) Pali79 válasza yodee hozzászólására (») Aug 22, 2012 /
 
A csövek panelján változtattál valamit?
Következő: »»   5 / 23
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem