Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK terv ellenőrzése
 
Témaindító: Paso, idő: Okt 4, 2005
Lapozás: OK   82 / 199
(#) kokozo válasza Davidd hozzászólására (») Aug 24, 2012 /
 
Már csak az összes led van fordítva.
(#) Davidd válasza kokozo hozzászólására (») Aug 24, 2012 /
 
Nézd csak meg a két hozzaszolasomat, amelykben először mellékeltem, akkor azt mondtad ugyvannak fordítva és megfordítottam, mondjuk most az lényegtelen úgyis bekábelezni fogom majd a ledeket. Akor ezt a tervet nyugodtan elkeszithetem?
(#) kokozo válasza Davidd hozzászólására (») Aug 24, 2012 /
 
Bocs én néztem be így a jó, ezt már meg lehetne csinálni ha a relé is rajta lenne.
(#) Davidd válasza kokozo hozzászólására (») Aug 24, 2012 /
 
Köszönöm a segítséget.
(#) peter1995 hozzászólása Szept 4, 2012 /
 
Sziasztok. Van egy kapcsolási rajzom. Nem találtam hozzá nyák rajzot ezért én próbálkoztam meg az elkészítésével.
Valaki lenne olyan szíves, hogy ellenőrzi, nem-e rontottam el valamit, meg hogy az elrendezés stb az esztétikán kívül üzembeli zavart nem-e okoz....
(#) Laslie válasza peter1995 hozzászólására (») Szept 4, 2012 /
 
Érdekes megoldás a forrasztási oldalon lévő ellenállás. Én mindenképp úgy oldanám meg, hogy a forrasztási oldalon ne legyen alkatrész.
(#) peter1995 válasza Laslie hozzászólására (») Szept 4, 2012 /
 
Igen tudom, de sajnos csak így tudtam megcsinálni. Akárhogy nézem forgatgatom nem fér el.... A többi jó?
(#) kokozo válasza peter1995 hozzászólására (») Szept 4, 2012 /
 
Szia! Jónak jó, de ott rontod el hogy követed a kapcsolási rajz vonal vezetését, ami itt még elmegy, de később komoly problémákkal kell majd szembenézned ha így csinálod.
Mellékeltem egy képet hogy én hogy csináltam volna, próbáltam ugyanakkora alkatrészekkel megoldani mint te, Ha még ennyi kikötés se lett volna fele ekkora is lehetne a nyák, ami szerintem egyáltalán nem mindegy mekkora! Jelenleg 75mm*20mm-es.

Terv.JPG
    
(#) janikukac válasza kokozo hozzászólására (») Szept 4, 2012 /
 
Én is pont ezt akartam írni. Mondjuk egy kicsit szorosak az alkatrészeid egy két helyen, de ez sokkal jobban átlátható. - Valóban nem szabad a kapcsolási rajzot követni a tervezéskor.
(#) kokozo válasza janikukac hozzászólására (») Szept 4, 2012 /
 
Hol szoros?
A hozzászólás módosítva: Szept 4, 2012
(#) peter1995 válasza kokozo hozzászólására (») Szept 4, 2012 /
 
Tudom,nem szabadna követni, de nagyon a kezdetén vagyok a nyák tervezésnek. Ha esetleg az általad készítettet fel tudnád tenni lay-ban azt nagyon megköszönném.
(#) janikukac válasza kokozo hozzászólására (») Szept 4, 2012 /
 
7805 körül.
(#) kokozo válasza janikukac hozzászólására (») Szept 4, 2012 /
 
Aha.. Azt ugye tudod, hogy ezek a rajzjelek nem mindig méretarányosak a beépített alkatrésszel? Magyarán a 100nF-os kondi pl fele akkora mint a rajzjele, a 47µF-os kondi is kisebb, ezért mondjuk mindig azt, hogy vásárlás után ellenőrizni kell, hogy a méretek megfelelőek e. De ha még is nagyobb lenne akkor van hely bőven arrább mozgatni mind a 2-t
(#) janikukac válasza kokozo hozzászólására (») Szept 4, 2012 /
 
Ezt nem tudtam, és nem szerettem volna kötekedni... Hidd el !
(#) kokozo válasza peter1995 hozzászólására (») Szept 4, 2012 /
 
Itt az én verzióm.. Bár ha gyakorolni akartál volna a képről le tudtad volna másolni!
Janikukac: Tudom hogy kötekedni szerettél volna, de neked szabad De lásd kivel van dolgod, arrébb tettem a 47µF-os kondit.
(#) janikukac válasza kokozo hozzászólására (») Szept 4, 2012 /
 
Nem szerettem volna kötekedni. Nem!!!
(#) peter1995 válasza kokozo hozzászólására (») Szept 4, 2012 /
 
Köszi. Azért kérdeztem, mert ha nem küldöd(saját műved azt csinálsz vele amit akarsz) akkor lemásoltam volna.
Köszi a segítséget.
(#) kokozo válasza janikukac hozzászólására (») Szept 4, 2012 /
 
Ne tiltakozz hamarabb szabadulsz!
(#) peter1995 válasza kokozo hozzászólására (») Szept 4, 2012 /
 
Szereztem egy programot amivel akármilyen frekit ki tudok adni a laptop hangkártyájából. Az jó lehet a beállításhoz?
(#) kokozo válasza peter1995 hozzászólására (») Szept 4, 2012 /
 
Szerintem ehhez négyszög jel kell.
(#) peter1995 válasza kokozo hozzászólására (») Szept 4, 2012 /
 
Hát ezzel sajnos nem lettem okosabb. Ez a jel amit a program mutat nem szögletes hanem hullám...
(#) pimi9 válasza peter1995 hozzászólására (») Szept 4, 2012 /
 
Szerintem be tudod állítani szinusszal is, a tranyós fokozat erősítése bazi nagy. Az a kérdés, hogy kijön-e több 775mV-nál a hangkártyádból (tranyó 600mV körül nyit), ha nem, akkor a tranyó bázisára kell kötnöd egy 1k-s ellenállással.
(#) reloop válasza peter1995 hozzászólására (») Szept 4, 2012 /
 
Ez nagyon hasznos progi: http://www.zeitnitz.de/Christian/scope_en
Kattints a jelgenerátor fülre, és lesz mit szem-száj kíván
(#) peter1995 válasza pimi9 hozzászólására (») Szept 5, 2012 /
 
szerintem tud olyan 800mV körül ad. Főleg ha ráadom a hangerőt. Épp ázik a vaskloridban a panel ha készen vagyok jeletkezek.

Megnéztem 1V-ig fel tudom vinni.
A hozzászólás módosítva: Szept 5, 2012
(#) pimi9 válasza peter1995 hozzászólására (») Szept 5, 2012 /
 
Egy 1k ellenálláson keresztül kösd rá ideiglenes a bázisra (ne arra ami a nyákon van, mert a zener nyitóirányban rövidrezárja)
(#) peter1995 hozzászólása Szept 5, 2012 /
 
No elkészült. Azt írja hiba a feltöltéskor így képet sajnos nem tudok mutatni...

Kipróbálhatom a rajzban szereplő jel pontra adva a jelet?
A hozzászólás módosítva: Szept 5, 2012
(#) janikukac válasza peter1995 hozzászólására (») Szept 5, 2012 /
 
Max 2MB lehet, és 3000x3000 pixeles. Ha ezeket betartod, fel kell, hogy töltse !!
(#) peter1995 válasza janikukac hozzászólására (») Szept 5, 2012 /
 
Igen 2,4mb... Tehetnék 3mb-ra is a határt...
(#) janikukac válasza peter1995 hozzászólására (») Szept 5, 2012 /
 
Akkor tömörítsd a képet, vagy rakd fel kepfeltoltes.hu-ra, és linkeld be aztán ide.
Üdv!
(#) Lacko12 hozzászólása Szept 8, 2012 /
 
Sziasztok!
Egy LM3886-os icnek terveznék panelt de akárhogy forgatom rendezem a panelt a végén mindig valami rossz helyre kerül vagy lehetetlenség eljuttatni egy-egy vezetősávot.
Felrakom hogy épp hol tartok sajnos ez is már feladott verzió de kiváncsi vagyok hogy szerintetek hol ronthatom el vagy mire lenne érdemes ilyenkor figyelnem.
Eddig csak táp panelokat és egyszerűbb pár alkatrészes panelokat terveztem ezért nézzétek el ha valami végzetes hibát ejtettem volna.
Előre is köszönöm a segítséget.
Szerk: A rézhuzalból készült tekercsek helyét ideglenesen ellenállások foglalják el ezért ne legyen meglepő csak nem találtam eddig hasonló makrót sprint layouthoz ezért használtam azt.
A hozzászólás módosítva: Szept 8, 2012
Következő: »»   82 / 199
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem