Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1163 / 2499
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Nov 6, 2012 /
 
Úgy is lehet mérni, de eszedbe ne jusson mégegyszer
Elég, ha a szomszédban kapcsol a hűtőszekrény és, ki is olvad a multiban a bizti.
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Nov 6, 2012 /
 
Ezt nem tudtam,csak olvastam hogy igy kell azért csináltam.Akkor kábitás hogy "500v 200mA"?
Azt hiszem beszerzek egy analóg ampermérőt....
A hozzászólás módosítva: Nov 6, 2012
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Nov 6, 2012 /
 
Egy parányi külső zavartól amperes mértékűre is felugorhat a nyugalmi áram, különösen egy ilyen érzékeny erősítőnél. Ha korrekten 10A-re kapcsolsz, nem tudod leolvasni a mA-eket. Ha kevés digited van.
A hozzászólás módosítva: Nov 6, 2012
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Nov 6, 2012 /
 
Ez igy is van, kipróbáltam, de 0.02 és ennyiből nem voltam előrébb.Nem mászott egyszer sem feljebb 85mA nél,néztem mint 85 ben a meztelen nös falinaptárat.
(#) soos csaba válasza blasz hozzászólására (») Nov 6, 2012 /
 
Hát én azokat ki szedném onnan és MKT- típusú kondikat tennék oda. Stiroflex-et nem szoktunk(tam) tenni táp szűrésnek!
A hozzászólás módosítva: Nov 6, 2012
(#) blasz válasza soos csaba hozzászólására (») Nov 6, 2012 /
 
Hát nálam bent marad,néma csend van a panelen,nem bántom.Csak kipróbáltam,de marad.A meghajtók helyén 250v200w végtranyók vannak azzal is jó hangja van,de azt lehet kiszedem,bár abból sok van lehet marad
A hozzászólás módosítva: Nov 6, 2012
(#) soos csaba válasza blasz hozzászólására (») Nov 6, 2012 /
 
Oké te tudod, ha neked meg felel és nem búg a végfok akkor jó, de hát az MKT típusú kondi jobb volna oda neked.
(#) reloop válasza soos csaba hozzászólására (») Nov 6, 2012 /
 
Szia! A szokást leszámítva - miért?
(#) blasz válasza soos csaba hozzászólására (») Nov 6, 2012 /
 
Azt használom amiből van válság van
(#) soos csaba válasza reloop hozzászólására (») Nov 6, 2012 /
 
Szevasz! Mert én úgy tudom és hallottam mástól, hogy stirót ilyen helyre nem alkalmazunk, sőt nem is láttam még egy kapcsolásban sem hogy szűrésnek tennék, jel útjába mar igen ott láttam.
A hozzászólás módosítva: Nov 6, 2012
(#) reloop válasza soos csaba hozzászólására (») Nov 6, 2012 /
 
Itt az lenne a feladat, hogy a táp belső ellenállását különböző frekvenciákon is hasonlónak lássa az erősítő. A minap került elém olyan rajz, ahol a kis kondi ESR-jét soros ellenállással rontották. Csodálkoztam erősen, bíztam benne van erről információd.
(#) soos csaba válasza reloop hozzászólására (») Nov 6, 2012 /
 
Több információm nincs sajnos, csak ennyit tudok mondani, amúgy ezek a stiroflex-ek hajlamosak át ütni nagyobb feszültségen, és ezért is nem alkalmazom tápba szűrésnek, oda jó a csillám kondi MKT MKP. Valami ilyesmi rajzot lattál?, mint a mellékelt rajzon is van a C16, R40 és a C14, R49-es kondenzátorok és ellenállások sorba kötve a + és - tápágban?. Amúgy te mit szólsz ehhez a végfokhoz?, most ezt tervezem meg építeni de csak is HI-FI célra itthonra!. Meg van hozzá minden, előerősítő rajz hangszínnel a táp rajza, stabilizálás, és koppanás gátló rajza is, és persze nyak terv mindenhez!.
A hozzászólás módosítva: Nov 6, 2012

2rm5k6b.jpg
    
(#) accaboj válasza accaboj hozzászólására (») Nov 6, 2012 /
 
Tovább keresgéltem és ezt találtam: OPA1662. Szimpla táppal ez már képes működni a fázisfordítóban, igaz?

Fázisfordító
(#) soos csaba válasza reloop hozzászólására (») Nov 6, 2012 /
 
Ja igen és a leírásban azt írja hogy C16, R40 és C14, R39-es szűrő tagok a magas frekvencia rezgések ki szűrésére szolgálna!, ha jól fordítottam.
A hozzászólás módosítva: Nov 6, 2012
(#) reloop válasza soos csaba hozzászólására (») Nov 6, 2012 /
 
Átfutottam. Rendben lévőnek néz ki. P2-nek a 10k kicsit túlzás, 4,7k-t ajánlok, hogy ne szaladhasson el a nyugalmi áram.
(#) reloop válasza accaboj hozzászólására (») Nov 6, 2012 /
 
Szia! Semmilyen különleges IC-re nincs szükséged, jó a TL072. Ha ebből nem tudnád kihámozni a lényeget, akkor megrajzolom.
(#) blasz hozzászólása Nov 7, 2012 /
 
Sziasztok,akkor most hagyjam,vagy vegyem ki a stiro kondikat a tápszűrésből?
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Nov 7, 2012 /
 
Szia! Ami jó, azt nem kell piszkálni
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Nov 7, 2012 /
 
Oké köszönöm,baj nincs vele gondolom amig az asztalon van addig addig nem is fog gerjedni.
Lehet beépitem az asztalba.
Annyi bajom még van a már bedobozoltakkal,magában siri csend az összes vég,ha összekötöm akkor hanggenerátor lesz belőlük,1 végre van kötve,előfok,eq,vonalmixer.
A hozzászólás módosítva: Nov 7, 2012
(#) soos csaba válasza reloop hozzászólására (») Nov 7, 2012 /
 
Értem, majd meg lásuk élesztéskor! Köszi!
(#) soos csaba hozzászólása Nov 7, 2012 /
 
Sziasztok, a mellékelt rajzon egy előerősítő látható, van benne egy régi típusú A709-es IC (már rég el avultnak számít), milyen IC-vel tudnám be helyettesíteni ezt az IC-t?, ami ugyan ilyen paraméterekkel rendelkezik mint ez a típus?. Még egy kérdés, a bemenetelen található 2-2 ellenállás ami a bemeneti osztó volna (R1, R2,-R3, R4) jelenleg ezekkel az értékekkel 250mV-ra van kalibrálva, hogyan tudnám ki számolni nagyobb bemenő jelhez az ellenállások értékét?. Mondjuk egy CD lejátszó jel szintjéhez, azok már kepések magukból ki préselni 1-1,5V-os kimenő jelszintet!. Ja és még egy, a végfok bemenetelén van egy 22µF/16V-ra kondenzátor (C2), na most azt szeretném kérdezni hogy az oda nem sok egy kicsit, mármint a kapacitása, és nem volna jobb ha nem elektrolit kondi volna hanem egy sima váltóáramú kondi, mondjuk egy MKT-tipusu?.,

IMG275.jpg
    
(#) blasz válasza soos csaba hozzászólására (») Nov 7, 2012 /
 
Szia a nyugalmi értéke az 1.2k se éri el,és m,ár 100mA nél van,a nyugalmihoz 2k trimmer kell max,az egyenfesz beállítására 4.7k max,de nyögvenyelős beállítani,én a trimmer két lábára tettem ,ellenállást,1k-680r.és ugy tettem be a trimmert ami 400r,nem olyan érzékeny az állitásra pontosabban betudtam állitani mint a 4.7k al.Lehet megköveznek érte de igy nekem jobb pontosabb,és közel teljesen 0.00 ra tudtam állitani igy
(#) soos csaba válasza blasz hozzászólására (») Nov 7, 2012 /
 
Szia, ezt a beállítást +-70V-nál tesztelted?. Ha be állt 0-ra a kimenet akkor nyert ügyed van, de nem mászkál el a kimenet feszültség, mondjuk 1-orai üzem után?.
(#) blasz válasza soos csaba hozzászólására (») Nov 7, 2012 /
 
Igen 70v nál állítottam,az egyenfesz kb 30mV mászik negatívba indul kb -30-40mV és ahogy melegszik megy pozitív irányba.Én kb 80fokos borda hőmérsékletig melegítettem az egészet és úgy lett 5-8mV normál használatnál 0.00 körül.
Vagyis nem borda hanem csak az L idom volt rajta igy teljes.Hamarább felmelegedett.Egyébként szinte semennyit nem melegszik, ugy ahogy a képen van.
A hozzászólás módosítva: Nov 7, 2012
(#) soos csaba válasza blasz hozzászólására (») Nov 7, 2012 /
 
Értem, na ez így már elég jó értékek!
A hozzászólás módosítva: Nov 7, 2012
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Nov 7, 2012 /
 
Szia! Ezek benne vannak a dobozban, vagy csak erre rákötve kezd el zúgni? A dobozban egy végfok van?
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Nov 7, 2012 /
 
Nem ezek külön külön vannak,és rákötve kezd zúgni minél többet teszek rá annál jobban.Mondjuk az eq alapból zajos kicsit de nem ennyire.A vonal mixer gyári KORG,az eq is gyári,az előfok a panel gyári csak tápott kapott meg egy régi házimozi erősítő dobozt.
A védő földet lekellet kötnöm mindenhol mert attól meg búgott
A hozzászólás módosítva: Nov 7, 2012
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Nov 7, 2012 /
 
Ehhez a rendkívül nagy érzékenységű erősítőhöz, miért kellett előerősítőt bekötni? A vonali jel felével már ki kéne tudni vezérelni.
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Nov 7, 2012 /
 
Nem a hangerő miatt, hanem a magas mély szabályozás miatt.A hangerőt ha feltekerem lobog a függöny az alapzajtól.Amit tudtam mindent átnéztem,mértem pluszba szűrtem de csak a mélyebb zajok csillapodtak
(#) reloop válasza soos csaba hozzászólására (») Nov 7, 2012 /
 
Szia! Nem csak az IC, hanem az egész kapcsolás elavultnak számít. A tranzisztorok helyett műveleti erősítőt alkalmaznék (TL07x, NE553x, stb.)
A bemeneti jelosztás nem szerencsés, A T2 tranzisztor erősítése gyakorlatilag feleslegessé válik.
Következő: »»   1163 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem