Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   196 / 582
(#) botesz válasza Petyaa hozzászólására (») Jan 6, 2013 /
 
A dobban is víz van?Lehet hogy eldugult vagy nem zár rendesen a mágnes szelep és akkor is folyik bele a víz amikor nem megy.A nyikorgó hang pedig szerintem bármi lehet, a palástot le kell venni róla és úgy bekapcsolni aztán fülelni.
(#) Petyaa hozzászólása Jan 6, 2013 /
 
Van amikor nincs benne víz, és akkor is folyik belőle idővel.
Rendben köszi a tanácsot
(#) ezoli hozzászólása Jan 7, 2013 /
 
Sziasztok!
Nem vagyok mosógép szerelő (autószerelőként tengetem az életem), de muszályból megcsapágyaztam a Fagor FE738-as gépünket, ami sikerült is. Minden vezeték helyét tutira megjegyeztem, és vissza is kötöttem, de a vízszivattyú vezetékeit a végén le kellett kötnöm, amit azt hittem meg is jegyeztem, de 2 perc múlva már nem emlékeztem biztosan (hála egy váratlan telefonnak). Azt szeretném megtudni, hogy a kék vezeték, ami a motor csatlakozójától jön, az megy-e az "L" jelölésre, és a rózsaszín, ami az elektronika felé megy az csatlakozik- e az "N"-hez? Én így emlékszem, de nem merem áram alá helyezni, amíg nem vagyok biztos benne.
A segítséget előre is köszönöm!
Zoli
(#) érdeklődő60 hozzászólása Jan 7, 2013 /
 
Sziasztok !

A gondom a következő , háta van valakinek valamilyen ötlete.:

A mosógépnél a szerviz piros led világít,a mosást valószinű centrifugálás kivételével befejezte , a vizet ki szvattyúzza ,de nem lép tovább ekkor gyullad ki a piros szerviz led ,új program inditásánál is el kezdi a vizet szvattyuzni majd a szivattyuzás abba hagyása útán a piros szerviz led vilgágít és nem folyatja a programot ,a szürőket megnéztem ,a vizcsap nyitva , a vizet ki tudja szvattyúzni , gyakorlatilag a szivattyuzáson kivül mást nem csinál ,iiletve azt befejezi és nem lép tovább , a funkciók ledes vissza jelzés alapján állithatóak .
A tipusa :WHIRLPOOL AWE G516
(#) Gabó válasza ezoli hozzászólására (») Jan 7, 2013 /
 
Álltalába a kék szokott az N (nulla) lenni, és az L a fázis. Szerintem az N hez kék a másikhoz rózsa.
(#) frank tibor válasza érdeklődő60 hozzászólására (») Jan 8, 2013 /
 
Szia
A piros szerviz kulccsal együtt több zöld led is világít. Ez a hiba kódját adja a javítás megkönnyítéséhez. (AWE 6516)
(#) Clyde8821 hozzászólása Jan 8, 2013 /
 
szep jo reggelt mindenkinek,van egy Wwhirlpool FL 5085 AA800 as mosogepunk,az este kiegett a vezerlo panelben ket kis ellenallas, az egyikbarn fekete piros aranyozott szinekkel es r7 esnek van jelolve, a masik viszont porra egett, ez mellett egy kek szinu ellenallas van es vele parhuzamosan helyezkedik el ami kiegett ez viszont r26 nak van jelolve,na viszont ezeket hogy tudnam megvasarolni vagy mas alkatreszbol atultetni ebbe?kepet nem talaltam a panelrol csak igy

NYM271.jpg
    
(#) VIM válasza Clyde8821 hozzászólására (») Jan 8, 2013 / 1
 
Szia! Nem ismerem ezt a típust és a tápegység részét sem de azt kellene lefotóznod és megmutatni, mert nekem is így tudott segíteni a Tibor. ITT kezdődött a kálvária ezzel a géppel és "teljes sötétségével", de hála a Tibor segítségének meg tudtam javítani. Ha ellenállás érték hiányzik azt a tápegység ismeretében lehetne beazonosítani, milyen felépítésű. Ha megnézegeted a képeket erről a javításról, hasonló feladat vár rád is. A Whirlpool-ok már csak ilyenek, de mégis jók!
(#) Gorangapapa hozzászólása Jan 8, 2013 /
 
Szevasztok!
Van egy olasz mosógépem, tegnap óta nem indul. Áramot kap. Ki tudna segíteni? A bekapcsoló panelen a ki/be kapcsoló működik, nincs rajta látható sérülésnyom. A vezetékeket "megrángattam", levettem és újra rácsatlakoztattam a vezérlő panelre, semmi változás. A vezérlő panelről küldök fényképet. Hogyan lehet azt kideríteni, hogy hol a hiba otthoni körülmények között? Hol lehet vezérlő panelt beszerezni olcsón, hátha egy cserével megoldódik a baj? Hogyan lehet ellenőrizni a vezérlő panelt, hogy hibás-e?
Köszönöm a segítséget.
(#) botesz válasza ezoli hozzászólására (») Jan 8, 2013 /
 
Ha alul a szivattyúnál alul húztad le akkor mindegy hogy 2 közül melyiket hova dugod.

(#) botesz válasza Gorangapapa hozzászólására (») Jan 8, 2013 /
 
Az ajtòt bezárja???Mert amíg nem zár be addig indulni sem fog!!!
(#) Clyde8821 válasza Gorangapapa hozzászólására (») Jan 8, 2013 /
 
szerintem egy kis merovel le tudod ellenorizni az ellenallasokat ,vagy egy lampaval leellenorzod hogy jut e a kabelekbe mindenhova aram.
(#) edit 87 hozzászólása Jan 8, 2013 /
 
sziasztok egy kerdesem lenne hozzatok egy gorenje mosogepet vettem egy par honapja es egy ideje tortenik valami vele bekapcsolom elkezdi a vizet huzni es egy ido utan elkezd sipolni es minden egeje villgva eg es a kijelzon egy hasonlo jel van E3 egy E es egy forditott E es egy ideje minden mosasnal es tobszor is mosas kozbe kerlek segissetek hogy mi lehet a gond !!!! koszonom szepen elore is
(#) zolika60 válasza edit 87 hozzászólására (») Jan 8, 2013 / 1
 
Pontosabb típust nem tudnál írni?
(#) edit 87 válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 8, 2013 /
 
g*orenje W8424

Szerk: *g=G
A hozzászólás módosítva: Jan 8, 2013
(#) zolika60 válasza edit 87 hozzászólására (») Jan 8, 2013 /
 
Sajnos nem ismerem, de holnap utána nézek, hátha találok valamit. Használj a mondatok elején nagybetűket. Itt így illik.
(#) botesz válasza edit 87 hozzászólására (») Jan 8, 2013 /
 
Pár hónapja újonnan vetted??Ha igen akkor érvényesítsd a garanciát!!!(feltéve ha van)
(#) edit 87 válasza botesz hozzászólására (») Jan 8, 2013 /
 
Van garanciam de gondoltam hogy viz nyomas hiany vagy hejtelen bekotes vagy arram ingadozas okozhat ijesmit ...tehat hogy nem a geppel van valami csak hejtelenul van bekotve vagy valami ijesmi !!!!
A hozzászólás módosítva: Jan 8, 2013
(#) botesz válasza edit 87 hozzászólására (») Jan 8, 2013 /
 
De ha eddig jó volt akkor mégis csak a géppel lehet valami.Annyit még megtehetsz hogy leveszed a vízbevezetőcsövet és kipucolod a szűrőket.Ha ezután sem javul meg akkor értesítsd a szervízt!
(#) frank tibor válasza edit 87 hozzászólására (») Jan 8, 2013 /
 
Szia
Ezt a típust én sem ismerem de az E3 (F3) hibakód vízhiányt jelez. Ez a mosás megkezdésénél és öblítéseknél is jelentkezhet. A használati útmutatóban lehet leírás.
(#) edit 87 válasza frank tibor hozzászólására (») Jan 8, 2013 /
 
Koszonom a segitseget megfogom probalni akkor a szurot kipucolni a vizcsonel es lehet hogy a kutamba lejebb kellesz engedjem a csovet a szivatyutol
(#) lukovicsek hozzászólása Jan 9, 2013 /
 
Sziasztok.

Egy Daewo légbuborékos mosógép panelját javitom ami semmi életjelet nem ad magáról és semmi égésnyom sincs a panelen, nagyjából a főbb alkatrészeket átnéztem de minden jó.
Kellene egy kis infó hogy tulajdonképpen mi is kapcsolja a panelt, még a kezelőpanelen valamelyik ic, vagy a főpanelen keressem, egyszerüen nem látom át.

Kösz mindenkinek előre is.

Laci!
(#) Gorangapapa hozzászólása Jan 10, 2013 /
 
Szép napot kívánok mindenkinek!
Valaki tudja-e, hogy LG mosógép vezérlő paneljét ki javítja Bp-en?
Köszönöm a segítséget
(#) Snupi28 hozzászólása Jan 11, 2013 /
 
wm37AAA mosógépnél a program számláló 8 perc elteltével ugrik kb 25 percet, ill. néha a kijelző bevillan. Találkozott-e valaki ilyennel? (Mimisel 1600 alaplapu mc908jl8 mikrokontrolel vezérlővel.)
(#) Gyuffa hozzászólása Jan 11, 2013 /
 
Sziasztok!
Van egy egy éves zanussi FLS873 C tip. mosógépem.Állítólagos hibamegállapítások alapján programkapcsoló baja van.Valaki nem tárol magánál egy ilyen kincset?Az sem baj,ha megválna tőle . Előre is köszi.
(#) attrax hozzászólása Jan 11, 2013 /
 
3 éves elöltöltős Whirlpool mosógépünk olyan lcd kijelzős (kell a száma?) nem viszi el az öblítőt. Hibaüzenet nélkül végigfut a program csak ugye öblítő nélkül elég gáz.Dugulásra gondolok de hol? A fiókot kihúztam és borzalmas koszos volt.Kimostam ahogy bírtam vízcsapra kötött tömlővel de a hiba ugyanaz.
Mielőtt darabokra szedném tudnátok segíteni mi lehet?
(#) attrax válasza Gorangapapa hozzászólására (») Jan 11, 2013 /
 
Én tudok ilyen srácot de igaz, csak Bp közelében.Priviben írj.
(#) botesz válasza attrax hozzászólására (») Jan 11, 2013 /
 
Magát az adagolót is (a belsőt) szedd szét és pucold ki.Illetve(ha kijelzős) akkor elvileg motor hajtja a vízfúvókát nézd meg hogy rendesen megy e amikor az öblítőt kéne bemosni.
(#) botesz válasza Snupi28 hozzászólására (») Jan 11, 2013 /
 
Olyan mintha újraindulna?Csak nem valami ilyen?Bővebben: LinkHa valami ilyen akkor a motorban lévő hővédelem rossz.
A hozzászólás módosítva: Jan 11, 2013
(#) Snupi28 válasza botesz hozzászólására (») Jan 11, 2013 /
 
köszi a segítséget !
A hiba nekem úgy mutatkozott hogy ment vagy 5 percet rendesen mikor kapcsolt a fűtőbetét és a motor akkor el tűnt minden egy pillanatra és a számláló visszaugrót kezdési állapotba !
De úgy nézz ki meg lett a hiba, a szivattyút vezérlő triak volt kimenve !
Vagyis kicseréltem azóta két mosás programot lefuttattam !
Következő: »»   196 / 582
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem