Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektromos kerékpár, robogó házilag
Lapozás: OK   102 / 228
(#) etm válasza zolika60 hozzászólására (») Szept 7, 2012 /
 
Köszönöm a választ! Az mindegy-e hogy hány pár van belőle?Mert ha összefordítom szemben őket,akkor lesz egy pár É,és egy pár D pólus.Ha pedig csak körberakom sorba,akkor kétszer annyi. Úgygondolom így álltak eredetileg is,de fogja a ragasztó és nem birom megpróbálni felcserélni.Persze,ha biztos az a baj,akkor valahogy leszedem és felcserélem,csak ne kelljen hiába,mert nem lesz egyszerű levenni.
(#) zolika60 válasza etm hozzászólására (») Szept 7, 2012 /
 
Ha nem jó sorrendben vannak az biztosan baj. Hogy más hiba van-e az majd akkor derül ki, ha ez a rész rendben.
(#) frici.hu válasza zolika60 hozzászólására (») Szept 7, 2012 /
 
Esetleg ki lehetne próbálni előtte egy másik motorral (akár kisebb teljesítményű, mondjuk pl. 12V-os motorral is), s, ha azzal megy akkor 100% hogy a motor lett rosszul összerakva.
Mivel ragasztottad fel a mágneseket?
(#) etm hozzászólása Szept 7, 2012 /
 
Próbálok feltenni képet is róla,remélem sikerül,mert még eddig nem sikerült sosem,bár többször is próbálkoztam.
(#) zolika60 válasza etm hozzászólására (») Szept 7, 2012 /
 
Nem olyan nagy mesterség. Csak betallózod a gépedről.
(#) zolika60 válasza frici.hu hozzászólására (») Szept 7, 2012 /
 
Ebben igazad van. No meg a motort is kilehet próbálni vezérlő nélkül az akkuról.
(#) etm válasza frici.hu hozzászólására (») Szept 7, 2012 /
 
Valami erős gyári ragasztóval ,úgy kaptam,és állítólag csak jó melegítéssel lehet leszedni. Nincs másik motor,amivel ki tudnám próbálni,csak 48 voltos BLDC ,de szerintem azt nem viszi.Tanácstalan vagyok.A tekercsekből nem lehet következtetni a pólus pár számra?
(#) etm hozzászólása Szept 7, 2012 /
 
Betallóztam a képet,végigment a csík,de kép az sehol
Hogy kell kipróbálni vezérlő nélkül a motort? 3 vezeték megy kék sárga zöld,a többi 5 szál a HALL-okra van kötve?
(#) zolika60 válasza etm hozzászólására (») Szept 7, 2012 /
 
Bocsánat téves infó volt, mert valamiért azt hittem szénkefés motor. A BLDC-t nem tudod vezérlő nélkül kipróbálni. Tedd rendbe a mágneseket és meglátod megy-e.
(#) zolika60 válasza etm hozzászólására (») Szept 7, 2012 /
 
Ezt nem tudom miért lehet. Nekem eddig még mindig sikerült.
(#) frici.hu válasza zolika60 hozzászólására (») Szept 7, 2012 /
 
Pillanat, nem azt írta, hogy 24V-os szénkefés?.... Na de ettől még ki tudja próbálni... csillagkapcsolásban kössön be 3 21W-os izzút és kösse rá a motorvezetékeket.... csak ne max gázon!
A hozzászólás módosítva: Szept 7, 2012
(#) zolika60 válasza frici.hu hozzászólására (») Szept 7, 2012 /
 
Fogaskerekest írt. Engem is megtévesztett, mert nem olvastam elég figyelmesen.
(#) etm hozzászólása Szept 7, 2012 /
 
???
(#) frici.hu válasza etm hozzászólására (») Szept 7, 2012 /
 
Mi nem érthető?
(#) zolika60 válasza etm hozzászólására (») Szept 7, 2012 /
 
Most miért akkora gond négy mágnest váltott polaritással felragasztani?
(#) etm válasza frici.hu hozzászólására (») Szept 7, 2012 /
 
Akkor ez a vezérlő tesztelése?
(#) frici.hu válasza zolika60 hozzászólására (») Szept 7, 2012 /
 
Szedtél már szét ilyen motort? Én igen, és még sokan mások is... Van fent a Youtubon róla videó, kukkold meg. Egyébként először jó lenne tudni, hogy a vezérlő jó-e, addig hiába szenved a motoral... na meg oda aztán ragasztó kell a 200-300N/m nyomaték miatt.
(#) etm hozzászólása Szept 7, 2012 /
 
Bocsi,az érthető,csak miután elküldtem a kérdőjelet,akkor jelentek meg a z előtte írt válaszok.Bocsi
(#) András123 hozzászólása Szept 7, 2012 /
 
Mit javasolnál hogy, használjak feszültség mérőnek ? Eredetit már nem lehet hozzá beszerezni.
A régi (analóg) a műszerfal elektronikájához csatlakozott fekete piros kábelen keresztül, Ide akartam bekötni a vaterán látott kéteres (nem kell hozzá külön táp) digitális voltmérőt ,mivel ennek a méretei miatt (40x20mm) még beépíthetőnek tűnik a műszerfalba. Nem lenne inkább jobb ha vennék egy Analóg mérőt 0-50 V ig kb 80mm átmérővel és azt beépíteném a nyereg alatt a burkolatba valahová és bekötném közvetlenül a vezérlés elé? ...De hogy is ?..párhuzamosan (plusz- mínusz) ,vagy sorosan (csak a pozitívon)? Látod ennyire nem értek az elektronikához........
(#) zolika60 válasza András123 hozzászólására (») Szept 7, 2012 /
 
Volt mérő párhuzamosan ampermérő sorosan. Mint mindig.
(#) frici.hu válasza etm hozzászólására (») Szept 7, 2012 /
 
előfordul[off][/off], de azért vezérlőpróba ötletnek nem is olan rossz ugye?
(#) András123 hozzászólása Szept 7, 2012 /
 
ok most már beugrott nekem is
(#) zolika60 válasza frici.hu hozzászólására (») Szept 7, 2012 /
 
Szedtem. Nem hiába szenved, mert annak is jónak kell lennie.
A hozzászólás módosítva: Szept 7, 2012
(#) frici.hu válasza András123 hozzászólására (») Szept 7, 2012 /
 
Beleteheted kisöntölve, de nem fogod tudni leolvasni... kell elé egy ellenállat és egy 40V körüli záner... na meg kiszámolni hozzá az értékekekt és újraskálázni (beírni a müszerlapra az feszértékekekt... ezért nem a legjobb ötlet a sima műszuer...
(#) András123 hozzászólása Szept 7, 2012 /
 
A mérés valódi értékének eltérése miatt kell az amit írtál vagy, vagy azért hogy a mérő ne terhelje az akukat?
(#) András123 hozzászólása Szept 7, 2012 /
 
Analóg mérőre gondolok
(#) etm hozzászólása Szept 7, 2012 /
 
Köszönöm mindenkinek a segítséget,most ráhagytam.Ha lesz valami új,akkor jelentkezem.
(#) frici.hu válasza András123 hozzászólására (») Szept 7, 2012 /
 
Küldöm a rajzot. A műszerrel párhuzamosan kell egy zéner dióda, az aku + -jával sorosan pedig egy ellenállás, a rajz szerinti beállítással a 36V fölötti feszültséget fogja csak mutatni, azaz, hogy az akku töltöttsége mekkora. Az akku merültségi feszültségének értékét a zéner feszültségének megválasztásával tudod beállítani.

Remélem így már teljesen érthető!
(#) frici.hu válasza etm hozzászólására (») Szept 7, 2012 /
 
Nem szabad ilyen könnyen feladni! Az akkuk a fázisokat jelölik. Ha valamelyik fázis nem működik akkor az a lámpa nem világít, ha pedig valamelyik gáz ráadása nélkül világít akkor a vezérlőnek az a fázisa (valoszinüleg a FET) zárlatos.
Csináld meg, hasznos lesz majd és csomó bosszúságtól megkíméled magad! Másoknak is ajánlom!
Üdv:Frici
(#) András123 válasza frici.hu hozzászólására (») Szept 7, 2012 /
 
Köszi ,beszerzem hozzá ami kell ,remélem sikerül összeraknom
Következő: »»   102 / 228
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem