Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kondenzátor
 
Témaindító: Alba, idő: Nov 30, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   53 / 98
(#) tukko hozzászólása Szept 12, 2012 /
 
Sziasztok! Egy 2008-as Samsung lcd tv táp paneljén ki akarok cserélni 2db 1000µF 25V 105C kondit!. A Hestore-on kaphato sima és LOW ESR&IMP. Az utobbi drágább. Táppanelba milyet érdemes berakni?
(#) kadarist válasza tukko hozzászólására (») Szept 12, 2012 /
 
Szia!
Természetesen a drágább, kis ESR értékűt építsd be.
(#) tukko válasza kadarist hozzászólására (») Szept 12, 2012 /
 
Ok, köszi!
(#) mindenes válasza minicooper hozzászólására (») Szept 12, 2012 /
 
Szia! Főleg a gyártási technológia és kialakítás számit. Pl. elektrolitnál kondinál teljesen más követelmények vannak mint egy polisztirén vagy kerámia esetében.
(#) mindenes válasza tukko hozzászólására (») Szept 12, 2012 /
 
Szia! Ha tápba kell akkor az ESR t célszerű alkalmazni a szükséges paraméterekkel.(max tápfesz és hőmérséklet)
A hozzászólás módosítva: Szept 12, 2012
(#) surlememebateau hozzászólása Szept 12, 2012 /
 
Sziasztok! Egy hangváltóba kellene egy ilyen kondi. Hol tudnék ilyet vásárolni?
(#) store92 hozzászólása Szept 14, 2012 /
 
Sziasztok!

Nekem egy olyan kérdésem lenne hogy egy kondenzátort, hogy lehet jó hangosan felrobbantani? Tehát mekkora feszültség, áram kell neki és hogy egyen áram helyett váltó árammal is durran-e, ha igen akkor azzal mekkora áram és feszültség kell? Számítógép táppal próbáltam, de nem volt olyan hangos és nem is repült széjjel darabjaira.
(#) fecameca válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 14, 2012 /
 
Még hála a jó Istennek, hogy robban, mindjárt, sőt azonnal, ha fordítva van. Mármint az, hogy még itt nálam, és nem a kuncsaftnál. Néha még a legjobb helyen is előfordul, hogy az ember elnézi. Tudom, hogy kell betenni, de mire bekerül, valahogy megfordul. ifjú koromban játszottunk is ilyet, akkor átdugtuk az ajtó alatt a szomszédba, de már kinőttem belőle.
(#) CsemanAttila hozzászólása Szept 16, 2012 /
 
Sziasztok. Olyan kérdésem lenne, hogy egy 16V-os 1000µF-os kondinak mennyi idő kell, hogy teljesen feltöltődjön. Köszi
(#) _vl_ válasza CsemanAttila hozzászólására (») Szept 16, 2012 /
 
Az attól függ, hogy mekkora ellenálláson keresztül töltöd...
A hozzászólás módosítva: Szept 16, 2012
(#) fecameca válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 16, 2012 /
 
Akkor korrigálok: Az jó, hogy azonnal teszi, ha már egyáltalán robban, és nem várja meg vele a kuncsaftot.(Még terroristának hinnének engem). Az újak egyébként be vannak irdalva, éppen ezért, és már nem robbannak. De már az illat előbb árulkodik, hogy baj van, de mire a kapcsolóig eljutok, úgyis vége. Általában tömeggyártás melléktermékeként fordul elő ilyen baleset nálam. Olyankor, ha már nagyon unom a banánt, és a sokadik példánynál általában filléres cucc figyelmeztet rá, hogy most tévedtem. Javításkor általában jobban figyelek. Ismerd el, azért sokkal jobb, mint egy akkumulátor, amit othagyok tölteni, és másnap veszem észre, hogy leégett minden. Egy kondi vagy csak pukkan, vagy jól van bekötve, és akkor nem fog robbanni se holnap, se holnapután, se tíz, vagy húsz év múlva.
(#) CsemanAttila válasza _vl_ hozzászólására (») Szept 16, 2012 /
 
Nincs ellenállás. Kocsiba lenne, szóval 12V direktbe.
(#) kadarist válasza CsemanAttila hozzászólására (») Szept 16, 2012 / 1
 
Egy század másodpercnél kisebb lesz a töltési időd, ha vastag és rövid vezetéket használsz.
(#) _vl_ válasza CsemanAttila hozzászólására (») Szept 16, 2012 /
 
Idézet:
„Nincs ellenállás. Kocsiba lenne, szóval 12V direktbe.”


Olyan nincs, hogy nincs ellenállás. Az akksinak is van ellenállása, a vezetéknek is, sőt, még a kondinak is van ellenállása. Ezek az ellenállások határozzák meg, hogy milyen gyorsan töltődik fel.
(#) marone hozzászólása Okt 6, 2012 /
 
Helló !
A kondenzátornak az ESR értéke az a fegyverzetek közti ellenállás ?
Mennyit számít ez ?
És ha van kisütőellenállás a kondin ? Akkor is számít az értéke ?
Kösz !
(#) _vl_ válasza marone hozzászólására (») Okt 6, 2012 / 1
 
Nem, az egy relatíve kisértékű "soros" ellenállás, amin az áthaladó áram (ami bemegy a kondiba, meg ami kijön) fűti a kondit. Nagyobb frekvencián, nagyobb áramoknál (pl. kapcsolóüzemű táp szűrőkondija, amit folyamatosan tölt/süt az áramkör) komoly korlát tud lenni, mert a hőtől hamar tönkremegy a kondi.
Ott is gondot okozhat, ha hirtelen nagyobb terhelést kapcsolsz rá egy sima tápszűrő kondira, akkor ezen az ellenálláson feszültségesés lesz az áthaladó áram miatt, azaz a nagyobb terhelés miatt egy rövid időre le tud esni a feszültség.
(#) kadarist hozzászólása Okt 6, 2012 /
 
Egy jó összefoglalás elektrolitkondenzátor témakörben: Bővebben: Link
(#) norbi.sz hozzászólása Okt 8, 2012 /
 
Sziasztok!

A videokártyámon tönkrement 2db FZ71 típusú kondenzátor (1500µF 6.3V).
Ezt helyettesíthetem más típusú, de ugyancsak 1500µF 6.3V-os kondival???
Nem találok FZ71 típusú kondit, csak e-bayen. Viszont régebbi alaplapon van ilyen értékű kondenzátor. Azt át tudnám rakni...
Ez a baja . *

Köszönöm a segítséget!
A hozzászólás módosítva: Okt 8, 2012
(#) _vl_ válasza norbi.sz hozzászólására (») Okt 8, 2012 /
 
Elvileg helyettesítheted, bár vannak műszaki paraméterek, amiket figyelembe kéne venni. De a lefényképezett cserekondin látszik, hogy ezzel nem lesz gond.
A gyakorlatban viszont olyan gondjaid lesznek, hogy fizikailag nem for elférni, ugyanis a "rendes" kondik nagyobb átmérőjűek, mint ezek a miniatűr vackok. A várható élettartam pedig szoros összefüggést mutat a fizikai mérettel...
Ja, és ha több is van egymás mellett, nyugodtan cseréld azokat is, amiken (még) nem szemmel látható a halál.
(#) goldscorpio07 hozzászólása Okt 27, 2012 /
 
Sziasztok!

Vettem egy LCM3 esr mérőműszert! Annyi lenne hogy a rajta lévő táblázatot hogy kell értelmezni? A feltüntetett értékek a még jó, vagy már rossz esr értékeket mutatnak.
Tudom hogy vannak low esr kondik, de gondolom nem ezek az értékek vannak feltüntetve.
Van valakinek egy használható táblázata hogy meddig jók az esr értékek a kondiknál?
Tudom, gyártófüggő, de mégis valamilyen "általános" számok érdekelnének.
Köszönöm!
(#) goldscorpio07 válasza goldscorpio07 hozzászólására (») Okt 27, 2012 /
 
A csodaműszer

lcm3.jpg
    
(#) norbert1980 hozzászólása Nov 2, 2012 /
 
Sziasztok!

Autóba a magassugárzóhoz szeretnék bipolár kondit tenni,de csak azt tudom hogy 4,7µF-os kell,azt viszont nem ,hogy hány V-os?Segitsetek!

Köszi.
(#) marone hozzászólása Nov 20, 2012 /
 
Helló !
Ha van kisütőellenállás a kondenzátoron, akkor az nem olyan mintha szivárgó kondenzátorom lenne ? Szóval, audió felhasználásra nem "káros" ?
(#) kadarist válasza marone hozzászólására (») Nov 20, 2012 /
 
Szia!
Az attól függ, hogy hol helyezkedik el az a kondenzátor. Ha pufferkondenzátor, akkor nem gond a kisűtőellenállás jelenléte.
(#) marone válasza kadarist hozzászólására (») Nov 20, 2012 /
 
Igen, pufferkondenzátor.
Csak ugye annyi rosszat hallani manapság szivárgó meg magas ESR értékű kondikról, gondoltam megkérdezem.
Kösz !
(#) kadarist válasza marone hozzászólására (») Nov 20, 2012 /
 
Hálózati pufferelésnél végképp nem számít az ellenállás. De az ESR-hez semmi köze a párhuzamos ellenállásnak, mert az csak úgy viselkedik üzem közben, mint egy fogyasztó és nem tud lerontani semmilyen nagyfrekvenciás vagy impulzusüzemű tulajdonságot. A soros ellenállás (ESR) annál inkább rontja a szűrő-pufferkondi jóságát. Olvasmány.
(#) gyulank hozzászólása Nov 30, 2012 /
 
Elektrolit kondenzátort lehet valahogy váltakozó áramra kötni?
Mondjuk 2 egyformát fordított polaritással párhuzamosan kötve?
(#) kadarist válasza gyulank hozzászólására (») Nov 30, 2012 /
 
Nem kellene tiszta váltakozófeszültséget kapcsolni normál elektrolitkondenzárorokra. Vannak polarizálatlan elkók, használj olyat.
(#) _vl_ válasza gyulank hozzászólására (») Nov 30, 2012 /
 
(#) fecameca válasza gyulank hozzászólására (») Nov 30, 2012 /
 
Való igaz, hogy lehet kapni bipolárisat. De, hogyha mégsem, akkor sem úgy kell kötni, ahogy leírtad, hanem sorba, és diódát rájuk, az ellenkező polaritás ellen!
Következő: »»   53 / 98
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem