Fórum témák
» Több friss téma |
szia.
nah megnéztem és lefényképeztem. mellékelem a képet. de igy mi értelme van ennek? megmértem az ellenállását 20Kohm cseppentettem rá vizet akkor 200Kohm lett az ellenállása.furi egy alkatrész
Szia.Ha jól megnézed nem a motorral van párhuzamosan mert ez másik fólia. Azonkivül ez a páraszenzor döglött valószinüleg mivel eredetileg 600 ohm körül van. Mivel régen nem lehetett kapni sehol 560-680 ohm körüli ellenállással szoktuk helyettesiteni.
ehh és télleg másik vonalra van forraszva
akkor ez a kukába valo köszi a válaszokat. üdv Sergei
sziasztok!
a nyár folyamán bontottam 1 Grundog tv-t és a hangpanellja most a kezembe került ami 2x35W-os az erősítőc-je 2db TDA2040 ez valahogy fel van húzva +15-15W-al szeretném megtudni hogy hogy bírhatom működésre arra lennék kíváncsi hogy hol adhatok neki jelet tápot a kimenet a hangfalcsati(régifajta) gonsolom de a hangszórók a piros és a fekete csatlakozókon voltak itt a panell felülről és a képen alulról
Legfőképpen:
Bővebben: Link Ami a lényeg, hogy az 5 ös lábra a + feszt, a nyákon a két jobb alsó csati, a 3 lábra a (-) feszt. jobbról 3-4 csati A 0V pedig a kapocssor alatt elhúzódó nyákrész. Most hirtelen ennyit még átnézem jobban.
A nyákon balról az 1-es 3 as a két bemenet....
szia!
köszönöm szépen a tápfesz mennyi lehet? és hány A-t vehet fel a 2-együtt?
ez lehet hogy hülyegég de ha nem volt a csatiba bekötve a GND akkor nem is lell neki szimmetrikus táp?
Hello! Nekem 4 darab 1µF-es kondira van szükségem amik nem Elko-k. Viszont kaptam is ma az üzeletben egy 30 alkatrészt és kizárásos alapon maradt is 4 kondit, de olyan furcsa rajtuk a felirat, mintha nekem nem ez kellene...
Szóval ezek szürke műanyag tokozásúak a méreteik: 13x10x4 mm-es és a felirata "ha jól értelmezem az első két karaktert" akkor: A/ 1K100 ..... Ez 1µF-es lenne??? Előre is köszi! Ha ez mégse az akkor, hogy jelzik a sima kondikon (nem Elko-kon) másként az 1µF-et.
szia!
ilyen felirattal már én is találkoztam de csak láttam de ha van olyan multid amivel tudsz kondit mérni akkor meg van oldva az ügy de mielőtt elkezded mérni süsd ki a kondit(kér kivezetés összezárásával) ilyen müanyagtokozású kondikra hogy pl 10n 63 ez azt jelenti hogy 10nF és 63V-os az biztos hogy a te kondid 100V-os üdv!
Sajnos a műszerem nem tud kondit mérni!
De direkt szóltam is a srácnak, hogy ne ám elkot adjál, de tantált se, mert az meg elég drága. Úgyhogy elvileg annak kéne lennie... Nálam akkor az 1K (a "K" jelentheti az µF -et?), mert eredetileg a "K"-t a toleranciájának gondoltam. A 100 az meg nagyon sok ilyenen rajta van, igen valószínűleg az az, hogy 100V-ig jó.
figyi ha ma lessz időm akkor keresek 1 olyat és megmérem ok?
de szentem csak estére vagy délutánra lessz válasz
Találtam a garázsom mélyén kettő ict tda4858, tda4866 ezekből mit tudnák építeni??
Hú bazz... tényleg
Ennyit arról ha felületesen olvasom el...
TV-t?
Szerintem ezt inkább az "Ez milyen alkatrész?"-be kellett volna
Semmi gond, velem is előfordul olykor...
Na de witti kérdésére válaszolva: Az 1K100 azt jelenti - szerintem - hogy 1k (azaz 1000) pF, ami megfelel 1 nF-nak, és 100V-ig jó. Az 1 µF-osnak a kódja 105K100 (Itt a K a tolerancia, ha más a betű, akkor a tolerancia változik), a 100 pedig azt jelzi, hogy hány V-os feszültségig alkalmazható. (Bár az azért gyanús, hogy ilyen "nagy" méretű, 13x10x4 mm.) Esetleg egy fotót, ha fel tudnál tenni róla, sokat segíthetne! (Meg valami viszonyítási alapot a mérethez, pl. egy pénzérmét, gyufát, stb.) Idézet: „De direkt szóltam is a srácnak, hogy ne ám elkot adjál, de tantált se, mert az meg elég drága” ezért kell guberálni mindent össze én ha építek vmit semmit nem veszek jóformán csak IC-t tranyót stb... ellenálás és kondi az van üdv!
Köszi fiúk! Lesz fotó délután!
Csak azért is gyanús, mert a múltkor a listámban volt 2db 4,7 µF-es elko, és ugyanez a csávó azok helyett 2 db "472" sima aprócska (fényes kék) kondit adott...
Csináltam képeket! A lényeg, be kellene azonosítani, hogy a képeken látható kondik megfelenek-e a "pikó"-ban feltüntetett értékeknek 5% tűréshez. És ott a beígért szürke is!
Ha valamelyik nem jó akkor szóljatok, és keresek helyette itthon... (bocsi, de az eredeti rajzon is pikó-ban adták meg az értékeket)
Van itt egy átváltó-segédprogi: Ő az.
Azért, hogy tisztázzuk: 152K / 200V = 1,5nF 10% 200V 153J100V = 15nF 5% 100V 682 = 6,8nF 471 = 470pF 472 = 4,7nF 104 = 100nF 1552pF = 1,552 nF 2350pF = 2,35 nF 6930pF = 6,93 nF (Megjegyzem: ezek elég fura értékek! Biztos ez volt a rajzon?!) Így tehát istenigazából az, amit kaptál köszönő viszonyban sincs nagyon azzal, amit írtál lejjebb. Az 1K100 meg gyanúsan kicsi, hogy 1µF-os legyen... Idézet: „Az 1K100 meg gyanúsan kicsi, hogy 1ľF-os legyen...” peddig 1uf 100V, itt van elöttem egy N.1k 630 (100n 630v) és egy másik zacsin: 1uf 63V, kondin: 1J63
Hellóka! Ha nem lennének furcsák az értékek akkor nem kérdeztem volna!
Mellékeltem a rajzot, ami hozzátaszem, minimum 25-30 éves biztos van. (Talán akkor létezhettek iylen értékek?) Amúgy kondiszámítóm nekem is van... Szóval a fotómon látható: fekete kondi a: 152K = 1,5nF ~ 1,552nF aztán a: 682 = 6,8nF ~ 6,930nF ezek akkor még jók is oda. És evileg az 526p helyett kaphattam a 470p-ét! Érdemes ráforrasztanom párhuzamosan például egy kb.: 47p vagy 68p kerámiát? Így már csak az a kérdés, hogy a 2,35nF -oshoz milyen szabvány jelölésűt érdemes keresnem ami a legjobban megközelíti. És annak a lábára is érdemes-e forrasztani kiegészítőnek néhány pikós kondicskát? Köszi mindenkinek!
Hát, mit ne mondjak, elég furi ez a rajz is...
Amúgy a 2,35n-hoz legközelebbi szabvány érték a 2,2nF, szóval oda az fog kelleni. Azt viszont ntm tudom, hogy az áramkör mennyire igényli a pontosságot, bár ha abból indulok ki, hogy "<5% tűrés"-t ír a rajz alatt, akkor valószínűleg eléggé. Ezek alapján esetleg kereshetsz olyan, kis értékű kondikat, amiket párhuzamosan kötve ezekkel ki lehet "sakkozni" a megfelelőt. Viszont ahhoz, hogy elég pontosan belőhesd az értékeket, nem ártana egy kapacitásmérő (vagy legalább egy olyan multiméter, mai tud ilyet). Esetleg a pontos értékek beállításához trimmerkondikkal is lehetne "játszani". (Ez természetesen a 2,2 nF-os kondinál is igaz.)>
Egy valamiben, viszont nem vagyok biztos....( Ha még pontosak is lennének az értékek), 20V kell neki, de nekem csak 15V fog rámenni. Tehát ezt figyelembe véve akkor meg asszem "mindegy", hogy egy kis differencia lesz a kondi értékek között.
Azt nem tudom, hogy a bemenő feszültség milyn hatással van az áramkör működésére, de a kondenzátorokra alig valamivel. (Persze, mint tudjuk: Az elektromos készülékek füsttel működnek, ha ez kijön belőlük, akkor nem működnek tovább; valamint: Az áram útját vékony füstcsík jelzi. Tehát, ha a kondikra a rájuk megengedett legnagyobb névleges feszültségnél lémyegesen magasabb feszültséget kapcsolunk, akkor jó esélyünk van rá, hogy a legközelebbi kínai üzlet tulajdonosa hamarosan kopogtat nálunk a remek füstbombánk és petárdánk receptjéért...)
|
Bejelentkezés
Hirdetés |