Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   933 / 1682
(#) audiofeeel válasza lajos1969 hozzászólására (») Aug 18, 2012 /
 
Esetleg "Batt." vagy "Accu" Voltage... Egyébként jól zéznek ki!
(#) audiofeeel válasza Mayan hozzászólására (») Aug 18, 2012 /
 
Komolyan vetted a "jófajta" kondit, és nagyon furcsán néz ki ott, olyan körülmények közt
(#) bencikusz válasza Mayan hozzászólására (») Aug 18, 2012 /
 
Szia!
Remekül néz ki! Engem is meg ihlettél valami hasonló erősítő építésére.
A fejemben már készül a terv.
A kondi milyen típusú ?
Valamint jól látom, hogy az erősítő nem kap a tápból földet, csak a jelből ?
Minden jót.
B
(#) solti_imre válasza Mayan hozzászólására (») Aug 19, 2012 /
 
Erősítőt - amit hallgatni is lehet, nem csak tucc-tuccal - utoljára ilyet építettem: EL34. Én még nem hallottam olyan IC-s erőlködőt, amelyik az üstdobot normálisan adná vissza...

Gratulálok a szép kivitelezéshez!
(#) Mayan válasza bencikusz hozzászólására (») Aug 19, 2012 /
 
ERO MKT1813 470nF/63V-os a kondi. De szerintem remix C219-cel is elég jó... vagy bármi más jobb minőségű fóliakondival, lehetőleg hengeres legyen. A tápon csak egy kicsi gyors elkó van, nekem 47µF/63V-os yageo 105C-os. 47 vagy 100µF kell max., de abból a legjobb, leggyorsabb, a lehető legközelebb, az ic lábain. A föld a csatkalozó külsején is ott van, és így a dobozon is, máshova meg nem kell, csak az ic-nek, ezért nem vacakoltam további földekkel. Így a legegyszerűbb, és tudod nekem az a lényeg...
(#) zsuscsinyo válasza san398 hozzászólására (») Aug 19, 2012 /
 
Köszönöm szépen az elismerő szavakat! Valahogy itt a szakértői szemek jobban észreveszik a benne rejlő munkát. Mert amikor olyan embereknek mutatom akiknek nem az elektronika a területük, csak egy "aha, jó..." megnyilvánulásuk van. Mégegyszer köszönöm mindenkinek!
(#) zolee1209 válasza Gránátalma hozzászólására (») Aug 19, 2012 /
 
Zenetom már megválaszolta helyettem, igen, fotózással készítettem!

Ha jól emlékszem, 0.20/ 0.22mm a beállított szélesség. Ez papírra nyomtatva ad egy képet, ami alapján eldöntöm, hogy kell-e módosítanom valamit, vagy mehet fóliára. Fólián még csökkennek a méretek, gondolom nem tud annyira szétmászni a tinta. Plusz még az előhívás/ maratás során is csökkenhetnek a méretek... A panel körvonala 0.1mm-re van beállítva a programban, a végeredmény meg már kétes.

@ Zsora:

Valóban nincsenek különálló pad-ek, mert a pad szélessége megegyezik a vezetősáv szélességével.
(#) zolee1209 válasza zsuscsinyo hozzászólására (») Aug 19, 2012 /
 
Ismerős érzés!
Aha, jól néz ki... :kalap:
(#) DJanosi hozzászólása Aug 20, 2012 /
 
Üdv! Hetek óta semmi újjal nem álltam elő nektek igyhát eljött az idő,hogy bemutassak egy régóta készülő műszert. Ami egy PIC es panelmérő amit Attila 86 fejlesztett ki. Viszont ez a műszer nem lenne még most sem teljesen kész huba segítsége nélkül.
A panelmérő csodálatosan mér. Nagyon kompakt mivel képes feszültséget áramerősséget mérni majd egy kapcsoló segítségével kiszámolja a fogyasztó teljesítményét és annak elektromos ellenállását . Azon kívül a szegmensek helyett akár LCD kijelzőt is használhatunk .
Üdv:Levente
(#) JZoli válasza DJanosi hozzászólására (») Aug 20, 2012 /
 
Hát ez tényleg jól sikerült! nagyon szépen fejlődsz Te is, gondolok itt a kivitelezés minőségére első sorban. Csak így tovább!
(#) blackdog válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Aug 20, 2012 /
 
zsuscsinyo
Ezt csak irigyelni tudom. Nagyon brutál munka
(#) Mybuster hozzászólása Aug 21, 2012 /
 
Építettem egy 30V feszültség mérőt próbapanelon MSP430 al. Elnézést a "kábel dzsungelért" :wow3: egy kicsit kacifántos lett mert 2 kijelő közös katódos a 3. pedig anódos tehát játszani kellet az NPN PNP tranyókkal. Egyből indult.

DSCF0013.JPG
    
(#) Mybuster válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 21, 2012 /
 
Bocsika,akkor felrakom így Bővebben: Link
(#) BEMcorp válasza Mybuster hozzászólására (») Aug 21, 2012 /
 
Szia!

Csak egy kérdés:
a digitek csak a kamera felvételén olvashatatlanok (mintha világítana az összes szegmens), vagy a valóságban is? A multiplex üzem miatt villogni kellene nekik, nem folyamatosan világítani, nem?
Viszont ami nagyon tetszik, hogy piszok gyorsan veszi a mintát (legalábbis úgy látom). Milyen időközönként? 1/10mp?
(#) janikukac válasza BEMcorp hozzászólására (») Aug 21, 2012 /
 
Én is ezt vettem észre..
(#) eyess válasza BEMcorp hozzászólására (») Aug 21, 2012 /
 
Igazság szerint szűrő kellene a kijelző elé , hogy a leolvasáskor ténylegesen olvashatóbb legyen , és kevésbé zavarjon bele a többi szegmens.Sok gyári dolgokon szokott lenni a kijelzők előtt szűrő .
(#) BEMcorp válasza eyess hozzászólására (») Aug 21, 2012 /
 
Akkor ez 'normális', hogy minden szegmens működik? Nem vágom az értelmét.
(#) Mybuster válasza BEMcorp hozzászólására (») Aug 21, 2012 /
 
Mindkettőtöknek igaza van igen a kamera is rátesz egy lapáttal,de igen ezt a problémát még kiküszöbölöm. Amúgy igen elég gyors 10bit-es ADC van benne.
(#) Mybuster válasza eyess hozzászólására (») Aug 21, 2012 /
 
Esetleg adhatnál egy kis segítséget..megkösszöném!
(#) eyess válasza Mybuster hozzászólására (») Aug 21, 2012 /
 
Nem ismerem a rajzot talán úgy könnyebb lenne .De esetleg én növelném a kijelző korlátozó ellenállását , hogy ne kapjon annyit , és talán így nem lenne áthatás .Illetve kimenetet mérnék , hogy adott kijelzéskor kap e olyan szegmens is feszültségek amelyiknek nem is kéne.stb stb stb .
(#) Mybuster válasza eyess hozzászólására (») Aug 21, 2012 /
 
Értelek,köszi szépen igen én is ezen agyaltam hogy lehet növelem az ellenálás értékét vagy rakok elé egy sötétített plexit. Rá fogok majd méricskélni.


Bővebben: Link
(#) mrobi válasza Mybuster hozzászólására (») Aug 22, 2012 /
 
[OFF] Próbáld meg shift regiszterrel is(pl.: 74hc595). Elég hozzá összesen 3 láb. És csak akkor kell az adatokat kiküldeni hogy ha változás van a kijelzésben. Nekem jobban tetszik mint a multiplex vezérlés.
(#) Mybuster válasza mrobi hozzászólására (») Aug 22, 2012 /
 
Köszi szépen!
(#) vilmosd válasza Mybuster hozzászólására (») Aug 22, 2012 /
 
Szerintem rossz a program.
  1. unsigned char digits[3] = {0x0f,0x0f,0x0f};.
  2. .
  3. void display(void )
  4. {
  5.  
  6.         P1OUT |=0x70;  //switch off segment 1 segment 2  segment 3
  7. if (digit>=3)
  8. digit=0;
  9. P1OUT = digits[digit] ;
  10. digit++;
  11. }
Ami a hiba ebben, a tabla. Minden ertek egyforma.
Talan igy:
  1. unsigned char digits[3] = {0x6f,0x5f,0x3f};
(#) Mybuster válasza vilmosd hozzászólására (») Aug 22, 2012 /
 
Nagyon szépen köszönöm,hgy uttánanéztél én még csak most kezdtem programozni, Köszi megpróbálom beleégetem és meglátom!
(#) vilmosd válasza Mybuster hozzászólására (») Aug 22, 2012 /
 
Nem ez a problema, de valoszinu programhiba. Az egyes szamok kiszamitasanal vannnak gyanus dolgok. Majd kesobb. jobban belelesek.
(#) Mybuster válasza vilmosd hozzászólására (») Aug 22, 2012 /
 
Kiprbáltam de,nem lett nagyon változás talán egy kicsit jobb de még mindíg nem az igazi...
(#) Mybuster válasza vilmosd hozzászólására (») Aug 22, 2012 /
 
Köszi szépen!
(#) gaboca323f hozzászólása Aug 22, 2012 /
 
Üdv!

A minap egy cimborám kérdezte, nincs e valami kis szerkezetem, amit a számítógépére köthetne zene hallgatás céljából. Van két kis hifi hangfala.
Készítettem neki hát egy tda2030 erősítőt. A potin és a ki-bemeneti csatin kívül minden bontott, még az ic is, meg is lepődtem, hogy jó mindkettő. Remekül szól a szobában.
A trafó érdekessége, hogy a műanyagba ágyazva 3db csrélhető üveg biztosíték is van, 1 a primer és 2 a secunder oldalon.(2x12volt)
(#) fordkapcs válasza gaboca323f hozzászólására (») Aug 22, 2012 /
 
Egyfelől tetszik, mert igényes munka, de néhány építő jellegű kritikát is írnék:
A hálózati feszültségre az a pici kapcsoló aggályos mert nincsenek meg a szükséges védőtávolságok (pl. 7mm a ház és a fázisvezető között.)
A hálózati vezetéknek nincs törésgátlója, ha megsérti a fémlemez a szigetelést akkor gáz van, pláne, hogy a doboz nem földelt. a kettősszigetelés követelményeinek viszont így nagyon nem felel meg! Tehát érintésvédelmileg nagyon nem felene meg egy ellenőrzésen!
Következő: »»   933 / 1682
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem