Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Sprint-Layout NYÁK-tervező
Alkotó fórumtárs Sprint Layout 6 leírása: sp6_alkoto.pdf
Lapozás: OK   74 / 211
(#) vicsys válasza attirush hozzászólására (») Dec 12, 2012 /
 
A kiválasztott méretű alkatrészeket lepakolod. Ez olyan, mintha felülről (az alkatrész oldal felől) látnád a panelt. Elkezded a megfelelő lábakat összekötni. Ha keresztbe menne 2 vonal, akkor ki kell kerülni egymást, valami másik útvonalon.
Kezdő koromban, egy -egy tervet 20-szor is átrajzoltam mire tettszett. Én még tényleg kockás lapon rajzoltam, mert nem volt PC-m, windows-om és hozzá progim.
(#) attirush válasza vicsys hozzászólására (») Dec 12, 2012 /
 
Neki álltam 1 párszor,de már az elején elekedtam nem vágom hogy kéne kikerülni az 4 tranzitotokat.
A hozzászólás módosítva: Dec 12, 2012
(#) vicsys válasza attirush hozzászólására (») Dec 12, 2012 /
 
Van egy olyan topic, hogy: nyák rajzban segítség, ellenőrzés. Oda tedd fel az utolsó terved és megyünk segíteni.
(#) Szpisti válasza vicsys hozzászólására (») Dec 12, 2012 /
 
Na pont ezért mondom hogy előbb papíron cerkával - a program eleinte csak megkeverné.
Nem elég az egérre figyelni, meg a menükre, akkor még ki is kell kerülni a kereszteződéseket!
Gondolom Te sem gépen kezdted az ilyesmit.
(#) attirush válasza vicsys hozzászólására (») Dec 12, 2012 /
 
Ezzel az a baj ,hogy nyák terv?? A közelébe sincs a tervnek !!!
A hozzászólás módosítva: Dec 12, 2012
(#) attirush válasza Szpisti hozzászólására (») Dec 12, 2012 /
 
Papiron sem megy nem hogy a progiba !!!
(#) vicsys válasza attirush hozzászólására (») Dec 12, 2012 /
 
Idézet:
„Neki álltam 1 párszor,”
Akkor csak van valami SL-os terved? Arra lennék kíváncsi, hogy hol akadtál el.
A hozzászólás módosítva: Dec 12, 2012
(#) CHZ válasza pilotitalia hozzászólására (») Dec 12, 2012 /
 
Könnyen szerkeszthető, 2db kőrcikk összekötve, alkatrészként elmenthető makros könyvtárba.

minta.GIF
    
(#) attirush válasza vicsys hozzászólására (») Dec 12, 2012 /
 
A pirossal jelöltet nem tom kirajzolni a többit még csak csak!! Meg a kondit hogy hozom a negatívra .
A hozzászólás módosítva: Dec 12, 2012
(#) vicsys válasza attirush hozzászólására (») Dec 12, 2012 /
 
Mondom: a terv? Csatold a sprint layout-tal készült fájlodat. Majd abba jól belerajzolunk...
(#) Alkotó válasza attirush hozzászólására (») Dec 12, 2012 /
 
Papíron vagy programmal, az nagyjából mindegy a végeredmény szempontjából. Azért jobb a program, mert az sokkal rugalmasabb, könnyebb vele javítgatni, módosítani, és ellenőrizni, illetve sokkal szebb az eredményt.
De!!...
Tanácsok alapján nem lehet megtanulni panelt terezni. Egészen sokan vannak azok, akik egyszerűen képtelenek panelt tervezni, hiába jártasak egyébként az elektronikában. Egy kezdőnek balgaság ilyen nagy falattal kezdeni. Szinte biztos a kudarc, tehát nem is érdemes erőltetni.
Ha a tervezést akarod próbálgatni, akkor kisebb áramkörön kell nekifogni, illetve nézz meg néhány elkészült tervet, amit már valaki más megcsinált. Ezek tanulmányozásából többet tanulhatsz, mint bármi másból.
Ha csak az áramkörre van szükséged, akkor keress olyat, amihez már van kipróbált terv.
A hozzászólás módosítva: Dec 12, 2012
(#) attirush válasza vicsys hozzászólására (») Dec 12, 2012 /
 
Nem tudok olyat! Megnézni a terveket megtudom,de hogy működik terv készítés közben fogalmam sincs !
(#) attirush válasza attirush hozzászólására (») Dec 12, 2012 /
 
Rajta vagyok a tervezésen! Hogy veszem ki a rajzot belőle,hogy ide feltegyem??
(#) attirush válasza vicsys hozzászólására (») Dec 12, 2012 /
 
Csináltam valamit fel is rakom oda!
(#) Alkotó hozzászólása Dec 14, 2012 /
 
A nyomtatási anomáliák száma tovább nőtt nálam, és az inverz kép esetében nem is tudtam a korábbi módszerekkel megoldani. Éppen most akartam tanácsot kérni a fórumozóktól, de előtte eszembe jutott egy frissités (nálam még november 13.-ai verzió futott).
Frissítettem dec.13 verzióra, és a nyomtatás hibátlan lett. Az új PDFCreator nem hibázott egyik tesztelésen sem.
Javaslom a frissítést másoknak is (a nyomtatáson kívül egyéb dolgok is frissültek).
(#) san398 válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 19, 2012 /
 
Nem siettetni akarlak csak tájékozódás képpen mikorra várható a Sprint Layout 6 álltal hozott újításokról a leírás?Előre is köszi.
(#) elektroton hozzászólása Dec 19, 2012 /
 
Sziasztok. Rossz tapasztalatom van a feliratozással (szöveg a beültetési oldalra). A Layout 6.0 legfrissebb változatát használtam minap és a szöveg (betü) elhelyezése után, zoomolva a betűk eltüntek. A elsőnek elhelyezett megmaradt. Más is tapasztalta?
(#) Alkotó válasza san398 hozzászólására (») Dec 19, 2012 /
 
Nem csak az újdonságokról, hanem a teljes és részletes programleírásról fog szólni a leírás.
Nagyjából 95%-os a készültség, de sajnos lektorálás témában nagyon minimális az érdeklődés.
(#) Alkotó válasza elektroton hozzászólására (») Dec 19, 2012 /
 
Pontosan, és ha jól figyeltem, akkor a dec.14.-ei módosítás óta van így.
Azért nézd meg, véletlenül nem az okozza e a hibát, hogy a generál settingsben a text limit be van kapcsolva. Ha mégis, azt kapcsold ki. (Én éppen ezt a funkciót tesztelgettem mikor szembesültem az eltűnéssel.)
(#) Szpisti hozzászólása Dec 19, 2012 /
 
Sziasztok!
Egészen véletlenül nincs valakinek készen egy ilyen 5 pólusú nyákba való din aljzathoz egy SPLay makrója(lmk)? Megcsinálnám hamar, de nincs kéznél pillanatnyilag ilyen, az adatlap amit találtam meg kicsit eltér a nálunk kaphatótól.
Megköszönöm ha valakinek akad készen.

midi.jpg
    
(#) Alkotó válasza elektroton hozzászólására (») Dec 19, 2012 /
 
A hiba nem annyiba áll, hogy csak az első marad meg, hanem az utolsó tűnik el. Tehát ha 4 szöveget felteszel, az első 3 megmarad.
Más a helyzet ha másolsz, mert akkor megmarad minden szöveg.
(#) michael67 válasza Szpisti hozzászólására (») Dec 20, 2012 /
 
Szia. Készen ugyan nincs, de talán ez segít.
(#) Szpisti válasza michael67 hozzászólására (») Dec 20, 2012 /
 
Igen, köszönöm ez használható!
(#) san398 válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 20, 2012 /
 
Köszönöm az információt!
(#) Alkotó válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 20, 2012 /
 
Dec.18-ai verzió már jó, javították benne a tex hibát.
(#) elektroton válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 20, 2012 /
 
Köszi a segítséged.
(#) mechanika hozzászólása Dec 21, 2012 /
 
Sziasztok!

Hogyan érdemes a nyákot rögzítő furatokat megtervezni?
Egyszerűen leteszek egy új forrpontot és megadom a kívánt furat átmérőt?
Vagy van esetleg valami elegánsabb megoldás ami kifejezetten erre való?

Köszi!
(#) san398 válasza mechanika hozzászólására (») Dec 21, 2012 /
 
Az a legegyszerűbb ha leteszel egy forrpontot, beállítod mindkét méretet ugyanarra az átmérőre amilyen furatot szeretnél és a program automatikusan bejelöli a furatközéppontot.A másik ami még szóba jöhet hogy rajzolsz egy megfelelő átmérőjű kört de ott neked kell a furatközéppontot bejelölnöd.

1.LAY
    
(#) pjg válasza mechanika hozzászólására (») Dec 21, 2012 /
 
Én úgy szoktam, hogy leteszek egy forrpontot. Az átmérője kicsivel kisebb, mint a leendő furat. A lyuk, meg 0,6mm-es. Ez jól megvezeti a fúrót.

furatok.lay6
    
(#) Alkotó válasza mechanika hozzászólására (») Dec 21, 2012 /
 
Az eddigi tippek is mind kifogástalanok, de egy fontos részlet még ismeretlen. Nevezetesen Te fúrod ki otthon, vagy hivatalosan gyártatod le. A két megközelítés - a technológia különbözősége miatt- eltérő eredményre vezethet.
Javaslatom szerint, úgy kell felfogni a rögzítő furatot is, mint egy alkatrészt, aminek éppen 1 "lába" van", de mint PJG-nél is látod, alkatrészoldali felirat is tartozhat hozzá.
Következő: »»   74 / 211
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem