Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK terv ellenőrzése
 
Témaindító: Paso, idő: Okt 4, 2005
Lapozás: OK   91 / 199
(#) kokozo válasza attirush hozzászólására (») Dec 13, 2012 /
 
Az R3 felső lába benne van a poti fémtokjában. ( Az a piros keret a potinál azt jelenti hogy akkora a potméter háza, tehát úgy kell megtervezni hogy a piros keretek alatt semmi ne legyen lehetőleg.)
(#) attirush válasza kokozo hozzászólására (») Dec 13, 2012 /
 
Most már értem! KÖSZI!!!
(#) johny999 hozzászólása Dec 17, 2012 /
 
Üdv,

valaki megnézné hogy jó lesz-e ez így.

Köszi.

new.png
    
(#) vicsys válasza johny999 hozzászólására (») Dec 18, 2012 /
 
Jó lesz. Az hogy mi ez, vagy milyen alkatrészek vannak benne, az nem derült ki.
(#) johny999 válasza vicsys hozzászólására (») Dec 18, 2012 /
 
Elvileg majd egyszer automata öntöző lesz Legalábbis ez ahhoz készül, 6 elektromágneses szelep + 1 motor kapcsolásához.

new.png
    
(#) _JANI_ válasza johny999 hozzászólására (») Dec 18, 2012 /
 
Szia! Nem tudom, hogy mekkora lesz a + tápon a teljes terhelés, de nekem vékonynak tűnik az a vezetősáv. Nyugodtan lehetne két mérettel nagyobb. Szerintem.
A relé mekkora feszültséget fog kapcsolni?
Üdv: _jani_
A hozzászólás módosítva: Dec 18, 2012
(#) johny999 válasza _JANI_ hozzászólására (») Dec 18, 2012 /
 
Hello,

az összterhelés szerintem nem lesz több fél Ampernél. A relé fogyaszt 40mA-t, a solenoidok még nincsenek meg de azokse fogyaszthatnak nagyon többet. Egyszerre úgyis csak 1lesz aktiválva + a relé. 230V-ot kapcsolok majd vele.

new.png
    
(#) _JANI_ válasza johny999 hozzászólására (») Dec 20, 2012 /
 
Szia! Ok rendeben. Viszont ha a relé 230V-os feszültséget fog kapcsolni, akkor szerencsésebb lenne a lehető legtöbb helyet hagyni a törpefeszültségű áramköri rész és a relé kontakt pontjai kötött. ( A teli földet jó lenne teljesen megszüntetni a relé alatt s mellett. ) Még így is elég közel lesz egy két vezető sáv. Elég szép lett a nyák! Üdv.: _jani_
(#) johny999 válasza _JANI_ hozzászólására (») Dec 21, 2012 /
 
Hello,

folyamatosan változik a terv, mert a fentinél túl vékonyak voltak a vezetők és a vezető/teliföld közötti hely, vasalással nem sikerült valami jól. Perpill kicsit megnagyobbítottam a vezetőket meg az izolációt, meg kikaptam a relé alól a teliföldet ahogy ajánlottad. Meglátjuk ezzel hogy sikerül.


new.png
    
(#) _vl_ válasza johny999 hozzászólására (») Dec 21, 2012 /
 
Szerintem sokkal nagyobb távolságot is lehetne tartani a 220-tól, ha elforgatnád 90 fokkal a relét, hogy a 220-as lábai minél távolabb kerüljenek (vagy 180 fokot fordítasz, és felette kitakarítod a törpefeszültségű dolgokat).
Az az 2mm, az semmire sem elég!
A hozzászólás módosítva: Dec 21, 2012
(#) johny999 válasza _vl_ hozzászólására (») Dec 21, 2012 /
 
Akkor esetleg így?

A hozzászólás módosítva: Dec 21, 2012

new.png
    
(#) _vl_ válasza johny999 hozzászólására (») Dec 21, 2012 /
 
Ez egyértelműen jobb.
(#) _JANI_ válasza johny999 hozzászólására (») Dec 21, 2012 /
 
Valóban szerencsésebb ez az elrendezés!
(#) johny999 hozzászólása Dec 21, 2012 /
 
Rendben, köszi.
(#) janikukac hozzászólása Dec 23, 2012 /
 
SOS! Nagyon sürgős lenne! Elkészítettem egy rajzot, egy "villogó karácsonyfáét", és kéne segíteni, találni hibát benne, ha van.
Ezt a rajzot megspékelve csináltam a villogót, kérdés, így oké-e.
Remélem bele tudtok nézni, 2 pillanat az egész. Szerintem oké lesz. Holnapra meg kell csinálnom.
Üdv!
(#) kokozo válasza janikukac hozzászólására (») Dec 23, 2012 /
 
2 hiba is van benne a középső kocka kitöltés alsó 2 sarka alatti ellenállásokra nem megy semmi és a sima szélső ellenállásokra viszont 2 is!
(#) janikukac válasza kokozo hozzászólására (») Dec 23, 2012 /
 
Azt a vaksi fejemet, köszi!
(#) kokozo válasza janikukac hozzászólására (») Dec 23, 2012 /
 
Nézd csak így nem jobb? kisebb is meg nem kell annyit fúrni se..

ledfenyo.lay
    
(#) janikukac válasza kokozo hozzászólására (») Dec 23, 2012 /
 
Nem véletlen lett úgy csinálva, ahogy. Nincs ennyi SMD ellenállásom itthon.
De amúgy van még hiba benne?
(#) proli007 válasza janikukac hozzászólására (») Dec 23, 2012 /
 
Hello!
Nekem kis elvi gondom van vele. Hány mA-t számoltál a Led-ekre? Mert ha fehér a Led, 5V van, és 22ohm az előtét, akkor kb. 80mA lesz az áram. 17db Led az 1,36A, amihez a tranyó bázisellenállása sok. Ib=(5V-0,65V)/1k=4,35mA. Ha a tranyó bétája 100, akkor legfeljebb 435mA kollektoráramra lehet számítani.. Most akkor mi van?
üdv! proli007
(#) rolie válasza janikukac hozzászólására (») Dec 23, 2012 /
 
A 22 ohmos ellenállások kicsik lesznek, egyből elhalálozik a led. Nézzünk egy 3V, 20 mA-es ledet: az ellenálláson 2 V-nak kell esnie, ebből R=2V/20mA=100 ohm. Továbbá a táp vezetékeit megvastagítanám, ezalatt értem a gnd, a 9V, az 5V, a középső "felszálló" vezetéket, valamint a ledek közös vezetékét is. 17x20mA=340mA nem kevés, én 2x-3x vastagabb vezetősávot csinálnék. Középen inkább húzd kicsit szét az ellenállásokat, hogy elférjen a szélesebb vezető.
(#) janikukac válasza proli007 hozzászólására (») Dec 23, 2012 /
 
Zöld SMD ledről van szó, a párhuzamos számlálóval 8mA áramot számoltam (azt ajánlották a másik témában, hogy véletlen se számoljak 20-al), és így ad 22R körüli értéket, de mivel a 22 a szabvány, így 22mA-t választottam. Akkor mi legyen?
(#) kokozo válasza janikukac hozzászólására (») Dec 23, 2012 /
 
Elvileg nincs, bár a 10µF-os tápszűrő kondi és a pic közötti vezetősávot én csillagpontosra kötöttem volna nem a tápic lábára de itt ha újraindul a pic néha az nem lesz gond. meg szerintem a sávok vékonyak..
(#) janikukac hozzászólása Dec 23, 2012 /
 
Megvastagítottam. De akkor mennyi is legyen az annyi? 100R-t rakjak rá?
(#) proli007 válasza janikukac hozzászólására (») Dec 23, 2012 /
 
Hello!
Csak hogy itt nem párhuzamosan vannak a Led-ek, hanem mindegyiknek (amúgy helyesen) van saját előtét ellenállása. Ha zöld a Led, és kb. 2,2V nyitófeszültségű, akkor 140..150ohm kell.
üdv! proli007
(#) janikukac válasza proli007 hozzászólására (») Dec 23, 2012 /
 
Köszönöm !
(#) proli007 válasza janikukac hozzászólására (») Dec 23, 2012 /
 
Hello!
Viccesen tudd a vonalakat vezetni. Miért kell kuszálni, Led lába között átvezetni, mikor mindegy melyik ellenállás melyik Led-re megy. Felül sikerül, az alatta lévő sorban már nem? Amúgy ez most sem vastag..
üdv! proli007
(#) janikukac válasza proli007 hozzászólására (») Dec 23, 2012 /
 
Változtattam az ellenállásokon. Most meg csak így jön ki, mert csak 5db 150R SMD1206-om van..
Ja, és a bázis ell. maradhat 1k?
(#) proli007 válasza janikukac hozzászólására (») Dec 23, 2012 /
 
Hello! A bázisellenállás még éppen jó, de jobb egy 470ohm. üdv! proli007
(#) janikukac válasza proli007 hozzászólására (») Dec 23, 2012 /
 
Köszi!
Következő: »»   91 / 199
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem