Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   707 / 1273
(#) mezei dávid válasza mezei dávid hozzászólására (») Dec 5, 2012 /
 
Szia BU808D és kőrnyezete szép tiszta és nem füstös
inkább hajlok a K7750 es bajára.küldök még fotot remélem tudsz segíteni
DAva
(#) kadarist válasza mezei dávid hozzászólására (») Dec 5, 2012 /
 
Szia!
Sajnos ezeken a fotókon csak homályt lehet látni. Mi a tévé típusa?
(#) soos csaba válasza kadarist hozzászólására (») Dec 5, 2012 /
 
Szia!, de jó hogy itt vagy!, mit szólsz a fentebb lévő hozzáoszlásomhoz, mi lehet a baja a kis tévének? ITT2 és ITT1
A hozzászólás módosítva: Dec 5, 2012
(#) soos csaba válasza mezei dávid hozzászólására (») Dec 5, 2012 /
 
Szia!, nem feltétlenül kell hogy füstös legyen egy alkatrész, attól még lehet hogy rossz! A pirossal be karikázott alkatrészt vedd ki a panelból és mérd le szerintem rossz!, a mellette lévő kis diódát is mérd meg nem e rossz az is!. Aztán cseréld a másik képen látható pirossal be karikázott két kondenzátort is ÚJRA!, ne valami használt kondít tegyél bele!
(#) mezei dávid válasza soos csaba hozzászólására (») Dec 5, 2012 /
 
Szia
Köszi a választ még annyit.hogy van helyettesitö a k2750
tudnál valamit irni
üdv:dava
(#) Hodinka válasza soos csaba hozzászólására (») Dec 5, 2012 /
 
Milyen sasszi van benne,nem tudod?
(#) Hodinka válasza canon1990 hozzászólására (») Dec 5, 2012 /
 
Szia!
Nézd át a képcsőpanelon lévő forrasztásokat is.
(#) canon1990 válasza Hodinka hozzászólására (») Dec 5, 2012 /
 
Szia! Holnap ez lesz az első dolgom. Mindent néztem csak a képcsőpanelt nem
Köszönöm szépen a választ.
Szép estét.
(#) Bonanza02 válasza mezei dávid hozzászólására (») Dec 5, 2012 /
 
Mielőtt komoly költségekbe vernéd magad:
0. Süsd ki a nagy tápkondit egy 1 MOhm-os 2 W-os ellenállással vagy egy 220-as izzóval.
1. vedd ki a lemágnesező tekercs PTK-ját, nem-e az zárlatos
2. Nézd meg az összes kék színű kerek kerámia alkatrészt a 220-as tápkörben, nem-e zárlatos valamelyik. Fekete szokott lenni az egik kivezetésnél, vagy ketté van hasadva. Ez túlfesz védő. Ha zárlatos és kiveszed, akkor új biztosítékkal be kell hogy induljon.
3. Tegyél bele biztit, ne dugd be a hálózatba a tévét, (tehát nem üzem alatt mérünk!) hanem a 220-as csatlakozó két pólusa között mérj ellenállást. Persze legyen bekapcsolva a tévé.
Ha ez mind oké, akkor folytatjuk.....,kadarist is segít gondolom.
(#) soos csaba válasza Hodinka hozzászólására (») Dec 5, 2012 /
 
Szia, nem láttam rá nyomtatva sehol sem a panelre sasszé számot, csak valami kis címkék vannak rá ragasztgatva a panelra, a címkén egy csomó kis számmal, de nem tudom el dönteni hogy melyik volna a sasszé száma. Az interneten a neve és a modell száma után próbáltam rajzot keresni, de nem leltem sehol sem sajnos!
(#) Hodinka válasza soos csaba hozzászólására (») Dec 5, 2012 /
 
Néha a hátlapján is felszokják tüntetni,ott nem nézted?
(#) soos csaba válasza Hodinka hozzászólására (») Dec 5, 2012 /
 
SN:6150434 még ezt írja a hátlapján nem tudom ez menyire segít?.
(#) kadarist válasza soos csaba hozzászólására (») Dec 5, 2012 /
 
Ezen kívül valami típusra vagy márkára utaló jelzés van a hátulján?
(#) soos csaba válasza kadarist hozzászólására (») Dec 5, 2012 /
 
Igen eurocolor ctv 14436 txt. Ez a modell száma.
(#) Hodinka válasza soos csaba hozzászólására (») Dec 5, 2012 /
 
Úgy néz ki marad a "sötétben" való tapogatódzás.Egyébként így látatlanban még annyit mondanék,hogy a 129V szerintem még elfogadható érték.Viszont ahogyan a videovégfokot jellemezted,nekem még nem állt össze a kép.Mit keresnek a kisfeszültségű smd tranyók még az TDA után,nem lehet,hogy valami visszacsatolás féle akar lenni?
(#) Hodinka válasza Hodinka hozzászólására (») Dec 5, 2012 /
 
Ja bocsi!Most nézem csak,hogy előtte vannak.Ezesetben TDA kimenetén mit lehet mérni?
(#) kadarist válasza soos csaba hozzászólására (») Dec 5, 2012 /
 
Ha így néz ki, akkor ez egy 11AK56-4 sasszi, aminek könnyű beszerezni a rajzát. Kattints a Скачать схему VESTEL 11AK56 feliratra.
A hozzászólás módosítva: Dec 5, 2012
(#) Hodinka válasza Hodinka hozzászólására (») Dec 5, 2012 /
 
Idézet:
„TDA 9551H-tipusu IC-é meg mértem közvetlen a lábainál a feszültséget RGB kijövet és ott 2x0,9V-ot mérek”

Csak most olvasgatom újra figyelmesen amiket írtál.
Tehát a 0,9-0,5V-okat az IC RGB kimenetein mérted?Akkor szerintem meg is van a baj.
(#) soos csaba válasza kadarist hozzászólására (») Dec 5, 2012 /
 
Szia!, na ez egy fel használható fájl, ebben meg van a rajz is ami kell nekem, egyezik a tévé felé-pitésével! Köszönöm. Még egy észrevétel a tévén. bekapcsolás után tehát 3 mP-ig világit a led aztán be lép készenlétbe, most játszadoztam a trafon lévő screen-potival, be kapcsoltam és lassan max-ról tekertem visszafele, és be kapcsolva maradt a téve képzeljétek, DE! a kép tiszta fehér és nem lehet látni semmit a műsorból, ha viszont lejjebb tekerem egy picit egy kattanás és le kapcsol a táp megint, máskülönben a screen poti egy kicsit akadozva forog, szerintem zárlatos is!. A másik dolog mint már ahogy írtam a TDA 9551H IC-nél, közvetlen a lábainál 2x0,9V-ot mértem és egyszer 0,5V-ot (RGB kijövetelek),tehát ott is van valami bibi(sejtem hogy rossz az IC-é). A videó finálban pedig az katódokon 195V van,ami szintén irgalmatlan magas, és ahogy írtad a múltkori hozászolásodban kadarist ilyenkor le zár a képcső, és ezért nincs kép. A kérdés az volna ha a videó finál bemenetelén (RGB) nincs meg az 1-2,5V-os feszültség, fel ugorhat a katódokon a fesz ennyire?, ugyanis nem jön a bemenetre fel csak 350mV! nagyon alacsony!. Másik dolog a primer részben van két kis SMD ellenállás és csak most látom hogy egy NPN, és egy PNP-s tranzisztor, mivel nem tudtam be azonosítani őket azt gondoltam hogy valami MOS FET-ek, de most hogy látom a rajzot nem azok!, ma ki vetem azt a két tranyót és le mértem az egyik nem vezetett sehova műszerrel a másik pedig csak egy irányba, úgy látszik akkor azokat is le kell cseréljem onnan!

Rajz.JPG
    
(#) soos csaba válasza soos csaba hozzászólására (») Dec 6, 2012 /
 
Még valami, ami számomra elképesztő, mert még primer részben nem mértem ekkora feszültséget!, mit keres 490V a primer GND-hez képest a Q800-as (MTP6N60E) Drain lábán ekkora feszültség, magyarázza el nekem ezt valaki?
(#) Hodinka válasza soos csaba hozzászólására (») Dec 6, 2012 /
 
Idézet:
„mit keres 490V a primer GND-hez képest”

A táptrafó primerjén az önindukció hatására nagy amplitudójú feszültségtüskék keletkeznek,ezért ott nem ajánlatos méregetni sem.
Most a rajz és az általad leírottak alapján már kezd összeállni a kép,de a videotápfesz
nekem még mindig nem világos.Egyszer +129V-ot írsz,másszor +192V-ot.
Ha 192V mérhető a katódokon jelentősebb eltérés nélkül az normális,mivel +200V a videotápfeszültség,a képcső pedig akkor zárna le,ha a feszültség ennél kevesebb lenne.De ennek ellenére jó lenne ha mérnél feszültségeket a Q908,és a Q900-as kollektorjain.
Idézet:
„egy NPN, és egy PNP-s tranzisztor, mivel nem tudtam be azonosítani őket azt gondoltam hogy valami MOS FET-ek, de most hogy látom a rajzot nem azok!”

Ezek digital-tranzisztorok,nem tudod őket úgy kimérni mint egy hagyományos BJT tranyót.
A hozzászólás módosítva: Dec 6, 2012
(#) mezei dávid válasza Bonanza02 hozzászólására (») Dec 6, 2012 /
 
Szia! mindent lemértem a két polus között nincs semmi ellenállás, a kapcsoló benyomott állapotban. a kék színüek mind mind rendben
A ptk is ugy tűnik minden jo és mégsem jo. Azt kérdezném,hogy a teljesen
kiszerelt panelt lehet-e feszültség alá helyezni a proba miatt, akkor nem kellene beszerelnem és mindig ellenőrizhetném a folyamatot.
üdv:dava
A hozzászólás módosítva: Dec 6, 2012
(#) rallyy válasza mineral hozzászólására (») Dec 6, 2012 /
 
Hello! Ilyen lehetőségem sincs, mert csak 1 modem jön be
(#) soos csaba válasza Hodinka hozzászólására (») Dec 6, 2012 /
 
Szia, most látom csak hogy a tranzisztorok kapszuláiba két ellenállás is van, és igazad van így nem is lehet le mérni! őket. A 129V a szekunder utáni tápfeszültség, a 192V pedig a katódokon lévő feszültség a videó finálban. Ami érthetetlen az az hogy sok tévénél fel megyen a 180-200V a videó finálba, és a katódokon már csak 90-140V van általában, soha egy tévén se mértem még ekkora katód feszültséget!. Még valami, ami nagyon is furcsa!, kíváncsi voltam mi történik ha a videó finálból ki forrasztom a három bejövő szálat ami a TDA 9551H-IC-töl jön fel, mint már írtam a bejövő szálakon valami 350mV-ot mértem (RGB), de ha le választom a szálakat a feszültség szépen meg ugrik 2,2V-ra mind a hárman! RGB-n, na ez mitől lehet?. Mikor ezt tapasztaltam arra gondoltam hogy a videó finálban lehet valami gond, és ezért le cseréltem az összes tranzisztort, de hiába mert ugyan az a gond vele!, úgyhogy ez nem nyert sajnos!.
(#) kadarist válasza Hodinka hozzászólására (») Dec 6, 2012 /
 
Ehhez annyit pontosítanék, hogy minél inkább közelítünk a katódtápfeszültség felé (200V), annál inkább lezár a képcső és ilyenkor már csak a G2 feszültség drasztikus emelésére indulnak meg az elektronok az anód felé.
(#) kadarist válasza soos csaba hozzászólására (») Dec 6, 2012 /
 
A videoprocesszor (RGB kimenet) kap tápfeszültséget?
(#) Hodinka válasza kadarist hozzászólására (») Dec 6, 2012 /
 
Hoppá!
Tényleg így van,mivel a katód elektronokat emittál,ezért a képcső negatív feszültség hatására kezd nyitni,a +200V pedig esetünkben zárja.Bocs a félreinformálásért!
Tegnap sajnos,hát hogy úgy mondjam nem voltam szellemileg a helyzet magaslatán.

(#) Hodinka válasza soos csaba hozzászólására (») Dec 6, 2012 /
 
Engem az zavart a leginkább össze,hogy a sorkimenő szekunderén 129V-ot mértél,miközben a katódokra 192V jutott.Viszont ha a videovégfok megkapja a 180-200V-ot,akkor valószínüleg csak valamit elmérhettél a sorvégnél.
(#) atommiky5 válasza kadarist hozzászólására (») Dec 6, 2012 /
 
Köszönöm az infót nekiugrok és majd beszámolok a helyzetről.
(#) soos csaba válasza Hodinka hozzászólására (») Dec 6, 2012 /
 
A (csopper) trafó szekunderén jön le a +129V!, az megy a magas feszültségű trafóba, és a BU collektorába a magas trafó tekercsén keresztül, de nem az megy fel a videó finálhoz!, a videó finál rész, a Magas feszültség trafóból kapja az alimentálás, mint ahogy a képen is látható, +200V!, tehát a be karikázott résztől kapja meg a videó finál az alimentálást!
A hozzászólás módosítva: Dec 6, 2012

Pláka.JPG
    
Következő: »»   707 / 1273
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem