Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC - Miértek, hogyanok haladóknak
Lapozás: OK   79 / 1319
(#) gyengus hozzászólása Okt 5, 2007 /
 
Sziasztok!

Szemezgetek a PICkit2 Debug Express-el, most akciós 5690+áfa.
Megtaláltam a doksijában a lábkiosztását. Az a kérdésem, hogy adnak-e hozzá foglalatot 18 és 40 lábú PICekhez? Ha nem, akkor ugye elég a megfelelő lábakat bekötni, mint a többi égetőnél? Szeretném jövő héten megkapni, ha úgy döntök, viszont albiban nem lesz lehetőségem adaptereket készíteni hozzá.

Köszi
(#) watt válasza gyengus hozzászólására (») Okt 5, 2007 /
 
A válasz minden kérdésedre az, hogy igen, csak foglalatokat nem adnak hozzá. :yes:
Egyébként nem is kell, ha áramkört akarsz építeni, nem pedig sorozat programozni!
(#) gyengus válasza watt hozzászólására (») Okt 5, 2007 /
 
Köszi a gyors választ!
Adaptert mindenképp kell hozzá készítenem, mert a meglévő áramköröket nem tudom átalakítani.
A rajta lévő csati hány mili? Van egy tüskesorom, de nem tom, jó-e hozzá, meg lehet, h ez kisebb fajta.
(#) menyus hozzászólása Okt 5, 2007 /
 
Nem akarok belefolyni ebbe a vitába, de én pl (én is kezdő vagyok, nem kicsit...) profitáltam már abból hogy egykét kérdésemre nem válaszoltak. Egyszerűen azért mert addig rágtam az adatlapot meg nézegettem más forrásokat míg rá nem jöttem magamtól mi is a problémám. Egyébként meg segítséget is kaptam nem egyszer, mint pl most is. És ezt ezúton előre is, és utólag is köszönöm.

(#) gulasoft válasza watt hozzászólására (») Okt 5, 2007 /
 
Hát watt meglehetősen hangulatember vagy idézek két leveledből:
Én ezeket nem másoktól kérdeztem meg, hanem elolvastam, pedig nem is tudok angolul rendesen!

Én azt gondolnám, hogy nem a kérdezéssel van gond, hanem azzal amit kérdeztek. Lerí róla, hogy olyan dologba fogtatok, ami jelentősen túlmutat egyelőre a tudásotokon. Ez természetesen nem baj, mert ezen tudtok változtatni, de nem úgy, hogy egy könyvet kell írni itt a fórumon.

és 7-el feljebb:

Nincs bennem sem harag, sem elítélés, sem bántó szándék, és nem vagyok senkinél sem több!
Esetleg többet olvastam a fórumokat, meg a dokumentumokat! Amit tudok másoktól tudom, és ennek ellenkezőjét senki nem állíthatja magáról, hacsak nem Einstein! (bár lehet, hogy Ő is mások alapjain jutott oda ahova!)

Tudjuk és köszönjük a tanácsokat. A szegmentálást meg pl. igy lehetne megoldani:
PIC égetők
PIC debug
PIC programozás
PIC-el készült áramkörök
Ez csak egy példa, lehetne még szegmentálni, és ha nekem az égetővel van problémám vagy kérdésem, nem fárasztom a nagyérdeműt csak azt aki az égetőkben otthon van.
Mivel a fórum nincs szétbontva, és nekem 15-ösével vannak és igy 158 oldal, az "csak" 2370 bejegyzés, hát ember legyen a talpán aki a közepébe belecsöppen és végigolvassa mind a 2370 bejegyzést.
Nekem 3 gyerek mellett ennyi időm nincs, örülök, hogy vannak még olyanok, akiknek ilyen sok szabadidejük van.
Megmondom őszintén, én a programozási rész miatt szeretnék egy normális icd2-es égetőt csinálni, mert ugyan elektroműszerész végzettséget szereztem közel 20 éve, de egy percig nem dolgoztam a szakmában. (akkoriban még nem voltak ilyen érdekes dolgok, vagy ha igen, akkor horribilis összegekért kínszenvedéssel)
20 éve programozgatok mindenféle gépeket mindenféle nyelven, elnézést kérek, ha olyat kérdezek ami másnak egyértelmű és 2300 bejegyzéssel ezelőtt már elhangzott.
(#) Moderátor hozzászólása gulasoft hozzászólására (») Okt 5, 2007
 
Szerintem nincs itt szó semmilyen hangulatkeltésről...aki annak akarja nézni, az mindig is annak fogja. Aki meg ki akarja mindenáron forgatni más szavait, az szerencséjére mindig is fog lehetőséget találni rá...De ezt a történetet be lehet itt fejezni, kész, vége! Továbbiakban térjünk vissza a PIC-kel kapcsolatos dolgokra...

Az oldal fejlesztésével, javításával kapcsolatos dolgokat a Fejlesztési ötletek című topikban kéretik megtárgyalni!
(#) watt válasza gyengus hozzászólására (») Okt 5, 2007 /
 
Idézet:
„A rajta lévő csati hány mili?”

Ezt nem tudom, de szerintem valami csatlakozót csak adnak hozzá!?
Van aki már vett ilyet, ha olvassa ossza meg velünk mit kapott a PICKit2-höz!
(#) pixels hozzászólása Okt 6, 2007 /
 
Üdv mindenkinek!

Multhét végén vetettem fel itt azt a problémát, hogy lcd kijelző+kapcsolók ugyanazon a 4 lábán vannak picnek. Összedobtam a kapcsolást, és működik. Ahogy javasoltátok timeren van az egész.

A program valahogy így működik:
- Kellett egy változó (lcd_busy), ami megmutatja, hogy lcd-n folyamatban van-e írás. Ezt a változót állítja az lcd író függvény 1-re, amikor elkezd írni, 0-ra mikor befejezte.
- A timert 64-es előosztással hajtom.Ha az lcd_busy 0 akkor a megszaktásban bemenetre váltom a portb-t, lekérem a gombok állapotát, és vissza kimenetnek a portb-t. Ha az lcd_busy 1, akkor kilépek a megszaktásból (ez a gombokra nézve szinte nincs hatással).
- Minden 16. megszakításkor beállítok egy másik változót, ami arra utasítja a főprogramot, hogy írja ki az lcd-re az új adatot. Így az lcd kb 1/4 másodpercenként frisül.
- A belső oszcillátor hajtja a pic-et 4MHz-vel.

A hardver pedig úgy néz ki, ahogy már pár hozzászólással előbb leírtam itt.
(#) dpeti válasza watt hozzászólására (») Okt 6, 2007 /
 
kaptam egy pickit2-t, usb kábelt, demo nyákot, cd-t, dobozt
ennyi
(#) gyengus válasza dpeti hozzászólására (») Okt 6, 2007 /
 
amivel a céláramkörre csatlakozik, azt rá lehet dugni tüskesorra?
értem, köszi
(#) watt válasza dpeti hozzászólására (») Okt 6, 2007 /
 
És a demo nyákot hogy kötöd a PICKit2 ICSP portjára? Milyen a csati lyuktávolsága? Szabványos tüskesor méret?
(#) mukievil hozzászólása Okt 6, 2007 /
 
Üdv!

Van olyan áramköri szimulácios program, ami tartalmaz pic-et ?
(#) watt válasza mukievil hozzászólására (») Okt 6, 2007 /
 
Az oshonnak van PIC szimulátora. Másról nem tudok.
(#) szabi_o válasza mukievil hozzászólására (») Okt 6, 2007 /
 
Pl. Labcenter Electronics Proteus-a.
Bővebben: Link
(#) Prinner hozzászólása Okt 6, 2007 /
 
Üdv.
Nem tudja valaki, hogy honnan lehet régebbi verziószámú MLAB-okat letölteni? Konkrétan 6.xx verziójúra lenne szükségem, mert egy fordító csak ezzel hajlandó működni.
(#) szabi_o válasza szabi_o hozzászólására (») Okt 6, 2007 /
 
(#) raron válasza Prinner hozzászólására (») Okt 6, 2007 /
 
(#) cipej hozzászólása Okt 6, 2007 /
 
Sziasztok!

Örömhírt szeretnék közölni: működik a Potyo által megtervezett ICD2-es utolsó verziója, és ezennel szeretném megköszönni Potyonak az ICD2-őt Topinak a JDM-et és Watt-nak hogy segített kitanálni mérnem megy a JDM plusz minenkinek aki hozzászólt a témához (remélem nincs harag amiért nem sorolok fel mindenkit). Ezennel tudok égetni és elméletileg debugolni PIC-eket.

A kérdezek nem kérdezek témához hozzászólva csak megerősíteni tudom hogy nagyon nehéz egy kezdőnek és azt is tudom hogy egy kezdő kérdései sokszor idegesítőnek tűnnek. Előfordult már hogy a kérdésemet követő öt percen belül rájöttem a válaszra vagy arra hogy hüjeséget kérdeztem. Persze ezt foghatom arra hogy nem olvastam utánna nem gondolkodtam, de egy kezdő sofőrnek elég a három pedál a kormány plusz egyéb kallantyúk mint pl index kar hogy összezavarják és tartós károsodást szenvedjen az idegrendszere.. Egy PIC ennél azért jóval bonyolultabb. A kezdőknek kitartást a nagyfiúknak pedig türelmet kívánok. Ha nem így lesz a lánctalpas robotomat fogom rátokküldeni amiben természetesen PIC-ek lesznek..

Lui
(#) Topi válasza cipej hozzászólására (») Okt 6, 2007 /
 
Gratulálunk hozzá, örülünk ha segíthettünk.
(#) potyo válasza cipej hozzászólására (») Okt 6, 2007 /
 
Idézet:
„Egy PIC ennél azért jóval bonyolultabb.”


Viszont kevésbé kockázatos!
(#) watt válasza cipej hozzászólására (») Okt 6, 2007 /
 
Szívesen, és gratula! (megnyugtatlak, Te jókat kérdeztél! )
(#) MaxPower hozzászólása Okt 7, 2007 /
 
Sziasztok,

mivel az istenért sem tudtam új témát nyitni...:

PICkit2 készülékem meghibásodott:
A kimenő Vpp-je és Vdd-je lett rövidre zárva, mikor próbáltam a szoftverével 5V-ot kiadni az áramkörömre... jelenleg a progi nem látja és fogalmam sincs mit csináljak.

volt már valakinek hasonló problémája?

A doksiját nézegettem és számomra nagyon úgytűnik, hogy van rövidzárvédelme is... ezért fura, hogy a program ezt írja ki:
PICkit2 not found. Check USB connections and use Tools ->Check Communication to retry

Amikor próbáltam feszt kiadni, a programban sem maradt meg az ON állapot, másik USB-n is próbáltam... de amikor ki szoktam húzni az USB-ről nem csinálok eltávolítást, mert nincs ikonja...

ötletek?
(#) sirály12 hozzászólása Okt 7, 2007 /
 
Egy kis segítséget kérnék.

Az alábbi forráskódot le tudja valaki fordítani?
Mit kell beállítani, mert nekem nem fordul le, hanem mindíg kirja a következő hibaüzenetet:
"Error : Unable to open file 'reloc.inc'
Error options: -ew: no warning details -ed: no error details -eL: list details"


1.0.2.zip
    
(#) watt válasza MaxPower hozzászólására (») Okt 7, 2007 /
 
Elég nagy a gáz, mert elvileg a PIC nem sérülhetett volna meg, csak a kapcsoló alkatrészek. Mérd meg ,van e 5V. mikor bedugod, és esetleg megvan e a 13V. A rajz szerint végig kell mérned mi meddig van meg.
(#) MPi-c válasza sirály12 hozzászólására (») Okt 7, 2007 /
 
Szerintem a hex fájl már maga a fordítás.
(#) Prinner válasza MaxPower hozzászólására (») Okt 7, 2007 /
 
Szerintem nézd meg Q6, Q8-at kikapcsolt állapotban, megvan-e a bázis-kollektor, bázis-emitter diódája, nem zárlatos-e a kollektor emitter átmenet stb... Hogy megtudd, van-e 13V.
Ha nincs 5V, akkor azért az U5 kettősfet, és a Q1 felel...
(#) menyus válasza sirály12 hozzászólására (») Okt 7, 2007 /
 
Én jártam már úgy hogy valamiért a PICkit2 elfelejtette a saját programját, és ilyenkor persze olyan mint az üres vizespohár...nem tudja merre az előre. Próbáld meg beégetni egy másik égetővel, a saját programját. Nekem volt egy PICSTART + om szerencsére. Mellékletben a firmware.

pickit2.hex
    
(#) menyus válasza MaxPower hozzászólására (») Okt 7, 2007 /
 
Ja, most nézem hogy rossz helyre küldtem a választ...
az előző hozzászólásom "MaxPower" nek szól.
(#) sirály12 válasza MPi-c hozzászólására (») Okt 7, 2007 /
 
Igaz, de módosítanom kell a progit itt ott, és le kellene tudnom fordítani a forráskódot.
(#) MPi-c válasza sirály12 hozzászólására (») Okt 7, 2007 /
 
OK! Sajnos cc5x-ben nem segíthetek.
Következő: »»   79 / 1319
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem