Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   972 / 1679
(#) sz_ferko válasza sz_ferko hozzászólására (») Dec 10, 2012 /
 
Közben elkészítettem egy kis videót is a készülékről, evvel megköszönve mindenkinek az elismerő hozzászólását, közreműködését. Így már meg is térült valamennyi a befektetett munkából. Bővebben: Link Úgy tűnik a videón, hogy több helyen jön a Kossuth adó műsora, de azok a győri és móvári adók frekvenciáin hallhatók.

Üdv. sz_f
(#) nagy hoho válasza sz_ferko hozzászólására (») Dec 10, 2012 /
 
Nekem tetszik.
(#) Vales válasza sz_ferko hozzászólására (») Dec 11, 2012 /
 
Üdv!
Csodaszép Munka, Gratulálok!
Egyébként Karácsonyi Ajándék lesz valakinek?
Mert egy ilyen igazán Gyönyörű és Egyedi Ajándék bárminél többet ér!
(#) Matatka hozzászólása Dec 12, 2012 /
 
Sziasztok!
Unatkoztam a melóhelyen és a maradék anyagokból elkezdtem ökörködni. Egy 10 LED-es lámpa szerű izé jött össze belőle kartonból, egy nagyítóból és egy rossz pc ventilátorból. Azért rakom fel, hogy röhögjetek egy jót! lehet fikázni is keményen, úgy is néz ki.

video1

füst

A füst élőben sokkal jobban néz ki, csak sajnos telefonnal tudtam felvenni.
(#) Action2K válasza Matatka hozzászólására (») Dec 13, 2012 /
 
Szia! Ez annyira ronda, hogy már szép. Koleszos filléres project.
(#) vicsys válasza Matatka hozzászólására (») Dec 13, 2012 /
 
Kár azért a szép darab kartonért! Tehettél volna jó kis zenét a vidi alá, hogy ütősebb legyen! Mondjuk ezt: Bővebben: Link
(#) Gery78 válasza Matatka hozzászólására (») Dec 13, 2012 /
 
Jó ez. Felteszed az autó tetejére, és már csak visítani kell hozzá, és kész is a megkülönböztető jelzés. Ha 200-zal mész senki nem fogja észrevenni a különbséget.
(#) mineral válasza Gery78 hozzászólására (») Dec 13, 2012 /
 
Visítani! Valahogy így : Bővebben: Link
(#) FMSound válasza Matatka hozzászólására (») Dec 13, 2012 /
 
Nagyító lencsékkel nem rossz ötlet!
Nálam ilyen jó ez nem filléres projekt!!Video
A hozzászólás módosítva: Dec 13, 2012
(#) Matatka hozzászólása Dec 13, 2012 /
 
Köszi mindenkinek az elismerő szavakat most drótoztam a hátuljára egy ne555 strobi elektronikát, de azt már fotózni sem merem majd kidobom a kukába

Azért dobok fel pár képet, hogy tudok normálisat is csak ez most nem arról szólt

A képeken egy TDA7375 erősítő szerepel, sajnos egy boltban vásárolt műszerdobozba építve, de ez volt a megrendelő igénye.

(#) FMSound válasza Matatka hozzászólására (») Dec 13, 2012 /
 
Szerintem sokkal több a fantázia a fényben, mind TDA-as erősítőben, nem reagáltál semmit a linkelt videóra!! Ki kell találni a karton helyett egy jó kis esztergált csövet, vezérlést össze hangolni, többet csinálni, szuper lesz nem kidobni!!! TDA -s erősítővel Dunát lehet rekeszteni, főleg egy ilyen dobozban semmi egyéniség nincs, még a ledek is elég érdekesen vannak benne, nem valami esztétikus, túl sok lóg ki belőle, még sorjás is!! LED foglalat!!
A hozzászólás módosítva: Dec 13, 2012
(#) Matatka válasza FMSound hozzászólására (») Dec 13, 2012 /
 
Teljes mértékben igazad van!
Videóval kapcsolatban: baromira tetszett!! Nagyon jól néz ki és főleg tetszett a két oldalt felrakott (gondolom RGB) "fényvető". Nagyon korrekt az összeállítás. El is gondolkoztam, hogy komolyabban veszem a lámpa tervezést.
TDA: igen sok van, bár ez szerintem ár-érték arányban verhetetlen, főleg ha trafót se rak bele az ember. 98dB-es Reflex falakkal viszont meglepően jól szól. A kivitelezés olyan amilyen. Abban is igazad van.
Egy dolog érdekelne: Neked a lámpáidban tükör mozog, vagy a LED-ek mozognak? Mert láttam, hogy pásztázik a fény. Ez érdekelne.
Köszi előre is!
(#) mate_x hozzászólása Dec 14, 2012 /
 
Sziasztok!

Kicsit elkezdtem rendet rakni a műhelyemben, és megtaláltam egy régebben kudarcba fúlt kísérletemet, vicsys frekimérőjét. Ez lenne az: Bővebben: Link Te jó ég miket csináltam régen Nem akartam, hogy kárba vesszenek az alkatrészei, ezért most megcsináltam viszonylag normálisan, és most elsőre rúgásra működött A programot egy kicsit módosítottam, az elejéről kivettem az üdvözlő szöveget, szerintem felesleges kiírnia, hogy initializing, nem tudom, hogy mit inicializál , úgyhogy most egyből a mérés jön be. Azt tapasztaltam hogyha ki és bekapcsolom akkor is el kezd futni a program, amíg volt intró, addig valamikor lefagyott egy gyors ki bekapcsolásnál. Összedobtam egy kvarcos oszcillátort, a kvarcra 3,6864 MHz van írva, úgyhogy a mérő elég pontos(lásd kép). A belseje nem lett túl szép a mérőnek, de a külseje szerintem egész jó lett. A kapcsolásért köszönet vicsysnek!

Üdv, mate_x
(#) mrobi válasza mate_x hozzászólására (») Dec 14, 2012 /
 
Nagyon jó lett! Szép az előlep. Engem egy dolog zavar. A tetején a kapcsoló. Nem fért volna el a hátoldalon?
A hozzászólás módosítva: Dec 14, 2012
(#) mate_x válasza mrobi hozzászólására (») Dec 14, 2012 /
 
Köszi! A kapcsoló azért oda került, mert a dobozt is "újrahasznosítottam". Ez a doboz a digitális forrasztóállomás I doboza volt, csak azt szétszedtem, mert nem akartam új trafót venni a digitális forrasztóállomás II-nek. És mivel ott volt a kapcsoló helye muszáj volt odatennem a kapcsolót.
(#) Gery78 válasza mineral hozzászólására (») Dec 15, 2012 /
 
Igen körülbelül így kellene visítani hozzá. Elég élethű a srác... Erről a videóról az jutott eszembe hogy:
- Magát nem zavarja ez a nagy forgalom?
- Nemmm, nemmmm, nemmmm.
A hozzászólás módosítva: Dec 15, 2012
(#) Szammer válasza sz_ferko hozzászólására (») Dec 16, 2012 /
 
Szia!

Hát le a kalappal, szép lett.
5-6 éve én is elkezdtem egy hasonló konstrukciót, csak én egy modern tunert álmodtam bele (reto forma, Hi-Fi hangzás)
Az enyém a fénykép arányai alapján, kicsit nagyobb lett volna.
Sajnos az asztalossággal befürödtem.
Meghajtottam gőzölve a burkolatot (2*0,5mm ragasztott furnérból formára) és száradás után behullámosodott (hiába nem vagyok asztalos).
Próbáltam glettelgetni, de kuka lett a vége.

Köbzoli!
Ezt hogyan csináltad (mármint az íves doboz-oldalt)?

Üdv:

Zsolt
(#) vicsys válasza Szammer hozzászólására (») Dec 16, 2012 /
 
(#) Szammer válasza vicsys hozzászólására (») Dec 16, 2012 /
 
Szia!
Ez szép és jó, de az hogy hogyan készült??
Szerintem nincs benne (vagy nem voltam eléggé figyelmes?).
Üdv:
Zsolt
A hozzászólás módosítva: Dec 16, 2012
(#) Szammer válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 16, 2012 /
 
Bocsi, válaszoltam, de nem neked, aztán mikor visszajöttem, akkor láttam a válaszodat.
(#) H2opok hozzászólása Dec 16, 2012 /
 
Üdv
Összeraktam egy kis karácsonyi ledes asztali díszt. Fotót nem rakok fel külön, mert a linken ott van minden, nyákterv, program. Csak regisztrálva lehet letölteni. Meg az enyém is pont ugyan ilyen. Magasfényű ledeket raktam bele. A program elég hosszú, kb. fél óra míg az összes animáció lefut. A videón látni hogy az "eletor" felirat is fut, igaz a programban (hex) ez a rész nincs benne.
LINK
(#) kocsgab002 válasza H2opok hozzászólására (») Dec 16, 2012 /
 
Szia.
Jól néz ki nagyon.
A nixie-k a másik oldalon vannak?
(#) zolika60 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Dec 16, 2012 /
 
Klassz lett. A 64-esosztót nem értem. Sokat kell fejszámolni.
(#) Melphi hozzászólása Dec 16, 2012 /
 
Egy frissen készült hőmérő, a dobozolás még elöttem ál.
Köszönet a segítségért: Levii, és Zoly15nek
A hozzászólás módosítva: Dec 16, 2012
(#) Melphi hozzászólása Dec 16, 2012 /
 
És egy másik projekt, egy nagyon ötletes óra.
Köszönet: Atosz90
(#) DanniL válasza erobi82 hozzászólására (») Dec 16, 2012 /
 
Üdv Erobi82! Egész jól lekoppintottad ezt az alkonykapcsolót! Viszont ennél már sokkal korsezrűbbeket gyártanak egyszerűbbet kisebbet és ennél hatékonyabbat olcsóbban is. Az elsődleges hiba ezzel, hogy itt a leded amit beraktál fényérzékelőnek nem sötétített már ebből látszik h nem korszerű! Ami a képen van alkonykapcsoló ha még nálatok 7 ezret elkérnek érte akkor nem tudom h miféle helyen lakhatsz. Minden esetre szépen lemásoltad ahhoz gratulálok
(#) nagy hoho válasza DanniL hozzászólására (») Dec 16, 2012 / 1
 
Még csak 2006 közepén jársz? Nem szoktunk hat és fél évvel ezelőtti témákra reagálni.
(#) dudassandor1 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Dec 17, 2012 /
 
Ez nagyon patent lett! Gratulálok hozzá!
(#) enree válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Dec 17, 2012 /
 
Nagyon pityer lett mester!
(#) Szpisti hozzászólása Dec 17, 2012 / 1
 
Sziasztok!
Egyáltalán nem bíztam benne, hogy el fog indulni ez az áramkör . A chip doksija nem egészen 100%-os, és sok nyitott kérdés maradt a megépítés előtt. Ezért nem is ruháztam be smd alkatrészekre első körben, gondoltam lesz ami lesz. Megépítettem a fiókban található alkatrészekből. Ráadásul a gyárilag előírt kvarcot is csak Kínából tudtam volna meghozatni - egy fórumtársunk ötlete segített ki, és dupla frekis leosztva került bele.
Persze elsőre-másodszorra és tizedszerre sem indult. De tizenegyedszerre igen!
Ennek örömére osztanám meg veletek.
A gagyi forrasztásokat kérem ne nagyon cikizzétek meg, minden pont 3x át lett kencélve, a dip16-okat először felcseréltem, stabtokot fordítva terveztem, stb - a kapkodás ezt szüli. Azt viszont megemlíteném, hogy a qfn44 is pillanatpákával lett felapplikálva
Persze ha készül még belőle ezen tapasztalatok alapján , természetesen pasztával és hőlégfúvóval oldom meg a dolgot. Sőt gondolkodom rajta, hogy maszkolást is teszek fel a forrasztáshoz.
Van egy rövid kis videó is róla Itt

GMmodul.jpg
    
Következő: »»   972 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem