Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Sziréna
 
Témaindító: vanzerr, idő: Jan 5, 2006
Lapozás: OK   16 / 51
(#) Frankye válasza még1MbR hozzászólására (») Okt 10, 2007 /
 
Igaz, bocsi! :lama: voltam az este...
(#) még1MbR hozzászólása Okt 10, 2007 /
 
Na sikerült eljuttatnom a szirénapanelt és a trafót a mentősöknek a mai napon.
A saját, Frankye által felprogramozott 18F2321-el adtam nekik oda. Érdekes, hogy megint elkezdte néhány hangnál a kattogó hangot adni, mikor kipróbáltam. Ilyen gyors tik-tik-tik-tik szerűség, mint a vakok intézeténél a közlekedési lámpa hangja.
A hiperyelp és az egyik horn működött (a normál) korrektül.
Kíváncsi leszek, Frankye panelján jelentkezik e majd ez a jelenség.
Remélem a Műegyetemen a srácok meg tudják trükközni a dolgokat.
Ha lesz újabb infóm, leírom.
(#) Frankye válasza még1MbR hozzászólására (») Okt 10, 2007 /
 
Nem lehet, hogy zavarszűrési gond?
(#) még1MbR válasza Frankye hozzászólására (») Okt 10, 2007 /
 
Sima 12V-os akkuról próbáltam. A kivezetések egyenlő távolságra vannak... ugyanaz a panel, mint ami neked is van. Mikor próbálod ki, tényleg?
(#) Frankye válasza még1MbR hozzászólására (») Okt 10, 2007 /
 
Pfff... Jó kérdés! Egyelőre egy komolyabb tápot kellene összehoznom (pénz meg az ablakban ), meg kellene egy bikább hangszóró is... (Amúgy távközlőmester urammal még mindig nem sikerült beszélnem. )
(#) még1MbR válasza Frankye hozzászólására (») Okt 10, 2007 /
 
Kipróbálásra teljesen jó egy sima autóriasztós tölcsér is, amiatt ne aggódj Feri! Én is azzal kísérletezgetek mindig, a másiktól megsüketülnék! Soros ellenállás és kész is.
Tápnak meg ehhez elég egy kis teljesítményű valami is, mikor mi van kéznél. Most éppen egy 12V4Ah-ás kis riasztó akku volt
De szivargyújtóból is elmegy a kis teljesítményen.
Odaadjam a kis akkut kisérletezésre kölcsön? Legyen már egy kis sikerélmény
(#) Frankye válasza még1MbR hozzászólására (») Okt 11, 2007 /
 
Akksi még csak akad, van a kocsiban. A tölcsért meg majd összekotrom hozzá!
Idézet:
„Legyen már egy kis sikerélmény”

Éppen ezért!
(#) még1MbR hozzászólása Okt 11, 2007 /
 
Máv szignál (víízvezetééékszerelőőő) ügyben kaptam némi infót
Tehát:
Kép: Hivatkozás
"...ha nem találsz táblázatot, akkor minden hang, tizenkettedik gyök alatt kettő-vel magasabb az előzőnél úgyemléxem, így jön ki, hogy az egy oktávval magasabb A hang az 880Hz. Holnapra megnézem leírom pontosan.

Ez meg D dúrban van mer G kulcs van előtte két kereszt előjegyzéssel, sebességét nem tudjuk nincs megadva tehát a hangok hosszúsága az ütemhez képest (sorrendben)
Negyed, nyolcad, nyolcad, (vonal) negyed, nyolcad, nyolcad, (vonal) és fél
A hangok D, A, H, (vonal) A, fisz és D, G és D, (vonal) fisz és A (vonal)...
..."minden hang" alatt a félhangokat is értjük azér 12, tehát C cisz D disz E F fisz G gisz A aisz H
matek az egész...
...Problem:
1. a "milyen hosszan" az majd a Te döntésed lesz, mivel nem tudjuk a dal sebességét (bpm nincs megadva? Az a percenkénti leütések száma) ezért csak egymáshoz viszonyítva tudom megadni, hogy fél vagy negyed, tehát az egy egységnek kiválasztott hosszhoz képest melyik szóljon feleannyi meg melyik negyedannyi ideig.
2. és mivel néhol egyszerre 2hangnak is szólnia kell, meg lesz rá a háttered? vagy ki kell választani melyik a domináns és akkor csak egy hang szól majd....
....Mennyi ideig szóljon: Vegyük egy egységnek azt a hosszt ami a Te dolgod lesz hogy megválaszd, mivel a kotta nem jelzi.

Tehát időrendben:

587,33Hz 1egységnyi ideig
440Hz fél egységnyi ideig
493,883Hz fél egységnyi ideg
440Hz 1egységnyi ideig
369,994Hz és 587,33Hz egyszerre fél egységnyi ideig
391,995Hz és 587,33Hz egyszerre fél egységnyi ideig
369,994Hz és 440Hz egyszerre, 2egységnyi ideig"

Na szóval ez így már egészen megemészthető a végén, mivel Hz-ek meg időarányok vannak, ezt már könnyű beleszerkeszteni watt mester szépen felcímkézett hang szubrutinjába

Egyedül a dupla hang okoz vakaródzást, nem tudom, esetleg ott a kis ideig egyik, kis ideig másik módszerrel sikerre lehet e vinni váltakozva?
(#) még1MbR hozzászólása Okt 11, 2007 /
 
Frankyeé lesz a feladat, hogy lemérje pontosan, milyen hosszú a teljes szignál ideje, hogy vissza tudjuk osztani az időket
(#) vanzerr hozzászólása Okt 11, 2007 /
 
Sziasztok!
Alázatosan jelentem, hogy ma rászántam magam és megvettem a Watt kapcsolásában lévő 18F2320-as PIC-et és azzal csodálatosan, minden hiba nélkül szuperul működik az összes hang. Szóval elképzelhető, hogy sajnos mégsem teljesen kompatibilis a két PIC pedig az csak felébe kerülne.
Na mindegy, azért köszönöm Wattnak és mindenki másnak a türelmet és a rengeteg segítséget!!!
Ja és a nyákot a Ti javaslataitok alapján át fogom tervezni.
(#) még1MbR válasza vanzerr hozzászólására (») Okt 11, 2007 /
 
Na, ennek örülök!
Ha sikerült valami frankó szirénahangot kreálni, ne tartsd magadban, jó?
(#) vanzerr válasza még1MbR hozzászólására (») Okt 11, 2007 /
 
Természetesen!
Megtaláltam a Code3 sziréna adatlapját és ott a két hang (Wail és a Yelp) frekvenciái és ciklusai fel vannak tüntetve.

Wail: 11 ciklus/perc
650-1800 Hz.
Yelp: 200 ciklus/perc
650-1800Hz
Hétvégén megpróbálom ezeket felprogizni a PIC-be, remélem sikerül...
(#) még1MbR válasza vanzerr hozzászólására (») Okt 11, 2007 /
 
Nekem meg van egy eriston150 mp3 hangom és elkezdtem leméregetni egy hangbizgeráló szoftverrrel vizuálisan a periódusidőket... beírom majd, hogy mi mennyi. Azt tudom, hogy a watt féle horn hang szinte totál megegyezik az eristonéval frekire meg mindenre.
Jól eltalálta
(#) watt válasza vanzerr hozzászólására (») Okt 11, 2007 /
 
Egyrészt örülök, hogy sikerült a dolog, másrészt szomorú vagyok, hogy a 2321 ezt műveli! Sajnos nincs itthon egy darab se, mert ha lenne, meg tudnám nézni mi okozza a bajt. Lehet, hogy veszek egyet a következő projectemnél, végül is nem olyan drága!

A panel áttervezését valóban érdemes megtenni, mert ha a fő gond meg is oldódott, az áramok tönkre fogják tenni!
(#) Frankye válasza még1MbR hozzászólására (») Okt 12, 2007 /
 
Igenis, értettem! Jelentem, hazafelé menet stopperrel a kezemben fogok méricskélgetni!
Amúgy szerintem az is jó megoldás, ha a felső szólamot (magasabb hang a kettősök közül) veszed "dominánsnak, bár az sem látszik megoldhatatlannak, hogy rövid ideig (NAGYON! rövid ideig) az alsó, majd ugyan ennyi ideig a felső szólam szólal meg, de ekkor a teljes kettő (együttes) hang csak fele hosszúságú legyen, mintha egy halng szólna. (Vagy rosszul gondolkozom?)
(#) watt válasza Frankye hozzászólására (») Okt 12, 2007 /
 
A kettő eredője így egy másik freki lesz. Sajnos ez nem polifónikus.
(#) Frankye válasza watt hozzászólására (») Okt 12, 2007 /
 
Pfff.... Francba! Pedig de szép lett volna...
Akkor nem is lehet megoldani? Vagy csak egy másik hangkeltő áramkörrel oldható meg?
(#) watt válasza Frankye hozzászólására (») Okt 12, 2007 /
 
Csak az egyik hangot kell lejátszani. Egyébként meg lehet próbálni, mert lehet, hogy tévedek..
(#) Frankye válasza watt hozzászólására (») Okt 12, 2007 /
 
Lehet, hogy ha sikerül a próba (talán a hét végén sikerül eljutni odáig! ), akkor megpróbálom a programot átírni, héátha sikerül. Akkor megkísérlem a "rövidváltásos" megoldást megírni, és kipróbálni.
(#) még1MbR válasza Frankye hozzászólására (») Okt 12, 2007 /
 
Txt-t már csak sikerül átirni
(#) Frankye válasza még1MbR hozzászólására (») Okt 12, 2007 /
 
Nem úgy értettem, Te!!!
Hanem hogy a progi részében azt megítni, hogy hogyan lehet gyorsan váltogatni a hangot!
(#) watt válasza Frankye hozzászólására (») Okt 12, 2007 /
 
Hmm, nem egyszerű, mert nagyon rövid időket kellene beállítani és a váltás is idő, tehát lehet, hogy nem elég gyors ehhez a program ami a hangban hallatszik.
(#) még1MbR hozzászólása Okt 12, 2007 /
 
Ki kell próbálni élesben, mert az is lehet, hogy túllihegjük a dolgot és jó lesz egyféle hanggal is
Mérd mikrométerrel, jelöld krétával, vágd baltával alapon.
(#) még1MbR hozzászólása Okt 23, 2007 /
 
Na a mai napon végre nekiálltam újra szórakozni kicsit a pic égetővel. Kicseréltem a 10k-s ellenállásokat 1k-sra, valamint végigellenőriztem mindent aprólékosan. Zsír új 18F2321-el ICSP-n keresztül a Watt féle progival, alapbeállításokkal, 18F2320-at kiválasztva, a céláramkörön (szirénapanel) lévő tápot nem használva. A port check opciók is működnek, megjelennek az icsp-n a feszültségek. Több 74LS06-al is kipróbáltam.

Mégse megy..
"Nem érzékelek pic-et, stb, stb"

Asszem most jött el az a pillanat, hogy holnap szépen elbandukolok a ChipCad-be és megveszem az akciós Pickit2 készletet.
Ezt az égetőt meg elküldöm Wattnak postán
(#) watt válasza még1MbR hozzászólására (») Okt 23, 2007 /
 
A 2321-et nem ismeri fela program, mert nincs a listában. Ettől még beégeti, csak előtte kérdezi, hogy folytassa e, amire azt kell mondani, hogy igen.
(#) még1MbR válasza watt hozzászólására (») Okt 23, 2007 /
 
Igen, emlékeztem rá, írtad is múltkor. Lefut az égetés, majd amikor beolvastatom a picből az adatokat, minden helyen FF van, tehát nem látszik, hogy benne lenne.
(#) watt válasza még1MbR hozzászólására (») Okt 23, 2007 /
 
Nem értem mi lehet a baj, mert ez az égető nagyon egyszerű. Ha nem működik, annak nagyon bagatel oka lehet. pl. kábelhosszak, meg ilyenek. Szerintem ne itt tárgyaljuk ki, mert nagyon off. Ha gondolod van a terminalon egy ilyen topicom, ott próbálok részletesen segíteni. Link
(#) még1MbR válasza watt hozzászólására (») Okt 23, 2007 /
 
Rendben! Köszönöm szépen!
(#) Phd hozzászólása Okt 26, 2007 /
 
Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy valaki hallott-e már a Sziroton100 as szirénáról, mert nekem az ő rajza kellene. E sziréna az OMSZ-nál használatos. Sajnos a neten még a nevét sem lehet megtalálni.

Köszi mindenki
(#) még1MbR válasza Phd hozzászólására (») Okt 26, 2007 /
 
Szia!
Hallottam már róla, de eddig még én sem találtam rajzot hozzá. Futok egy kört, de nem merek igérni semmit
Javítani kellene vagy komplett megépíteni? Mi a hibajelensége?
Következő: »»   16 / 51
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem