Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   857 / 1385
(#) johny999 hozzászólása Dec 9, 2012 /
 
Ez a nyákdarab amire próbáltam vasalni úgy 7-8 éves oxidálódott, összekarcolt darab volt amit a garázsban találtam eldobva. Gondoltam próbára jó lesz. Megcsiszoltam ahogy tudtam, viszont mivel elég kis darabról van szó (2,5 x 3cm), és méretre vágás után vasaltam rá, elég problémás volt rögzítenem, a vasaló húzta magával a nyákot is. Lehetséges az is hogy nem volt egyenletes a vasalás. Holnap újra próbálkozom vele.
(#) mechanika hozzászólása Dec 10, 2012 /
 
Sziasztok!

Lamináló géppel szeretnék nyákot készíteni és nincs otthon nyomtatóm.
Ezért a következő lenne a kérdésem:
Mennyi idő telhet el a nyomtatás és a festék nyákra történő átjuttatása között?

Köszi!

(#) 13_Balu50 válasza mechanika hozzászólására (») Dec 10, 2012 /
 
Helló !
Ha lézer nyomtatóval nyomtatsz, mivel az műanyag alapú, szerintem még egy hónap múlva is jó, csak jó legyen a papír, és legyen rajta festék bőven, (1200 DPI és sötét) tónusban.
Üdv, Balu.
(#) pici válasza mechanika hozzászólására (») Dec 10, 2012 /
 
Sem a festék sem a papír nem romlik gyorsan, még ha a papír szív is egy kis párát, nem gond.
De nem szabad összetapizni, és semmilyen szennyezősés nem kerülhet a festékre (még szöszök sem a tárolás folytán) mert ott nem fog tapadni.
(#) Cirboja hozzászólása Dec 10, 2012 /
 
Sziasztok!

Leírnám,hogy tettem olcsón nyákkészítésre alkalmassá egy laminálót-gondolatébresztőnek jó lehet.Vettem egy Ednet márkájú A4-es laminálót 4500 pénzért.A hőfokkapcsolót kicseréltem benne 160C-fokosra (asszem 108 fokos van benne alapból). Mivel 0,5 mm-nél vastagabb dolgot nem lehetett beletuszkolni,az egyik továbbító henger fészkeit oválisra reszeltem,hogy el tudjon távolodni a másiktól. A hengerek szorítását úgy oldottam meg,hogy két kis szimeringből kiszedtem a végtelenített rugót.Ezekkel szorítom össze a két hengert,éppen beférnek a fogaskerekek mellé. Már jó pár nyákot készítettem ezzel a géppel.A papírzsepis simogatást nem lehet elhagyni, de jól működik.
Lehetne 170-180 fokos kapcsolót betenni,esetleg a rugókat erősebbre cserélni és nem kellene simogatni sem.Tudom,erősen "sufnituning"jellegű a gép,de az olcsóság volt a fő szempont
(#) kaqkk válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Dec 10, 2012 /
 
Ha a levilágítással jó eredményeket értél el ne térj át a laminálásra , én áttértem -aztán visszatértem ..
(#) watt válasza Cirboja hozzászólására (») Dec 10, 2012 /
 
Érdemes visszaolvasni a hőfokok és egyéb más beállítások mit okoznak...
(#) pjg hozzászólása Dec 11, 2012 /
 
(#) gordonfreemN válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 11, 2012 /
 
Megjött a gépezet épp most.
Lássuk...
(#) gordonfreemN válasza gordonfreemN hozzászólására (») Dec 11, 2012 /
 
A nyák elakad és kattog a fogaskerék...
Ez az én formám.
(#) mate_x válasza gordonfreemN hozzászólására (») Dec 11, 2012 /
 
Leszedted róla a műanyag borítást? Mert ha nem, akkor nyilván elakad, a nyák nem hajlik be mint a papír.
(#) Szpisti válasza pjg hozzászólására (») Dec 11, 2012 /
 
Lehet, de pár feleslegesnek tűnő lépést én kihagytam volna.
Minek a kimaratott nyákot visszatenni exponálni és ismét előhívatni, ha egy darab papírzsepire öntött nitróigítóval 3 mozdulat és lakkmentes a réz?
Minek a nedves panelt a laminálóba tenni szárítani, ha egy mozdulattal szárazra lehet törölni egy ronggyal?

Amúgy ügyes...

Én még ezt a "solder resistet" nem használtam - lehet ilyesmit itthon is beszerezni ?
Mert gondolom a dry fólia nem a legalkalmasabb a páka hőjének ellenállni.
(#) gordonfreemN válasza mate_x hozzászólására (») Dec 11, 2012 /
 
Egyenesen megy át rajta, de amúgy egy 8 centis nyákot most beengedtem, ez bent is maradt. Pedig műanyag burkolatot leszedtem.
(#) eyess válasza gordonfreemN hozzászólására (») Dec 11, 2012 /
 
Nem kellene erőltetni , mert még nagyobb baja lesz.Illetve lehet már van is.
Egyes lamináló gépeknek állíthatóak a hengerei a vastagság miatt, ha a tiéd nem ilyen , akkor meg kellene nézni , hogy lehet rajta alakítani úgy , hogy ne legyen túl megterhelő a motor számára , ha egy ilyen vastagságú dolog átmegy a hengerek közt.
(#) Szpisti válasza eyess hozzászólására (») Dec 11, 2012 /
 
Nekem ugyanaz van mint a fenti videóban, az eddig befogadott mindenféle vastagságút. Ha ilyent láttok A..iban vagy hasonló helyen, érdemes kipróbálni.
(#) eyess válasza Szpisti hozzászólására (») Dec 11, 2012 /
 
Igen ismerem ezt a fajtát ezen pont lehet állítani a hengerek távolságát .
(#) gordonfreemN válasza eyess hozzászólására (») Dec 11, 2012 /
 
Annyi is lett neki.
A felső tengely furatát próbáltam meg fel irányba bővíteni, de így már jár a fogaskerék is, ami értelemszerűen problémákat okoz.
Hosszúéletű volt a drága.
(#) emmzolee válasza pjg hozzászólására (») Dec 11, 2012 /
 
Azért én megnézném azt is ahogy beforrasztja. Ez a zöld Octamex-es cucc nem nagyon bírja a hőt.
(#) pjg válasza emmzolee hozzászólására (») Dec 11, 2012 /
 
Gondolom valamilyen smd pasztával. Azoknak alacsonyabb az olvadáspontjuk.
(#) kaqkk válasza emmzolee hozzászólására (») Dec 11, 2012 /
 
Hogyan használtad ezt az octamex es cuccot ? Nálam bevált ! Sima jlt pákával tökéletesen
forrasztható a nyák és nem jön fel a fólia , ha félórát dörgölöd max hőfokon fel tudod szedni de ez nem erről szól ...
(#) Cirboja válasza watt hozzászólására (») Dec 11, 2012 /
 
Kicsit soknak találom ezt a 110 oldalt, úgyhogy míg a masinám be nem adja a kulcsot,inkább mellőzöm.Csak belekotyogtam a témába...
(#) pluto válasza emmzolee hozzászólására (») Dec 11, 2012 /
 
Csatlakoznék kaqkk kollégához. Tökéletesen forrasztható. Itt egy áramkőr octamex fóliával és sima forrasztó ónnal. A szöszök meg egyéb "izék" ne zavarjanak, itt még nem lett véglegesen letisztítva.Az áramkőr
(#) emmzolee válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 11, 2012 /
 
Ne már.
Az a fólia csak 160Fokos azt hiszem. Mondjuk én a legelső fóliából rendeltem és ez érzékeny a pákeszre.
Mindjárt keresek egy képet, ahol látszik mi a baj.
Lehet az enyém sz..? Még van vagy 5 A4-es mennyiség belőle, mert előre gondolkoztam, hogy mi lesz, ha nem hoznak be többé ilyet, rendeltem belőle sokat.
Mostanra átt tértem a fény érzékeny festékre. Na az olyan bika mint a gyári! A zöld octamexes nálatok is annyit bír mint a gyári nyákok? Légyszi írjátok le.
Na itt vannak a képek.
Látszik a végén, hogy a nagy forrasztásoknál föl hólyagosodik. Az nem gyanta, hanem ilyen lesz. Amikor kihül, akkor egy csavarhúzóval le lehet pattogtatni.
A hozzászólás módosítva: Dec 11, 2012
(#) kaqkk válasza emmzolee hozzászólására (») Dec 11, 2012 / 1
 
Miután fellamináltad mit csinálsz vele ? Én laminálás, levilágítás ,előhívás után még meg szoktam "napoztatni " a levilágító alatt még 15-perc majd 150c ra állítom az elektromos sütőt és 20 percig sütögetem , ezután ha kihűlt le sem lehet vakarni
A hozzászólás módosítva: Dec 11, 2012
(#) emmzolee válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 11, 2012 /
 
Rá a maszk, aztán világítás. Aztán előhívás, öblítés, és fél óra uv.

Miért?
(#) kaqkk válasza emmzolee hozzászólására (») Dec 11, 2012 / 1
 
A beégetés elmaradt nálad ! Ez a probléma ! Csak nagyon kell vigyázni hogy ne menj 150c fölé . Az elsőnél még csúnyán nézett rám a feleségem amikor betettem a sütőbe , de már megszokta
A hozzászólás módosítva: Dec 11, 2012
(#) emmzolee válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 11, 2012 /
 
Ne már.
Ezt sehol nem olvastam eddig. A Német leírásban sincs erről semmi.
Igaz is. De f.. vagyok. Ki próbálhattam volna. Már vagy 2-3 éve van ilyenem.

Ha ettől jó lesz, akkor császár vagy. Lehet holnap gányolok is egy panelt. Úgy is akartam építeni egy LPT optikai leválasztó kártyát.

A 150fokot tudom tartani, mert van egy PID vezérelt sütőm. Saját gyártmány. Az 1-2 fokon belül stabilizál.
Mennyi legyen az idő?

A te egyik nyákodról nincs kedved beszúrni egy képet?
Kíváncsi lennék.
A hozzászólás módosítva: Dec 11, 2012
(#) Petjaa válasza emmzolee hozzászólására (») Dec 11, 2012 /
 
Helló!

Én nem tudok németül egy szótsem, így annó lefordíttattam. Abba benne van minden. Csatoltam a fordított adatlapját remélem segít.

Üdv Petjaa
(#) emmzolee válasza Petjaa hozzászólására (») Dec 11, 2012 /
 
Köszi. Én is fordító progival ügyeskedtem.
(#) kaqkk válasza emmzolee hozzászólására (») Dec 11, 2012 /
 
Sajnos most még nem tudok rendes képet csinálni , csak egy sz... tescskós mobilom van
De hajól emlékszem régebben tettem fel ide képet
Következő: »»   857 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem