Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   934 / 1681
(#) gaboca323f válasza fordkapcs hozzászólására (») Aug 22, 2012 /
 
Köszönöm a kritikát. Nem érintésvédelmi vizsgálatra készült, hanem egy polcra, a kapcsoló ha nem felelne meg akkor valószínű nem is kerülhetne gyártásba ilyen formában. Van más fajta, négyzet alakú kapcsolóm is, ott sincs 7mm a távolság a lábak közt. A vezeték kettős szigetelésű, és mivel a készülék a jövőjét egyhelyben tölti, úgy gondoltam nem kell rá a törésgátló. Mint írtam kb 98% bontott cucc, nyilván lehet szebbet jobbat építeni, ez így sikerült.

Még egyszer köszönöm az észrevételeket!
(#) enree válasza gaboca323f hozzászólására (») Aug 22, 2012 /
 
Szép munka, külön tetszik, hogy házi a doboz egy észrevétel; sokkal jobb hatásfokot lehet elérni hűtés terén az ilyen bordával, ha a vágatok függőlegesen állnak...
(#) gaboca323f válasza enree hozzászólására (») Aug 22, 2012 /
 
Köszi!

A borda így fért el, nem tudtam volna max flexel rövidebbre barmolni azt meg nem akartam. Így sem melegszik nagyon.
(#) SzAndras00 válasza gaboca323f hozzászólására (») Aug 22, 2012 /
 
Szia! Tessék szót fogadni a nagyobbaknak, és rendesen megoldani az érintésvédelmet! Miután nem magadnak készítetted, ezért extra felelősséged van a biztonság terén, tényleg vagy földeld le a házat, vagy alaposabban meg kell oldani a kettős szigetelést.A kapcsoló utáni rész nem kettős szigetelt, valamint ebben az esetben szerintem nem használhatod ezt a kapcsolót (fém), hanem valami műanyag kapcsolót kell alkalmazni. Különben nagyon jól néz ki a cucc! András
(#) CIROKL válasza SzAndras00 hozzászólására (») Aug 22, 2012 /
 
Miért is nem lehetne ezt a kapcsolót használni ?
(#) mex válasza CIROKL hozzászólására (») Aug 22, 2012 2 /
 
Az írás alapján, lehet, de vitán felül gagyi minőség!
Jártam már meg ezzel a típussal, forrasztás közben a körbeöntött láb hajlamos meglazulni, szintén a "minőségi" műgyanta miatt, amivel ki van öntve.
(#) SzAndras00 válasza CIROKL hozzászólására (») Aug 22, 2012 2 /
 
Mielőtt megírtam a hozzászólást, előtte kerestem egyet a fiókomban, mert nem voltam benne biztos, hogy ez 250V-os feszültségű, de az. Viszont már jártam ilyennel úgy én is mint mex kolléga,, hogy kiolvadt a belseje forrasztáskor, és örültem neki hogy nem 230V van rajta. Nem jobb a békesség? Bővebben: Link Tudom, hogy ehhez reszelni kell, de jobb.
(#) CIROKL válasza mex hozzászólására (») Aug 22, 2012 /
 
[OFF]Nem ide tartozik , valóban létezik ebből is gagyi minőségű DE a lényegét tekintve a paraméterei alapján igenis használható amennyiben nem olvasztod ki a túlmelegítéssel a kapcsoló lábait , ez a hiba nem a kapcsolóé hanem a felhasználóé!
SzAndras00: Nem vita tárgya az iménti sorokban ott a válasz tehát aki használja az használja aki nem meg nem , és az egyén majd eldönti magának hogy neki megfelel -e vagy sem , nem kell senkit félrevezetni a bölcsességekkel ![OFF]
(#) norbika78 válasza gaboca323f hozzászólására (») Aug 22, 2012 /
 
Üdv Barátom
Jó kis masina lett.Gratula.
Csak nem ez a kicsike volt amit volt szerencsém élőben is hallani az első szárnypróbálgatása közben?
Jó lett nagyon.
Üdv Norbi
(#) (Felhasználó 46585) válasza fordkapcs hozzászólására (») Aug 22, 2012 /
 
Ezért kellene leföldelni a dobozt. Akkor elég a 4 mm-es kúszóút is és jó ez a kapcsoló. Nekem még sosem olvadt el forrasztásnál.
(#) gaboca323f válasza norbika78 hozzászólására (») Aug 22, 2012 /
 
Üdv!

Ez volt az bizony!
(#) fordkapcs válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Aug 22, 2012 1 /
 
Leírtam, hogy miért nem jó, de eltünt.... Nem igazán értem miért. Abban a formában, ahogy gaboca323f készülékében van veszélyes,... a többit nem írom le újra korábban már megindolkoltam, megtehetném részletesebben is, de azthiszem felesleges lenne strapálni magam, felőlem aztán mikrokapcsoló is lehet benne, nem az én problémám.
(#) fordkapcs válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Aug 22, 2012 1 /
 
Amúgy egy erősítőről van szó, a földelés gondot okozhat a hangrendszerben (földhurok és társai), tehát nem véletlen, hogy gyárilag "jobban szeretik" a kettős szigetelést, meg talán biztonságosabb is.
Szóval a földelés helyett inkább biztonságosra kellene megcsinálni szerintem.
(#) fordkapcs válasza gaboca323f hozzászólására (») Aug 22, 2012 /
 
Az érintésvédelmi vizsgálatot nem azért írtam, hogy azon megfeleljen. Azért említettem, mert az arra szolgál elvileg, hogy eldönthessük, egzakt módszerekkel és nem szubjektíven, hogy az adott készülék biztonságos-e.
Tehát arra akartam célozni, hogy így nem igazán biztonságos. Az indokaid nem állnak meg, mert az hogy mire készült, és más valaki hogyan fogja használni, az nem feltétlenül rajtad múlik, és változhat is az idők során.
(#) Moderátor hozzászólása Aug 22, 2012
 
Vitát lezárva:
Gaboca323f által alkalmazott kapcsoló alkalmas a célra. Viszont, az épített berendezést (lévén, hogy fém burkolata van, illetve, hálózati feszültségről üzemel, mely nem kettős szigeteléssel van táplálva) kötelező védővezetékes (régi nevén földeléses) csatlakozással szelelni!
Pro és kontra vitákat ne itt folytassátok, van annak is (elég elhagyatott) topikja: Érintésvédelem
(#) Tomi94 hozzászólása Aug 23, 2012 /
 
Sziasztok!
Kicsit későn, a nyári sátrazások, kirándulások szezonjának a végén készültem el ezzel a hordozható beépített erősítős hangdobozzal. Az egész készülék használt, ill. bontott alkatrészekből épült fel, a két csatlakozót és a potméter gombját leszámítva. A hangdoboz egy régi lemezjátszós rádió-magnóé volt eredetileg, a végfokozatot pedig egy régi, keleti sávos Videoton autórádióból szereltem ki. TBA810-re épül, kb. 6 wattot tudhat, 12 volt tápfeszültséggel - ennyi teljesítmény a hangszóró miatt is elegendő. Egyelőre tápegységről jár, de pár napon belül érkezik hozzá egy 12V 7Ah-s zselés akku, amivel tényleg hordozhatóvá válik majd. Amint látszik a képeken, a hangszórórács elég kopottasan néz ki, ezt még lefestem a napokban, a belsejéről akkor tudok képeket feltenni majd.
(#) gaboca323f válasza Tomi94 hozzászólására (») Aug 23, 2012 /
 
Én is építettem ilyesmit, roppant hasznosnak bizonyult párszor. Bővebben: Link
(#) hibbantpasi hozzászólása Aug 23, 2012 /
 
Sziasztok!

Bolondbiztos akkutöltő, szünetmentes táp alapból építve.

üdv: hp
(#) Schnitt válasza hibbantpasi hozzászólására (») Aug 24, 2012 /
 
Üdv!
Melyik rész a te műved?
(#) hibbantpasi válasza Schnitt hozzászólására (») Aug 24, 2012 /
 
Szia!

A szünetmentesből a dobozt és a trafót használtam fel, a többit én konstruáltam.
(#) lajos1969 hozzászólása Aug 24, 2012 /
 
Alakulgat a Benjamin féle midi controller!
(#) Skori hozzászólása Aug 24, 2012 1 /
 
Ritkán nézek be, de hátha más is kedvet kap: Bár még csak félkész, de alakul....
(#) lajos1969 hozzászólása Aug 25, 2012 /
 
Már működik!!
(#) skero válasza lajos1969 hozzászólására (») Aug 25, 2012 /
 
Gratulálok hozzá! Igényes munka és tetszetős.
(#) lajos1969 válasza skero hozzászólására (») Aug 25, 2012 /
 
Köszönöm.
Egy kis tesztelés és majd kap egy ki dobozt!
(#) borvendeg hozzászólása Aug 25, 2012 /
 
Az elmúlt néhány nap termése, a trabin a lánc cseréje bordás szíjra, egyenlőre kifordítva, illetve egy töltő.
(#) borvendeg válasza borvendeg hozzászólására (») Aug 25, 2012 /
 
Link kimaradt:
Bővebben: Link
(#) sanykaraj válasza borvendeg hozzászólására (») Aug 25, 2012 /
 
Tök jó de mit keres az első :nemtudom: képen az a kis venti ?
(#) borvendeg válasza sanykaraj hozzászólására (») Aug 25, 2012 /
 
72V-ról csak 5-6kW a motor. Így melegszik. Azzal volt hűtve.
(#) sanykaraj válasza borvendeg hozzászólására (») Aug 25, 2012 /
 
Hát nem tudom az a kis vacak lehűtötte megfelelően ?Elég kicsi
Következő: »»   934 / 1681
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem